Jump to content

Finale: Å panjolska - Italija


Caeruleus

Recommended Posts

navijam za Italiju, a mislim da i imaju realne Å¡anse

u grupi su Talijani pojeli Å panjolce prvih 70 minuta, ali problem je bio zadnjih 20 minuta gdje su Å panjolci doslovno napravili tolko prilika da su mogli dobiti sa 2 razlike

ta loša faza u zadnjem dijelu utakmice Talijanima se dogodila i protiv Hrvatske, prvih 60 minuta su nas pojeli, dok je zadnjih pola sata Hrvatska bila čak i malo bolja od njih i moglo ih je to opuštanje na kraju i koštati

treba pokušati spriječiti to opuštanje pred kraj utakmice i mislim da ne bi trebalo biti većih problema
Italija pokazuje puno bolju i učinkovitiju igru od Španjolaca

s druge strane, ako ode na penale, stvarno ne znam kome bih dao prednost, pucati penale Casillasu ili Buffonu je stvarno teško, tako da bi tu stvarno nijanse odlučile
Link to comment
Share on other sites

Kada bi Spanci znali da iskoriste moc tima koji imaju i igraju ofanzivan umesto dosadan fudbal bili bi najjaca reprezentacija u istoriji fudbala...
Ne znam sto su umesto toga izabrali da smaraju sa milion pasova koji ne vode nikud, i od kojih tek svaki stoti ide u sesnaesterac.

Spanci su slicno Nemcima tim sklopljen od jednog tima - Farcelone.
Uigraniji su od Italijana i indivdualno imaju jaci sastav.
S druge strane Italijani su pokazali snagu kolektiva, nesto sto je Robbie doneo u Chelsea... FUdbal je timska igra, i cesto kolektiv zna odneti prevagu nad individualnom nadmoci, posebno zbog cinjenice da je Lessi Argentinac...
Nemci su platili cenu prepotentnosti, pobedio ih je Cassano, onim fenomenalnim potezom, kada je izmesao odbranu ko jaja za omlet.
Najslabija tacka Spanije moze biti igranje bez napadaca, sa Fabregasom. COvek je svoj trenutak slave vec imao, u penal seriji protiv Portugalaca. Nije on Drogba, ipak :D
Slicno kao i protiv Nemaca, Italijani se moraju nametnuti kao dominantna sila na terenu, ako zele da dobiju mec. U suprotnom ce ih Spanci toliko smoriti da ce ih pustiti da daju gol, samo da batale tika-taka nefudbal.
Link to comment
Share on other sites

Od početka prvenstva sam sumnjao u Talijane, ali kako je ono odmicalo oni su me pomalo uvjeravali u suprotno. Sada, na kraju, mogu reći da vjerujem da Italija ima velike šanse postati novi europski prvak.

U globalu gledajući cijeli turnir, pokazali su znatno bolju igru od Španjolaca te mnogo ljepši, atraktivniji i konkretniji nogomet. Ako u finalu budu sposobni odražati glave hladnima cijelu utakmicu, a ne samo početnih sat vremena, Španjolci će imat jako puno muke da ih pobijede.

Iako sam želi da ispadnu od Engleske već u četvrtfinalu, sada im želim svu sreću ovoga svijeta.
Link to comment
Share on other sites

Italija ima granitnu obranu i mislim da to Đpnjolci neće uspijet probit, tu su fantastični Chiellini i De Rossi, ma fantastični je malo reć, Bocchetti koji igra odlično, mene moram priznat jako ugodno iznenadio, i eventualno ako se to uspije prć tu je veliki Gigi Buffon, golmančina :)

S druge strane tu su možda i dvojca najpoznatija "zločesta dečka" nogometa trenutno, Cassano i Balotelli obojca su odlični igrači i veliki borci, i mislim da mogu zadat problema ne tako uvjerljivoj Španjolskoj obrani, i još jedno veliko ime ču spomenut Andrea Pirlo, najbolji veznjak današnjice (uz našeg Lampsa ali se ovaj nažalost nije mogao dokazat na EURU :( ) legendo nogometa, odi tamo i pokaži onom Xaviju i Iniest kao je tata u veznom redu ;) otvori ostatku svijeta oči :)
Link to comment
Share on other sites

Guest Twelfth Man
Eto, u finalu su dvije, meni najogavnije reprezentacije. Zabare mrzim otkad pratim fudbal, dok su mi se cigani strasno ogadili u posljednjih nekoliko godina. Sada ih podjednako mrzim. Najsrecniji bih bio kada bi jedni drugima vadili oci na terenu.

Sto se tice tog finala, tesko je bilo sta prognozirati. To nisu u stanju ni mnogo veci strucnjaci od nas obicnih smrtnika. Ali evo, ja dajem nekih 55 % 45 na stranu Spanije. Sakrice loptu kao i obicno i pokusati sto vise umrtviti i izmoriti Italijane. Ali dosta upitnika se postavlja pred ovaj mec. Mnogo toga zavisi od toga kakvi ce sastavi istrcati i kakve ce formacije biti. Za Spaniju se formacija zna, ali pitanje je sta ce Prandelli uraditi. Stekao sam utisak da su Spanci do ovog finala stigli sa pola gasa. Ili bar sa nekih 30% slabijom igrom nego ranije, ali igrom koju su cini mi se smisljeno primjenjivali. Mec sa Irskom nije neko mjerilo njihove snage. Tada im je bila potrebna pobjeda i dali su gas, pregazili Irce i onda su usporili. Francuze malo pritisnuli na pocetku, postigli gol a onda su ih malo "testirali". Kada su vidjeli da Francuzi nisu u stanju posteno doci do gola, samo su nastavili drzati loptu i sto manje se umarati. Portugal ih je dosta iznenadio i sjajno im parirao. Dovoljno je to sto su Spanci tek u 68. minuti uputili prvi udarac u okvir gola, koji je na kraju bio i jedini koji je isao u okvir gola u 90 minuta. U produzecima su Portugalci logicno izgubili dah i Spanci su stvorili par sansi. Iniesta imao 100%-tnu. I na kraju su dosli do 3. uzastopnog finala na velikim takmicenjima sto je nevjerovatan uspjeh koliko god ih ja mrzio. Nikad manje se nisu oznojili, a u finalu su i sa sansom da odu u istoriju na nevjerovatan nacin.

Veliki problem Spaniji predstavlja desni bek, a to je Arbeloa koji je realno ocaj od igraca. U napadu nedorecen, u odbrani nestabilan. Ako Del Bosque od pocetka misli krenuti snazno po 3. uzastopni trofej, trebao bi ubaciti Torresa koji mu je upravo prije 4 godine donio titulu. On sada gine za igrom. A i Spanija bi bila znatno ostrija sa Nandom u spicu. Medjutim, ako se odluci opet za laznu devetku, vrlo lako bi se moglo desiti da Spanci budu nekonkretni kao u mecu sa Italijom u grupnoj fazi. Mislim da bi Italija mogla da se vrati u 3-5-2 formaciju, jer bi u ovakvoj formaciji imali prijekopotrebnu gustinu na sredini terena sposobnu za snazan presing u datom momentu. A mozda Prandelli nastavi kao i dosad, ali u tom slucaju bi Spanci imali priliku da razvuku igru i napadnu Italijane po bokovima gdje bi Abate i Balzaretti imali pune ruke posla sa Iniestom koji je pokazao kakav je genijalac i na krilu, ali i sa Silvom. Veliki plus za Italijane je sto igraju sa 2 napadaca koji se odlicno nadopunjuju. Mali, okretni, spretni i brzi Cassano i korpulentni, odlican u igri ledjima prema golu, odlicnog suta i sposoban zadrzati loptu kod sebe, a to je Balotelli. Italijani na ovom EURU igraji atipicno za Italijane. Cak i ako se budu htjeli nadigravati sa Spancima, ne vjerujem da ce biti u stanju izdrzati perfektan presing koji radi Spanija. Pritom je i veliki rizik nadigravati se i napasti Spaniju, ali itekako imaju velike sanse. Imaju sjajnu kontru i sjajne radilice na terenu u vidu Marchisia i De Rossija. Motta je takodje odlican takticki igrac, a Pirlo je uvijek u stanju poslati loptu u prostor. Iz svih prekida Italijani su u velikoj prednosti u odnosu na Spance.

Ukoliko ne vidimo neki rani gol, vrlo je moguce da cemo gledati dosta tvrdu utakmicu - pravu takticarsku. Kao i uvijek, mnogo racuna ce se voditi da niko ne primi gol. Ko ga prvi zabije mogao bi na kraju i slaviti. Dosta teska utakmica za bilo kakvu prognozu. Jedino sto se tice golova, moze biti 0-2. Smatram da ce Spanci biti ti koji ce imati vecu mogucnost i sposobnost da doziraju desavanja na terenu.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brane' timestamp='1341084637' post='62231']
[color=#000000][font=Arial, sans-serif][size=3]- Već smo odlučili tko će započeti sutrašnji finale. Krenut ćemo s tri napadača – rekao je Del Bosque za Deportes Cuatro.[/size][/font][/color]
[/quote]
ahahahaahaha sutra snijeg ocekujem
Link to comment
Share on other sites

kolko ova Italija ima peha...sve što je moglo poći po zlu, pošlo je po zlu

prvo griješe u obrani, prime 2 gola
u međuvremenu se i Chiellini ozlijedi

onda počnu nešto napadati, Di Natale prokocka jedno 2 zicera
i onda se ozlijedi i Motta i eto ti igrača manje do kraja, to je bio potpuni i psihički i fizički udarac i tu je bio kraj

one prilike Å¡to su i imali, Casillas obrani

Å panjolska po meni odigrala prvu dobru utakmicu na ovom turniru, i eto osvojili

Torres dobar gol dao i još bolja asistencija za Matu :)
i eto mu zlatne kopačke ako se ne varam

nabolja svena mi je na kraju, sudac svira kraj, Torres onako samozatajeno gleda u pod i smije se dok svi španjolski igrači trče u zagrljaj
i još jedna lijepa scena kad je bio sa svojom djecom

žao mi je Talijana, ovo im je bila baš peh utakmica
Link to comment
Share on other sites

Ali Mata za svoje 2 minute sto je odigrao dao go . Torres maestralan . Del Boske cigan , debil , konj . On Torresa drzi na klupi . Mati dao svega 2 minute igre .

Italija nemocna u finalu . Oni su se potrosili protiv Engleske pa onda protiv Njemacke . Jos se 30 minuta igrali sa igracem manje .
Link to comment
Share on other sites

sve cestitke spancima na tituli bili su bolji i zasluzeno slavili nebi bio ovoliki rezultat da je Mota ostao ali talijani nisu imali ni srece ostali su bez Chielinia koji im je glavni igrac u odbrani,za nase nemam rijeci posebno za Toresa i za njegovu asistenciju da je Delbosque vise ih gurao bili bi i veci rezultati jos samo da napomenem da je Casiljas pravi majstor dobar covjek vidili ste ono svi se vesele on prilazi tjesi talijane pozdravlja se sa sudijama i pokazuje da ima vremena i posle za slavlje,bila je i lijepa kvota na kladionici
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...