Skoči na sadržaj

Foto

Paulo Ferreira, ambasador

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
173 odgovora na ovu temu

#1 Pjer-Emerik (dubro)

Pjer-Emerik (dubro)
  • Korisnik
  • 5,201 postova
  • 2075 lajk(ova)
  • Time Online: 49d 8h 28m 45s

Postirano 06 September 2011 - 23:07

696414-paulo-ferreira.jpg

Paulo je na Stamford Bridge stigao 2004. godine kada je Jose Mourinho za njega platio 13,2 miliona funti, što je bio britanski rekord za jednog odbramenog igraca.

I Mourinho i Ferreira su sa Portom osvojili Ligu prvaka, i odmah su se pobjedama okrenuli u Engleskoj, a upravo je Ferreira bio jedan od glavnih razloga zbog cega je Chelsea ugušivao mnoge napade u prvoj sezoni.

Povreda stopala u martu 2005. godina ga je udaljila sa terena na neko vrijeme, ali je sezona proglašena uspješnom jer jer osvjena titula Permier lige nakon 50 godina.

U svojoj drugoj sezoni, manje je dobivao priliku pored William Gallasa i kasnije Geremia u centru odbrane, iako je ostao prvi štoper u utakmicama Lige pravaka.

Upravo je u ovoj sezoni Paulo zabio i svoj prvi gol u dresu Chelsea, u FA Kupu protiv Colchestera(ukupno 2).

U augustu 2006., Gallas je napustio klub, ali je stigao Khalid Bolahrouz. Ocekivala se ista situacija sa Paulom kao i ranije, ali on se na poziciju stopera na pocetku 2006/07 sezone vratio još snažniji.

U drugom dijelu sezone Paulo je pokazao odlicnu formu zaustavljajuci slavnog Cristijana Ronalda u finalu FA Kupa. Chelsea je tada osvojio prvi trofej u svom prvom nastupu na novom Wembleyu.

U finalu Lige pravaka u Moskvi 2008. godine, Michael Essien je zauzeo poziciju desnog beka, pa je Paulo sjedio na klupi.

Nakon što je potpisao novi petogodišnji ugovor u februaru 2008. godine, ocekivalo se da ce sada Paulo dobivati više šansi kada je na klupu Chelsea stigao njegov bivši reprezentativni selektor, Luiz Felipe Scolari, no odigrao je samo sedam minuta kao zamjena novom pojacanju Jose Bosingwi.

Medutim, dolaskom Guus Hiddinka u februaru 2009. Ferreira je zapoceo igrati utakmice u Premier ligi, kao zamjena za povredenog Ashley Cola.

Paulo je pao iza Bosingwe i Branislav IVanovica za svoju željenu poziciju na desnoj strani. Bosingwa je takoder preuzeo mjesto na desnoj strani odbrane i u reprezentaciju. U sezoni 2008/09, koju je završio tri mjeseca prije kraja zbog ozljede križnog ligamenta, je zabilježio 12 nastupa (9 sa klupe).

Na terene se vratio nakon šest mjeseci oporavka. odigravši svih 90 minuta protiv QPR u Carling kupu u septembru 2009. Pokazao je svoju ogromnu predanost profesionalnoj karijeri koja je usporena brojnim povredama.

Nastavio je igrati utakmice u Carling kupu, cak je u utakmici protiv Balckburna uspio postici svoj drugu gol u dresu Chelsea i treci u karijeri.

Da je bio registriran za Ligu prvaka, sigurno bi zauzeo mjesto u odbrani na San Siru, gdje je Florent Malouda bio primoran igrati na lijevoj strani odbrane u porazu protiv Intera (2-1).

U historijskom osvajanju duple krune pod vodstvom Carlo Ancelottija, Bosingwa i Ivanovic su bili povredeni, pa je Paulo odigrao presudnu disciplinovanu odbrambenu ulogu u pobjedi na Old Traffordu, koja je osigurala sami vrh tabele.

Medu 29 nastupa u sezoni 2010/11 nalazi se i njegov 200. za klub.

Karijera prije dolaska u Chelsea

Paulo je karijeru poceo u klubu pod imenom Estoril-Praia, prije prelaska u Victoria setubal 2000. Nakon impresivnih nastupa u Prvoj ligi Portugala, uslijedio je prelazak u Porto gdje je globalna reputacija pocela rasti. Osvojio je ligu, kup i Kup Uefa u prvoj sezoni, dok je u drugoj osvojio i Ligu prvaka.

Internacionalna karijera

Dosljednost i cvrstina u dobrani, mladog Paula je dovela do poziva u reprezentaciju, samo šest mjeseci nakon potpisivanja ugovora sa Portom. Debitirao je u prijateljskoj utakmici protiv Engleske na Villa Parku 2002. godine.

Kada je Portugal bio domacin Europskog prvenstva 2004. godine, Luiz Felipe Scolari je izostavio Paula, ali nakon poraza u finalu od Grcke, Paulo je ponovo dobio poziv.

Proglašen je najboljim desnim bekom u Europi, te je uslijedio prelazak u Chelsea.

Na Euru 2008. u Njemackoj igrao je lijevog beka. Dvije godine kasnije na Svjetkom prvenstvu u Južnoj Africi odigrao je samo jednu utakmicu i uslijedio je oproštaj od reprezentativne karijere nakon 62 nastupa.

#2 Kalouda

Kalouda
  • Korisnik
  • 6,785 postova
  • 7712 lajk(ova)
  • Time Online: 106d 17h 40m 38s

Postirano 31 October 2011 - 11:13

Ja bih pustio ovog čovjeka da završi karijeru u Čelziju, ne mogu opisati koliko mi je drag, dobar je, ne buni se što je na klupi, voli Čelzi, dao je dosta i trebalo bi ga pustiti da završi ovde :smile:

#3 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,351 postova
  • 11872 lajk(ova)
  • Time Online: 198d 53m 16s

Postirano 03 November 2011 - 11:36

Šteta što češće ne igra. Kralj.

#4 Lampard

Lampard
  • Korisnik
  • 638 postova
  • 244 lajk(ova)
  • Time Online: 5d 23h 53m 5s

Postirano 09 November 2011 - 13:19

Šteta što češće ne igra. Kralj.

Sreća da ćešće ne igra

#5 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,351 postova
  • 11872 lajk(ova)

Postirano 17 November 2011 - 22:29

Znam da ga ne gotiviš, ali ja ga cijenim kao navijač, lik za razliku od Bosingwe doslovice GINE na travnjaku ;) Voli Chelsea i meni je on legenda, u nas je već 7 godina.

#6 Lampard

Lampard
  • Korisnik
  • 638 postova
  • 244 lajk(ova)

Postirano 18 November 2011 - 00:27

Baš bi volio da mi dokažeš to kako ovaj gine a ovaj ne

#7 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,351 postova
  • 11872 lajk(ova)

Postirano 20 November 2011 - 16:53

Pa tu sam uračunao usluge prevođenja Davidu Luizu xD

#8 reLo

reLo
  • Administrator
  • 7,118 postova
  • 8262 lajk(ova)
  • Time Online: 567d 2h 12s

Postirano 20 November 2011 - 21:50

Gdje je u zadnje vrijeme, mislim da zaslužuje veću minutažu.

#9 zibel

zibel
  • Korisnik
  • 162 postova
  • 3 lajk(ova)
  • Time Online: 3h 51m 2s

Postirano 20 November 2011 - 22:15

mislim da pored ivanovića, te bosingwe nema zasad šanse za iole kakvu ozbiljniju minutažu

#10 Elao

Elao
  • Chelsea BiH Member
  • 5,217 postova
  • 1435 lajk(ova)
  • Time Online: 53d 9h 55m 9s

Postirano 20 November 2011 - 22:19

Ubio se za Carling kupa

#11 Lampard

Lampard
  • Korisnik
  • 638 postova
  • 244 lajk(ova)

Postirano 21 November 2011 - 01:08

Pa tu sam uračunao usluge prevođenja Davidu Luizu xD

Onda izvini ali problem je u tome šta je luiz do sad dosta solidno savladao Engleski te se počeo samostalno služit.

#12 Pjer-Emerik (dubro)

Pjer-Emerik (dubro)
  • Korisnik
  • 5,201 postova
  • 2075 lajk(ova)
  • Time Online: 49d 8h 28m 45s

Postirano 21 November 2011 - 02:14

Ne treba im uopće učit Engleski, pa 50% momčadi govori portugalski..

#13 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,351 postova
  • 11872 lajk(ova)

Postirano 25 November 2011 - 18:52

Postavljena anketa i ovdje. Pristupite glasanju.

#14 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 9,018 postova
  • 5631 lajk(ova)
  • Time Online: 134d 1h 8m 48s

Postirano 25 November 2011 - 23:11

Neka ostane, koliko god zeli, sto se mene tice ! Za sve ove godine, sedenja na klupi, nikad nije uputio niti jednu zlu rec trenerima, saigracima, ama bas nikome... Covek je jednostavno zadovoljan time sto je ostvario u karijeri, a i svestan da i ako sad ode, to nece biti neki veliki klub, i da nece postici neki uspeh. Jako ga cenim kao coveka, a i, u najboljim godinama je igrao odlicno.
Za njega se mora naci mesta u klubu, makar kao skauta.

Post se sviđa 1 članu
strahinjaf  

#15 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,351 postova
  • 11872 lajk(ova)

Postirano 26 November 2011 - 00:05

Neka ostane, koliko god zeli, sto se mene tice ! Za sve ove godine, sedenja na klupi, nikad nije uputio niti jednu zlu rec trenerima, saigracima, ama bas nikome... Covek je jednostavno zadovoljan time sto je ostvario u karijeri, a i svestan da i ako sad ode, to nece biti neki veliki klub, i da nece postici neki uspeh. Jako ga cenim kao coveka, a i, u najboljim godinama je igrao odlicno.

Potpis!

#16 how yes no

how yes no
  • Banned
  • 4,008 postova
  • 1113 lajk(ova)
  • Time Online: 61d 7h 2m 16s

Postirano 26 November 2011 - 00:07

Svaka čast!

#17 Lampard

Lampard
  • Korisnik
  • 638 postova
  • 244 lajk(ova)

Postirano 26 November 2011 - 19:41

O ovome nisam razmišljao ako će se oslobodit mjesto odlaskom Nigerica (kojeg se po meni moramo riješit)

#18 Kalouda

Kalouda
  • Korisnik
  • 6,785 postova
  • 7712 lajk(ova)
  • Time Online: 106d 17h 40m 38s

Postirano 19 December 2011 - 10:40

najbolji igrač u istoriji čelzija

#19 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,351 postova