Jump to content

Formacija i igracki sastav prema misljenju forumasa


Recommended Posts

Neuigranost, i neregularnost postave.

Da je forsirat da svaku utakmicu igramo u formaciji Bane-DL-JT-Cole, nakon 5-6 kola bi to puno bolje djelovalo, a ovako kad su stalno neke rotacije i sl. ne funkcionira, barem se meni to Äini kao glavni razlog.

Slazem se sa kolegom Dubrovcaninom ;) , ali je zaboravio mozda i najvazniji razlog BOSINGWA

Link to comment
Share on other sites

Bekovi ostaju dosta visoko i imaju dosta ofenzivnih zadaća no umjesto da to rade smjenski znaÄi ako se pridodaje Cole onda Bosingwa ili Bane mora ostat i glumit trećeg stopera i obrnuto.Druga stvar je što je vezni red izgubio na Ävrstini a dobijo je u napadaÄkom aspektu (primjer vam je gol Nania gdje je igraÄ primio loptu na centru a naša tri igraÄa od toga dva veznjaka nisu išla u duel branić je bio predaleko da bi blokirao udarac)Treća stvar je velike rotacije jer teško je uigrat nešto ukoliko ima stalnih rotacija.Ruku na srce Ni Terry ne uljeva sigurnost još od sredine prošle sezone skloniji kiksevima,a kad vam najaÄa karika ima loš period onda i ostali igraÄi igraju pod psihološkim pritiskom.Potom pridodavanje Luiza u napad bilo bi dobro kada bi onda Mikel koji stoji najbliže obrani ostao kao osiguraÄ.

Link to comment
Share on other sites

eee ovak da se mene pitaaa ja bi igrao ovakooo :

a.cole mata

terry mikel

lampard torres

cech

alex/luiz meireles

ivanovic sturridgee

HEHE NIJE BAS slikovitooo ali ja mislim da bi nama ovakva postavka formacije odgovarala nesto kao sto real igra s tim da se mata i sturridge vracaju i nazadd :D

e jbg nije ispalo kak je trebaloooooooooo ali uglavnom nesto kao 4-2-3-1 formacija :D :D jbt ja bi mourinhu ukrao taktiku ubio bi me covjekk a dobra formacija stw i mislim da bi nam bilo bolje da tako igramoo

evo to je ta formacijaaaa :Dpost-350-0-11485100-1320633671_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Guest Twelfth Man

Ne znam da li ste negdje procitali ali Boas je na poluvremenu u mecu sa Liverpool-om promijenio formaciju, tako da smo u 2. poluvremenu igrali 4-2-3-1. isto to je ucinio i na poluvremenu protiv United-a, samo sto je tada bilo kasno jer smo gubili 3:0... Elem, hocu reci da smo sa tom formacijom izgledali dosta brzi i opasniji protiv Liverpool-a. Mislim da bi trebao isprobati tu formaciju, da spasi ekipu od daljeg propadanja bar do janura dok ne dodju svestraniji igraci u veznom redu koji ce se moci prilagodjavati raznim formacijama.

Ja bih ovako nesto volio vidjeti protiv Leverkusena, jer ce biti teska tekma a ne smijemo izgubiti:

.................................Cech................................

Ivanovic..........Alex................Terry.............Cole

.................Meireles..........Lampard..................

Sturridge..................Mata....................Malouda

...............................Torres.................................

Nema Luiza, neka malo iskulira :), a Pat Nevin je savjetovao da ga Boas isproba na mjestu zadnjeg veznog. A ruku na srce, covjek ima strasnu tehniku. U ovoj formaciji odbranu bih udaljio od centra terena, da bude na nekoj normalnoj udaljenosti, i mislim da bi ovo moglo upaliti, ne mogu tvrditi da bi 100% funkcionisalo, ali bar pokusati, jer bismo bolje stajali na sredini terena, bolje bi isla ta lopta a i vrsili bismo bolji presing sigurno. Malouda je na lijevom boku jer Mata igra odmah iza Torresa, tako da onda nemamo boljeg igraca na toj poziciji.

A moze i dijamant formacija:

...............................Cech..........................

Ivanovic.........Alex...............Terry........Cole

.............................Meireles......................

.............Lampard...............Ramires/McEachran

..............................Mata.............................

..........Sturridge..................Torres................

Sta vi mislite? :D

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li ste negdje procitali ali Boas je na poluvremenu u mecu sa Liverpool-om promijenio formaciju, tako da smo u 2. poluvremenu igrali 4-2-3-1. isto to je ucinio i na poluvremenu protiv United-a, samo sto je tada bilo kasno jer smo gubili 3:0... Elem, hocu reci da smo sa tom formacijom izgledali dosta brzi i opasniji protiv Liverpool-a. Mislim da bi trebao isprobati tu formaciju, da spasi ekipu od daljeg propadanja bar do janura dok ne dodju svestraniji igraci u veznom redu koji ce se moci prilagodjavati raznim formacijama.

Ja bih ovako nesto volio vidjeti protiv Leverkusena, jer ce biti teska tekma a ne smijemo izgubiti:

.................................Cech................................

Ivanovic..........Alex................Terry.............Cole

.................Meireles..........Lampard..................

Sturridge..................Mata....................Malouda

...............................Torres.................................

:D

Formacija izgleda odliÄno care, ali ne i odabir igraÄa.

Link to comment
Share on other sites

Guest Twelfth Man

Nemam izbor, ali Alex i Malouda u prvoj postavi mi se ne Äini kao pobjedniÄki recept.

Luiz puno grijesi, njega lopta vuce ka naprijed, zato sam stavio Alexa. Normalno, pod uslovom da odbrana bude normalno postavljena... Luiza ili probati u veznom ili sjesti pa popricati sa momkom. Pa nemamo boljeg od Maloude jbg.... Zato u prelaznom treba potrositi fine pare.

Link to comment
Share on other sites

Guest Twelfth Man

Niko ne spori da je Luiz ogroman talenat, ali protiv Liverpool-a se bezbroj puta znao zaletjeti u 4 igraca LFC-a i onda izgubi loptu sijevne kontra i eto problema za nas + kada ga neko prodje, uvijek strepim da nece uklizati sa dvije i dobiti crveni, jer je nesto nadrkan. Mozda nam on vise moze koristiti na zadnjem veznom ili neka se malo smiri...

Link to comment
Share on other sites

Niko ne spori da je Luiz ogroman talenat, ali protiv Liverpool-a se bezbroj puta znao zaletjeti u 4 igraca LFC-a i onda izgubi loptu sijevne kontra i eto problema za nas + kada ga neko prodje, uvijek strepim da nece uklizati sa dvije i dobiti crveni, jer je nesto nadrkan. Mozda nam on vise moze koristiti na zadnjem veznom ili neka se malo smiri...

De pregledaj ponovo utakmicu i vidi kada se Luiz zaletio na 4 igraca ???

(nemoras gledat reci cu ti NIKAD) On je Brazilac , u krvi mu je da dribla , ali protiv L'pol-a unistinu je preseravao ali nije to ni blizu da se zalijece na 4 igraca , mislim cak da nije izgubio niti jednu loptu ... i nije ni L'pol imao kontre iz "njegovih pogresaka" sto ti kazes [a kako se imati kad nije momak ni grijesio, cim ga nadnu 2 odmah se oslobodi lopte] , i nemojte molim vas vise Pljuvati po Luiz-u , uz Matu i Sturrigda jedini je dobar trenutno !

Link to comment
Share on other sites

Guest Twelfth Man

De pregledaj ponovo utakmicu i vidi kada se Luiz zaletio na 4 igraca ??? (nemoras gledat reci cu ti NIKAD) On je Brazilac , u krvi mu je da dribla , ali protiv L'pol-a unistinu je preseravao ali nije to ni blizu da se zalijece na 4 igraca , mislim cak da nije izgubio niti jednu loptu ... i nije ni L'pol imao kontre iz "njegovih pogresaka" sto ti kazes [a kako se imati kad nije momak ni grijesio, cim ga nadnu 2 odmah se oslobodi lopte] , i nemojte molim vas vise Pljuvati po Luiz-u , uz Matu i Sturrigda jedini je dobar trenutno !

Nema potrebe da ja gledam tekmu ponovo, jer se sjecam sta se desavalo... I izgubio je lopti, a to sto nismo primili gol zbog njegove greske ne znaci da nekad necemo primiti. A reci mi da li on i dalje mora da se toliko zalijece i izigrava Ronaldinha? To sto je on Brazilac ti ne pije vode, nije on Neymar pa da i treba driblati, on je stoper koji treba igrati ozbiljno i ne rizikovati toliko, a cinjenica je da momak ima neke bubice i treba se malo smiriti. Ja ga bas gotivim, simpa je lik, unosi pozitivnu energiju u ekipu, zajebava se, ali na utakmici se mora uozbiljiti.

Link to comment
Share on other sites

Jesam ja rekao da treba da nastavi da dribla ??? Ja ti samo objasnjavam sto on dribla ! A to sto kazes da cemo mozda primiti go ako bude driblao ni tebi do nepije vode , jer da nije driblao nebi postigao go protiv MUFC-a , Leverkusen-a i City-u !

A slazem se da se mora uozbiljiti , ali daleko od toga da treba da ide psihologu ili sto je jos gore da sjedi na klupi

Link to comment
Share on other sites

Guest Twelfth Man

Jesam ja rekao da treba da nastavi da dribla ??? Ja ti samo objasnjavam sto on dribla ! A to sto kazes da cemo mozda primiti go ako bude driblao ni tebi do nepije vode , jer da nije driblao nebi postigao go protiv MUFC-a , Leverkusen-a i City-u ! A slazem se da se mora uozbiljiti , ali daleko od toga da treba da ide psihologu ili sto je jos gore da sjedi na klupi

Nisam znao da su stoperi tu da bi driblali ali OK, kada ga primimo, onda ce krenuti druga prica.

Pa treba ga pokusati pricom smiriti, ali ako on tebe nastavi ignorisati i nastavi po svom u utakmicama, e onda ga treba staviti na klupu da se ohladi. Jedino tako mozes igracu dati do znanja da nesto s njim nije u redu.

Link to comment
Share on other sites

  • Whisper changed the title to Formacija i igracki sastav prema misljenju forumasa

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...