Jump to content

Maurizio Sarri (2018-2019, trener)


Recommended Posts

31 minutes ago, Corto Maltese said:

Ovaj ako je koristio vise od 15 igraca tokom sezone, ubite me.

Liga: Kepa, Azpi, Rudiger, Luiz, Alonso, Jorginho, Kante, Kovačić, Hazard, Morata/Higuain, Pedro.

Sa klupe ulaze Barkley, Willian i Giroud.

LE: Kepa, Zappacosta, Christensen, Cahill, Emerson, Jorginho, Barkley, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Giroud, Willian.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, diablo_bih said:

E cuj Sarri proces. Htio sam se ubiti tokom tog procesa.

Da si se htio ubiti tokom Sarrijevog procesa, onda bi do sada već bio mrtav pod Potterom. 

Bilo je dobrih nekoliko utakmica, uglavnom protiv slabijih protivnika, čak smo i 15ak kola bili u utrci za prvo mjesto. Njegova bolna tačka jeste tvrdoglavost kad su u pitanju postave, orilo gorilo 70. minuta Barkley Kovačić izmjena. 

Link to comment
Share on other sites

Glavni nedostatak kod Sarija bio je brzina protoka lopte u napadu. 

Bilo kako bilo sezonu je zavrsio u top4 i doneo trofej u vitrine. 

Sari je barem od prvog dana znao kako zeli da ekipa igra. Imao je svoju viziju igre i koliko god na momente bilo sporo i neefikasno, do zadnjeg dana je insistirao na tome. 

Poter, s druge strane nista nije promenio, nista novo nije doneo, nikakvih naznaka njegovog stila nema. 

Link to comment
Share on other sites

Pa sarri obče nije bio tako los, naravno trdoglavost ga sjebala, ali evo vise se sezona blizala kraju bolje smo mi igrali, zanimljivo bi bilo vidjet sta bi napravio drugu sezonu. Finale evrope bila je vrhunska utakmica, kad se sjetim odoi i  loftus kot njega uff, sta bilo da nebi bilo ozljeda niko nece znati.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, diablo_bih said:

Njegov finalni produkt procesa je dodavanje do iznemoglosti. Ne bi bilo zanimljivo nista gledati i drugu sezonu. Uprava je na vrijeme razjebala pusaca.

Uprava na vrijeme razjebala pusaca koji je osvojio LE i bio treci u prvenstvu. Ali ok, Pottera treba trpiti 14 godina da uspostavi svoj sistem sa 600 ulozenih miliona u ekipu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, hamco said:

Uprava na vrijeme razjebala pusaca koji je osvojio LE i bio treci u prvenstvu. Ali ok, Pottera treba trpiti 14 godina da uspostavi svoj sistem sa 600 ulozenih miliona u ekipu.

Pa kada vidis finalni produkt kod Sarrija da od toga nema nista, znas dokle je. Potterov finalni produkt gledamo kod Brightona, a to je atraktivna igra kakvu svi zelimo, samo sto je sa Brightonom imao jeftinu ekipu, pa mu se samo mozes nakloniti i reci bravo. U svakom klubu je Potteru trebalo vremena da uspostavi to, ali kod nas nema strpljenja, pa ga tjeramo prije nego sto je ista uspostavio.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, diablo_bih said:

Pa kada vidis finalni produkt kod Sarrija da od toga nema nista, znas dokle je. Potterov finalni produkt gledamo kod Brightona, a to je atraktivna igra kakvu svi zelimo, samo sto je sa Brightonom imao jeftinu ekipu, pa mu se samo mozes nakloniti i reci bravo. U svakom klubu je Potteru trebalo vremena da uspostavi to, ali kod nas nema strpljenja, pa ga tjeramo prije nego sto je ista uspostavio.

Koliko je to vremena? Zar mu treba toliko vremena da ne dozvoli da nas svako redom nadigrava i pobjedjuje? I manite se price i poredjenja sa Brightonom ili Ostersundom, ovo je Chelsea. Nije isto okruzenje, pritisak je veci, veci ego igraci i na sve to navijaci koji su navikli na uspjeh. 
 

Potter ne zna sta ga je snaslo ali samo mozemo jos dublje potonuti jer djeluje da ga ni igraci ne gotive.

Pa onolika nemoc kao juce protiv Sotona je sramota epskih razmjera. SRAMOTA!

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, hamco said:

Koliko je to vremena? Zar mu treba toliko vremena da ne dozvoli da nas svako redom nadigrava i pobjedjuje? I manite se price i poredjenja sa Brightonom ili Ostersundom, ovo je Chelsea. Nije isto okruzenje, pritisak je veci, veci ego igraci i na sve to navijaci koji su navikli na uspjeh. 
 

Potter ne zna sta ga je snaslo ali samo mozemo jos dublje potonuti jer djeluje da ga ni igraci ne gotive.

Pa onolika nemoc kao juce protiv Sotona je sramota epskih razmjera. SRAMOTA!

Slazem se, sramota. Ne znam koliko mu treba i da li ce uspjeti, ali znam da je Potterov finalni proces ono sto smo uvijek htjeli, dok kod Sarrija si mogao samo spavati tokom meceva.

Link to comment
Share on other sites

Sarriev finalni produkt je onaj Napoli koji je ima 90+ bodova i bia super atraktivna ekipa.

Sve momčadi koje tek prelaze na possession based nogomet (a ne zaboravimo da je Sarri bia prvi takav trener nakon godina bunkerisanja s Conteom i Mourinhom) u početku izgledaju dosadno i bezidejno naprijed. Sjećam se da su navijači Arsenala u jednom Artetinom periodu govorili isto što i mi za Sarria, da igraju samo dosadno dodavanje u krug. Sarri kod nas nije dobio to vrijeme da do kraja posloži ekipu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, diablo_bih said:

Slazem se, sramota. Ne znam koliko mu treba i da li ce uspjeti, ali znam da je Potterov finalni proces ono sto smo uvijek htjeli, dok kod Sarrija si mogao samo spavati tokom meceva.

Sarriev napoli je uveliko hvaljen, nista manje nego potterov Brighton.

 

Sarriev fudbal ae vidio kröz par utakmica.

Vidjelo se da ima neki svoj cilj, iako nije proslo u engleskoj 

 

Potter je tu vec koliko utakmica ja nista me vidim sta je uradio osim da sad igramo s dva stopera.

Nikakav njegov odraz me vidim na terenu.

Nit znam sta igramo nit sta zelimo igrat.

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Kun Aguer0 said:

Sarijev fudbal nije prolazio u engleskoj, ono peglanje lopte na ove odbrane, nema od toga ništa ali za razliku od Pottera nije mu trebalo 50 utakmica da nauči pro igrače da igraju fudbal.

Ono što smo pod njim igrali nije mi se sviđalo nikako ali nije bilo ovoliko očajno, pogotovo u vidu rezultata

Sarri je imao Hazarda koji je dosta utakmica sam rijesavao. Mi takvog igraca danas nemamo.

Sarrija su svi procitali nakon 3 mjeseca. Ne samo da si znao koju ce postavu izvesti i koja ce taktika biti, nego si znao koju ce izmjenu napraviti i u koji minut. A da ne pricam o pojedincima tipa Willian, za kojeg isto znas kakve ce poteze praviti u sljedece tri utakmice.

I zlatna lopta prica za sebe, u pocetku svi svrsavali na broj njegovih dodavanja.

Jedini trener koji je bio zakinut za podrsku u smislu pojacanja, je bio Antonio Conte.

Osvojis premier ligu i dovedu ti lakrdiju od pojacanja. U to doba bas smo skrtarili na pojacanjima i u kratkom roku se nakupilo raznog smeca.

 

Link to comment
Share on other sites

Sarri je što neki rekoše, brzo pročitan. Pored toga je izgubio i svlačionicu nakon situacije sa Kepom u finalu kupa. Kad pogledaš neke kompilacije golova reklo bi se da se igralo atraktivno, bilo je peta i duplih pasova kao nikad, ali ko je svjedočio tom fudbalu zna kakva je to patnja bila. I ta patnja je ništa u poređenju sa onim što gledamo ove sezone. Na kraju sezone nit se njemu ostajalo jer smo dobili transfer ban i svi su bili protiv njega, nit se upravi nastavljala saradnja. Ono što je tačno je da je prvi počeo da igra na posjed i prvi dao kakvu-takvu šansu igračima iz akademije.

Možda je ovom klubu suđeno da svake godine kupuje 6 novih igrača, da postavlja rekorde u potrošnji, da prodaje svoje omladince i talente, da mijenja trenere, da misli kratkoročno i da igra defanzivno ili na siguricu. Svaki trener koji je došao da izmišlja toplu vodu je neslavno završio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...