Jump to content

Matchday 22 - Stoke City 0 : 4 Chelsea (12.01. sub)


Brane

Recommended Posts

stokevschelsea_1348676543.png


PREMIER LEAGUE

12.01. 2013. SATURDAY, 16:00H

STOKE CITY vs. CHELSEA FC

Uvodničar: chelsea4evercr

Nakon 4 uzastopne pobjede Chelsea je u prošlom kolu upisao iznenađujući poraz or posljednjeplasirane momčadi Premiershipa - Queens Park Rangersa.

Na redu je utakmica sa Stokeom, ekipom koja također igra tvrd, defenzivan nogomet, ekipe koja je ove sezone upisala čak 11 neriješenih rezultata i "samo" 4 poraza. U zadnjem kolu poraženi su od aktualnih prvaka - Manchester Citya i to s uvjerljivih 3:0.

Ipak, Stoke i ove sezone malo golova zabija ( zabili su svega 21 pogodak ), ali zato s druge strane i malo golova primaju ( primili su 20 pogodaka; manje od njih smo primili samo mi - Chelsea te Manchester City ).

Zasigurno neće biti lak posao probiti njihovu bedemsku obranu, ali morat će momci dati sve od sebe ukoliko se žele vratiti na pobjedničke staze i zadržati, kakav - takav, priključak za dvojcem iz Manchstera. Nadamo se da će im posao biti uvelike olakšan s novom snagom u napadu - Senegalcem Dembom Ba koji je već u debiju zabio 2 gola i već dao naznačiti da mu je mjesto među prvom jedanaestoricom plave momčadi.

Napomene radi, Chelsea je trenutno na 4. poziciji iza Tottenhama, zaostajući čak 14 bodova za Unitedom, dok Stoke City zauzima 10. mjesto Premiershipa.

Vaša očekivanja?

Link to comment
Share on other sites

  • Postova 114
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

[quote name='El_Nino' timestamp='1357437678' post='99624']
Ma pobjeda i to uz pogodak Dembe ni nema se šta drugo očekivat. Dobri su oni, imaju odličnu skok igru, treba se pazit prekida, ali mi moramo dobit, [b]pogotovo na našem terenu.[/b]

KTBFFH
[/quote]
Odkad je Britannia stadion nas stadion ?
Link to comment
Share on other sites

Jako teška utakmica. Očekujem remi. Ali remi smo očekivali i protiv Evertona, pa smo pobjedili.

Najviše me brine naša igra u prvih pola sata. Uvijek igramo loše, imamo manji posjed, previše gubimo lopte svojom krivicom (pogrešna dodavanja i procjene) i tek kad primimo gol, proigramo. A dadne li nam Stoke gol, teško će biti izjednačiti, jer oni su nenormalno tvrda ekipa obrambeno veoma jaki. Jedino što želim je da prvih 15ak minuta gradimo igru na pas igri i da onda probamo napasti kao ljudi. Ali samo da se ne branimo.
Link to comment
Share on other sites

Eh Stouk veoma,veoma nezgodna ekipa,jaki defanzivci,tvrda odbrana. Sve u svemu mislim da ovde Ba mora poceti utakmicu,jer Torres ne moze fizicki da se nosi sa njima. Nema ni brzinu da odradi nesto posebno i izbaci veoma iskusne igrace Stouka. Medjutim u zadnje 2 utakmice u Premijer ligi primili su po 3 gola na moje veliko iznenadjenje.. Prvo od Sautemptona (?!), pa kasnije City-a,dakle mozda su malo popustili sa onom cvrstinom. Poslednje medjusobne duele smo dobijali jedva sa 0:1 tako da ocekujem pobedu,tesku i sa puno borbe,ali pobedu. Mislim da nam je ovde Ba veliki plus,zbog njegove jacine i mogucnosti da se nagurava sa njima. Pobeda plavaca, moramo drzati korak za Utd-om, beze nam 14, posle srede verovatno 11 bodova jer mislim da cemo opet pobediti Sautempton.

Protiv Sautemptona odlicna prilika da se uporede Torres i Ba :D Da vidimo koliko Torres moze zabiti protiv istog protivnika u samo nekoliko dana.
Link to comment
Share on other sites

Kada god dodje red na utakmicu protiv Stoke-a, setim se Dubrine legendarne kolumne, duplog bunkera i bacanja auta a la NASA space program #-o
Sa Dembom u timu, Chelsea konacno ima napadaca na koga se moze osloniti, sto je veliki napredak. Mada, mislim da ce ovu utakmicu resiti suteri, Mata ili Lamps. Njihov bedem ispred gola je izuzetno tesko razbiti, tako da ce morati da se pokusava sa distance... Samo Luizu i Banetu nedati da sutiraju :D
Link to comment
Share on other sites

Uvjeren sam da nećemo pobijediti. Stoke je, kao i West Ham npr., fizički prejaka ekipa za nas. Još ako Taktičar krene svoje neke karafeke izvoditi moglo bi to i porazom završiti. Pulis je pametan trener, iako me negativno iznenadio nekim izjavama u zadnje vrijeme. Postavit će on to dobro, a znamo kako je jebeno gostovanje na Britannia stadionu. Po meni, najteže na Otoku. Svugdje možeš igrati nogomet, ali tamo ne možeš. A igrači Stokea nošeni ovakvim navijanjem naprosto igraju nevjerovatno, preko vlastitih mogućnosti:

http://www.youtube.com/watch?v=toAkL1MjIZ0

Naježi se čovjek, ja bih poginuo na terenu za ovu raju.
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je sasvim nebitno kako ćemo proći. Prvenstvo je definitivno izgubljeno. Ja bih osobno, da se mene pita, baš u prvenstvu odmarao igrače i gledao samo kako da zadržimo poziciju 3. ili 4. na ljestvici da osiguramo LP, a sve snage bi preusmjerio na preostala 3 kup natjecanja gdje smo itekako živi i pokušao bi donijeti sva 3 trofeja na Stamford Bridge.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gandalf' timestamp='1357643345' post='100146']
Mislim da je sasvim nebitno kako ćemo proći. Prvenstvo je definitivno izgubljeno. Ja bih osobno, da se mene pita, baš u prvenstvu odmarao igrače i gledao samo kako da zadržimo poziciju 3. ili 4. na ljestvici da osiguramo LP, a sve snage bi preusmjerio na preostala 3 kup natjecanja gdje smo itekako živi i pokušao bi donijeti sva 3 trofeja na Stamford Bridge.
[/quote]

sad but true
Link to comment
Share on other sites

Ovu Ba mora od prve.To je svima jasno.Oni igraju bunker sa tim svojim visokim odbrambenim igracima.Toresa koji je bio u najboljim danima bi pojeli,a kamoli ovu nakazu koja trenutno igra za nas.Znaci samo Ba.Sto je brze moguce zabiti gol (kao protiv Vile).Inace lepo znamo kako smo se provodili sa timovima koji su se branili.
Sastav za mec:Turnbul-Ivanovic,Kejhil,Luiz,Kol-Ramires,Lampard-Azar,Mata,Oskar-Ba.
Predvidjam remi,ali pobeda je neophodna.Ne za titulu,vec da imamo neke sanse u borbi za 3 mesto.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...