Skoči na sadržaj

Foto

Polufinale: Njemačka - Italija

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
69 odgovora na ovu temu

#1 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,351 postova
  • 11872 lajk(ova)
  • Time Online: 198d 53m 16s

Postirano 25 June 2012 - 13:50

UEFA-EURO-2012-LOGO1.jpg

Polufinale, Njemačka - Italija

28.06.2012. četvrtak

National Stadium, Varšava (POL)

#2 chelsea4evercr

chelsea4evercr
  • Korisnik
  • 5,029 postova
  • 1755 lajk(ova)
  • Time Online: 126d 21h 30m 22s

Postirano 25 June 2012 - 13:53

nadam se da italija prode i da bude razlicito finale od ocekivanog

#3 Villas-Boas

Villas-Boas
  • Korisnik
  • 1,941 postova
  • 497 lajk(ova)
  • Time Online: 28d 8h 40m 34s

Postirano 25 June 2012 - 14:05

Nebi bilo sretnijeg covjeka od mene kad bi ti žabari ispali... ali mogu opravdano reci... ovo ce bit finale prije finala... sanse su 50-50... ali kao sto sam rekao... Nadam se prolasku Njemaca...

#4 soxx

soxx
  • Korisnik
  • 5,641 postova
  • 4188 lajk(ova)
  • Time Online: 175d 23h 38m 27s

Postirano 25 June 2012 - 14:06

Uzet ce ovo njemci. Talijanima dajem sansu 25 posto.

#5 Brane

Brane
  • Chelsea BiH Member
  • 4,133 postova
  • 2824 lajk(ova)
  • Time Online: 60d 8h 44m 48s

Postirano 25 June 2012 - 14:25

Mislim da će i ovakva Njemačka koja trenutno igra čak i ispod svog nivoa uspjeti izbaciti Talijane i proći u finale.
Italija je jučer dominirala velikm dijelom zbog nemoći engleske reprezentacije, dok bi sa Švabama to trebala biti posve drugačija priča.

#6 RogEx

RogEx

roger mafia

• Korisnik
  • 3,104 postova
  • 1877 lajk(ova)
  • Time Online: 142d 11h 26m 22s

Postirano 25 June 2012 - 17:27

Nebi bilo sretnijeg covjeka od mene kad bi ti žabari ispali... ali mogu opravdano reci... ovo ce bit finale prije finala... sanse su 50-50... ali kao sto sam rekao... Nadam se prolasku Njemaca...

Kako mozeš reći da je ovo finale prije finala kad su tamo Španci i Portugalci?
Ne bih rekao da su šanse 50-50, po meni 60-40 za Njemce.

#7 Villas-Boas

Villas-Boas
  • Korisnik
  • 1,941 postova
  • 497 lajk(ova)

Postirano 25 June 2012 - 17:50

Kako mozeš reći da je ovo finale prije finala kad su tamo Španci i Portugalci?
Ne bih rekao da su šanse 50-50, po meni 60-40 za Njemce.

Zato jer su Talijani na ovom Euru pruzali odlican nogomet... pogotovo juce... Dok Njemci ko Njemci... Grcku su takodjer razmontirali i imali odlicne partije na euru... tako da... uz onu dosadnu tika taku od spanjolaca mogu slobodno rec da je ova tekma finale prije finala... ;)

#8 Vinko

Vinko

Bog foruma

• Korisnik
  • 1,889 postova
  • 1059 lajk(ova)
  • Time Online: 79d 16h 29m 41s

Postirano 25 June 2012 - 18:32

svim srcem uz Talijane do kraja, FORZA ITALIA! Talijani imaju dobre šanse ovdje pa nisu Estonija, imaju odlične i iskusne pojedince, jedva čekam utakmicu i iskreno se nadam prolasku Talijana. Protiv Njemaca sam baš zato što su to sve samo ne Njemci tj. ima ih par u repki ovo ostalo sve turci i afrikanci, jebeš to, da je pokojni Hićo živ nebi oni ni živjeli u Njemačkoj a kamoli činili reprezentaciju...

#9 Elao

Elao
  • Chelsea BiH Member
  • 5,217 postova
  • 1435 lajk(ova)
  • Time Online: 53d 9h 55m 9s

Postirano 25 June 2012 - 18:34

Njemacka prolazi lagano u igrackom smislu ali vjerovatno nece biti nesto puno golova, mozda 2-0 za Njemce.

#10 Villas-Boas

Villas-Boas
  • Korisnik
  • 1,941 postova
  • 497 lajk(ova)

Postirano 25 June 2012 - 18:39

svim srcem uz Talijane do kraja, FORZA ITALIA! Talijani imaju dobre šanse ovdje pa nisu Estonija, imaju odlične i iskusne pojedince, jedva čekam utakmicu i iskreno se nadam prolasku Talijana. Protiv Njemaca sam baš zato što su to sve samo ne Njemci tj. ima ih par u repki ovo ostalo sve turci i afrikanci, jebeš to, da je pokojni Hićo živ nebi oni ni živjeli u Njemačkoj a kamoli činili reprezentaciju...

a mislim da bi uefa trebala stati tome na kraj... jer ako igra repka nek onda igra repka u doslovnom smislu... a ne igraci koji nemaju d od drzave za koju igraju samo kako bi se prodali...

#11 chelseathebest

chelseathebest
  • Korisnik
  • 5,418 postova
  • 4427 lajk(ova)
  • Time Online: 235d 22h 40m 57s

Postirano 25 June 2012 - 18:46

jebiga, njemačka repka je takva samo zato što im je i država takva, znači sve stranci
moj frend iz Münchena u svom razredu ima samo 2 Švaba, ostalo sve stranci, raska mu Rumunjka

#12 RogEx

RogEx

roger mafia

• Korisnik
  • 3,104 postova
  • 1877 lajk(ova)
  • Time Online: 142d 11h 26m 22s

Postirano 26 June 2012 - 10:17

Ovo za Hića si dobro rekao, što bi rekao Sabahudin Topalbećirević: U igru ulazi Asamoah, prvi crnac koji je ikada igrao za Njemačku e da mi je znati šta bi Hitler rekao kad bi ga vidio. :P

Jasno je meni da se to mnogima ne dopada al protiv toga se ne može učiniti apsolutno ništa i u potpunosti je legalno. Nije to nikakvo prodavanje kože, na svakom igraču je pravo izbora ako ima u opticaju dvije reprezentacije. Tako je naprimjer Ozil koji je Turskog porijekla preselio ( Znam okoliko Turaka ima u Njemačkoj) u Njemačku i naravno imao pravo izbora s obzirom da je boravio u Njemačkoj duži niz godina. Uzeoj je Njemački pasoš što ga čini Njemcem, turskog porijekla.

@Villas Boas volio bih tebe vidjeti da kao Khedira imaš pravo izbora izmedju Tunisa i Njemačke.
To sa Uefa treba stati tome na kraj to su obične gluposti kao što sam već rekao sa pravne strane Ozil, Khedira, Podolski, Boateng i ostali su Njemci i tu nema diskusije. Ne vidim ništa loše u tome da igrači sami izaberu za koju će repku igrati.

Oprostite ako sam se ponavljao u postu, nisam sinoc spavo ni 5 sati, mozak mi nije u vinklu. (:|

jebiga, njemačka repka je takva samo zato što im je i država takva, znači sve stranci
moj frend iz Münchena u svom razredu ima samo 2 Švaba, ostalo sve stranci, raska mu Rumunjka

E to je najbolja stvar a ne kao sto je kod nas slucaj, imamo 3 ista naroda koja godinama zive skupa i ne mozemo vise zajedno. Svugdje u svijetu razliciti narodi zive zajedno bez ikakvih problema. Tamo niko ne gleda ko je ko. A ovo kod nas je zalosno, zapeli smo mi daleko u proslosti.

#13 Villas-Boas

Villas-Boas
  • Korisnik
  • 1,941 postova
  • 497 lajk(ova)

Postirano 26 June 2012 - 10:23

@Villas Boas volio bih tebe vidjeti da kao Khedira imaš pravo izbora izmedju Tunisa i Njemačke.
To sa Uefa treba stati tome na kraj to su obične gluposti kao što sam već rekao sa pravne strane Ozil, Khedira, Podolski, Boateng i ostali su Njemci i tu nema diskusije. Ne vidim ništa loše u tome da igrači sami izaberu za koju će repku igrati.

Oni su sve samo ne Njemci... xD realno gledajuci... nemam nista protiv toga da tko je rodjen u npr. Njemackoj i tko zivi cijeli zivot u njoj i da igra za tu drzavu... ali imam protiv ovakvih situacija kao sto je Eduardo... Dodje u Hrvatsku, izgradi karijeru i igra za repku... Mislim da bi u repki trebali igrat samo igraci koji imaju krvne veze s tim narodom ili koji su rodjeni u njemu... evo ovo je samo moje skromno misljenje.. mozda zastarjelo ali takav sam kakav sam...

a sto se mene tice... Hrvat sam, ponosan sam time i uvijek, ali uvijek bi prije birao ono sto jesam makar i ne bio uspjesan nego ono sto nisam... i nasi reprezentativci koji su rodjeni vani su takodjer to pokazali... jer ne samo mi Hrvati nego i ostali nasi susjedi (BiH, Srbija, Crna Gora, Slovenija) smo pokazali da smo takav mentalitet i da ostajemo vjerni onom sto jesmo...

#14 soxx

soxx
  • Korisnik
  • 5,641 postova
  • 4188 lajk(ova)

Postirano 26 June 2012 - 10:56

Svi su oni njemci samo drugog porijekla.. Kod mene npr. ima jedan lik iz Jordana.. Nebi nikad rekao da je iz jordana i smatra se bosancem.
A ne mozes suditi tim igracima.. U njemackoj je dozvoljeno samo jedno drzavljanstvo.. Pa tako ako oces nastaviti zivit u njemackoj moras izabrat njihovo drzavljanstvo pa i nemaju opcije da igraju za svoju drugu drzavu.

#15 Villas-Boas

Villas-Boas
  • Korisnik
  • 1,941 postova
  • 497 lajk(ova)

Postirano 26 June 2012 - 11:39

Svi su oni njemci samo drugog porijekla.. Kod mene npr. ima jedan lik iz Jordana.. Nebi nikad rekao da je iz jordana i smatra se bosancem.
A ne mozes suditi tim igracima.. U njemackoj je dozvoljeno samo jedno drzavljanstvo.. Pa tako ako oces nastaviti zivit u njemackoj moras izabrat njihovo drzavljanstvo pa i nemaju opcije da igraju za svoju drugu drzavu.

Znaci... tako oni provode Germanizaciju... xD

#16 chelseathebest

chelseathebest
  • Korisnik
  • 5,418 postova
  • 4427 lajk(ova)

Postirano 26 June 2012 - 12:59

U njemackoj je dozvoljeno samo jedno drzavljanstvo.. Pa tako ako oces nastaviti zivit u njemackoj moras izabrat njihovo drzavljanstvo pa i nemaju opcije da igraju za svoju drugu drzavu.

kako to misliš? nema ti to smisla...možeš ti imat i njemačko i tursko i koje god očeš

#17 Zemo

Zemo
  • Korisnik
  • 5,442 postova
  • 1954 lajk(ova)
  • Time Online: 66d 7h 42m 7s

Postirano 26 June 2012 - 13:20

bice opet isto finale kao sto svi ocekujemo,moja prognoza je da ce nijemci proc bez problema i da ce uzet ovo EP dojadila mi je i Spanija sa onim veznim igracima u napadu

#18 soxx

soxx
  • Korisnik
  • 5,641 postova
  • 4188 lajk(ova)

Postirano 26 June 2012 - 14:28

kako to misliš? nema ti to smisla...možeš ti imat i njemačko i tursko i koje god očeš

Kako nema? Ne mijesaj drzavljanstvo i nacionalnost. Inace neke drzave dopustaju da imas vise drzavljanstava al njemacka nije ta drzava.. Kad kazem drzavljanstvo mislim na to da moze zivit legalno dok ne umre.

#19 chelseathebest

chelseathebest
  • Korisnik
  • 5,418 postova
  • 4427 lajk(ova)

Postirano 26 June 2012 - 17:12

Inace neke drzave dopustaju da imas vise drzavljanstava al njemacka nije ta drzava.. Kad kazem drzavljanstvo mislim na to da moze zivit legalno dok ne umre.

neznam, sad sam se malo informirao po netu i čini se da si u pravu
ali ja sam gotovo 100 posto siguran da moj frend ima 2 državljanstva, još ću to provjeriti kod njega

EDIT:
evo wiki kaže ovako, ipak je moguće u nekim slučajevima

Dual citizenship

Allowed under following circumstances:

If he/she is an EU or Swiss citizen during naturalization.
If he/she is a refugee and holds a 1951 travel document during naturalization.
where a child born to German parents acquires another citizenship at birth (e.g. based on place of birth, or descent from one parent)
where a naturalized German citizen, or a child born to non-German parents (non-EU or Swiss) in Germany, request and obtain a permission to keep his foreign nationality.
where a German citizen acquires a foreign nationality with the permission of the German government (e.g. existing relative ties or property in Germany or in the other country or if the occupation abroad requires domestic citizenship for execution)

#20 Ercov

Ercov
  • Chelsea BiH Member
  • 1,497 postova
  • 857 lajk(ova)
  • Time Online: 40d 13h 56m 2s

Postirano 26 June 2012 - 18:53

Nisam stigao da gledam Italijane u cetvrtfinalu,pa ipak na osnovu ovoga sto su pokazali i jedni i drugi,Nemci imaju vece sanse da prodju.Mozda je to 70 na prema 30 posto u korist Nemaca.

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2018 Chelsea Balkan