Skoči na sadržaj

Foto

Oscar (2012-2017, 203 nastupa)

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
2534 odgovora na ovu temu

Anketa: Oscar (2012-2017, 203 nastupa) (73 članova je glasalo)

Smatrate li da je opravdao očekivanja od dolaska u klub do danas?

Ne možete vidjeti rezultate ankete sve dok ne glasate. Molimo prijavite se i dajte svoj glas da bi ste vidjeli rezultate glasanja.
Glasaj Gosti ne mogu glasati

#41 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 9,020 postova
  • 5633 lajk(ova)
  • Time Online: 134d 4h 43m 33s

Postirano 10 July 2012 - 12:54

AKo i dodje u klub, mislim da ce ga prvo probati na manevarskim pozicijama, posebno desnom krilu, jer su CM pozicije rezervisane za trio LAmps, Ramiz/Mikel.
Mozda kasnije i dodje do nekih permutacija, ali prvo treba da potpise i zaigra, pa tad da diskutujemo o nekoj ulozi na terenu...

#42 Zemo

Zemo
  • Korisnik
  • 5,449 postova
  • 1957 lajk(ova)
  • Time Online: 66d 8h 33m 16s

Postirano 10 July 2012 - 13:04

svaka cast svakom mladom igracu ja cijenim mlade i talentovane igrace al brate cijena mu je vise nego paprena,ako vec dajemo tolike pare pa mozemo vala dat i za Hulka koliko traze

#43 how yes no

how yes no
  • Banned
  • 4,008 postova
  • 1113 lajk(ova)
  • Time Online: 61d 7h 2m 16s

Postirano 10 July 2012 - 13:11

Na zahtev kolega sa foruma reših se da vam u kratkim crtama prevedem analizu ovog igrača.

Fizičke karakteristike

Visina 179 cm,težina otprilike oko 66 kg.Nije fizički jak ali je sigurno agilan i veoma izdržljiv. Kada je u igri videćete ga da trči po celom terenu i neće izgledati umorno i ako mu je samo 20 godina.

Mentalne karakteristike

Iako je Oscar imao problema sa svojim bivšim klubom(Sao Paulo),nije moguće naći bilo kakav izveštaj o tome da je on problematičan igrač,niti da je imao sukob sa trenerima,igračima,navijačima.

Tehnika

Ovde Oskar stvarno "sija".Njegova dodavanja su neverovatna,on nije dribler svetske klase ali njegov pregled igre,igra glavom koja je iznenadjujuće dobra,njegova vizija igre je ono što ga izdvaja od drugih igrača.Poznat je po razigravanju svojih saigrača,njegova dodavanje predstavljaju čudo na terenu,Leandro Damião bi upravo njemu morao da se zahvali za najbolju sezonu u svojoj karijeri.

Kretanje i pozicija u timu

Oskar je timski igrač,iako je imao običaj da pada na zemlju na početku karijere,izgleda da je ovaj aspekt njegove igre nestao.Kad su u pitanju zadnje utakmice Brazilskog nacionalnog tima Oskar je bio jedan od najvažnijih igrača,nameštajući veliki broj šansi,možete ga naći po celom terenu ali najviše oko centra i uz desnu liniju. Sposoban je da ispuni zadatke na pozicijama MC/AMC i AMR.S obzirom da je dešnjak i da ima dobar centaršut bio bi dobro krilo. Još jedna od njegovih karakteristika je mogućnost da se vraća po loptu,iznosi je sa svoje polovine.Pirlo i Modrić su naročito dobri u tome,počeli su da igraju na poziciji AMC ali su zavrsili na DM/MC.Možda su Čelzijevi planovi sa njim isti.

Baš sinoć odgledah neke klipove u vezi njega. Utakmice u dresu Brazila protiv Danske, Argentine te Amerike i upravo sam to pomislio.
Nekako gledajući ga, baš me ono podsjeća na Pirla. Pa moguće da se planira od njega napraviti klasan CM.

AMF pozicija nam je popunjena, da popunjenija ne može biti. Momak mi za krila nije, nije toliko prodoran, ali od njega bi mogao postati odličan centralni vezni.

Puno radi, trči, ima perfektne pasove kojim razigrava cijelu ekipu, baš dosta podsjeća na Pirla. Vjerovatno bi ga trebalo još podučit defanzivi i to je to.

Ako tako planiraju, onda tih 25 milki nije puno, kad pogledaš koliko košta Modrić ili Moutinho. Ovaj momak ima potencijal da postane puno bolji od ove dvojjice.

Jedini problemi za mene su Josh i KDB. Jer bi njih volio gledati kao standardne prvotimce, ali ako ne može, jbg onda nije slabo ni ovakvog kao Oscara forsirat ;)

Post se sviđa 1 članu
chibabachi  

#44 lampard8

lampard8
  • Korisnik
  • 474 postova
  • 18 lajk(ova)
  • Time Online: 2d 3h 44m 2s

Postirano 10 July 2012 - 13:17

Ja sam za , da dodje moze, moze :)

#45 true_blue

true_blue
  • Korisnik
  • 477 postova
  • 203 lajk(ova)
  • Time Online: 39d 21h 15m 9s

Postirano 10 July 2012 - 13:52

Mislis li da se atraktivan,leprsav i za oko lijep fudbal moze igrati sa igracima od po 30+ godina?
Dosta mi je vise gledat' samo odbranu,nekakve bunkere i sporu igru.
Pogledaj BVB,sve mladici u ekipi al' igraju fantasticno po meni najbolje u Njemackoj.

Borrussia je svoj tim gradila godinama, a mogu oni u Njemačkoj "harat" a vidjeli smo ih u LP, ne mogu se ni sa Olympiacosom nositi, nije sve u ljepoti igre, mada bih i ja volio da Chelsea igra ljepši nogomet, bez bunkera što kažeš, ali Chelsea odkad ga ja pratim stalno je igrao bunker, osim 2009 kad smo igrali najljepši nogomet u Europi, 103 gola u PL ne vida se to često, dosta klubova igra lijepo ali rezultati izostaju, a što se Borussije tiće svi njihovi igrači se poznaju godinama to je sve produkt dugogodišnjeg rada, a mi smo ove godine doveli 6 mladih igrača ili ćemo dovesti još kojeg, ne vjerujem da će Di Matteo to tek tako lako uklopiti, no vidjet ćemo već na pripremama kakav stil igre možemo očekivati.

#46 chiba

chiba
  • Global moderator
  • 7,420 postova
  • 9726 lajk(ova)
  • Time Online: 365d 3h 52m 11s

Postirano 10 July 2012 - 14:19

Dalji razvoj ......

Čelzi je ponudio 25 miliona evra(tvrdi agent) ali još uvek nije postignut dogovor izmedju dva kluba,to će se najverovatnije desiti za par dana.Giuliano Bertolucci putuje za Englesku kako bi se postigao dogovor oko preostalih detalja.Totenhem je isto poslao ponudu ali bi on (Oskar) treba da prihvati ponudu Čelzija(agent smatra da bi njego prelazak u Čelzi kao osvajaća LŠ bio dobar marketinški potez,kako god)

Dakle ,posao nije završen,ali se očekuje uskoro konačan dogovor(otprilike na 20 miliona funti)

#47 klicko

klicko
  • Korisnik
  • 1,536 postova
  • 1104 lajk(ova)
  • Time Online: 90d 23h 26m 1s

Postirano 10 July 2012 - 15:02

Odlican mladi igrac ali z 25mil. nikako.Mozda za 15mil. ali i to je malo vise

#48 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 9,020 postova
  • 5633 lajk(ova)
  • Time Online: 134d 4h 43m 33s

Postirano 10 July 2012 - 15:23

Dalji razvoj ......

Čelzi je ponudio 25 miliona evra(tvrdi agent) ali još uvek nije postignut dogovor izmedju dva kluba,to će se najverovatnije desiti za par dana.Giuliano Bertolucci putuje za Englesku kako bi se postigao dogovor oko preostalih detalja.Totenhem je isto poslao ponudu ali bi on (Oskar) treba da prihvati ponudu Čelzija(agent smatra da bi njego prelazak u Čelzi kao osvajaća LŠ bio dobar marketinški potez,kako god)

Dakle ,posao nije završen,ali se očekuje uskoro konačan dogovor(otprilike na 20 miliona funti)

http://soccernet.esp...d-oscar?cc=5739

#49 CFC1905

CFC1905
  • Chelsea BiH Member
  • 2,288 postova
  • 2335 lajk(ova)
  • Time Online: 78d 12h 31m 2s

Postirano 10 July 2012 - 16:01

A evo ne znam šta da kažem za ovog momka. Vidim svi pišu da je dobar, i pogledao sam par klipova na jubitou i vidio da je to stvarno tako. Mlad je, veliki potencijal ali ja sam svejedno protiv njegova dovođenja.

1.) 25 milijona € je previše za tako mladog i nedokazanog igrača, to vam je isto ko da date masne pare za novi model Mercedesa koji bi mogao postat jedan od boljih auta ali ne zna se je li mu motor ispravan, pa ono kupiš ga za velike pare i na kraju ne upali, tako i ovo, puno je potencijala i talenata prošlo kroz naš klub pa je propalo.

2.) Vele neki da se od njega želi napravit' klasan centralni vezni!? Pa stanite malo, zašto bi mi davali 20+ milijona € za nekog' brazilca i pokušali ga pretvorit' u klasnog veznjaka kad u svojim redovima imamo najveći talent otočkog nogometa- Josha Mceachrana, zašto ne bi Josha pokušali pretvorit u takvog veznjaka a ne rasipati se novcima. Josh je u stanju postati najbolji veznjak svijeta za 5-6 godina, samo treba rad i disciplina i naravno veća minutaža, ja bi je ako mene pitate radije pružio Joshu nego preplaćenom Oscaru.

3.) Na poziciji AMF ga se ne može forsirati jer smo tu već pokriveni fantastičnim igračima.

Znači ja sam protiv transfera, neka momak igra u Brazilu, naše pare nek' ostanu u klubu a Josh nek dobije pravu priliku da se pokaže. :)

#50 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,379 postova
  • 11881 lajk(ova)
  • Time Online: 198d 5h 49m 2s

Postirano 10 July 2012 - 18:19

Ja stvarno ne mogu da shvatim zašto ljudi u našoj upravi konstantno izbjegavaju Njemačku kao trenutno najbolje svjetsko tržište po kriteriju uloženo - dobiveno. Pa taj Oscar nikad čuo nisam za njega, a neću reći da je loš. Možda je dobar, ali Brazilac je to a s njima uvijek kupuješ mačka u vreći kad je u pitanju prelazak u Englesku. Još kad sam vidio cijenu od 25 milijuna funti, skoro 30 milijuna eura. Pa za 30 milijuna eura se mogu kupiti dva ODLIČNA igrača u Njemačkoj.

Njesra xD

http://chelseabalkan...ord-bridge.html

Previše novca...

#51 how yes no

how yes no
  • Banned
  • 4,008 postova
  • 1113 lajk(ova)
  • Time Online: 61d 7h 2m 16s

Postirano 10 July 2012 - 18:25

http://soccernet.esp...s-oscar?cc=5739

Eto i link sa ESPN-a....

Možda je dobro, možda ne, vrijeme će pokazati...

#52 trebevic

trebevic
  • Chelsea BiH Member
  • 514 postova
  • 106 lajk(ova)
  • Time Online: 13d 9h 14m 52s

Postirano 10 July 2012 - 18:40

Ja bih rekao odlican potez, a evo i zasto:
  • Hulk koji je trebao zaigrati na toj poziciji, kostao bi najmanje 50 miliona eura
  • Oscar pokriva cak tri pozicije, pravi univerzalac, dok Hulk pokriva jednu
  • Oscar je mladji 5 godina
  • Oscar sigurno nece zahtjevati placu od 10 miliona eura godisnje koliko je Hulk zahtjevao

#53 Zemo

Zemo
  • Korisnik
  • 5,449 postova
  • 1957 lajk(ova)
  • Time Online: 66d 8h 33m 16s

Postirano 10 July 2012 - 18:45

nebih se bas slozio sa tvojom zadnjom recenicom da je Hulk zahtjevao 10 miliona platu,pregovarali smo s Portom da ga prodaju ali nisu razgovarali o njegovim licnim uslovima a za sve ovo gore navedeno si upravu

#54 trebevic

trebevic
  • Chelsea BiH Member
  • 514 postova
  • 106 lajk(ova)

Postirano 10 July 2012 - 18:52

Hulk je dogovorio licne uvjete davno prije nego je Chelsea poslao ponudu za njega Portu, vec je pisalo da je njegova placa trebala biti 10 miliona eura.

#55 Bacika

Bacika
  • Korisnik
  • 44 postova
  • 0 lajk(ova)
  • Time Online: 1d 10h 17m 25s

Postirano 10 July 2012 - 18:59

Hulk je dogovorio licne uvjete davno prije nego je Chelsea poslao ponudu za njega Portu, vec je pisalo da je njegova placa trebala biti 10 miliona eura.

Ne moze klub dogovoriti licne uvjete sa igracem, dok ne dobije odobrenje njegovog kluba... jer je to protiv pravila. Prvo se klubovi moraju dogovoriti i dati dozvolu igracu da pregovara...to da je zahtjevao 10 mil eura plate su novinske gluposti...

#56 trebevic

trebevic
  • Chelsea BiH Member
  • 514 postova
  • 106 lajk(ova)

Postirano 10 July 2012 - 19:05

Ne moze klub dogovoriti licne uvjete sa igracem, dok ne dobije odobrenje njegovog kluba... jer je to protiv pravila. Prvo se klubovi moraju dogovoriti i dati dozvolu igracu da pregovara...to da je zahtjevao 10 mil eura plate su novinske gluposti...

Da prvo se klubovi moraju dogovoriti, takva su pravila, ali u danasnje vrijeme svi to zaobilaze. Prvo klub stupi u kontakt sa agentom igraca i ponudi uvjete, pa ovi izvrse pritisak na rukovodstvo. Najbolji primjer ti je City kad je vrbovao sve igrace Arsenala, a sami transferi se desavali u poslednjim minutama prelaznog roka. Meireles je jedan od takvih slucajeva!

#57 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Chelsea BiH Member
  • 8,181 postova
  • 4804 lajk(ova)
  • Time Online: 311d 19h 26m 46s

Postirano 10 July 2012 - 19:08

I hulk je igrac koji pokriva tri pozicije, desno i lijevo krilo, i napadac.

#58 trebevic

trebevic
  • Chelsea BiH Member
  • 514 postova
  • 106 lajk(ova)

Postirano 10 July 2012 - 19:13

Hulk je uvijek igrao kao desno krilo, uvjek je imao jednog igraca ispred, a ne sjecam se da sam ga nekad gledao da igra lijevo. Jedina prednost Hulka je razoran udarac!

#59 true_blue

true_blue
  • Korisnik
  • 477 postova
  • 203 lajk(ova)
  • Time Online: 39d 21h 15m 9s

Postirano 10 July 2012 - 19:13

Hulk je Drogba za ovog dječaka, ne mogu se poredit, a zar mi nemamo jednog Josh-a, KDB-a, Piazona kojima nimalo ne nedostaje talenta

#60 trebevic

trebevic
  • Chelsea BiH Member
  • 514 postova
  • 106 lajk(ova)

Postirano 10 July 2012 - 19:23

Hulk je Drogba za ovog dječaka, ne mogu se poredit, a zar mi nemamo jednog Josh-a, KDB-a, Piazona kojima nimalo ne nedostaje talenta

Niko od nabrojanih ne igra desno...

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2018 Chelsea Balkan