Skoči na sadržaj

Foto

André Villas-Boas (2011-2012, trener)

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
1804 odgovora na ovu temu

#1 Lampard

Lampard
  • Korisnik
  • 638 postova
  • 244 lajk(ova)
  • Time Online: 5d 23h 53m 5s

Postirano 09 September 2011 - 09:40

Postirana slika

Luís André de Pina Cabral e Villas-Boas ali u nogometnom svijetu poznatiji kao André Villas-Boas.

U dobi od 16 godina Boas kao navijač Porta imao je sreću jer je tadašnji trener Porta bio Sir Bobby Robson.Još jedna olakšavajuća okolnost je što je Robson živio blizu Boasa u istom kvartu.

Robson je bio impresioniran znanjem engleskog kod mladog Boasa te ga je doveo u nogometni svijet .
Sa 17 godina dobiva od Uefe trenersku licencu C.

U 21. godini bio je kratko izbornik British Virgin Islands.

Potom ga je Mourinho uzeo pod svoje okrilje inače isto je Robsoson zaslužan za njegov trenerski angažman.
Bio je asistent u Portu pa potom u Chelsea-u te naposljetku u Interu.

Sezona 2009/10 Boas odlučije da će napustiti Mourinha i krenuti samostalnim putem.
Izbor je pao da prvi trenerski angažman bude Academica.
U tom trenutku Academica je bio klub koji je bio bez pobjede i na sigurnom putu ka ispadanju iz lige.
No kad je stigao Boas stvari su se promjenile.
Boas je promjenio način i stil igre te je Academicu doveo u toj sezoni do 11 mjesta u prvenstvu te do polufinala kupa gdje su ispali od Porta.
Njegov utisak na Academicu je bio golem ne samo rezultatski već i igrački su se vidjele značajne promjene.

Nakon te sezone oldazi u Porto.Odmah osvaja super kup pobjedivši Benficu.Suvereno melje protivnike kroz prvenstvo.Postaje najmlađi trener koji je osvojio portugalsko prvenstvo.Zvijezde su mu se naklonile i u Europskoj ligi gdje su također stali na najvišu stepenicu namjenjenu pobjedniku te je Boas također najmlađi trener koji je osvojio i to natjecanje.

Boas više nije nepoznanicasad su u red stale i krupne ribe gotovo pola Europe se povezuje s njegovim budućim angažmanom.
No Porto je bio vrlo jasan Boas može promjeniti sredinu ukoliko netko dostavi 15 mil eura za njegovu odštetu.
Mladi i ambiciozni Boas osjetivši da je prerastao Porto uzima stvari u svoje ruke i sam uplaćuje traženi iznos te odabire Chelsea.

Povratak na Stamford bridge...

#2 Elao

Elao
  • Chelsea BiH Member
  • 5,217 postova
  • 1435 lajk(ova)
  • Time Online: 53d 9h 55m 9s

Postirano 09 September 2011 - 12:29

Tih 15 mil nisu bili iz njegovog dzepa

#3 hithard

hithard
  • Korisnik
  • 109 postova
  • 1 lajk(ova)
  • Time Online: 7h 8m 15s

Postirano 09 September 2011 - 13:21

Roman mu stavija u đep 15 M eura, ovaj izvadija i odnija na Portovu kasu! :lol:

Zasigurno dobar trener, ali mislim da se još nije prilagodija na Premiership i taj stil igre. Nadam se da će veću minutažu davati mladim igračima.

Po mom mišljenju, dosta je faljiva sa prvih 11 te kvalitetno ispravlja greške kroz zamjene. Ono što mislim da mu je greška je da se nije riješija nekih igrača tipa Anelke, Kalou-a, Ferreire te da im i dalje daje priliku i računa dosta na njih iako su dali svoj maksimum a mlade kvalitetne igrače misli slati na posudbu.

#4 how yes no

how yes no
  • Banned
  • 4,008 postova
  • 1113 lajk(ova)
  • Time Online: 61d 7h 2m 16s

Postirano 09 September 2011 - 14:02

Prvo meni je izuzetno drago što imamo mladog trenera, a uz to i kvalitetnog trenera. Također trener koji sad ima sve u svojim rukama, slaže ekipu kako želi, sve je kako on želi (bar do sada). Ne može za kratko vrijeme napraviti mašinu za mljevenje protivnika, ali nakon nekog vremena, siguran sam da ćemo to i biti. Drag mi je jer gaji ofanzivan fudbal, i što daje priliku mladim igračima, ali im daje slobodu u igri. Vidjet ćete Sturridge-a kod njega. Daniel je sam rekao da Andre voli da on dribla, da šuta, ono što najbolje zna.
Vjerujem u njega i nadam se da će što duže ostati kod nas.

#5 reLo

reLo
  • Administrator
  • 7,122 postova
  • 8265 lajk(ova)
  • Time Online: 567d 8h 47m 27s

Postirano 09 September 2011 - 14:26

Dobar je trener, mada i sam nekada posumnjam u njegove izbore i autoritet..

#6 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,828 postova
  • 12023 lajk(ova)
  • Time Online: 388d 1h 37m 46s

Postirano 09 September 2011 - 16:55

i što daje priliku mladim igračima

Koliko god mi voljeli Andrea, nije u redu da se lazemo ovdje. U tri ligaske utakmice nije dao niti jednu jedinu minutu McEachranu koji vazi naseg najtalentiranijeg mladica. Da su to bili neki teski protivnici pa i dalo bi se presutiti, ali protiv jednog Norwicha kuci ... :(

Ali necemo nista prejudicirati, ima vremena da se ispravi. :)

#7 Lampard

Lampard
  • Korisnik
  • 638 postova
  • 244 lajk(ova)

Postirano 09 September 2011 - 23:33

Koliko god mi voljeli Andrea, nije u redu da se lazemo ovdje. U tri ligaske utakmice nije dao niti jednu jedinu minutu McEachranu koji vazi naseg najtalentiranijeg mladica. Da su to bili neki teski protivnici pa i dalo bi se presutiti, ali protiv jednog Norwicha kuci ... :(

Ali necemo nista prejudicirati, ima vremena da se ispravi. :)

Možda je ocijenio da se mladi Josh ne bi mogao nosit sa tim pritiskom koji je bio trenutno.Ruku na srce Josh nije još igrač koji donosi preokret i radi razliku.Možda bi potonuo tj uklopio se u sivilo momčadi.Velika je razlika u-18 nogmet i reprezentacija svojih vršnjaka nego seniorski nogomet.

#8 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,828 postova
  • 12023 lajk(ova)

Postirano 10 September 2011 - 13:35

Sve to stoji, ali nije imao sta izgubiti. Mislim da Josh ne bi mogao odigrati losije od Lamparda ili Mikela, pogotovo u drugoj tekmi. Cak i kad smo bili u prednosti nije dobio minute.

Kazem opet, necemo zuriti sa zaključcima jer mu treba dati vremena da bi mogli ocjeniti njegov rad. Ja sam samo rekao da se stanje dosad nije nimalo promijenilo u odnosu na prosle sezonu sto se tice mladih igraca.

#9 Das ist Walter

Das ist Walter
  • Chelsea BiH Member
  • 4,041 postova
  • 2973 lajk(ova)
  • Time Online: 87d 10h 25m 45s

Postirano 11 September 2011 - 15:02

bilo mi je drago kad je dosao jer sam mislio da ce se rijesiti pojedinih starijih igraca koji i ne mogu mnogo vise uraditi od nasih mladjih igraca,.. mislio sam da ce napraviti jaci tim tokom prelaznog roka ali et nije... nije doveo ono sto nam je godinama najvise nedostajalo na sredini terena, jednog kreativca..
ocito je da je Lampard na izlasku karijere i da on vise ne moze nositi ekipu, i ako se bude na njega oslanjao ne znam sta ce biti od nas, vec prosle sezone se vidjelo da on nije vise ni blizu kao prije 2, 3 godine...

Ono sto je do sada tim pokazao u ligi je jedan siromasan i spor fudbal, gotovo isto kao i prosle sezone kod Ancelottija, i upravu je Torres kada kaze da imamo sporu vezu.. Lampard, Malouda i Anelka kad prime loptu mozes se naspavati cekajuci da oni nesto urade s njom...

Ocekivao sam par mladih brzih i kreativnih igraca da cemo dovesti kao sto to radi Man Utd i Barcelona ali nista od toga, cak smo i Lukakua bezveze doveli jer sumnjam da ce se moci nametnuti u prvi tim... Abramovich hoce ligu prvaka a vec godinama drzi iste igrace u timu koji mu je ne mogu osvojiti...

AVB je dobio sansu da bude trener i bez sumnje ce ucinit sve sto je u njegovoj moci da nesto osvoji, ali ne treba vise smjenjivati trenere nego igrace... ako smo ih do sada promijenili mnogo a tim gotovo ostao isti i ni niko nije uspio donijeti taj famozni pehar Lige Prvaka, meni je logicnije da nije samo do trenera... i Ancelotti da je imao bolje igrace mozda bi osvojio neki torofej...

#10 Tinmar

Tinmar
  • Korisnik
  • 1,773 postova
  • 1123 lajk(ova)
  • Time Online: 42d 3h 9m 16s

Postirano 12 September 2011 - 02:16

Zadnja utakmica..
Prva postava u redu 5/5 (Anelku u prvoj da Torres vidi da neće igrat ako uskoro ne zabije i hrabro Sturridge od prve)
Zamjene:
Malouda za Sturridgea 4/5 (Solidna zamjena ali bilo je i boljih rješenja kao npr. već tada Torresa staviti u igru)
Torres za Matu 2/5 (Bilo bi idealno kada bi njih 2 skupa igrali, bez Mate je Torresu teže)
Romeu za Anelku 3/5 (Ovom zamjenom smo dobili više snage u defanzivi a manje u ofanzivi što je možda i rezultiralo golom i grčevitim branjenjem u zadnjim minutama, također, McEachran bi bio 100 puta bolji izbor)

Overall 3.5/5 samo zbog solidne prve postave

#11 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,828 postova
  • 12023 lajk(ova)

Postirano 14 September 2011 - 15:10

Kakav car !

#12 Elao

Elao
  • Chelsea BiH Member
  • 5,217 postova
  • 1435 lajk(ova)
  • Time Online: 53d 9h 55m 9s

Postirano 14 September 2011 - 15:32

Vidi se da je srcan, mogu zamislit kakva bi reakcija bila da osvoji LP, trcao bi go na stadionu

#13 Tinmar

Tinmar
  • Korisnik
  • 1,773 postova
  • 1123 lajk(ova)
  • Time Online: 42d 3h 9m 16s

Postirano 14 September 2011 - 16:44

Bayer - Hrabro bez Terryja da se vidi da možemo i bez njega. Malouda u sredini? ZAŠTO? Baš fino posloži napad, naš najjači mogući i onda Maloudu u sredinu... ali ok, to je eksperiment koji se vjerojatno neće često ponavljati. Mikel i Meireles ok. Zamjene ok. Čech kapetan super. Napad odličan.
Overall 4/5 zbog Maloude.

#14 Lampard

Lampard
  • Korisnik
  • 638 postova
  • 244 lajk(ova)

Postirano 14 September 2011 - 23:18

Sve to stoji, ali nije imao sta izgubiti. Mislim da Josh ne bi mogao odigrati losije od Lamparda ili Mikela, pogotovo u drugoj tekmi. Cak i kad smo bili u prednosti nije dobio minute.

Kazem opet, necemo zuriti sa zaključcima jer mu treba dati vremena da bi mogli ocjeniti njegov rad. Ja sam samo rekao da se stanje dosad nije nimalo promijenilo u odnosu na prosle sezonu sto se tice mladih igraca.

Sturridge je ispred Kaloua kako se nije promjenilo nemoj pričat napamet.Osim toga njegov rad se treba ocijenit na kraju sezone a ne nakon 3 odigrana kola.Duga je sezona ima preko 50 utakmica za odigrat u sezoni.

#15 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,828 postova
  • 12023 lajk(ova)

Postirano 15 September 2011 - 13:36

Sturridge je ispred Kaloua kako se nije promjenilo nemoj pričat napamet.Osim toga njegov rad se treba ocijenit na kraju sezone a ne nakon 3 odigrana kola.Duga je sezona ima preko 50 utakmica za odigrat u sezoni.

Jebem mu misa Lampsy, jes ti procito moj post il nisi ? ^_^

Sturridge bi igrao i kod Carla, u to sam siguran. Jedini lijevi bek u ekipi pored Colea jest Bertrand, a on uopce nije registrovan za LP. I sta sad, povrijedi se ne daj Boze Ash morat ce Ferreira na njegovo mjesto !? :rolleyes:
To govorim, glupo je sada pricati kako Andre daje sansu mladicima iz akademije kada to barem zasad nije na mjestu. Ja ne kazem da mozda jednog dana se ovo nece promijeniti, ali na osnovu dosadasnjeg zakljucak je da kostur ekipe ostaje.

#16 Pjer-Emerik (dubro)

Pjer-Emerik (dubro)
  • Korisnik
  • 5,201 postova
  • 2075 lajk(ova)
  • Time Online: 49d 8h 28m 45s

Postirano 15 September 2011 - 14:08

Jebem mu misa Lampsy, jes ti procito moj post il nisi ? ^_^

Sturridge bi igrao i kod Carla, u to sam siguran. Jedini lijevi bek u ekipi pored Colea jest Bertrand, a on uopce nije registrovan za LP. I sta sad, povrijedi se ne daj Boze Ash morat ce Ferreira na njegovo mjesto !? :rolleyes:
To govorim, glupo je sada pricati kako Andre daje sansu mladicima iz akademije kada to barem zasad nije na mjestu. Ja ne kazem da mozda jednog dana se ovo nece promijeniti, ali na osnovu dosadasnjeg zakljucak je da kostur ekipe ostaje.

van Aanholt?

#17 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,828 postova
  • 12023 lajk(ova)

Postirano 15 September 2011 - 14:10

Posudjen Wiganu na cijelu sezonu.

#18 Pjer-Emerik (dubro)

Pjer-Emerik (dubro)