Jump to content

Kurt Zouma (2014-2021, 151 nastup)


soxx

  

31 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Postova 914
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Zouma mi je jedan od drazih igraca, takodjer ovi klizeci startovi su vrhunski. Medjutim, dotacu se Maldinije izjave iz prajma:

"Znam da sam pogrijesio cim sam morao da intervenisem klizecim startom". 

Pametnom dosta.

Link to comment
Share on other sites

Zouma mi je jedan od drazih igraca, takodjer ovi klizeci startovi su vrhunski. Medjutim, dotacu se Maldinije izjave iz prajma:

"Znam da sam pogrijesio cim sam morao da intervenisem klizecim startom". 

Pametnom dosta.

Vidio sam tu izjavu negdje i onda ispod statisticki podatak da Maldini ima najvise klizecih u Seriji A ili mozda cak u ligama petice... tako da nekako nema smisla...

Link to comment
Share on other sites

A dobro ne mozes bukvalno to shvatiti ali jasna je poenta. Pa nekad moras uklizati ako nista zbog toga sto je suigrac zakasnio, protivnik dobro odigrao, brojcano ima vise igraca u napadu nego ti u odbrani, mnogo faktora utice na to. Procitaj srž kune jebem te :P

Link to comment
Share on other sites

A dobro ne mozes bukvalno to shvatiti ali jasna je poenta. Pa nekad moras uklizati ako nista zbog toga sto je suigrac zakasnio, protivnik dobro odigrao, brojcano ima vise igraca u napadu nego ti u odbrani, mnogo faktora utice na to. Procitaj srž kune jebem te :P

Ma kako je Zoumatelo pocistio i loptu i Jesusa cini mi se u punom trku to mi je bila srz  :hljeb:

Link to comment
Share on other sites

Dosta klimav i trapav je bio juce. Onaj start nad Sterlingom je za spica. Medjutim onaj drugi start je vrlo lako mogao biti jedananesterac za City, takodjer sjecam se jedne situacije gdje se poigravao i zamalo mu je Jesus oduzeo loptu ispred nasef 16terca. Ne smije se to desavati.
Link to comment
Share on other sites

Sterlingu treba jedan Alan Smith da uleti i da ga oduci kako treba pravilno trcati

Jebo majku sta je ono trci i siri ruke ko djevojcica kakva. Nigdje ono nisam vidio.

 

https://www.youtube.com/watch?v=EEdG5fRalgQ

 

Od četvrte od šeste sekunde

Link to comment
Share on other sites

Zouma nikako ne smije igrati u odbrani osim ako nije centralni igrac. Juce covjek nije znao sta bi s loptom svaki put kad je dobije, pogotovo ako se malo vise priblizi aut liniji. Cak i kod gola Arsenala, na mali presing vraca loptu Jorginhu koji je imao igraca na ledjima a Gilmour sam bio. Da je dodao Gilmoura probili bi i presing Arsenala a naravno ne bi ni doslo do ovog njihovog gola.

Rudiger je duplo bolji na ovoh poziciji od Zoume.
Link to comment
Share on other sites

Zouma nikako ne smije igrati u odbrani osim ako nije centralni igrac. Juce covjek nije znao sta bi s loptom svaki put kad je dobije, pogotovo ako se malo vise priblizi aut liniji. Cak i kod gola Arsenala, na mali presing vraca loptu Jorginhu koji je imao igraca na ledjima a Gilmour sam bio. Da je dodao Gilmoura probili bi i presing Arsenala a naravno ne bi ni doslo do ovog njihovog gola.

Rudiger je duplo bolji na ovoh poziciji od Zoume.

Pa ovo što sad igra Zouma, tj kako igra je ogroman napredak u odnosu na ono što je pokazivao prije. Mislim naravno na igru sa loptom u nogama i tehniku. Prije nije znao šta će sa loptom, još dok je primi, dok se okrene još onakav nezgrapan... Tako da ovo što sad pokazuje je sasvim solidno, često kada ga pritisnu, iskoristi snagu, zagradi se i pogleda kome da doda....

 

Mislim da je baš iz slične situacije sinoć bila prilika za Mounta. Zouma kod lijeve aut linije, zagradio se pod pritiskom, mijenja stranu lopta na Azpija i ide napad preko desne strane koja je prazna... Mislim da je to bio onaj napad kad je Azpi gurnuo Pulišiću ovaj vratio Mountu a igrač Arsenala odbranio rukom....

Link to comment
Share on other sites

Zouma je jedan od rijetkih štopera koji je bolji u formaciji sa 2 štopera u odnosu na onu sa 3. Svima je lakše igrati kad ih je više nazad, a ovaj se nekako bolje snalazi u formaciji sa 4 nazad. Dobro je što imamo igrače za razne sisteme igre.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imao je prvu polusezonu iz snova. Dao je 4 gola u ligi prije 10. kola i mogao je dati još da je bio malo precizniji. Igra u odbrani je također bila jako dobra. Još mi nije jasno zašto ga je Lampard izbacio iz prve postave nakon utakmice sa Cityem. Lampard je najnelogičnije odabire vršio upravo u odbrani. Tuchel je nastavio da ga drži više na klupi nego na terenu. On je jedan od rijetkih štopera koji igra bolje u formaciji sa 2, nego u formaciji sa 3. Očito je njegova budućnost rotacija sa Rudigerom na poziciji fizički dominantnog lijevog štopera. Ovako dobrog skok igrača se ne smijemo odreći. Može poslužiti i u napadu kada zagusti. Već je sa nama osvojio dvije lige i jednu Ligu Prvaka. On nam je bio prva postava još kod Mourinha nekad. Jedan je od rijetkih igrača koji je uspio izaći iz začaranog kruga posudbi. Ne znam da je još iko kod nas bio standardan, pa spao u red igrača koji idu na posudbe i da se kasnije opet vratio da igra za prvi tim sa ozbiljnom ulogom.

Link to comment
Share on other sites

Bila je baÅ¡ kratka epizoda sa njim na instagramu. Kada priča o svemu, od momenta kada ga je Mourinho nazvao i rekao da ga 

želi u Chelsea, pa do povrede, posudbi i svega ostalog. Pravo gotivan lik


I najbolji klizeći start u punom trku u presudnim momentima ikad ! 


https://www.youtube.com/watch?v=mcanA_5SzaE

Link to comment
Share on other sites

Jedan je od rijetkih igrača koji je uspio izaći iz začaranog kruga posudbi. Ne znam da je još iko kod nas bio standardan, pa spao u red igrača koji idu na posudbe i da se kasnije opet vratio da igra za prvi tim sa ozbiljnom ulogom.

Pa i nismo imali zavidan broj takvih igraca. Koliko me sjecanje sluzi pored njega je samo Moses otisao na posudbe a koji je prethodno bio prvotimac.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Odbio West Ham danas. Prvo je htio kod njih, valjda preferira London, sad ih odbio. Ne znam sta hoce.

Ako zelimo Koundea moramo se rijesiti jednog od branica. Gotivan je meni Zouma ali on je izgleda u najgorem polozaju od svih CB igraca u ekipi, nece se naigrati ako ostane.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...