Jump to content

Bodybuilding


pidy

Recommended Posts

  • Postova 845
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Forumaši sa najviše postova

[quote name='pidy' timestamp='1328722410' post='24458']
Posto ima dosta clanova na forumu koji se bavi ovim "sportom" ja otvaram ovu temu...

Pisite svoja iskustva, koliko se bavite bildanjem, programe, suplemete koje koristite isl..
[/quote]
Navodnici nisu potrebni, badibilding je sport ;) Ja se bavim njime i eto, koristim naturalan pristup tome sportu, treniram 2 godine i par mjeseci i puno sam napredovao, jako sam zadovoljan. Inače sam pro u tome svemu, puno sam čitao, puno znam, imam puno iskustva i mentor sam mnogima - nažalost besplatno. Samo da me moji učenici ne stignu :P
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinmar' timestamp='1328726316' post='24485']
Navodnici nisu potrebni, badibilding je sport ;) Ja se bavim njime i eto, koristim naturalan pristup tome sportu, treniram 2 godine i par mjeseci i puno sam napredovao, jako sam zadovoljan. Inače sam pro u tome svemu, puno sam čitao, puno znam, imam puno iskustva i mentor sam mnogima - nažalost besplatno. Samo da me moji učenici ne stignu :P
[/quote]

neka neka ni majka Tereza nije primala pare pa danas samo ljepo o njeoj govore :PPP

inače bodybuildingom se ne bavim ali znamo ponešto o tome , i znam dosta debila koji se nabrijavaju na to počinju a nemoaju pojma pa ih uputim jer kao što rekoh znam ponešto, al problem je u tome što se danas previše debila bavi time iz pogrešnih razloga , prije svega jer su klinci koji briju na ulične šore i te gluposti a i hoće brzo steć miške jer misle da će foto male na njih padat, a nejde to baš tako nije to lako.
Inače čestitke onima koji se bave jer puno tu treba truda i znanja, ja bi osobno volio što više saznat o tome jer možda bi se i ja htio time jednog dana počet bavit.
Link to comment
Share on other sites

Ja se ne bavim bb, ali idem u teretanu redovno - do 4 puta sedmicno. U teretanu idem isključivo zbog fudbala, a ne da se naduvam. Ti su mi momci najjači. DoÄ‘u u teretanu, kriju se pod maskom 'znam šta radim' a ustvari veze nemaju, nit rade pravilno nit poslušaju savjet.


Tinmare, svaka čast ! :)
Link to comment
Share on other sites

Idem u teretanu vec neka 2 mjeseca , sutra ce nastupit treci , citav zivot sam imo volju za sportom ali nista nisam trenirao jer sve sto sam ja htio bili su amaterski klubovi sa salabajzerim i nisam zelio sebi neke povrede da navucem , odradjujem lahkse treninge kod kuce tako da nekih 3-4 godine aktivno trcim , sklekovi , trbusnjaci i kucne vjezbe , prije nekih godinu imao sam saob.nezgodu i povredu kljucne kosti i posle toga jako sam psihicki potresen bio , vise od 6 mjeseci sam lezao po kuci i pomijao se , jeo sve i svasta pio ko smuk i posljedica toga visak kilograma , tako da sam prije 2 mjeseca poceo sa treningom i jako sam zadovoljan postignutim , planiram i dalje nastaviti moj program je 3 dana teretana pa odmorim 1 , znaci ovako idem : PON, UTO SRI , odmaram CET , idem PET SUB , teretana Nedeljom ne radi tako da odmaram i tad , prehrane se bas i ne predrzajem , jedem dosta voca i to je to slabije i manje jedem vise obroka dnevno ,

PROGRAM mi je ovaj : PON : prsa-biceps UTO : Ledja-triceps SRI : ramena-noge ,

ovako jedno pitanje pitanje za ove malo iskusnije , oko simetrije , desni biceps(ruka opcenito) mi je veca i desni latisimus je veci od lijevog , zbog cega ?? drkanja mozda ? kako to vratit u normalnu ?? pozz
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinmar' timestamp='1328726316' post='24485'] Navodnici nisu potrebni, badibilding je sport ;) Ja se bavim njime i eto, koristim naturalan pristup tome sportu, treniram 2 godine i par mjeseci i puno sam napredovao, jako sam zadovoljan. Inače sam pro u tome svemu, puno sam čitao, puno znam, imam puno iskustva i mentor sam mnogima - nažalost besplatno. Samo da me moji učenici ne stignu :P[/quote]

Znam da je sport, stavio sam navodnike jer nije onaj klasicni sport (fudbal, rukomet, odbojka isl).

I ja punom citam, ucim.., nedavno sam krenuo, takodjer ne da se nabildam nego radi rukometa..
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Terry26' timestamp='1328731075' post='24521']
Idem u teretanu vec neka 2 mjeseca , sutra ce nastupit treci , citav zivot sam imo volju za sportom ali nista nisam trenirao jer sve sto sam ja htio bili su amaterski klubovi sa salabajzerim i nisam zelio sebi neke povrede da navucem , odradjujem lahkse treninge kod kuce tako da nekih 3-4 godine aktivno trcim , sklekovi , trbusnjaci i kucne vjezbe , prije nekih godinu imao sam saob.nezgodu i povredu kljucne kosti i posle toga jako sam psihicki potresen bio , vise od 6 mjeseci sam lezao po kuci i pomijao se , jeo sve i svasta pio ko smuk i posljedica toga visak kilograma , tako da sam prije 2 mjeseca poceo sa treningom i jako sam zadovoljan postignutim , planiram i dalje nastaviti moj program je 3 dana teretana pa odmorim 1 , znaci ovako idem : PON, UTO SRI , odmaram CET , idem PET SUB , teretana Nedeljom ne radi tako da odmaram i tad , prehrane se bas i ne predrzajem , jedem dosta voca i to je to slabije i manje jedem vise obroka dnevno ,

PROGRAM mi je ovaj : PON : prsa-biceps UTO : Ledja-triceps SRI : ramena-noge ,

ovako jedno pitanje pitanje za ove malo iskusnije , oko simetrije , desni biceps(ruka opcenito) mi je veca i desni latisimus je veci od lijevog , zbog cega ?? [b]drkanja mozda[/b] ? kako to vratit u normalnu ?? pozz
[/quote]
haaaahahahahaha pa ja ću poludjet XD ako si inače dešnjak normalno je da ti je desna strana jača, i kod mene je tako i tu ne možeš puno napraviti ;) Arnold Schwarzenegger takoÄ‘er uvijek kada radi pozu sa jednom rukom slika desnu, nikad lijevu jer mu je slabija tako da ne brini, normalno je to.. samo se trudi da sa obje ruke jednako radiš.
Probaj radit više sa bućicama vježbi a manje sa štangom jer dok vježbaš sa štangom jedna ruka krpa drugu tj. kad lijeva više nema snage desna preuzme na sebe. Kod bućica to nema, kad jedna ruka više ne može to je to ;)

Btw. ja kad sam krenuo to prije dvije godine imao sam 66-67 kg. Sada imam nekih 84, od suplemenata koristim samo whey. Trening 4 puta tjedno ali nikad dulji od 45 minuta, ne odmaram puno izmeÄ‘u vježbi i serija pa u tih 45 minuta napravim koliko i neki za pola sata više. Šta god vas zanima pitajte.
Link to comment
Share on other sites

Takodjer u ovome polju sam dosta citao i istrazivao, u teretanu sam prvi put usao prije 4 god ali sam pravio dosta pauza, sada idem 3 mjeseca bez sjeckanja, koristio sam svasta do sada (whey, kreatin, gainer, no-xplode,...), a et ja nikad nisam imao neku pretjeranu zelju da budem "nabildan", idem vise onak da se definisem, da stomak uljepsam i tak :D
Link to comment
Share on other sites

Idem neki 4 mjeseca mozda i vise.
Od uvijek sam sporski tip tako da nisam se tesko odlucio da krenem.
Ne idem da se nabildam vec cisto da odrzim kondiciju i budem u dobroj formi tako da usput sto dodje mase i najvise definicije super.
Sto se tice treninga idem 3 dana 1 odmaram.
1 dan-Prsa i bisepsi
2 dan-ledja i tricepsi
3 dan-ramena i trbusnjaci.
Ako mogu svaki dan odem trcati jer imam dosta neki obaveza.
Link to comment
Share on other sites

Išao sam prije 3 mjeseca, pa sam stao radi škole. Sada idem 2 mjeseca i imam 3 treninga sedmicno (utorak, četvrtak i nedelja) ...
Porde karatea sad idem i u teretanu i najviše radim na definiciji tj. manje kila dižem više puta, a ako hoćete masu onda više kila a manje puta.
Radim utorkom ([b]biceps i noge[/b]), četvrtak ([b]triceps i prsa[/b]) i nedelja ([b]ramena i leÄ‘a[/b]). Ali uzimajuci u obzir da izmeÄ‘u svake odraÄ‘ene serije radim 2 vrste trbušnjaka: kosi trbušnjaci i trbušnjaci sa dizanjem nogu, tj. po treningu odradim oko 200-250 trbušnih.

Ali ja se moram pazit pošto sam malo nižeg rasta i imam malo mase tako da radim vježbe koje su do moje granice. ;)
Zapamtite jedno: "NIŠTA LJEPŠE OD MUŠKIH MIŠIĆA"! hahahahah :D
Link to comment
Share on other sites

[b] [url="http://forum.chelseabalkan.com/index.php/user/44-tinmar/"]Tinmar[/url] hvala drug tako sam nesto i mislio za simetriju , vec tako nekih mjesec radim vise vjezbe sa bucicama , 177 cm sam visok , prije teretane 76 kg imao za mjesec i po spao na 72 i evo me sada na 74 kg pola stomaka nema :) ne pijem nista niti planiram :) [/b]
Link to comment
Share on other sites

Ja sam baš onakvim kakvim me zamišljate: visok metar i pola marke, spojenih obrva ko Bosingwa, cvikeri dno tegle, tipkam po tastaturi 200 na sat, nemam vrata pa sam u tom pogledu Brock Lesnar, a o mišićima da ne pričam. ;)

Naravno džekam se, a u teretanu sam ulazio jedno mjesec dana i presto. Ni sam ne znam što. :lol: Više volim futsala, fudbala i kratke vježbe na eksplozivnosti. ÄŒisto rekreativno što kaže jedan jaran. :P
Link to comment
Share on other sites

[quote name='_ ¤ Luiz Killer ¤ _' timestamp='1328736823' post='24553']
Išao sam prije 3 mjeseca, pa sam stao radi škole. Sada idem 2 mjeseca i imam 3 treninga sedmicno (utorak, četvrtak i nedelja) ...
Porde karatea sad idem i u teretanu i najviše radim na definiciji tj. manje kila dižem više puta, a ako hoćete masu onda više kila a manje puta.
Radim utorkom ([b]biceps i noge[/b]), četvrtak ([b]triceps i prsa[/b]) i nedelja ([b]ramena i leÄ‘a[/b]). Ali uzimajuci u obzir da izmeÄ‘u svake odraÄ‘ene serije radim 2 vrste trbušnjaka: kosi trbušnjaci i trbušnjaci sa dizanjem nogu, tj. po treningu odradim oko 200-250 trbušnih.

Ali ja se moram pazit pošto sam malo nižeg rasta i imam malo mase tako da radim vježbe koje su do moje granice. ;)
Zapamtite jedno: "NIŠTA LJEPŠE OD MUŠKIH MIŠIĆA"! hahahahah :D
[/quote]

ako se baš očeš definirat možda ti je bolje kružno vježbanje što znači svaki trening sve mišiće obiÄ‘eš 2-3 kruga po teretani ko kurva na svak il većinu sprava :), br krugova ovisi tome u kolkoj si formi i kolko možeš , forsat je bezveze. Možda to već znaš , al nsi spmenuo pa se bar pravi d si neš naučio od mene osjećat ću se korisno x)

što se mojih "vježba" tiče tu je rukomet i svako jutro , jedno sklekovi drugo trbušnjaci i tako redom , nije neka želja za bildanjem al da očvrsnem i steknem formu a i zbog imuniteta nije loše , jer svatko tko trenira i je trenirao rukomet zna kolko je snaga i izdržljivost važna za taj sport, treninge rukometa smatram kardio vježbama , jer sam i pomalo ljen :) al kad se proljepša planiram nazad na trčanje pošto me vrijeme prekinulo kad sam krenu negdje u 9. mj. nije ništa poebno da ja ispadam nei baja nabildaknko ovo ono nego čisto radi forme zdravlja imuniteta a i ljepše je vidjet kad čovjek drži do sebe a i bolje se osjeća , barem ja :)
Link to comment
Share on other sites

Ja sam nekako vise za to da se rade prsa i biceps u jednom treningu, a leda i triceps u drugom.. jer puno kvalitetnije se moze biceps i triceps odradit, zato sto nisu ranije izmoreni biceps od vjezbi za leda, koja svaka dosta uljucuje upravo biceps, a triceps ne bude izmoren od vjezbi za prsa, koje takoder dosta aktiviraju upravo triceps.. ali opet svako treba da istrazi svoje tijelo i vidi sta njemu najbolje odgovara i od vjezbi i od treniga..

neko je napisao i da veci broj ponavljanja, a manje tezine su za definiciju, a to je uglavnom netacno.. pravilna ishrana i kardio trening su ono sto dovodi do izdefinisanog izgleda..
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zxenox' timestamp='1328744704' post='24604']
ma trebaju mi samo koje vežbe da radim za grudi-biceps; leđa-triceps
[/quote]
A hoćeš još da ih odradim umjesto tebe XD
Za prsa radi uvijek bench i letenje bućicama. Bench radi dvaput mjesečno ravni, jednom kosi i jednom kontrakosi. Radi 4 vježbe za prsa, dvije ove koje sam naveo i dvije po volji. Za triceps radi povlačenje na lat spravi, skullcrusher, lekove na razboju,..
LeÄ‘a mrtvo dizanje, lat mašina, veslanje u pretklonu i još nešto što sam hoćeš. Biceps: stojeći pregib bućicama, pregib na scott klupi i još neku ubaci koju želiš. Za noge čučanj i nožne ekstenzije.
Eto ukratko
Link to comment
Share on other sites

[quote name='mata10' timestamp='1328745131' post='24607']Ja sam nekako vise za to da se rade prsa i biceps u jednom treningu, a leda i triceps u drugom.. jer puno kvalitetnije se moze biceps i triceps odradit, zato sto nisu ranije izmoreni biceps od vjezbi za leda, koja svaka dosta uljucuje upravo biceps, a triceps ne bude izmoren od vjezbi za prsa, koje takoder dosta aktiviraju upravo triceps.. ali opet svako treba da istrazi svoje tijelo i vidi sta njemu najbolje odgovara i od vjezbi i od treniga.. neko je napisao i da veci broj ponavljanja, a manje tezine su za definiciju, a to je uglavnom netacno.. pravilna ishrana i kardio trening su ono sto dovodi do izdefinisanog izgleda..[/quote]
od reči do reči se slažem :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...