Skoči na sadržaj

Foto

Bodybuilding

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
787 odgovora na ovu temu

#21 Tinmar

Tinmar
  • Korisnik
  • 1,773 postova
  • 1123 lajk(ova)
  • Time Online: 42d 3h 9m 16s

Postirano 09 February 2012 - 00:33

ja sve pročitah, ali nigde ne nađoh neki trening,.. aj napisite neki 3x sedmicno trening :D

Utorak: leđa-biceps Četvrtak: prsa-triceps-ramena Subota: noge-trbušni
uživaj :D

#22 Zxenox

Zxenox
  • Korisnik
  • 954 postova
  • 112 lajk(ova)
  • Time Online: 7d 2h 14m 30s

Postirano 09 February 2012 - 00:45

Utorak: leđa-biceps Četvrtak: prsa-triceps-ramena Subota: noge-trbušni uživaj :D

ma trebaju mi samo koje vežbe da radim za grudi-biceps; leđa-triceps

#23 mata10

mata10
  • Korisnik
  • 883 postova
  • 1 lajk(ova)
  • Time Online: 4d 20h 29m 11s

Postirano 09 February 2012 - 00:52

Ja sam nekako vise za to da se rade prsa i biceps u jednom treningu, a leda i triceps u drugom.. jer puno kvalitetnije se moze biceps i triceps odradit, zato sto nisu ranije izmoreni biceps od vjezbi za leda, koja svaka dosta uljucuje upravo biceps, a triceps ne bude izmoren od vjezbi za prsa, koje takoder dosta aktiviraju upravo triceps.. ali opet svako treba da istrazi svoje tijelo i vidi sta njemu najbolje odgovara i od vjezbi i od treniga..

neko je napisao i da veci broj ponavljanja, a manje tezine su za definiciju, a to je uglavnom netacno.. pravilna ishrana i kardio trening su ono sto dovodi do izdefinisanog izgleda..

#24 Tinmar

Tinmar
  • Korisnik
  • 1,773 postova
  • 1123 lajk(ova)

Postirano 09 February 2012 - 00:53

ma trebaju mi samo koje vežbe da radim za grudi-biceps; leđa-triceps

A hoćeš još da ih odradim umjesto tebe XD
Za prsa radi uvijek bench i letenje bućicama. Bench radi dvaput mjesečno ravni, jednom kosi i jednom kontrakosi. Radi 4 vježbe za prsa, dvije ove koje sam naveo i dvije po volji. Za triceps radi povlačenje na lat spravi, skullcrusher, lekove na razboju,..
Leđa mrtvo dizanje, lat mašina, veslanje u pretklonu i još nešto što sam hoćeš. Biceps: stojeći pregib bućicama, pregib na scott klupi i još neku ubaci koju želiš. Za noge čučanj i nožne ekstenzije.
Eto ukratko

#25 Zxenox

Zxenox
  • Korisnik
  • 954 postova
  • 112 lajk(ova)
  • Time Online: 7d 2h 14m 30s

Postirano 09 February 2012 - 00:54

Ja sam nekako vise za to da se rade prsa i biceps u jednom treningu, a leda i triceps u drugom.. jer puno kvalitetnije se moze biceps i triceps odradit, zato sto nisu ranije izmoreni biceps od vjezbi za leda, koja svaka dosta uljucuje upravo biceps, a triceps ne bude izmoren od vjezbi za prsa, koje takoder dosta aktiviraju upravo triceps.. ali opet svako treba da istrazi svoje tijelo i vidi sta njemu najbolje odgovara i od vjezbi i od treniga.. neko je napisao i da veci broj ponavljanja, a manje tezine su za definiciju, a to je uglavnom netacno.. pravilna ishrana i kardio trening su ono sto dovodi do izdefinisanog izgleda..

od reči do reči se slažem :D

#26 Elao

Elao
  • Chelsea BiH Member
  • 5,217 postova
  • 1435 lajk(ova)
  • Time Online: 53d 9h 55m 9s

Postirano 09 February 2012 - 00:57

Ja sam nekako vise za to da se rade prsa i biceps u jednom treningu, a leda i triceps u drugom.. jer puno kvalitetnije se moze biceps i triceps odradit, zato sto nisu ranije izmoreni biceps od vjezbi za leda, koja svaka dosta uljucuje upravo biceps, a triceps ne bude izmoren od vjezbi za prsa, koje takoder dosta aktiviraju upravo triceps.. ali opet svako treba da istrazi svoje tijelo i vidi sta njemu najbolje odgovara i od vjezbi i od treniga..

neko je napisao i da veci broj ponavljanja, a manje tezine su za definiciju, a to je uglavnom netacno.. pravilna ishrana i kardio trening su ono sto dovodi do izdefinisanog izgleda..

Da to si u pravu, dosta se kvalitetnije moze odraditi u kombinacijama ledja triceps i prsa biceps, a da dodam da ja radim odvojeno ramena i noge u dva dana, nekako kad sam radio zajedno nije to to, ali jbg nea svako vremena za 4-5 dana u teretani :D :P

#27 Tinmar

Tinmar
  • Korisnik
  • 1,773 postova
  • 1123 lajk(ova)

Postirano 09 February 2012 - 00:59

Treba probat obje varijante pa sam prosudit. Većini je bolje radit leđa i bic jer ti je onda bic ubijen poslije leđa pa ga samo dokrajčiš sa još dvije vježbe i onda ti je trening manji od 60 minuta. Ovako ako ćeš ti prvo derat leđa pa sve ispočetka triceps nećeš do sutra završit a to ne valja. Ovo boldano je istina i to stalno tupim ljudima ali me ne slušaju -.-

Inače, ja radim triceps i biceps u jednom danu tako da nemam tih problema. Ramena radim sa prsima a za leđa imam poseban dan, za noge također, Trbuh ubacim kad stignem.

#28 mata10

mata10
  • Korisnik
  • 883 postova
  • 1 lajk(ova)
  • Time Online: 4d 20h 29m 11s

Postirano 09 February 2012 - 01:03

@Tinmar
Slazem se da treba probat obje varijante, zato sam i rekao na kraju da svako treba da istrazi svoje tijelo i sam prosudi sta mu vise odgovara.. aa ja kao sto rekoh sam vise za varijantu prsa i biceps, a leda i triceps..

#29 Kalouda

Kalouda
  • Korisnik
  • 6,785 postova
  • 7713 lajk(ova)
  • Time Online: 106d 17h 40m 38s

Postirano 09 February 2012 - 09:19

Moje izgleda nesto ovako:

PON- GRUDI, BICEPS, LIST

SRE- LEĐA,TRICEPS, ZADNJA LOŽA

PET- ISTO KAO PONEDELJAK

SUB- RAMENA, PODLAKTICA, KVARTICEPS

#30 Mirza_DzoLe

Mirza_DzoLe
  • Chelsea BiH Member
  • 1,395 postova
  • 525 lajk(ova)
  • Time Online: 60d 5h 26m 44s

Postirano 09 February 2012 - 11:14

Evo pa tko hoce da malo više cita i da nauci nesto može na ovoj stranici. O pravilnim vježbama i sve imate čak i videa (http://body.ba/bodybuilding) ugodno treniranje ;)

#31 Marchelo

Marchelo
  • Korisnik
  • 133 postova
  • 1 lajk(ova)
  • Time Online: 1d 17h 6m 22s

Postirano 09 February 2012 - 11:24

Sto se tice samog programa rada svaki je ispravan.Ja naprimjer radim Prsa-bicipse,Ledja-tricipsi,Rameni-noge i svaki dan trbusnjake.
A znam nekad i promjeniti da radim Ledja-prsa,bicips-tricips i nogre-ramena.Kako god radili biti ce vam dobro.

#32 pidy

pidy
  • Korisnik
  • 574 postova
  • 840 lajk(ova)
  • Time Online: 47d 7h 53m 33s

Postirano 09 February 2012 - 12:03

Evo jedno pitanje za Tinmara i ostale iskusne bildere. Interesuje me program za definiciju, neki savjeti, ishrana i ostalo.

Na netu sam nasao jedan program i malo ga sebi prilagodio. Evo ga:

Ponedjeljak:
Prsa, triceps, trbusnjaci, listovi
Utorak:
Aerobni trening 45 min.
Srijeda:
Ledja, biceps, podlaktice, listovi
Petak:
Ramena, trbusnjaci, noge,.
Subota:
Aerobni trening, trčanje u trajanju 45 minuta.

Sve vjezbe se rade u 2-3 serije po 12-15 ponavljanja.

#33 Kalouda

Kalouda
  • Korisnik
  • 6,785 postova
  • 7713 lajk(ova)
  • Time Online: 106d 17h 40m 38s

Postirano 09 February 2012 - 15:47

+ Još na kraju svakog treninga trbušnjaci i leđni trbušnjaci :D

#34 Vinko

Vinko

Bog foruma

• Korisnik
  • 1,889 postova
  • 1059 lajk(ova)
  • Time Online: 79d 16h 29m 41s

Postirano 09 February 2012 - 16:16

Evo jedno pitanje za Tinmara i ostale iskusne bildere. Interesuje me program za definiciju, neki savjeti, ishrana i ostalo.

Ponedjeljak:
Utorak:
Aerobni trening 45 min.
Srijeda:
Petak:
Subota:

ma deifniranje je teoretski puno lakše nego nabijanje mase, tu nema puno filozofije uđeš u teretanu i krig dva rti ovisi kolko ti paše jednostavon ko kurva zajašiš svaku spravu, a s vremenom ako baš u tom ustraješ jednostavno povečavaš broj krugova i po seriji naraviš više ,što god radiš.
A prehranu uglavnom znaš nije ti to neka mudrost zdravo i u tvom slućaju (definiranju) probaj što manje kruha jer previše je danas aditiva u njemu. Malo je teško pridržavat se zdrave prehrane , ja pokušavam pa teško ide. al po ljeti to ide bolje kad ionako više paše voće a i manje jedeš jer si stalno u nekoj akciji :)

@Kalouda kod tebe mi se čini isto radiš definiciju ,pa onda bi ti bilo bolje da sam kružiš u teretanu nego ovako smaraš mozak :)

A i ako se baš želite definirat il pak bildat najbolje vam je kad dođete u teretanu pitat stručne osobe oni najbolje znaju , samo što če vam vjerojatno krenut uvaljivat proteine kreatine i ostale stvari u tm stilu , ja osobno nisam fam toga al ko voli nek izvoli :)

#35 Elao

Elao
  • Chelsea BiH Member
  • 5,217 postova
  • 1435 lajk(ova)
  • Time Online: 53d 9h 55m 9s

Postirano 09 February 2012 - 16:54

Moje izgleda nesto ovako:

PON- GRUDI, BICEPS, LIST

SRE- LEĐA,TRICEPS, ZADNJA LOŽA

PET- ISTO KAO PONEDELJAK

SUB- RAMENA, PODLAKTICA, KVARTICEPS

Zasto noge ne odradis u jednom treningu, a ne svaki dan pomalo :huh:

#36 pidy

pidy
  • Korisnik
  • 574 postova
  • 840 lajk(ova)

Postirano 09 February 2012 - 17:19

Hvala Vinko. Od naredne sedmice cu krenuti definiciju raditi. Ishranu pazim koliko mogu, mada je danas to tesko pratiti :unsure:

#37 Pjer-Emerik (dubro)

Pjer-Emerik (dubro)
  • Korisnik
  • 5,201 postova
  • 2075 lajk(ova)
  • Time Online: 49d 8h 28m 45s

Postirano 09 February 2012 - 17:26

Mene kad dođe volja i uhvatim vremena, pogledam ovdje neke za po kući, s obzirom da mi je teretana daleko.

http://www.youtube.c...sion4profession

#38 Tinmar

Tinmar
  • Korisnik
  • 1,773 postova
  • 1123 lajk(ova)

Postirano 09 February 2012 - 17:47

Ponedjeljak:
Utorak:
Aerobni trening 45 min.
Srijeda:
Petak:
Subota:

Dobro je, pošto si na definiciji trening ti može slobodno biti dulji nego obično. I ovo trčanje bi trebalo biti lagano trčanje ujutro natašte. A prehrana - preporučio bih ti nekakvu proteinsku dijetu znači povećati unos proteina a smanjiti ugljikohidrate koliko možeš, masti isto minimalno. Prehranu koliko možeš poštimaj ali bitno je da ti radiš cardio (trčiš) ;)

#39 pidy

pidy
  • Korisnik
  • 574 postova
  • 840 lajk(ova)

Postirano 09 February 2012 - 17:50

Hvala Tinmar. Meni je najveci problem kad mama napravi kolace, nema sanse reci NE :D sala

Poceo sam piti zeleni caj. Ima li neko iskustva sa njim u bb?

#40 Tinmar

Tinmar
  • Korisnik
  • 1,773 postova
  • 1123 lajk(ova)

Postirano 09 February 2012 - 18:11

Hvala Tinmar. Meni je najveci problem kad mama napravi kolace, nema sanse reci NE :D sala

Poceo sam piti zeleni caj. Ima li neko iskustva sa njim u bb?

Zdrav je ako ga ne zasladiš. Ako ga zasladiš onda ima skoro isti učinak kao i drugi čajevi jer je ipak to šećer. Vodu pij ako nemaš šta ;)

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2018 Chelsea Balkan