Skoči na sadržaj

Foto

Formacija i igrački sastav prema mišljenju forumaša

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
1868 odgovora na ovu temu

#1841 Bari

Bari
  • Chelsea BiH Member
  • 10,090 postova
  • 6836 lajk(ova)
  • Time Online: 154d 20h 31m 18s

Postirano 31 October 2021 - 15:20

Rice je od sezone 2017/18 odigrao jednu jedinu utakmicu na poziciji CBa (to mu je prva sezona u West Hamu) nakon toga je 118 puta igrao na poziciji DM (govorim samo za Premiership).

Ne kazem da ne bi mogao to igrati nego da vec dugo nije igrao tu poziciju, i ne vidim razlog zasto bi ga vracao tamo kad je trenutno u Top3 zadnja vezna lige.

Post se sviđa 1 članu
Adi  

#1842 Adi

Adi

Forumas sezone 20/21

• Korisnik
  • 4,564 postova
  • 1544 lajk(ova)
  • Time Online: 119d 19h 50m 9s

Postirano 31 October 2021 - 19:47

Kod Ricea se tačno vidi da napreduje iz sezone u sezonu. Poklopilo se to i da mu klub napreduje, pa mu je lakše. Uporedio bih to sa igračem na sličnoj poziciji Rubenom Nevesom koji se prije 3 sezone podigao na jedan nivo i čini mi se da je tu i ostao.

Rice je jedini igrač u ligi sa 10+ u ovim nekim silnim kategorijama

251663063_4150495935056519_4141886013612

Kaže Moyes da smo ga mi i United mogli dovesti po akcijskoj cijeni od 100 miliona funti na ljeto i da bi sad cijena bila još veća.

Problem je samo što mi u veznom redu imamo Kantea, Jorginha i Kovačića na vrhuncu. Loftus-Cheek je u najboljim godinama i očekujemo da ponovo bude važan igrač. Pored njih imamo Gilmoura i Gallaghera za koje smatramo da su zreli da igraju za prvi tim. Gdje bi tu Rice igrao, ko bi izvisio?

#1843 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,707 postova
  • 4603 lajk(ova)
  • Time Online: 277d 21h 59m 35s

Postirano 31 October 2021 - 20:34

Rice je mnogo bolji igrac od Jorginha. Da li je bas toliko potreban pogotovo jer kosta toliko je upitno.

#1844 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,707 postova
  • 4603 lajk(ova)

Postirano 26 November 2021 - 21:03

#1845 soxx

soxx
  • Korisnik
  • 7,161 postova
  • 4934 lajk(ova)
  • Time Online: 278d 1h 26m 33s

Postirano 26 November 2021 - 21:24

Jbt samo 1 igrac ima avg. Position na nasoj polovici.

Predefanzivno

Inace da morate birat, koga bi ostavili da dvojca od njih 3 nas mora napustit na ljeto

Ziyech, Pulisic ili Werner.

Ja kazem Werner. Zijo, jer mi je njegova drkanje qrca preko glave i par ok meceva nece promjenit. Pulisic je od njih najbolji igrac al sta imamo od toga kad 80% sezone nije dostupan.

#1846 BT14

BT14

komad

• Korisnik
  • 2,245 postova
  • 963 lajk(ova)
  • Time Online: 51d 22h 38m 56s

Postirano 26 November 2021 - 21:33

Ma svi smo istog razmišljanja, barem mislim fa jesmo.Uzevši sve u obzir Ziyech i Pulisic su najslabije karike u napadu.

#1847 Adi

Adi

Forumas sezone 20/21

• Korisnik
  • 4,564 postova
  • 1544 lajk(ova)

Postirano 26 November 2021 - 21:44

Neki to nikad neće shvatiti.

#1848 Bari

Bari
  • Chelsea BiH Member
  • 10,090 postova
  • 6836 lajk(ova)
  • Time Online: 154d 20h 31m 18s

Postirano 06 December 2021 - 16:46

Prosao je određeni broj utakmica pa da dam neko svoje viđenje ucinka ofanzivnih igraca na koje smo ulupali preko 300 miliona: 

TIMO WERNER : Dosao u klub sa reputacijom odlicnog strijelca, statistika iz Bundeslige je nestvarna. Davao je golove na sve moguce nacine. Za njegov potpis se borio i sam Klopp , medjutim odlucio se za nas. Nije dosao sa pretjerano veliki novac pa su svi navijaci zadovoljno trljali ruke i mislili da smo napokon rijesili to goruce pitanje napadaca koje nas je mucilo jos od Diega Coste. 
Prva sezona puna privikavanja na Engleski fudbal, uslovi su bili dosta cudni ( igralo se pred praznim tribinama sto u njegovom slucaju nije kljucno jer ima nekih problema sa decibelima). Sjecam se utakmice protiv Sotona gdje je zaista bio sjajan, postigao je dva gola i bio prava napast za njihovo odbranu. Medjutim kako je sezona odmicala sve vise su dolazile do izrazaja njegove mane: Prvi svega mislim da je dosta neinteligentan fudbal (uz Odoia mozda i najmanje inteligentan u nasoj ekipi). Cesto ne zna ni on sam gdje goni, zabije glavu u pod i samo trci. Dalje nikakvog driblinga nema, cak  ni popularno biciklo koje ja znam uraditi, to nema u njegovom repertoaru. Znaci samo zabij glavu u pod i trci kao navijen. Sljedece covjek je neupotrebljiv na postavljenu odbranu, nijednom ali apsolutno nijednom mi nije pokazao da bi tada mogao biti koristran. Prakticno je igrac manje na terenu protiv takvih ekipa. I na kraju najgore od svega jeste njegova realizacija. Ono sta je prosle godine fulao nije realno. Odavno nisam vidio da se napadac onoliko ispromasuje za jednu sezonu. Kao Torres onomad kad su mu bacene neke cini. Samo da je dao one golove koje je ocekivano da da imao bi barem 15tak golova na svom kontu. 
Za pohvalu : Njegova kretanja i utrcavanju su zlata vrijedna. Mislim da to odlicno radi,  igra bez loptu mu je na visokom nivou. Stvara presing na protivnikovu odbranu i 90minuta im neda mira. 

Po svemu vidjenom rekao bih da se nije pokazao u dresu Chelsea, da nije ni priblizno ono sto smo trebali dobiti, na sta smo racunali kad smo ga kupovali. Moze biti koristan ali pod određenim uslovima. 

HAKIM ZIYECH: Pojacanje koje smo doveli najranije ili barem za koje se znalo da ce preci kod nas 6 mjeseci prije nego sto se stvarno to i desilo. Njegove partije u Ajaxu a posebno u Ligi prvaka ( hint sjetite se utakmice protiv nas ) su prava mala remek djela. Bukvalno je bio wizard u kopackama. Pregled igre mu je nevjerovatan, cak bi rekao u rangu Juana Mata onda kada je bio kod nas. Lijeva noga salje lopte koje imaju oci, centarsutevi sa lijeve stranu pogadjaju napadaca u trepavicu. Sutevi sa distance probijaju golmana . Ukratko bilo ga je uzitak gledati. Kod nas od toga nismo bas mnogo. Istinu za volju znao je bljesnuti na par utakmica ali to je nedovoljno. Prije svega on je vec igradjen igrac, u svom zenitu i zato sam ocekivao da ce ponuditi dosta vise u plavom dresu. Onaj nivo kurcobolje na terenu ja dugo nisam vidio, nakon toga ona njegova nonsalantnost kada pokusava provuci igracu loptu kroz noge pri rezultatu 0:0 je u krajnju ruku neozbiljno. Njegova konstitucija i nije bas za premiershipa plus nema tu potrebnu brzinu za krilo ( ni Mahrez nije bodybilder al nadoknadi taj nedostatak). U zadnje vrijeme je malo promjenio pristup, trgnuo se i bilo bi dobro da tako i nastavi ali ono sto je do sada pokazao nije bas vrijedno pomena. Blijeda je sijenka onog igraca i Ajaxa. 

KAI HAVERTZ: Doveden kao najskuplje pojacanje Chelsea (do dolaska Lukakua). Generacijski talenat, buduci osvajac zlatne lopte. Bio sam zaista presretan kada je dosao ,priznajem. Prva sezona, privikavanje na veliki klub, privikavanje na drugu ligu koja je mnogo zahtjevnija prije svega fizicki, onda na sve to i Corona koja ga je pokopala pa je trebalo vremena da se vrati. Uz to sve jako je mlad pa bi rekao da trebamo imati strpljenja s njim (npr Ziyech je vec igradjen igrac). U Bundesligi je bio jako,jako dobar. Davao je golove iz mnogih situacija i pozicija. Glavom, izvan 16terca, pirkljucivanjem u napad iz drugom plana, sa pozicije napadaca, sa pozicije krila, sa pozicije 10tke... stvarno raznolik spisak. Dosao je s reputacijom polivalentnog igraca koji moze igrati vise pozicija. Dolaskom kod nas se pokazalo da nijednu tu poziciju "ne moze" igrati: Nit je napadac, nit je brz za krila, nit ima viziju 10tke, sut mu je prelos u rangu srednjoskolca. Na momente pokaze svoju tehniku koja je ruku na srce sjajna ali to ne moze ili barem nije jos radio u kontinuitetu. 
Na kraju prosle sezone je usao u formu, bio je jako dobar , postigao je i taj pogodak u Ligi prvaka koji mu je sigurno skinuo odredjeni teret s ledja, igrao je dobro i na Euru za reprezentaciju i ponadao sam se da cemo ove sezone gledati Kaia iz Leverkuzena medjutim jos uvijek nista od toga. Pozitivno je sto djeluje stamenije na terenu, ne pada vise na svaki protivnicki dodir, bolje se nosi sa protivnickim stoperima ali mora jos misica nabaciti i osloboditi se jer zna i on a i Tuchel (kao i ostali igraci koji su rekli da je najtalentiraniji u ekipi) da to mora i moze puno puno bolje. 

Christian Pulisic i Romelu Lukaku : Za prvog znamo sve ne bih da trosim rijeci. Imao je jednu polusezonu na vrhunskom nivou sve poslije toga je slabo vrijedno pomena. Previse se ozlijedjuje i nije konstantan. Za Lukaku premali uzorak utakmica,kada je tek dosao bio je sila , zvijer razgrtao sve pred sobom, sada ne moze fizicki odigrati 45 minuta. Kodiciono je u banani. 

Dolazimo do zakljucka da nismo nijedan transfer ofanzivaca uboli a potrosili smo lijepe pare na taj dio ekipe. Sjecam se da smo i ovdje pisali moguce formacije  i da Premiership nije spremna za takvu napadacku potentnost ... na kraju ispade to sve tanko kao lizalo. 

Post se sviđa 6 članova
reLo  , chiba  , Adi  , apeiron  , Wisey  , BT14  

#1849 Adi

Adi

Forumas sezone 20/21

• Korisnik
  • 4,564 postova
  • 1544 lajk(ova)

Postirano 07 December 2021 - 17:31

Još uvijek čekamo da Pulišić ozdravi i da krene igrati kako treba

Još uvijek čekamo da Werner počne zabijati ono što treba

Još uvijek čekamo da nam sleti pravi Havertz iz Njemačke

Još uvijek čekamo da Lukaku uđe u formu

Još uvijek čekamo da Odoi poveže par dobrih utakmica

Još uvijek čekamo da se Ziyech počne truditi i doprinositi na pravi način

Ne znam do kada ćemo čekati. Nismo se u prošlosti pokazali kao klub koji može da čeka. Salaha i De Bruynea nismo čekali. Torresa smo čekali i nikad dočekali. Nije lako ni njima, jer svima treba vremena, a jedan drugom su konkurencija. Svi su relativno novi u klubu, treba im vremena i prostora. Jedini kojeg ne čekamo je Mount, on jedini igra onako kako se očekuje od njega. Možda zato što je kod Lamparda u prvoj sezoni imao neograničeno povjerenje i minutažu, istrpili smo ga i kad nije išlo i dobili smo ovo što danas jeste.

Post se sviđa 1 članu
reLo  

#1850 apeiron

apeiron
  • Korisnik
  • 2,687 postova
  • 2028 lajk(ova)
  • Time Online: 261d 3h 4m 57s

Postirano 08 December 2021 - 21:20

GettyImages-1333650005-scaled-e163240323

Post se sviđa 1 članu
Bari  

#1851 Adi

Adi

Forumas sezone 20/21

• Korisnik
  • 4,564 postova
  • 1544 lajk(ova)

Postirano 17 December 2021 - 10:59

- Barkley više ne smije ući ove sezone

- Saul više ne smije biti u protokolu

- Pulišić više ne smije igrati lažnu devetku

Blizu sam tome da dodam i za Azpilicuetu i pozciju desnog wing-backa

Treba dovesti ako je moguće u januaru neke opcije za bekove, ili jednog ili oba ili jednog koji može i lijevo i desno. Ispostavilo se da su samo James i Chilwell pouzdani.

Post se sviđa 1 članu
reLo  

#1852 apeiron

apeiron
  • Korisnik
  • 2,687 postova
  • 2028 lajk(ova)
  • Time Online: 261d 3h 4m 57s

Postirano 31 December 2021 - 01:38

Iskreno cijela ova situacija sa Lukakuom me potakla da napisem nekoliko stvari.

Moguce da je Fabrizio usminkao verziju na italijanskom i da su neke recenice izvrnute. Sve ce biti jasnije kroz nekoliko dana. Ali u biti poruka je jasna. Javno je izjavio da je nezadovoljan situacijom u klubu i trenerovim odlukama i da mu je zao sto je napustio Inter. To je na prvom mjestu apsolutno nekorektno izjaviti bilo kada a kamoli nu sred sezone. Takve stvari ostaju u cetiri zida izmedju tebe i trenera. Tek onda kad napustis klub, odradis svoj dio posla, siroko ti polje, pricaj sta zelis. Ovime je navukao na sebe nezadovoljstvo navijača, iskreno da zabije trideset golova do kraja sezone meni ne moze porasti u ocima. Drugo, ovo ce sigurno uzdrmati atmosferu u ekipi koja je ionako pogođena i ne tako dobrim rezultatima u zadnje vrijeme, ne tako dobrom igrom. U periodu kada svi trebaju biti slozni i igrati kao jedno ovo nam se desi. Katastrofalno po meni.Stvara se utisak da je igrač ima nevjerovatan utjecaj i da je veci od kluba. Nadam se da ce klub naci rjesenje za ovu situaciju, mada cisto sumnjam da se iz ovog moze nešto dobro izroditi.

Situacija poput ove kod mene su probudile zelju da ponovno klub prebaci fokus na razvijanje mladih igraca i njihovu sto vecu ulogu u prvom timu. Dolazi nam jako dobra generacija mladih igraca poput Gallaghera, Gilmoura, colwilla, Broje, Chalobaha i par njih koji mi ne mogu trenutno pasti na pamet. Sa njima imamo vec skoro pa formirane igrace poput Mounta, Jamesa, CHOa..

Od iduce sezone zelim vidjeti da ce klub podrzati ovu skupinu igraca i dati im veliku ulogu u timu. Rijesiti se otpadaka poput Alonsa, Ziyecha, Christensena, Barkleya, Saula i napraviti spoj iskustva i mladosti. Kante je tu jos par sezona, Silva, Kova, Chilwell. Moze se napraviti itekako dobar tim samo sa malo više angažmana. Moderan tim sa modernim trenerom poput Tuchela. Sad koliko je nasa uprava ozbiljna, pokazat ce se u iduca dva prijelazna roka. Ne smijemo sebi dopustiti da izgubimo identitet kluba koji su izgradile stare generacije. Ako budemo tjerali politiku daj sta das, nećemo daleko dogurati.

Mozda se ovaj post cini kao malo pretjeranim, ali ovo je cisto neko moje mišljenje u kojem pravcu trebamo ići a sada je pravo vrijeme da se neke stvari posloze.

Post se sviđa 3 članova
Adi  , Emcomne  , Spaha  

#1853 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,707 postova
  • 4603 lajk(ova)

Postirano 31 December 2021 - 08:36

Ma nema od toga nista. Da uprava zeli ici u tom smjeru zadrzali bi Lamparda uprkos onoj krizi rezultata, ne bi prodavali Tomorija.

#1854 Whisper

Whisper
  • Global moderator
  • 11,080 postova
  • 6433 lajk(ova)
  • Time Online: 200d 8h 39m 44s

Postirano 31 December 2021 - 09:20

Treba pregurati eru Pepa i Klopa, sacuvati istog trenera i kostur ekipe, i doci ce red i na nasu dominaciju.

Post se sviđa 3 članova
Adi  , Emcomne  , soxx  

#1855 Adi

Adi

Forumas sezone 20/21

• Korisnik
  • 4,564 postova
  • 1544 lajk(ova)

Postirano 03 January 2022 - 14:39

Ako odu Rudiger, Christensen i Azpilicueta treba preći na 4 nazad. Ostajemo na starom Silvi i neiskusnim Chalobahom, Sarrom i ostalim zvijezdama posudbi. Lakše dovesti dvojicu za prvi tim nego trojicu. James i Chilwell se mogu spustiti i igrati "obične" bekove, a Alonsa nadam se da ćemo otjerati. Na taj način bi dobili više prostora u veznom redu, prva trojka Jorginho, Kante, Kovačić, druga Gilmour, RLC, Gallagher.

Problem je samo šta onda sa napadom. Mount nije krilo, Havertz nije krilo, Werner je nešto između krila i napadača, Ziyech je nešto između krila i ofanzivnog veznog. Prava krila su Odoi i Pulišić koji ne mogu nikog predriblati. Desno krilo onda svakako dovesti, neki Raphinha ili Bowen.

#1856 soxx

soxx
  • Korisnik
  • 7,161 postova
  • 4934 lajk(ova)

Postirano 03 January 2022 - 15:12

S trenutnim sastavom nam pristaje najbolje formacija ova 3 4 3.
Al posto smo izgubili najjace oruzje povredama nema vise smisla.
4 3 3 ne mozemo igrat sa ovim krilima. Krila moraju biti ubitacna a nasa krila ce ubit nas a ne protivnike.

Svakako ako se planira preci na formaciju 4 3 3, moraju se krila dovest. No onda ispasta mnogo mount i havertz.

Po meni je najpametnije ostat s trenutnom formacijom i narednu sezonu i dovodit stopere ako ovi vec odu. James i chilwell po krilima a mount i jos neko malo vise unutra a ne na krilu.

#1857 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Administrator
  • 12,317 postova
  • 5919 lajk(ova)
  • Time Online: 430d 17h 45m 34s

Postirano 03 January 2022 - 19:09

Mount moze igrati treceg u 4-3-3, kao hibridna 4-2-3-1

#1858 soxx

soxx
  • Korisnik
  • 7,161 postova
  • 4934 lajk(ova)

Postirano 03 January 2022 - 19:49

Mount moze igrati treceg u 4-3-3, kao hibridna 4-2-3-1

moze ofanzivnog veznog al nije to vise 4 3 3

#1859 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,707 postova
  • 4603 lajk(ova)

Postirano 04 January 2022 - 00:56

Nesto razmisljam, ova situacija koja se desila sa Lukakuom mogla bi ujediniti igrace, trenere, upravu i navijace vise nego ikada.

Tuchel je pokazao da je tim vazniji od pojedinca.
Uprava je pruzila apsolutno podrsku treneru.
Navijaci i igraci su pruzili apsolutnu podrsku treneru.

Na kraju i Lukaku je izgleda citavom kolektivu u Cobhamu pruzio javno izvinjenje.

Ovo na kraju moze biti pozitivan šok i prekretnica da se tim vrati ponovo dobrim igrama i pobjedama.

U zajednistvu je snaga.

Post se sviđa 1 članu
Bari  

#1860 Wisey

Wisey
  • Chelsea BiH Member
  • 15,389 postova
  • 13280 lajk(ova)
  • Time Online: 556d 3h 2m 28s

Titula

Postirano 04 January 2022 - 10:15

Lukaku je javno srao, dakle duguje i javno izvinjenje. Ja ne vidim to o cemu pricas, cini se vise kao neko primirje da ne bi investicija od 115 miliona propala, tj. mozda da se lakse proda i vrati barem odredjeni iznos. U neku ruku je senzibilan potez s obzirom na dugove kluba, ali najvise bih volio da smo ga mogli, sto kaze reLo, sutnuti do kraja ugovora da istrune u rezervama.

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2022 Chelsea Balkan