Jump to content

Daniele De Rossi (Italija, 1983)


Recommended Posts

Daniele-DeRossi-100620-InAsuit-R300.jpg

 

Puno ime: Daniele Martino Diale De Rossi

 

Ime oca: Alberto

 

Rođen: 24.7.1983

 

Mjesto rođenja: Rim, Italija u Europi

 

Godina: 29, a za mjesec i pol će imati 30

 

Visina: 1,84 m

 

Pozicija: Defanzivni vezni

 

Trenutni klub: Roma

 

Trenutna tržišna vrijednost: 30.000.000 €

 

Politički angažman: Član stranke Partito Democratico

 

Priznanja: Mladi talijanski igrač godine (2006) ; Talijanski igrač godine (2009)

 

Reprezentativni status: Aktivni član talijanske reprezentacije (preko 80 nastupa do sada)

 

Bračni status: Razdvojen od žene (žena mu se zove Tamara)

 

Sponzorski poslodavac: Adidas

 

Goal.com ga povezuje s nama, a vijest prenose mnogi mediji, među njima i index:

 

http://www.index.hr/sport/clanak/mourinho-uzima-de-rossija-a-romi-salje-novac-za-modrica/681291.aspx

 

 

Ja sam osobno uvijek želio jednu svjetsku klasu na poziciji DMF-a nakon ozljede Essiena. A ta svjetska klasa je Daniele De Rossi. Problem je što će u sljedeću sezonu uči kao 30-togodišnjak, sve ostalo je neupitno - od njegove kvalitete, požrtvovanosti na travnjaku, odanosti, iskustva i td.

Link to comment
Share on other sites

  • Postova 126
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Ali ne bi me čudilo da ga Mou dovede i da proda recimo jednog DMF-a, možda Romeua.

 

Mali offtopic: A ja nikad neću prežaliti što se Italije tiče Andreu Pirla. On je bio na korak od Chelseaja, ali ga nikad nismo doveli. A sada glavni igrač Juventusa, strašan razigravač i kreativac, nešto što nam je falilo zadnjih godina.

Link to comment
Share on other sites

De Rossi je DM sa odličnom tehnikom i odličnim osjećajem za ubijanje protivničke igre, može igrati na više pozicija u obrani, nema izgubljene lopte za njega. Da je barem 2 godine mlađi. Ako dođe super, može poslužiti još 2-3 godine, ali ne bih ga platio više od 20 milijuna eura ni u ludilu.

Link to comment
Share on other sites

Ovo što Whisper kaže - to bi bio izuzetan posao. Ali samo u tom slučaju, znači nekih 18 mil eura. S tim da se riješimo jednog DMF/CM-a: ili Mikela ili Essiena ili Romeua ili Ramiresa.

 

Nemoj mi Ramiresa dirati, osuneticu te !
 

Link to comment
Share on other sites

nevjerujem da će doć, mislim da ipak sve ovisi o tome kakav je Essien ostavio utisak u Realu, makar mislim da je to najnepotrebnija pozicija u klubu i da se ovim nebi trebalo opterečivat nit troÅ¡it pare na to, De Rossi je vrhunski igrač al iz navedenih razloga nebi htio da doÄ‘e, a i nekako bi volio da ostane u Romi ipak je on njihovo djete, a ako nije dosad otiÅ¡o Å¡to če sad kad je Roma jača  nego u zadnjih nekoliko godina i kad su se počeli ponovo dizat.

Link to comment
Share on other sites

na toj poziciji dm,voleo bih da vidim nekog iz mladog tima,prvenstveno reuben louhuts creek koji ima sve predispozicije koje su ovom timu potrebne,da ne pominjem trud koji je uložen da se on zadrži,medjutim pitanje je koliko on može da pruži sa 17 godina,on je sigurno dugoročno rešenje i na njega se mora računati,to uopšte i ne dovodim u pitanje

 

na drugu stranu,mislim da de rosija nije moguće dovesti bez nekih 15 miliona,sad se pojavljuju neke glasine da je čelzi već uputio prvu ponudu od 10 miliona što bi značilo da će se naći negde na sredini a moglli bi i po mom skromnom mišljenju i da im ponudimo nekog igrača ali ovog puta uz klauzulu "buy back" za svaki slučaj

 

imao bi on veliku platu,tako da neznam kako bi taj problem rešili i samo bi napravili još veću gužvu na sredini

 

mikel ima ugovor do 2017 godine i nisam za to da se on prodaje pošto mislim da može da pruži još mnogo ovom timu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Danielle De Rossi protiv Å panije:

106 tačnih dodavanja, najbolji na meču, čuveni Xavi iza njega
14 tačnih dugih dodavanja od ukupno 15 pokušaja
1 ključni pas za gol-šansu
3 klizeća starta
7 presječenih lopti
4 izbacivanja lopti ispred svoga gola

Prvo poluvrijeme je igrao kao zadnji vezni, ostatak utakmice kao Å¡toper. 

Link to comment
Share on other sites

pirla nikad neću da prežalim

 

subjektivno gledano,ne oslanjajući se na neke izvore(kojih i nema) voleo bih da dodje u čelzi

 

sad bi nam trebao jedan matori jarac,29 godina,pravo vreme,da unese stabilnost na sredini koju smo izgubili zadnje dve godine

Link to comment
Share on other sites

On je ta prevaga koja nam fali u vezi, u zadnje 2 godine. Cvrst, sjajan u defanzivi, sjajan tehnicar, zna proturiti loptu kada treba, isukan je i svakako sposoban odigrati bar 2 vrhunske sezone. Jako bi ga volio vidjeti kod nas, inace mi je simpatican igrac, iako je sigurno imao ponuda tokom karijere ostao je lojalan Romi, pravi igrac reklao bi vrsta koja izumire u fudbalu.

 

Volio bi i Paulinha ako on ne moze, ali izgleda da je to sa njim rjesio Tottenham. Zna li neko jel opotpisao za njih?,Komentaor  (sa BHT)je rekao da jeste al on je glup ko radiator ja mislim da nije jos stavio potpis na papir.

Link to comment
Share on other sites

Kakav bolan Paulinho, to je retardiran igrac... I da, potpisat ce za tottenham.

 

Ne bih se slozio nikako, al uredu to je tvoje msiljenje. Pisali su da ce potpisati i gotovo je izvjesno ali koliko ja znam jos se to nije desilo tako da se stvar moze preokrenuti.

Malo je kako ti kazes retardiranih Brzilaca iako je to krajnje neprimjerna rijec, oni kad se rode znaju sa loptom. Ovaj svakako zna, i ne vidim na osnovu ceka si to zakljucio ali to nije tema i necemo o tome.

Link to comment
Share on other sites

Na osnovu meceva u prijateljskim mecevima sa repkom i na osnovu igara u klubu... Paulinho je suvise ofanzivan, ostavlja odbranu samu u vecini slucajeva. Paulinho iako se vodi kao defanzivni vezni je sve samo nije ta pozicija...

Mozda jesi u pravu ali ne znaci da ga trebas nazivati retardiranim. Opet to je Brzilac, njima  je to u krvi i svi su sjajni tehnicari i njih je grehota sputavat u igri, eno ti Luiza To im je u krvi jednostavno, zato ima mnogo vise ofanzivnih da tako kazem Brzilaca nego defanzivnih ,bas zato. Bar onih vrhunskih.

 

Kazem opet mozda jesi u pravu nije idealn DMF kao De Rossi ali je veoma mlad i svakako je igrac koji stigne unaprijediti i taj segment igre. Tottrnhamu ce se isplatiti u to sam siguran,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...