Skoči na sadržaj

Foto

Karim Benzema (Francuska, 1987)

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
47 odgovora na ovu temu

#21 Wisey

Wisey
  • Chelsea BiH Member
  • 15,389 postova
  • 13280 lajk(ova)
  • Time Online: 556d 3h 2m 28s

Titula

Postirano 04 December 2012 - 18:30

Smeta im 40 miliona, a ovamo bi Falcaa.

Post se sviđa 3 članova
Torresinho_9  , Twelfth Man  , WhisperDiMatteo  

#22 CFC1905

CFC1905
  • Chelsea BiH Member
  • 2,288 postova
  • 2337 lajk(ova)
  • Time Online: 78d 12h 31m 2s

Postirano 04 December 2012 - 18:37

Smeta im 40 miliona, a ovamo bi Falcaa.

Falcao je za klasu bolji od Benzeme. To je razlika.
Benzema se nekad zna isfaljivat do bola. Da je Realu neki bolji napadač od njega bio bi Real puno bolji. Za mene uvijek Falcao i Cavani puno prije Karima. Iako ne kažem da je loš igrač ali nije u rangu sa navedenom dvojicom.

#23 Wisey

Wisey
  • Chelsea BiH Member
  • 15,389 postova
  • 13280 lajk(ova)
  • Time Online: 556d 3h 2m 28s

Titula

Postirano 04 December 2012 - 18:46

Falcao je za klasu bolji od Benzeme. To je razlika.
Benzema se nekad zna isfaljivat do bola. Da je Realu neki bolji napadač od njega bio bi Real puno bolji. Za mene uvijek Falcao i Cavani puno prije Karima. Iako ne kažem da je loš igrač ali nije u rangu sa navedenom dvojicom.

Ne bih se složio.
Falcao je dobar igrač, ali se još nije dokazao na najvećoj svjetskoj pozornici, a to je Liga Šampiona i Premiership.
Cavani je odličan, on je killer napadač i to je igrač vrijedan velikih para mada ne tolikih. Sigurno će Napolitanci tražiti još i više.

Karim je strašan i ne vidim zašto nekom smeta kada se cifra od 40 miliona spominje. Kvalitet se mora platiti.

#24 CFC1905

CFC1905
  • Chelsea BiH Member
  • 2,288 postova
  • 2337 lajk(ova)

Postirano 04 December 2012 - 18:55

Ne bih se složio.
Falcao je dobar igrač, ali se još nije dokazao na najvećoj svjetskoj pozornici, a to je Liga Šampiona i Premiership.
Cavani je odličan, on je killer napadač i to je igrač vrijedan velikih para mada ne tolikih. Sigurno će Napolitanci tražiti još i više.

Karim je strašan i ne vidim zašto nekom smeta kada se cifra od 40 miliona spominje. Kvalitet se mora platiti.

Ne smeta meni toliko ta cifra, cifra je sasvim u redu jer budimo realni ako se Borinija plati 13-14 milijona, ako se za Damiaa spominje 25-30 milijuna onda sigurno Benzema toliko vrijedi.
Ali po meni nije ubojit ko Falcao. Falcao se dokazao u Primeri, isto ko i Benzema, a za Premiership obojici ima vremena. :D

#25 chelsea4evercr

chelsea4evercr
  • Korisnik
  • 5,031 postova
  • 1758 lajk(ova)
  • Time Online: 127d 1h 12m 36s

Postirano 04 December 2012 - 22:36

u jbt zivot di ode nogomet :- :- :-

#26 Whisper

Whisper
  • Global moderator
  • 11,080 postova
  • 6433 lajk(ova)
  • Time Online: 200d 8h 39m 44s

Postirano 05 December 2012 - 12:38

Ne smeta meni toliko ta cifra, cifra je sasvim u redu jer budimo realni ako se Borinija plati 13-14 milijona, ako se za Damiaa spominje 25-30 milijuna onda sigurno Benzema toliko vrijedi.
Ali po meni nije ubojit ko Falcao. Falcao se dokazao u Primeri, isto ko i Benzema, a za Premiership obojici ima vremena. :D

Razlika izmedju Benzeme, Falcaa i recimo Cavania je ta sto Napoli i Atletico grade svoju igru oko ove dvojice. Benzema je u Realu vecito u senci Ronalda, dosta meceva je ili propustio ili igrao kao rezerva, zbog rotacije sa Higuainom. Igrao cak i na krilu vise puta, dok su Di Mariu mucile povrede.

Statistika prosle sezone, sva takmicenja

Cavani: 49 meceva - 36 golova. Zamenjen 3 puta;
Falcao: 52 meca - 39 golova. Zamenjen 5 puta;

Benzema: 50 meceva - 35 golova. Zamenjen 15 puta.

Falcao i Cavani sa vise minuta u igri, centralne figure u svojim timovima nisu puno odmakli Benzemi.

*Statistika uzeta sa ESPN-a

Post se sviđa 4 članova
Rikky Luiz  , how yes no  , Elao  , diablo_bih  

#27 Gost_Twelfth Man_*

Gost_Twelfth Man_*
  • Gost
  • lajk(ova)

Postirano 05 December 2012 - 13:22

Smeta ljudima €40m za spica koji je sam slag medju napadacima? Urnebesna komedija. Sta bi vi, da Karim kosta koliko i Mandzukic? Budite malo ozbiljni. Karim je masina i za golove i za asistencije, nije jedan od onih napadaca koji ne mogu loptu zadrzati 3 sekunde u nogama, zna sve s loptom i sto kaze Whisper, da citav tim igra za Benzemu i on bi trpao kao i Falcao. Mada ni sada ne zaostaje uopste mnogo. Reci da je Falcao za klasu bolji od Karima je apsurd. Pricamo o Benzemi a ne o Bentekeu, pobogu. Karim dijeli minutazu sa Higuainom, nema utakmice koju obojica odigraju od pocetka do kraja, uvijek ih Mou rotira. Jos u Lyonu je Benzema pokazao klasu. Apsolutno ne bih imao nista protiv da nam on dodje u januaru. 25 godina, ako se ne varam... Sada je taman zreo za novu avanturu. Ali ne vjerujem da ce nam doci u januaru, mozda na ljeto.

Post se sviđa 6 članova
chelsea4evercr  , Blues_95  , Rikky Luiz  , how yes no  , Elao  , WhisperDiMatteo  

#28 CFC1905

CFC1905
  • Chelsea BiH Member
  • 2,288 postova
  • 2337 lajk(ova)

Postirano 05 December 2012 - 13:32

Za mene je Falcao trenutno najbolji špic na svijetu, nitko nema onakav finishing ko on. Najbolja "devetka" trenutno. Cavani ide iza njega. Benzema također spada u top 5 napadača trenutno. Definitivno.
Spominjete kako se igra Atletica i Napolija gradi na Falcau odnosno Cavaniju a realova ne gradi na Benzemi. Ajde sad lijepo usporedite učinak Atletica i učinak Napolija sa učinkom Real Madrida, usporedite te momčadi po kvaliteti i zamislite da je Cavani ili Falcao prvi špic u Real Madridu. ;)

#29 Gost_Twelfth Man_*

Gost_Twelfth Man_*
  • Gost
  • lajk(ova)

Postirano 05 December 2012 - 13:57

Dovoljno je samo vidjeti da je Benzema odigrao 2 meca manje od Falcaa, ima 4 gola manje a 3x vise je zamjenjivan. Da je Falcao u Realu, ne bi tu bilo neke prevelike razlike jer Real bi imao 2 napadaca prilicno iste klase za svaki slucaj ako im se jedan povrijedi, da drugi moze u dobroj mjeri odradjivati posao a kada imas 2 klasna napadaca, oni se moraju i rotirati. Citav Atletico bukvalno igra za Radamela. U Realu je tu i Ronaldo, njihov najbolji igrac koji uzima sve prekide, penale, gleda da svaku akciju zavrsi i pored njega, Karim jos mora dijeliti minutazu sa Higuainom i opet zaostaje samo 4 gola iza Radamela.

Post se sviđa 2 članova
how yes no  , WhisperDiMatteo  

#30 CFC1905

CFC1905
  • Chelsea BiH Member
  • 2,288 postova
  • 2337 lajk(ova)

Postirano 05 December 2012 - 14:11

Mislim da bi i Higuain i Benzema bili pričuva Falcau kad bi ovaj kojim slučajem bio u istom timu gdje i oni.
Jedina mana kod Benzeme što često zna ispromašivat sve živo dok se Radamelu ne smije ostavit ni trunke slobodnog prostora jer vjerovatno slijedi kazna. Ali ne kažem da je Benzema puno lošiji od Falcaa ali lošiji je sve u svemu.

Post se sviđa 1 članu
Caeruleus  

#31 Whisper

Whisper
  • Global moderator
  • 11,080 postova
  • 6433 lajk(ova)

Postirano 05 December 2012 - 14:36

Mislim da bi i Higuain i Benzema bili pričuva Falcau kad bi ovaj kojim slučajem bio u istom timu gdje i oni.
Jedina mana kod Benzeme što često zna ispromašivat sve živo dok se Radamelu ne smije ostavit ni trunke slobodnog prostora jer vjerovatno slijedi kazna. Ali ne kažem da je Benzema puno lošiji od Falcaa ali lošiji je sve u svemu.

Ti izgleda da ne citas misljenja drugih, nego samo teras po svome.

Da je Benzema centralna figura Realove igre, da se 90% napada zavrsava preko njega, on bi davao 40 golova po sezoni, samo u ligi.
u Realu tapiju na 50% napada drzi Ronaldo.
Vec sam navodio da je Benzema mladji, ali duze igra u jacim ligama od Falcaa.
Pored toga je i tehnicki mnogo bolji igrac od Falcaa. Sposobniji je da sam sebi stvori sansu. U situaciji kakva se Plavcima dosta puta desavala, da igraci sredine terena ne mogu iskreirati sansu za napadaca, Benzema bi bio mnogo vredniji i korisniji adut od Falcaa. Sa njim tim dobija jos jednog tehnicki nadarenog igraca, koji je takodje masina za golove.
Falcao je izuzetan napadac, ali je Benzema bolji izbor.

#32 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,779 postova
  • 12118 lajk(ova)
  • Time Online: 208d 10h 50m 36s

Postirano 05 December 2012 - 14:39

Slažem se. Napadači se dijele po klasama u pet kategorija.

5. Svjetska klasa

4. Vrhunska klasa

3. Dobra klasa

2. Prosječna klasa

1. Loša klasa

...........

Falcao je petica, Benzema četvorka.

#33 CFC1905

CFC1905
  • Chelsea BiH Member
  • 2,288 postova
  • 2337 lajk(ova)

Postirano 05 December 2012 - 14:42

Ti izgleda da ne citas misljenja drugih, nego samo teras po svome.

Da je Benzema centralna figura Realove igre, da se 90% napada zavrsava preko njega, on bi davao 40 golova po sezoni, samo u ligi.
u Realu tapiju na 50% napada drzi Ronaldo.
Vec sam navodio da je Benzema mladji, ali duze igra u jacim ligama od Falcaa.
Pored toga je i tehnicki mnogo bolji igrac od Falcaa. Sposobniji je da sam sebi stvori sansu. U situaciji kakva se Plavcima dosta puta desavala, da igraci sredine terena ne mogu iskreirati sansu za napadaca, Benzema bi bio mnogo vredniji i korisniji adut od Falcaa. Sa njim tim dobija jos jednog tehnicki nadarenog igraca, koji je takodje masina za golove.
Falcao je izuzetan napadac, ali je Benzema bolji izbor.

Pa zaboga čitam ja tuđa mišljenja ali iznosim svoje. Šta bi ja sad trebao promijenit svoje mišljenje nakon što sam pročita tvoj komentar? Ne, ne.. ;)
Pa eto zamisli da je Benzema centralna figura u Atleticu, momčadi koja je dosta lošija od Reala, ne znam bi li imao bolji skor od Falcaa. Al ajde nek nam dođe Benzema, da se razumimo ja sam za njegovo dovođenje. Nikako protiv.

#34 Gost_Twelfth Man_*

Gost_Twelfth Man_*
  • Gost
  • lajk(ova)

Postirano 05 December 2012 - 14:47

Poenta je samo da je neozbiljno reci da je Falcao za klasu bolji od Benzeme. To bi trebalo biti svima jasno. Bice bolji za klasu kada da 20 golova vise od Francuza.

#35 CFC1905

CFC1905
  • Chelsea BiH Member
  • 2,288 postova
  • 2337 lajk(ova)

Postirano 05 December 2012 - 14:51

Poenta je samo da je neozbiljno reci da je Falcao za klasu bolji od Benzeme. To bi trebalo biti svima jasno. Bice bolji za klasu kada da 20 golova vise od Francuza.

Dobro možda sam malo pretjera s tim, i krivo se izrazio ali ipak i dalje vrijedi ono da je Falcao bolji od Benzeme bez obzira gdje da igra. aBd dokazat će se u našem klubu. :D

#36 Whisper

Whisper
  • Global moderator
  • 11,080 postova
  • 6433 lajk(ova)

Postirano 05 December 2012 - 14:54

Benzema je klasu dokazao jos u Lionu. Dok je on trpao u LS Falcao je igrao protiv polu-amatera u Argentini. Nemojmo tozaboraviti ;)

#37 Gost_Twelfth Man_*

Gost_Twelfth Man_*
  • Gost
  • lajk(ova)

Postirano 05 December 2012 - 14:59

Dobro možda sam malo pretjera s tim, i krivo se izrazio ali ipak i dalje vrijedi ono da je Falcao bolji od Benzeme bez obzira gdje da igra. aBd dokazat će se u našem klubu. :D

Bolji je Radamel treuntno od Karima, samo ta razlika je mala a ne toliko ogromna koliko ljudi misle.

Post se sviđa 1 članu
Rikky Luiz  

#38 CFC1905

CFC1905
  • Chelsea BiH Member
  • 2,288 postova
  • 2337 lajk(ova)

Postirano 05 December 2012 - 15:04

Bolji je Radamel treuntno od Karima, samo ta razlika je mala a ne toliko ogromna koliko ljudi misle.

Dobro ja ne mislim da je ogromna, daleko od toga. Ali istina postoje ljudi koji Benzemu smatraju šrotom od igrača.

#39 Gost_Twelfth Man_*

Gost_Twelfth Man_*
  • Gost
  • lajk(ova)

Postirano 05 December 2012 - 15:14

Dobro ja ne mislim da je ogromna, daleko od toga. Ali istina postoje ljudi koji Benzemu smatraju šrotom od igrača.

Ma ima ljudi koji ne znaju ni gdje Dembele igra. Vecinom su to ljudi koji fudbal prate s vremena na vrijeme ili se ne skidaju s teletexta. S njima se moze pricati samo o kiseljenju kupusa. Za neku vecu diskusiju su neozbiljni.

Post se sviđa 2 članova
chelsea4evercr  , CFC1905  

#40 VahaCFC

VahaCFC
  • Korisnik
  • 1,668 postova
  • 800 lajk(ova)
  • Time Online: 45d 14h 29m 21s

Postirano 05 December 2012 - 17:47

Ma tu su samo nijanse u pitanju.
Po meni je Falcao kompletniji igrac ali Benzema ne zaostaje puno.Karim je sigurno bolji tehnicar ali Falcao bolji egzekutor.
Kod Benzeme mi se najvise svidja to sto moze igrati i vise na strani(ne kao krilo ali se dosta izvlaci na stranu) te sto zabija i asistira gotovo pa podjednako.
Bilo kojeg da dovodemo necemo pogrijesiti u to sam siguran.

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2022 Chelsea Balkan