Skoči na sadržaj

Foto

Formacija i igrački sastav prema mišljenju forumaša

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
1819 odgovora na ovu temu

#1801 njuso21

njuso21
  • Korisnik
  • 1,359 postova
  • 477 lajk(ova)
  • Time Online: 54d 1h 48m 13s

Postirano 29 August 2021 - 19:37

Wisey kako te ba nije sramota nakon svega da kritikujes i smaras s takvom pricom? Kakva ba sigurica? O cemu pricas?

Pa najdominantnija smo trenutno ekipa u Evropi, nazad ko kineski zid, naprijed mnostvo sansi stvaramo, igramo prelijep fudbal, jucer bi lagano debile iz liverpula dobili da sudija nije bio, kakav je bio.. tebe opasno nesto jeb.e u zadnje vrijeme.

Cuj sigurica, ccc..

Tesko je izbaciti Havertza ili Mounta iz prve, a pri tome Lukaku je zacementiran. Werner ima utrcavanja, Ziyech ima pasove, ali tesko da cemo vidjati ih cesto u prvoj. Osim ako Tuchel ne bude previse rotirao, mada koliko je to dobro, pitanje je.

#1802 Adi

Adi

Forumas sezone 20/21

• Korisnik
  • 4,041 postova
  • 1346 lajk(ova)
  • Time Online: 101d 6h 34m 28s

Postirano 29 August 2021 - 19:52

A tu je Pulišić koji je brz i još zna igrati sa loptom u nogama, za razliku od Wernera. Ima opcija prema naprijed, neće uvijek ista 3 igrača igrati.

#1803 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,779 postova
  • 12118 lajk(ova)
  • Time Online: 208d 10h 44m 42s

Postirano 30 August 2021 - 09:35

Nama fali jedan igrač kao što je bio Kalou. Znači cirkusant.

Post se sviđa 2 članova
Wisey  , chiba  

#1804 Bari

Bari
  • Chelsea BiH Member
  • 9,892 postova
  • 6750 lajk(ova)
  • Time Online: 151d 7h 57m 22s

Postirano 30 August 2021 - 13:30

Nama fali jedan igrač kao što je bio Kalou. Znači cirkusant.

Dodao dosao nazad kralju trollanja, falio si iskreno.

Post se sviđa 1 članu
Kun Aguer0  

#1805 Wisey

Wisey
  • Chelsea BiH Member
  • 15,161 postova
  • 13171 lajk(ova)
  • Time Online: 544d 9h 36m 53s

Titula

Postirano 30 August 2021 - 19:02

Wisey kako te ba nije sramota nakon svega da kritikujes i smaras s takvom pricom? Kakva ba sigurica? O cemu pricas?

Pa najdominantnija smo trenutno ekipa u Evropi, nazad ko kineski zid, naprijed mnostvo sansi stvaramo, igramo prelijep fudbal, jucer bi lagano debile iz liverpula dobili da sudija nije bio, kakav je bio.. tebe opasno nesto jeb.e u zadnje vrijeme.

Cuj sigurica, 

Igramo mi odlicno i prvaci smo Evrope, ali cinjenica jeste da je to daleko od nekog ultra napadackog fudbala sa preuzimanjem rizika na terenu. Dakle, efikasni smo i jaki ko beton pozadi s ovom formacijom. Ovo ce reci gotovo svaki neutralan gledalac. Moj se komentar odnosio na to da ofanzivno orjentisani igraci nece se mnogo naigrati, ili ce biti izgurani na wing backa kao Odoi. Werner, Ziyech i Pulisic su u pitanju, od ove trojice bih barem dvojici preporucio da potraze ekipu gdje ce vise igrati.

Tuchelu vise treba zamjena na sredini terena ili nazad jer tu je najveci broj igraca koje koristi.

#1806 njuso21

njuso21
  • Korisnik
  • 1,359 postova
  • 477 lajk(ova)
  • Time Online: 54d 1h 48m 13s

Postirano 30 August 2021 - 20:20

Ako ekipa dobro igra, biljezi odlicne rezultate, osvaja trofeje, koga briga kakvi su igraci na terenu?

Mozda bi bilo jos bolje, da igramo sa tri nazad i ostalo sve ofanzivci da su, ali kritikovati bezveze, nema smisla. Tuchel je tako preporodio ekipu, sve i jednog igraca digao na visi nivo, ne smijemo mu nista prigovorit, pa makar sutra Alonso i Chilwell cinili dvojac iza Lukakua.

#1807 Kun Aguer0

Kun Aguer0
  • Moderator
  • 12,719 postova
  • 6539 lajk(ova)
  • Time Online: 85d 16h 8m 5s

Postirano 31 August 2021 - 21:43

Ne bih se baš složio sa Wajzom, evo kvalitetna ekipa koja igra napadački je City pa su protiv nas bili loši zadnje 3 utakmice, nisu tri šanse mogli sastaviti, Liverpool isto tako. Dok mi od dolaska Tuchela napredujemo iz sedmice u sedmicu, na početku je bila sigurica i patnja a sad već svaku utakmicu se stvori dosta zicera i prilika. Koristimo svoje prednosti i protivnikove mane, jako dobro i organizovano izgledamo na terenu i imamo dobre rezultate.

Tako da sam baš zadovoljan trenutnim, sjećam se zadnjih nekoliko sezona unazad, kada bi bio derbi protiv tada dominantnih i boljih ekipa uvijek je bilo nekog straha da bi nas mogli natrpati kao City onomad, dok sad toga apsolutno nema. Protiv koga god da igramo apsolutno sam siguran i vjerujem u ovu ekipu i momke. Znam da nas neće obrukati.

#1808 ja13

ja13
  • Korisnik
  • 2,278 postova
  • 954 lajk(ova)
  • Time Online: 178d 15h 35m 12s

Postirano 31 August 2021 - 21:52

Smiješno je govorit da igramo defanzivno, ne igramo ultra ofenzivno ali bome ne igramo ni defanzivno, daleko je to od Mourinha ili Conteovih derbija. Osim toga, ultra ofenzivna igra ne osvaja titule. Liverpool je osvojio kad su se transformirali iz ultra ofenzivne ekipe s početka Kloppovog mandata u ekipu koja igra sporiji kontroliraniji nogomet. Balans je uvijek najbolji, ni jedan ekstrem ne valja, upravo to igramo pod Tuchel-om, kontrolirani nogomet dobro posloženi u oba pravca.

#1809 Adi

Adi

Forumas sezone 20/21

• Korisnik
  • 4,041 postova
  • 1346 lajk(ova)
  • Time Online: 101d 6h 34m 28s

Postirano 31 August 2021 - 22:29

Mi smo tim koji igra odlično u odbrani i još bolje u tranziciji. Davali bi mi 5 golova po utakmici, a ne 2, kada bismo te kontre i polukontre završavali na pravi način. Često se upropaste ili lošim zadnjim dodavanjem ili promašenim zicerom. Dolaskom Lukakua trebali bismo se manje mučiti protiv timova koji parkiraju autobus.

Neki pogrešno shvataju da dobra tranzicijska igra znači defanzivu i igranje na kontre. Ne, mi ne igramo tako. Mi igramo 70% vremena napadajući, a preostalih 30% vremena čekajući grešku protivnika. Ne možeš imati posjed lopte preko 80% i logično je da ćeš lakše stvoriti šansu ako se protivnička odbrana razrijedi.

#1810 Kun Aguer0

Kun Aguer0
  • Moderator
  • 12,719 postova
  • 6539 lajk(ova)

Postirano 04 September 2021 - 07:51

Uvijek sam govorio da mi se dosta više sviđa kada se akcije i napadi završavaju brzo, kada se ne gubi toliko vremena na beskonačni niz dodavanja. Dosta se više trči i kreće na terenu od dolaska Tuchela nego pod Sarriem i Lampardom...

#1811 ker

ker
  • Korisnik
  • 3,706 postova
  • 3774 lajk(ova)
  • Time Online: 141d 4h 55m 15s

Postirano 30 September 2021 - 20:10

Volio bih vidjeti nešto ovakvo, mada ne vjerujem da će ikad od toga išta biti:

Mendy; James - Christensen - Silva - Chilwell; Kante - Kovačić; Mount - Havertz; Werner - Lukaku

Neka 4 - 2 - 2 - 2 sa dva defanzivna vezna i dva ofanzivna vezna.

Dosta ofanzivnija formacija od ovog što trenutno igramo, ali mislim da baš to fali timu. Ne bi mi bilo žao da primamo više golova ako ćemo iole kreativniji biti, trenutna formacija je pretrpana defanzivcima i čini mi se da je često izuzetno neefikasna.

#1812 Kun Aguer0

Kun Aguer0
  • Moderator
  • 12,719 postova
  • 6539 lajk(ova)

Postirano 30 September 2021 - 20:14

Problem kod ove formacije koju trenutno igramo je da smo puno bolji kad imamo manji posjed to jeste kada protivnik ne čuči u svojih 30 metara a mi se dodajemo okolo. Dosta je to bolje kada i oni imaju loptu izađu malo a mi imamo neku kontru ili polukontru ili kada izađu a dočeka ih presing i onda se nešto brzo može odigrati.

Mislim da dok je Tuchel tu ovo sa 4 pozadi u nekoj od bitnih utakmica se neće desiti jedino ako bude sajam povreda. Ne vjerujem da će nešto bitnije da se desi ni nakon ova dva poraza, nije on takav lik koji će se poljuljati nakon dva loša rezultata

Post se sviđa 1 članu
ker  

#1813 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,310 postova
  • 4438 lajk(ova)
  • Time Online: 270d 3h 45m 41s

Postirano 30 September 2021 - 20:28

Al kojim logikom je sad Tuchel opcinjen ovom formacijom. Da je u pitanju Conte pa bih i razumio, citav zivot fura tu formaciju pa hajd nastavio.

Ovaj nas je samo ponekad igrao tu formaciju, s vremena na vrijeme, oduvijek je fura 4 pozadi bilo to u Mainzu, Dortmundu ili PSGu.

Kod nas ama bas svaku utakmicu, od prve do zadnje.

Da se razumijemi, nemam ja nista protiv ove formacije ali zasto ne miksati malo. Em je protivniku teze da se unaprijed pripremi za nas em cemo mi biti raznivrsniji.

Ne kontam sto je toliko rigidan. Mozda nasi igraci fakat ne znaju kud gone sa 4 pozadi ali onda si trebao dovesti jos jednog stopera a ne Saula.

#1814 ja13

ja13
  • Korisnik
  • 2,278 postova
  • 954 lajk(ova)

Postirano 30 September 2021 - 21:21

Pokušalo se dovest stopera pa smo izvisili

#1815 Kun Aguer0

Kun Aguer0
  • Moderator
  • 12,719 postova
  • 6539 lajk(ova)

Postirano 02 October 2021 - 09:20

Da ali i u kupu protiv Ville je igrao sa tri stopera, eto jedna manje bitna utakmica ali opet sa tri pozadi, također i dok je Zouma bio tu igralo se sa tri pozadi a Kurt je bio uvijek dobar u paru sa Silvom.

Također može da upari i Rudigera i Silvu ne bi bio kraj svijeta jebem ga...

#1816 Kun Aguer0

Kun Aguer0
  • Moderator
  • 12,719 postova
  • 6539 lajk(ova)

Postirano 16 October 2021 - 20:02

Pocele su da se rade neke stvari koje mrzim i zbog kojih mi je muka da gledam utakmice naše.

Ziheraski fudbal, pogotovo protiv slabih ekipa. Zatvaranje nakon prvog gola.

Ultra defanzivan stil fudbala

Guranje Kantea u napad (ofanzivni dio sredine terena)

Uzimanje bodova na srecu

Post se sviđa 1 članu
ker  

#1817 ker

ker
  • Korisnik
  • 3,706 postova
  • 3774 lajk(ova)
  • Time Online: 141d 4h 55m 15s

Postirano 16 October 2021 - 20:39

Sve po starom Kune. Loše izgleda, ali su rezultati tu, sve do jednom kad će to naglo pući. Bolje rješavati u hodu nego kad ode sve u tri lijepe, a otići će, jer neće dovijeka ovakva igra donositi pobjede.

#1818 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Administrator
  • 11,962 postova
  • 5827 lajk(ova)
  • Time Online: 421d 8h 56m 12s

Postirano 16 October 2021 - 22:59

Ako pocnemo sa petoricom i protiv Malma, znas da je Tuchel ispuhao. Ovaj posao izgleda trosi nenormalno trenere, ne mozes biti konstantan vise od jedne sezone.

#1819 ja13

ja13
  • Korisnik
  • 2,278 postova
  • 954 lajk(ova)

Postirano 17 October 2021 - 09:45

To samo u Chelsea, eno Pep koliko godina već u Cityu, Klopp u Liverpoolu...

Pa teško da će mijenjat, pobjeđujemo. Osim toga, ne znam što se čudite, osvojena liga prvaka vam je poremetila pamćenje. Ove "male" utakmice nismo ni prošle sezone igrali ništa bolje, samo smo gubili a sad pobjeđujemo

#1820 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,310 postova
  • 4438 lajk(ova)
  • Time Online: 270d 3h 45m 41s

Postirano 17 October 2021 - 09:58

Imali smo mi i prosle godine losih utakmica pod Tuchelom.

Wba, Barnsley, Soton, Aston Villa, Arsenal, Leicester, Brighton, Leeds... to je onako na prvu sto se sjecam. Npr pobjedili smo i Westham 1:0 ali su ljudi bili dosta bolji.

Nije bas da smo briljirali na svakoj utakmici i prosle godine ali je liga sampiona bilo takmicenje koje nam je svima bilo najbitnije i tu smo odigrali poprilicno svaku utakmicu dobro.

Mada i tu smo imali Atletico i Real koji su bili u padu, Porto je svakako nedovoljno dobra ekipa... jedino je City u finalu vrhunska ekipa.

Realno i prosle godine pitanje bil prosli ekipe kao sto su Bayern, PSG ili City u nekom medjusobnom dvoboju.

Sta je znam, ja sam zadovoljan Tuchelom ali mi u poslednje vrijeme pocinje smetati njegova tvrdoglavost sa formacijom i sve vise i vise defanzivniji pristup.

Ove sezone smo na mnogo utakmica odigrali toliko defanzivno da mi je bas smetalo. Murinjo bi mu pozavidio u nekim situacijama.

To je ono sto mi strasno pocinje smetati i zelim sto prije da se promjeni.

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2021 Chelsea Balkan