Skoči na sadržaj

Foto

Edin Džeko (Bosna i Hercegovina, 1986)

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
123 odgovora na ovu temu

#21 Kun Aguer0

Kun Aguer0
  • Moderator
  • 8,266 postova
  • 4570 lajk(ova)
  • Time Online: 65d 19h 20m 51s

Postirano 04 June 2013 - 08:32

Ne znam šta bih vam rekao, Cae me razočarao odma u startu sa prvim postom uopšte nema puno informacija o njemu u toj biografiji tako da ja ne mogu da kažem nešto više o ovom transferu, ipak čovjek nije stavio krvnu grupu,prosječnu težinu fecesa te njegovu boju i miris, nema ni podataka o tome da li redovno trpa malu i kad zaista razočaravajuće...

Post se sviđa 11 članova
El_Nino  , chelseafan97  , DROGBA750  , chelseathebest  , Vinko  , chibabachi  , how yes no  , WhisperDiMatteo  , Caeruleus  , Wisey  , reLo  

#22 DROGBA750

DROGBA750
  • Korisnik
  • 1,536 postova
  • 1403 lajk(ova)
  • Time Online: 58d 20h 23m 11s

Postirano 04 June 2013 - 16:32

Al' hobi mu je najjaci :D

Inace,

Edin Dzeko has moved from 20/1 into 8/11 to join Chelsea by the end of the summer transfer window (SkyBet)

#23 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,822 postova
  • 12019 lajk(ova)
  • Time Online: 387d 14h 35m 48s

Postirano 04 June 2013 - 16:57

Ne znam šta bih vam rekao, Cae me razočarao odma u startu sa prvim postom uopšte nema puno informacija o njemu u toj biografiji tako da ja ne mogu da kažem nešto više o ovom transferu, ipak čovjek nije stavio krvnu grupu,prosječnu težinu fecesa te njegovu boju i miris, nema ni podataka o tome da li redovno trpa malu i kad zaista razočaravajuće...

hahahahah

Usudio bih se reći da mu je promašio visinu i to za čak 1 centimetar, sramota.

Post se sviđa 2 članova
Kun Aguer0  , Caeruleus  

#24 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,822 postova
  • 12019 lajk(ova)

Postirano 04 June 2013 - 22:23

Daily Star

BL8aMtaCUAAtAW1.jpg

Post se sviđa 1 članu
Caeruleus  

#25 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 9,020 postova
  • 5632 lajk(ova)
  • Time Online: 134d 4h 35m 37s

Postirano 04 June 2013 - 22:28

Navalili ljudi Dzeko pa Dzeko. Na kraju ce ga kupiti samo da prestanu da pisu o njemu :D

#26 soxx

soxx
  • Korisnik
  • 5,641 postova
  • 4188 lajk(ova)
  • Time Online: 175d 23h 38m 27s

Postirano 04 June 2013 - 22:36

Da je se rijesiti Torresa, pa nek dovedu koga hoce. Ovako 3 napadaca + lukaku koji ce na posudbu onda.

Post se sviđa 2 članova
Vinko  , Wisey  

#27 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 9,020 postova
  • 5632 lajk(ova)

Postirano 05 June 2013 - 11:25

Razmisljam o onome sto sam procitao na Sky-u.

Kupovina Dzeka bi vise pomogla CIty-u nego nama, jer u tom slucaju oni oslobadjaju mesto a dobijaju i deo sredstava za napad na Cavania.

#28 ToreAndreFlo

ToreAndreFlo
  • Korisnik
  • 901 postova
  • 463 lajk(ova)
  • Time Online: 32d 13h 7m 14s

Postirano 05 June 2013 - 11:34

Ma ništa od Džeke, čisto sumnjam da je on Joseov prvi pick, već samo jedan od možda zanimljivih.

#29 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,822 postova
  • 12019 lajk(ova)

Postirano 06 June 2013 - 17:32

Shvatite ovo što ću napisati kako god želite, s obzirom da znate koliko gotivim Edina.

Vrijedi li Cavani zaista tolike novce u odnosu na Džeku ? Šta je on to uradio u svojoj karijeri da zasluži takav status ?

Htio sam napraviti jedno poređenje.  Džeko je u Njemačkoj napravio ono što Cavani nije u Italiji. Osvojio je titulu i prekucao tu ligu, koja je tada bila otprilike jednaka kao i italijanska (danas je i bolja). Dakle, Džeko je sa Wolfsburgom uzeo Bundesku. Wolfsburg u Njemačkoj ima puno manju reputaciju nego Napoli u Italiji. Wolfsburg je poslije odlaska Edina pao kurcu za uši skoro i neće u narednih najmanje 20 godina ponoviti takav uspjeh. Isti taj VFL imao je dosta slabiju ekipu nego što Cavani ima u Napoliju, što dokazuju i kasnije nastupi igrača koji su tada uzeli titulu. Miske recimo sada igra u Kini, za Grafitea se i ne čuje, Josue također, pa onda onaj Dejagah je čisti prosjek i squad igrač u Fulhamu, Gentner slično za Stuttgart... Dakle, to je puno tanji tim od Lavezzija, Cannavara, Inlera, Hamšika i ostalih.

Edin je 2009. godinu odigrao nenormalno, 48 utakmica - 42 gola (Bundeska 29-26), godinu iza toga imao je 31 gol u 50 utakmica, pa onda 19 u 36 tekmi. Postao je najbolji strijelac u historiji Wolfsburga i apsolutna ikona tamo. Momak je prešišao Bundesligu i zato je napravio pravi potez što nije otišao u Bayern. Zanimljivo je da u ove brojke ne ulaze golovi iz penala, tamo je inače broj jedan za penale bio Miske, pa onda Grafite. Dakle, ovo su sve golovi iz igre. Džekson je snažan u apsolutno svim aspektima. Hoćeš desnom, hoćeš lijevom, glavom, igra leđima, građenje, šut sa distance, finishing, snaga, relativno je i brz za svoju visinu, ima sasvim jednostavan ali učinkovit dribling, može igrati na kontru a i u postavljenom napadu. Potpuno kompletan igrač.

Nakon toga prešao je u City. Prije svega, moram naglasiti da u Cityu nikada nisu dali Džeki pravu šansu, odnosno Mancini to nije uradio. Nakon 4 gola protiv Tottenhama u gotovo savršenoj utakmici već sljedeću je sjedio na klupi. Još moram reći da su ga tog prelaznog roka tražili gotovo svi veći klubovi svijeta, uključujući naš Chelsea i Mourinhov Real. Mou je nekoliko puta pohvalno govorio o njemu. Mi smo tog istog januara doveli Torresa, a danas mnogi navijači iz Engleske govore kako smo jednostavno doveli pogrešnog igrača, tj. Torresa umjesto Džeke. Elem nejse, Džeko prelazi u City. Trebalo mu je nekoliko utakmica da se prilagodi i počne igrati onako kako treba. Međutim, i u toj igri uspijeva zabiti spasonosni gol u FA kupu protiv niželigaša (ne mogu se sad tačno sjetiti koga, mislim da je Barnsley bio u pitanju) kad je City trebao ispasti. Kasnije je City osvojio taj kup i prvi trofej nakon 34 godine.

Sezonu iza toga odigrao je tek 16 utakmica od početka, a zabio 14 golova u prvenstvu. Između ostalih već spomenuta 4 komada na WHL-u. Ukupno je dao 22 gola u sezoni, što je opet s obzirom na minutažu vrhunski učinak. Također je osvojio Premiership sa Cityem, a dao je najvažniji gol protiv QPR-a kada se činilo da će MCFC ispustiti prvenstvo. On je otključao odbranu QPR-a, a Aguero je kasnije uspio utrpati još jedan.

Poslije slijedi 2012/13 sezona, tj. protekla. Svi će se sjetiti nekoliko iznimno važnih golova sa klupe, kada je sam donio nekih 10-ak bodova svojoj ekipi. Golovi Tottenhamu, Fulhamu, West Bromvichu i ostalima... 16 puta od prve minute, i 16 puta sa klupe, ukupno 14 golova. Ukupno 33 utakmice počeo, 25 golova. Mnogi će reći da nije imao dobru sezonu, ali ovi podaci ne govore tako. Dodajmo tome u kakvoj očajnoj formi su igrali ljudi koji su zaduženi da Džeki namjeste golove, onda tek dobijemo pravu sliku.

Dalje, Džeko je zabijao i u Ligi Šampiona, te mu je United redovna mušterija. Nešto slično kao Drogbi Arsenal recimo. Edin im je zabijao još s Wolfsburgom, a kasnije i sa Cityem.

Ne trebam ni govoriti koliko je važan za reprezentaciju, ne mogu ni zamisliti šta bi bilo da njega nemamo u ekipi. S druge strane, Cavani je ipak tek treća ili četvrta violina Urugvaja.

Dakle, stavite ovo sve u jedno normalno i realno poređenje s Cavanijem. Znate da sam oduvijek govorio kako je klasa igrač, i jeste, ali koliko zaista vrijedi jedan Cavani, odnosno bolje reći: isplati li se dati što Napoli traži ? 63 miliona eura nije malo, a igrača poput Džeke dobijamo za duplo manje.

Cavanijeva karijera zaista počinje od Palerma. Za tri godine 109 nastupa, 34 gola. A Palermo vam je nešto slično tipa Wolfsburg u Bundeski. Samo da predstavite sebi otprilike. Ništa posebno, igrač u stvaranju. Potom je otišao u Napoli gdje je s jačim saigračima procvjetao. Napoli kreće igrati na Cavanija i isključivo na njega. Cavani je igrač kontranapada, sličniji je Torresu nego Drogbi, ako želite. Trčat će više od Edina sigurno, ali i Torres trči više od Drogbe. Pitanje je koliko napadač treba da trči i ganja, a koliko to čini čisto reda radi, odnosno bezglavo jurcanje. Cavanijev jedini značajniji klupski rezultat je osvojen Kup Italije i možda igranje osmine finala LŠ. :D Istina je da ima fenomenalnu statistiku u Napolijevu. Zabijao je ogroman broj golova, ove sezone recimo 36 sveukupno. Sad ne mogu naći tačno koliko je od tih 36 sa penala. Normalno, i to su golovi, i to se računa ali treba se uporediti s Edinovim golovima iz igre. 

Edin je puno kompletniji igrač od njegovog sina, što kaže Kale (Edinsona :P), Edinovi pasovi su na nivou jednog igrača sredine terena. Njegov pregled igre je vrhunski za tako visokog igrača, pogotovo napadača. To sam još samo htio napisati.

Ja sam Edina pratio i pratim ga intenzivno već 7 ili 8 godina, pamtim njegove početke, pratio sam ga od Teplica. Stvarno mislim da je sjajan igrač i da bi se odlično uklopio u Chelsea. Na stranu to što je moj san da on zaigra u CFC, mislim da bi nam uistinu valjao, ako realno gledam. Možete ovaj post protumačiti kako god želite, to ponovo kažem. Ovo je moje mišljenje. Za 63 miliona, pa i za 50 miliona, koliko bi se možda tražilo za Cavanija ćemo dobiti vrhunskog centarfora koji nije ništa slabiji (u najmanju ruku, a po meni je i bolji) od Cavanija, te možemo spakovati 25-30 milja u džep i potrošiti ih na još jednog odličnog igrača, bio to veznjak ili krilo. 

Post se sviđa 5 članova
EminaCFC  , how yes no  , Blues_95  , reLo  , soxx  

#30 chiba

chiba
  • Global moderator
  • 7,420 postova
  • 9725 lajk(ova)
  • Time Online: 364d 22h 47m 54s

Postirano 06 June 2013 - 17:46

ja sam svoj stav zauzeo još pre par meseci i tolko 

kolko ste pisali o njemu ovih nedelju dana,sad mislim da bi mi bilo drago da dodje samo da bi vi(bosanci) bili srećni :D

ako vam toliko znači,staviću dzeka na prvu mesto želja,odmah nakon toga ide kavani

ali iskreno,ovo što se sad prepumpavaju priče je van svake pameti i razuma

Post se sviđa 1 članu
WhisperDiMatteo  

#31 Kalouda

Kalouda
  • Korisnik
  • 6,785 postova
  • 7712 lajk(ova)
  • Time Online: 106d 17h 40m 38s

Postirano 06 June 2013 - 17:49

Wisey jel se meni čini ili si ti htio Cavania prije mjesec dana? :)

Haha i kako se sjeti tog Edin's son :P

Post se sviđa 1 članu
WhisperDiMatteo  

#32 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,822 postova
  • 12019 lajk(ova)

Postirano 06 June 2013 - 17:50

Wisey jel se meni čini ili si ti htio Cavania prije mjesec dana? :)

Ne kažem da ga ne bih htio i sada. Štaviše, dočeko bi ja Edinsona raširenih ruku i s osmijehom na licu. 

ALI, tada nismo bili povezivani s Džeksonom. Sada želim da dovedemo njega.

#33 soxx

soxx
  • Korisnik
  • 5,641 postova
  • 4188 lajk(ova)
  • Time Online: 175d 23h 38m 27s

Postirano 06 June 2013 - 17:52

Nista wisey, nadaj se da ce biti slaba veza izmedju laurentisa i nasih ljudi sad kad budu zvali.

Da je sad tebi telefon u ruke da se javis :P

#34 Zemo

Zemo
  • Korisnik
  • 5,449 postova
  • 1957 lajk(ova)
  • Time Online: 66d 8h 33m 16s

Postirano 06 June 2013 - 18:24

ako dodje Dzeko kod nas ima da se nagledamo utakmica na bht1.

#35 reLo

reLo
  • Administrator
  • 7,120 postova
  • 8262 lajk(ova)
  • Time Online: 567d 5h 50m 10s

Postirano 06 June 2013 - 18:26

Tacno se i meni smuci kad pomislim na 63 miliona. Zbog te cifre sam uvjeren da ga nećemo dovesti jer nam su nam i Falcao i Hulk promakli iz istog razloga- nerealne cijene.

Sent from my XT701 using Tapatalk 2

Post se sviđa 1 članu
WhisperDiMatteo  

#36 Gospodin Posebni

Gospodin Posebni
  • Korisnik
  • 624 postova
  • 531 lajk(ova)
  • Time Online: 16d 10h 36m 28s

Postirano 06 June 2013 - 19:37

Zadnje 3 sezone, 102 gola u 124 utakmice, znači skoro gol po utakmici.
Jedan od trenutno najboljih napadača, ako ne i najbolji.
Glavni igrač ekipe.
Za koliko bi vi htjeli da ga Napoli pusti, 25, 30 milijuna možda?
Ako hoćeš klasu, moraš je bit spreman i platit.

#37 reLo

reLo
  • Administrator
  • 7,120 postova
  • 8262 lajk(ova)
  • Time Online: 567d 5h 50m 10s

Postirano 06 June 2013 - 19:43

Naš problem i jeste što nismo spremni platiti toliko. Abramovič se opekao na Torresa pa sad i na jogurt puše.

Uglavnom, prošlog ljeta smo trebali dovesti Hulka - Nismo jer Roman nije htio dati previše novca.

Ovog i prošlog ljeta Falcao - Ponovo Roman nije dao pare.

Sad imamo istu situaciju sa Cavanijem - Treba biti lud pa pomisliti da će Roman ispuniti želju onom ludom redatelju i isplatiti mu 63 miliona. Mislim da više od 40 Roman neće ponuditi pa makar pozlaćen bio.

Post se sviđa 1 članu
WhisperDiMatteo  

#38 Kalouda

Kalouda
  • Korisnik
  • 6,785 postova
  • 7712 lajk(ova)
  • Time Online: 106d 17h 40m 38s

Postirano 06 June 2013 - 19:44

Ako za 30 miliona ne možeš kupiti klasu, onda ne znam...

Dobio je Chelsea klasu za 7 milona, u januaru.

Post se sviđa 1 članu
reLo  

#39 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,369 postova
  • 11877 lajk(ova)
  • Time Online: 198d 3h 48m 4s

Postirano 06 June 2013 - 20:46

ako dodje Dzeko kod nas ima da se nagledamo utakmica na bht1.

Onda bolje da ne dolazi :D Na Sportklubu mi slika ko mlijeko, a na BHT mutna ko Miljacka zimi.

#40 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 9,020 postova
  • 5632 lajk(ova)

Postirano 06 June 2013 - 21:02

Cena od 63 miliona nema veze sa klasom. Nekada je Drogba dosao za manje od 30, pa je postao najbolji golgeter 21. veka, sto ce Cavani tesko dostici. A u vreme Drogbe u punoj su snazi bili Eto'o, Henry, Ibrahimovic, RVN, Raul, Sheva, Ronney... Sve klasa do klase, pa je nas Didier opet isplivao. 

Sad Falcao ima konkurenciju samo u RVP-u, i donekle Falcau, jer njega jos uvek nismo videli na najvecoj sceni. 

Cena od 63 miliona ima veze sa sve vise klubova sa ogromnom plateznom moci. 

Pa jednog Schurrlea procenjivati na cenu pribliznu Mati, koji je otac fudbala za njega.... 

A i Neymar se dokazao u najjacim ligama, i on je svetska klasa. 

De LAurentis ima srece sto Cavani nije tip Ibre ili Teveza. 

Post se sviđa 1 članu
Wisey  

1 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 1 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2018 Chelsea Balkan