Jump to content

Matchday 17: Arsenal 0 - 0 Chelsea (23.12. pon) [1]


soxx

Recommended Posts

Arsenal-Chelsea2.jpg

Sedamneasto kolo zatvorit ce jedan zanimljiv londonski derbi izmedju Arsenala i Chelsea.
Arsenal je trenutno prvi na tabeli sa 35 bodova dok Chelsea ima 2 manje i nalazi se na trecoj poziciji.
Proslo kolo Chelsea je slavio protiv novog prvoligasa Crystal Palace rezultatom 2-1 dok je Arsenal dozivjeo blamazu na Etihadu protiv City-a izgubivsi 6-3.


Historija ovog derbija


Prvi puta ova dva tima su igrala 9 novembra 1907 godine na Stamford Bridge-u.
Chelsea je slavio rezultatom 2-1
Do sada su ova 2 tma odigrali medjusobno 166 utakmica
Arsenal je dobio 66 puta, Chelsea 53 a bez pobjednike je bilo 47 utakmice.
Najveca pobjeda je bila pobjeda Chelsea-a u Liga kupu 11 novembra 1998 godine. Rezultat je bio 0-5.
Utakmica sa najvise golova bila je 8 marta 1958 gdje je Arsenal pobjedio 5-4.
Igrac sa najvise golova na ovakvim utakmicama je veliki Didier Drogba koji je tresao mrezu Arsenala 13 puta.

ec5eb4a202f92af796878aebde56a1d1.jpg

 

Wenger vs Mourinho

 

wenger-jose-1_2717007b.jpg

 

Mourinho se do sada sastao sa Wengerovom ekipom 9 puta i niti jednom nije izgubio.
5 puta je pobjedio a 4 puta remizirao.

 

7187bb5beef5cd46da7faf4a010c407b.jpg


Prednost domaceg terena imat ce Arsenal koji docekuje Chelsea na svom Emirates Stadium-u.
Ove sezone su se vec jednom sreli na Emiratima u Capital One Cupu gdje je Chelsea pobjedio bez vece muke 2-0. Strijelci su bili spanci, Azpilicueta i Mata.
Chelsea je dobio Arsenala u zadnja tri susreta a izgubio samo 2 puta u zadnjih 11 meceva
.


Zadnjih 10 medjusobnih susreta

 

69179e60ee74e75e42f91619394ac992.jpg

 

Forma

 

1def8a793d92ec8ea5615970b987d8c5.jpg

 

Startne postave u zadnjoj utakmici PL-e.

 

754edc59afce2a6c31b1bad52a197790.jpg87d3153ef032eea44abf588ad87c5a7c.jpg

 

Ocekivani sastav Arsenala

 

538acde6906daf922e831b53f3e614e7.jpg

 

Stim da je moguce ocekivati Artetu umjesto Flaminia.
Druga solucija je da igraju obojica tako da bi Arteta bio na poziciji Ramseya koji bi isao na mjesto ofanzivnog veznog a krila bi cinili Walcott i Ozil.
Zavisi odlucil se Wenger uci ofanzivnije ili defanzivnije.

Stim da sam racunao da ce biti Wilshere kaznjen, sto je sigurno 90% a i da ne bude moguce je ocekivato ga na  klupi jer je u losoj formi.

 

 

 

Zadnji put kad su igrali u premier ligi bilo je 2-1 a strijelci su bili Juan Mata i Frank Lampard(Penal) dok je za goste pogodio Theo Walcott.


http://www.youtube.com/watch?v=HHC3SGBRsYI

Mnogi od nas kazu kako je Didiera u ovim mecevima zamjenio Mata sa svojim golovima koji je postigao 4 gola u 5 meceva.
 

89fcc0d0cb2026535b3c294ebdf20f62.jpg

 

Glavni sudac na utakmici biti ce Mike Dean. Mozda najmrzi sudija navijacima Arsenala kod kojeg imaju vrlo los rezultat.

 

911c1ecd9249f025bc355a10b20b761f.jpg


U zadnjih 20 utakmica Premier Lige koje je on sudio pobjedili su samo 4, odigrali nerijeseno 7 a 9 utakmica izgubili.
Sudio je do sad 4 puta utakmicu izmedju Chelsea i Arsenala. Plavci su slavili 2 puta, 1 remizirali i 1 izgubili.
Sto se tice Chelsea-ovih utakmica.
U zadnjih 20 utakmica koje je sudio slavili su 12 puta 6 remizirali i 2 izgubili. Oba puta od Manchester City-a
.


Povrede/Suspenzije.

Arsenal: Koscielny, Sanogo, Oxlade-Chamberlain. Diaby, Myachi i najvjerovatnije Wilshere. Povratak Podolskog je ocekivan na utakmici Chelsea a da li ce zaigrati vidjet cemo.


Chelsea: Van Ginkel Bertrand, Essien i moguce Azpilicueta jer je izasao na mecu protiv Sunderlanda zbog povrede.
 

Link to comment
Share on other sites

  • Postova 87
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Bravo soxx sa uvod

Inače i vidi se da Arsenal u zadnja 3 meča, 2 poraza i 1 nerešena, s tim da su igrali protiv jakih ekipa al jbg i Chelsea je jak :D

Čuvati se Ramseya i Ozila, imam osećaj da će Ramsey opet da pokida

Samo Matu da stavi, u napadu Ba ili Torres, nadati se da će Hazard biti raspoložen
 

Link to comment
Share on other sites

Očekujem šugavi poraz,prosto ne vidim načina da ekipa odigra nešto specijalno dobro.Mi igre nemamo i utakmice protiv Crystal Palacea i Sunderlanda su to dokazale.U svaku utakmicu ulazimo sa mišljenjem da ce nam jedan gol biti dovoljan za pobijedu i onda slijedi katastrofa.Od napadača više ne očekujem više ništa jer su dno sva trojica.Prosto ne mogu da vjerujem da je ovu ekipa koju trenira Mourinho,jer u ekipi vlada toliko neodgovornosti i nesigurnosti da je to strašno.Vec vidim situaciju da Ramires igra desno krilo i mi se branimo 90 minuta i čekamo kontru ko zadnji papci.Arsenal je dao 3 gola Cityu na Etihadu koji je tamo savršen i na svakom drugom gostovanju 3 postignuta gola bi bila dovoljna za bodove,a sa druge strane nama daju golove redom Stoke,Palace,Sunderland.Ništa ne funkcioniše ni odbrana ni napad,izgubljeni smo u vremenu i prostoru i to je slučaj od početka sezone,treba pustiti više izgovor "pa čekajte da se uigramo" jednostavno treba priznati da nešto ne funkcioniše.

 

Sinoc sam se iznervirao ko ludak,zbog manekena koji nisu u stanju izbaciti Sunderland iz kupa.Kažem još jednom da očekujem poraz jer ne vidim šta bi se to značajno moglo promijeniti do ponedeljka.Naravno volio bi da me igrači igrom i rezultatom razuvjere,al sumnjam..

Link to comment
Share on other sites

Ja se nadam pobjedi, koja ce nam opet zamazat oci i kontat cemo koliko smo jaki i dodje jedan uhljup tipa Cardiff odnese nam bodove

 

Zimski rok ako se ne odradi kako treba, nece ni sezona zavrsit kako treba.

 

 

Inace sastav koji ocekujem.

 

Cech

Ivanovic-Cahill-Terry-Cole

Ramires - Lampard

Willian - Mata - Hazard

Torres

 

Willian jucer najbolji, mozda bi bilo bolje igrati sa schurrleom koji je vise po strani nego li Willian.

Isto tako ocekivao bih mozda Azpi-a(ukoliko bude ok) umjesto ivanovica jer je mali odlican al tesko da moze Baneta potjerat na klupu.

Nadam se da ce Mata prije Oscara pocet.

Link to comment
Share on other sites

Nisam nesto preterano zabrinut. 

 

Mourinho je uvek vise voleo i umeo da ekipu spremi za velike meceve. Sem Barcelone, mada se i tu popravio, derbiji su bili njegova droga i njegovo najjace oruzje. Vise se plasim meceva protiv malih timova, koje uprkos svim izjavama i Mou nekad ne shvata previse ozbiljno. 

 

Tezak poraz Arsenala iz proslog kola moramo iskoristiti. Oni su najgori u ovom delu sezone, i dva vezana neuspeha protiv direktnih konkurenata za titulu ih mogu psihicki potpuno uzdrmati. 

 

Sto se najblizih pratilaca tice, Liverpool i City imaju lakse protivnike, te svoje mece igraju pre naseg, sto nam moze natovariti dodatni pritisak, ali zbog gore navedenog verujem u pobedu. 

Link to comment
Share on other sites

Siguran sam da nećemo izgubiti, ipak je Arsenal malo limitiran s igračima za ovu utakmicu, ključni su izostanci Kos-a i Wilsherea, fali njima malo na klupi ipak igrača. Nekako imam filing da ćemo minimalno pobijediti i da će naši dečki gristi.

Arsenalove slabosti se znaju, duel igra i prekidi su m slaba točka, ne igraju dobro protiv kontri i lopte u prostor ih muče. Ne možemo ih ko City klepit, ali smo mi favoriti u ovoj utakmici. Čak i sa lošom obranom kakvu imamo.

Link to comment
Share on other sites

Ova ekipa nije mogla da pobedi u gostima ni raspali Junajted ni mrtve Kokoške (protiv kojih je Murinjo postavio bunkericu (u prvom poluvremenu)), a ni pobede u poslednje vreme mi ne ulivaju nimalo poverenja.

Videćemo u ponedeljak šta će tim smisliti...

Link to comment
Share on other sites

Sa Unitedom smo odigrali oprezno,kao i oni...tada se nije znalo u kolikoj su krizi,pocetak prvenstva itd... Dobijamo Arsenal... usli su u losu seriju,mada,oni su veliki protiv malih timova,dok sa konkurentima kada igraju nema ih nigde,a sto se tice Chelsea,veliki smo protiv velikih,protiv malih smo mali nazalost... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...