Jump to content

UCL Group E - Chelsea 2 : 2 Juventus (19.09. sri)


chelsea4evercr

  

34 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Postova 267
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Ako bude sastav slican jucerasnjem trebamo biti srecni sa bodom.
Ja bi izveo:

.........................................Cech....................................

Ivanovic...................Luiz..............Terry...................Cole

...........................Mikel..................Ramires....................

Moses..............................Mata........................Hazard

......................................Sturridge..............................

Izmjene: Mata-Oscar, Sturridge-Torres, Moses-Marin stim da onda Marin i Hazard zamjene strane.

Poznavajuci RDM on ce opet izvesti nesto slicno kao juce jedino mozda mjesto Bertranda bude Mata i to je to.
Link to comment
Share on other sites

Predviđam X ili pobjedu Chelsea... Poraz 100% necemo doživjet...

Sastav koji bi ja vrlo rado htio vidjet:

[img]http://www.footballuser.com/formations/2012/09/525461_Chelsea.jpg[/img]

Formacija koju i igramo ove sezone 4-2-3-1

U zadnjoj liniji ostavio bi sve standard kako je osim što bi umjesto Luiza uveo Cahilla da dobimo još više na sigurnosti i mirnoci.
Na pozicije zadnjih veznih stavio bi Ramiresa i Mikela. Iz razloga što obojica rade odlično defanzivne zadatke a uz Mikela koji bi nam davao sigurnost u obrani, dobili bi još Ramiresa koji bi bio odličan za brzi prijenos lopte prema naprijed ili ono što on jako dobro radi, a to je podvaljivanje dugim loptama prema krilnim igracima ili cak i samoj špici.
Na AMF stavio bi Matu jer se on tu odlično snalazi a njemu uz bok bi stavio na lijevo krilo Hazarda koji bi se s Matom rotirao i radio pomutnju u obrani Juvea. Desno bi stavio Stturidge-a koji bi razbijao bok s svojom brzinom i naprijed Torresa...

Razlog zašto mi nebi bio Torres na klupi, a Moses u igri (koji bi u tom slucaju igrao na desnom krilu a Danny u napadu) je taj što je za nas odigrao samo 20 minuta i treba mu još vremena da se privikne na naš tim, ali ne sada protiv Juvea.

S ovakvom postavom vjerujem da bi imali zacementirana sva 3 boda


Ali evo ono što očekujem:

[img]http://www.footballuser.com/formations/2012/09/525481_Chelsea.jpg[/img]

Imat cemo sigurnost u obrani i teško da cemo primit gol s tom formacijom... Ali cemo zato pružat katastrofalno dosadan i spor nogomet i molit se da Mata i Hazard imaju svoj dan pa da nam SAMI donesu pobjedu... Jer s Mikelom i Lampardom ne možemo očekivat brze kontre tj. jedino možemo očekivat katastrofalan prijenos lopte, s Ramiresom na krilu ne možemo očekivat ništa jer će ga dobro zatvorit i ponovo neće napravit ništa. A što se Torresa tiče moramo se molit da konačno nakon 2 loše predstave malo proigra i nešto napravi za nas...
Link to comment
Share on other sites

Nevjerujem da ce Cesar dobiti protiv juventusa debi.. Mozda ako dodje do neke povrede nedaj boze il predkraj onako beze uleti..

Ocekujem samo prava krila lijevo se ne brinem il ce mata igrat il ce valjda onaj marin slomljeni krenut sutat loptu.
Desno krilo dragi roberte stavi mosesa il dannya neces pogrijesiti nikako..On vjeruje ramiresu haman od one tekme sa barcom.
Lamparda nek mijenja oscar il ramires.. Cak me nebi cudilo da mata pocne kao Centralni vezni al ako ce betranda onda na lijevo krilo nemoj bgt.

Znaci nek ubaci Mosesa/Dannya i nekoga na CM umjesto lamparda.. Nista vise ne trazim.. Ostalo nek bude na igracima..

Vjerovatno ce biti ovakva formacija kao sto je Boas iznad mene stavio ( ova zadnja slika ). Nazalost. Upravu je samo molit boga da mata i eden budu imali svoj dan.. Oni nas jedino mogu izvuci sa onom igrom..
Link to comment
Share on other sites

[img]http://www.footballuser.com/formations/2012/09/525579_Chelsea.jpg[/img]

Ukratko...

4-2-3-1 posebno sam Lampsom i Mikelom u sredini se pokazala kao promasaj.
Protiv izuzetno organizovane, cvrste i zgusnute sredine Juventusa najbolje se bori brzinom i pokretljivoscu.
Juventus igra bez bekova, izuzetno su ranjivi na brze napade preko krila, jer su Moses i Hazard mnogo brzi od Lichtsteinera, Isle i Asamoah-e koji bi trebalo da pokrivaju linije.
Mata moze biti iznenadjenje potrebno da se mec dobije. Ako bude u timu, pa krene lose, nema ko da ga zameni, a da napravi neku bitnu razliku na terenu. Ovako Juventus ocekuje njega, kao pokretaca akcija, koji ce vise biti u sredini, nego na krilu. Ovako, sa Mosesom, morace dvaput da razmisle pre nego sto se otvore po toj strani.
Lamparda uvesti u poslednjih pola sata, i to ako tim ima prednost, da smiri igru i stane na loptu.
Ako vezni red ne uspe da kreira sanse, Torres je suvisan na terenu. On ne zna sebi kreirati sansu, jednostavno nije taj tip igraca. Stooge jedino u ocima pojedinaca s ovog Foruma zasluzuje sansu da igra. Iako ja nisam medju njima, ukoliko zelimo 3 boda, on je vise nego potreban. Brz i dobar dribler, naspram sporih i robusnih stopera ce uvek biti u prednosti.
Link to comment
Share on other sites

Samo da napomenem, Juventus je 483 dana bez poraza.

Danas protiv Genoe igrali su solidno. Veliku većinu utakmice su gubili 1:0, a onda nakon ulazaka Asamoaha ( zabio treći pogodak ) i Vučinića koji je i asistirao za prvi gol Juventusa te zabio drugi iz penala stvari su krenule puno lakše. Do tada najveće opasnosti po vrata Genoe su definitivno bili Giaccherini i Giovinco. Stalno u prilikama, oni su uz Pirla vodili Juventusovu igru i na momente stvarno lijepo kombinirali na lijevoj strani. Giovinco je prije poravnanja rezultata lijepo prošao s lijeve strane dvojicu igrača, ušao u sredinu i snažno opalio po golu i pogodio stativu.
Nekoliko minuta nakon toga, napadač Genoe Immobile mogao je upisati svoj drugi pogodak al je nakon nabacivanja Jankovića dobro šutao glavom, al je pogodio prečku. Instantno je krenula kontra Juventusa i Giaccherini zabija fin pogodak s nekih 20 metara. Ostalo je povijest.

Eto, imali su i jedni i drugi mnogo sreće nakon tolikih stativa i prečki.

Reći ću samo da se protiv Juventusa može igrat u utorak ( ukoliko RDM izvede pravu postavu, koju smo naveli ovdje bezbroj puta ). Imaju dobru kontru, to stoji, ali puno puta se zalete naprijed s 5 igrača i olako izgube loptu nakon čega lako sijevne kontra na gol Buffona. Njihove takve greške su česte i treba ih okrenuti u svoju korist ukoliko ih želimoi dobit. Sreća njihova što igrači Genoe to nisu danas znali iskoristiti.

Samo se nadam da neću to isto govoriti i za naše igrače nakon utakmice na Stamfordu.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brane' timestamp='1347815271' post='78606']
Samo da napomenem, Juventus je 483 dana bez poraza.
[/quote]

samo da napomenem,Juventus igra u Italiji,jedina liga u kojoj se ne nameštaju utakmice,a protivnici su nikad strašniji,pa svonsi bi bio neporažen u toj konkurenciji
Link to comment
Share on other sites

Može on igrat u Italiji i jasno je svima nama da se tamo utakmice namještaju, ali opet nije mala stvar biti skoro godinu i pol dana bez poraza. Nemojte biti tako samouvjereni i vjerovati kako ćemo ih lako i bez velike muke pobijedit, jer nećemo. Nit smo mi trenutno ( s postavama koje RDM šalje na teren ) toliko dobri, nit je Juventus toliko loš koliko vi mislite pa makar igrao i u 6. honduraškoj, a ne talijanskoj "namještaljka" ligi.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brane' timestamp='1347817031' post='78619']
Može on igrat u Italiji i jasno je svima nama da se tamo utakmice namještaju, ali opet nije mala stvar biti skoro godinu i pol dana bez poraza. Nemojte biti tako samouvjereni i vjerovati kako ćemo ih lako i bez velike muke pobijedit, jer nećemo. Nit smo mi trenutno ( s postavama koje RDM šalje na teren ) toliko dobri, nit je Juventus toliko loš koliko vi mislite pa makar igrao i u 6. honduraškoj, a ne talijanskoj "namještaljka" ligi.
[/quote]

Ja uopšte nisam samouveren,kako ovi naši igraju,samo živce gubim,Juventus mi je poslednja briga pa makar bio i 10 godina neporažen.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Villas-Boas' timestamp='1347818889' post='78633']
Zar ti stvarno vjeruješ da jedan Juventus s Bendtner-om (hahahahahahahahah, jaka im špica xD ) u napadu može probit RDM-ov bunker od 8 defanzivaca?!?

u najgorem slučaju bit će X, a ako Mata i Hazard zablistaju uzet ćemo sva 3 boda... ;)
[/quote]

Boas druže, Bendtner im uopće nije prva opcija u vrhu napada.

Dalje, kažem ti, ovo što mi trenutno igramo nije ni bunker nit ofenziva, još smo u toplo - hladno fazi. Kad ju je mogao probiti Reading, zašto ne bi mogao i Juventus. Naša obrana je proigrala kako treba tek u jučerašnjoj utakmici. Di su do tada bili? Ni u jednoj utakmici ove nove sezone nisu bili na nivou.

Sad ja ispadam ko neki hebeni pesimist, što nisam, dapače, vjerujem da ćemo ih pobijediti, ali vas želim spustit na zemlju i reći vam da ne očekujete neki plavi uragan koji će pomest Talijane. Morat ćemo mi dobro uprijet da bi to ostvarili. Jednostavno igre koje pružamo i set igrača koje RDM šalje na teren ne daju mi toliko sigurnosti da ćemo razbiti Juventus.

Pobjeda ? Da. S dosta muke.

Dabogda ja u krivu bio. Nitko sretniji od mene da im uvalimo 5 komada.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brane' timestamp='1347819249' post='78634']
Boas druže, Bendtner im uopće nije prva opcija u vrhu napada.

Dalje, kažem ti, ovo što mi trenutno igramo nije ni bunker nit ofenziva, još smo u toplo - hladno fazi. Kad ju je mogao probiti Reading, zašto ne bi mogao i Juventus. Naša obrana je proigrala kako treba tek u jučerašnjoj utakmici. Di su do tada bili? Ni u jednoj utakmici ove nove sezone nisu bili na nivou.

Sad ja ispadam ko neki hebeni pesimist, što nisam, dapače, vjerujem da ćemo ih pobijediti, ali vas želim spustit na zemlju i reći vam da ne očekujete neki plavi uragan koji će pomest Talijane. Morat ćemo mi dobro uprijet da bi to ostvarili. Jednostavno igre koje pružamo i set igrača koje RDM šalje na teren ne daju mi toliko sigurnosti da ćemo razbiti Juventus.

Pobjeda ? Da. S dosta muke.

Dabogda ja u krivu bio. Nitko sretniji od mene da im uvalimo 5 komada.
[/quote]

Brane bratunče,nisi ti pesimist a Boas i ja se samo zajebavamo ;) Vidi se sa meseca da Čelzi prvo treba da reši probleme u svojoj čitaonici,pardon,(jebem ti fakultet)svlačionici pa tek onda mož da pričamo o nekim drugim stvarima.Bez obzira što smo prvi na tabeli,curi na sve strane.
Link to comment
Share on other sites

Podsecate me na kobajagi navijace sa JuveBalkan... Podcenjivanje Juventusa je velika greska. Ne znam po kom osnovu se nadate laganoj pobedi, kad je sem Hazarda igra celog tima na jako losem nivou.
Nadam se samo da ce oni u klubu biti pametniji od vas, i da nece napraviti istu gresku, kao protiv Atletica.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...