Skoči na sadržaj

Foto

Krizni period kluba

• Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
817 odgovora na ovu temu

#21 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,808 postova
  • 12011 lajk(ova)
  • Time Online: 387d 2h 26m 23s

Postirano 02 November 2011 - 15:31

Opet ideš glavom u zid.

#22 Pjer-Emerik (dubro)

Pjer-Emerik (dubro)
  • Korisnik
  • 5,201 postova
  • 2075 lajk(ova)
  • Time Online: 49d 8h 28m 45s

Postirano 02 November 2011 - 15:34

Opet ideš glavom u zid.

hebote wisey ti Chelsea smatraš za klub razine kaštel sućurca...o čemu više imamo pričat?

#23 osgood

osgood
  • Korisnik
  • 193 postova
  • 344 lajk(ova)
  • Time Online: 2d 12h 50m 13s

Postirano 02 November 2011 - 15:36

Ne znam imal gdje ovdje, ili na onom sportsport.ba forumu, kad su se svi radovali za Andrea ja sam reko teško li ga nama tek sad... Glupo je ovo sad iznositi, da sam bio u pravu, znam, ali nema on dovoljno potencijala za Vas drugovi, jer vi svi odmah hoćete titule ovo i ono. Ebg ja sam za gradnju tima u svakom slučaju, pa sa ovim ili drugim trenerom... Druga stvar imamo staru ekipu tj. nemamo dovoljno široku klupu za sva 4. natjecanja! Nije baš sve na treneru, nije ni Romanovo sve ok. Jose jedino može u svoj Man Utd što mu i jeste cilj nakon Real Madrida, i onda šta? Da plačem za njim, koji se do juler kleo u CFC a sad hoće u Man UTD? Ja ne, hvala mu na svemu...

#24 Tinmar

Tinmar
  • Korisnik
  • 1,773 postova
  • 1123 lajk(ova)
  • Time Online: 42d 3h 9m 16s

Postirano 02 November 2011 - 17:49

hebote wisey ti Chelsea smatraš za klub razine kaštel sućurca...o čemu više imamo pričat?

Ok ajde prepametni Dubrovčanine reci nam, što bi ti sad učinio na Romanovom mjestu. Prosvjetli nas, molim te

#25 Das ist Walter

Das ist Walter
  • Chelsea BiH Member
  • 4,036 postova
  • 2972 lajk(ova)
  • Time Online: 87d 9h 8m 53s

Postirano 02 November 2011 - 18:13

Molim te, pogledaj prvih 10 minuta i pažljivo slušaj što govori i zašto nije spreman dati vremena Boasu. Molim te.

Inače, jedan od razloga je što je Villas-Boasu do dolaska u Chelsea najjači protivnik protiv kojeg je igrao bila Benfica, B klasa Europskog nogometa, kako možeš od nekoga takvog očekivat da se nosi s ekipama poput Manchestera, Bayerna, Barcelone, Reala..Mourinho je pred dolazak u Chelsea osvojio sve što je mogao, uključujući i Ligu Prvaka. Pa sad razmisli.

A sta je Alex Ferguson trenirao prije nego je preuzeo Manchester United....??? Aberdeen..

AVB je sa Portom osvojio Evrosku Ligu i Portugalsku u jednoj sezoni a i sam znas kakvu je ekipu i disciplinu napravio od njih... I covjek je pobjedio mnogo jace ekipe od Benfice dok je dosao do trona a i Benfica ili Porto svake godine igraju u Ligi Prvaka tako da ti to sigurno nije B-klasa Evropskog nogometa. Covjek je ucio od najboljih, bio asistent najboljima eg. Mourinho, Bobby Robson...

Jos jedna stvar, kada bi otpustio AVBa morao bi mu platiti otstetu od par miliona plus jos 15-20 miliona dati za Mourinha!!!.... Ja bih te pare radije ulozio u nekog dobrog igraca....

lol nasao si nekog slicnog sebi, taj YounesHH na video..haha nisam pregledao video jer mi ne pada na pamet da ga gledam i slusam 20 minuta...
ovo mi je najjace sto je napisao ispod videa: "My important message to all Chelsea FC Fans, Chelsea FC Board of Directors and Roman Abrahmovic!"

#26 Pjer-Emerik (dubro)

Pjer-Emerik (dubro)
  • Korisnik
  • 5,201 postova
  • 2075 lajk(ova)

Postirano 02 November 2011 - 19:58

Ok ajde prepametni Dubrovčanine reci nam, što bi ti sad učinio na Romanovom mjestu. Prosvjetli nas, molim te

Roman je napravio pogrešku time što je Boasa doveo prerano, te za ispraviti tu pogrešku bi trebao platiti...ja bih vratio Guusa Hiddinka sad kad ispadne Turska od Hrvatske, i sam je rekao da neće ostati na klupi Turske ako se ne plasiraju na Euro.

#27 Lampard

Lampard
  • Korisnik
  • 638 postova
  • 244 lajk(ova)
  • Time Online: 5d 23h 53m 5s

Postirano 02 November 2011 - 19:58

Ljudi smanjite tenzije i raspravljajte normalno i argumentirano

#28 Pjer-Emerik (dubro)

Pjer-Emerik (dubro)
  • Korisnik
  • 5,201 postova
  • 2075 lajk(ova)

Postirano 02 November 2011 - 19:59

A sta je Alex Ferguson trenirao prije nego je preuzeo Manchester United....??? Aberdeen.. AVB je sa Portom osvojio Evrosku Ligu i Portugalsku u jednoj sezoni a i sam znas kakvu je ekipu i disciplinu napravio od njih... I covjek je pobjedio mnogo jace ekipe od Benfice dok je dosao do trona a i Benfica ili Porto svake godine igraju u Ligi Prvaka tako da ti to sigurno nije B-klasa Evropskog nogometa. Covjek je ucio od najboljih, bio asistent najboljima eg. Mourinho, Bobby Robson... Jos jedna stvar, kada bi otpustio AVBa morao bi mu platiti otstetu od par miliona plus jos 15-20 miliona dati za Mourinha!!!.... Ja bih te pare radije ulozio u nekog dobrog igraca.... lol nasao si nekog slicnog sebi, taj YounesHH na video..haha nisam pregledao video jer mi ne pada na pamet da ga gledam i slusam 20 minuta... ovo mi je najjace sto je napisao ispod videa: "My important message to all Chelsea FC Fans, Chelsea FC Board of Directors and Roman Abrahmovic!"

Koje te jače timove majketi, protiv koga je to igrao?

#29 Bari

Bari
  • Chelsea BiH Member
  • 8,324 postova
  • 6104 lajk(ova)
  • Time Online: 117d 4h 34m 59s

Postirano 02 November 2011 - 20:01

Dubrovacanine nije tako lako osvojiti sve u cimu god si se takmicio i pri tome neizgubiti niti jednu utakmicu !

Po meni to dovoljno govori o njemu !

I kraj price !!!

#30 CFC1905

CFC1905
  • Chelsea BiH Member
  • 2,288 postova
  • 2335 lajk(ova)
  • Time Online: 78d 12h 31m 2s

Postirano 02 November 2011 - 22:12

Prvo ti hvala za ovaj pristup "ne kažem ja tebi kako da pišeš već samo da mi se ne sviđa" ;)

Drugo, ovo što sam izdvojio iz tvog posta, nažalost ako ovako pišeš znači da nisi pogledao video jer je to jedna od glavnih stvari u videu da mi NE MOŽEMO BITI BARCELONA. Chelsea ne može igrati attacking philosophy kako igra Barcelona, nemamo mi ni Xavija ni Iniestu ni Messija za to.

Nema na čemu.. :) to je prvo.. a drugo, video sam pogledao i znam što je lik rekao da nismo ko barcelona i da teško možemo bit. Ne očekujem da budemo ko Barca zato ni ne očekujem rezultate koje oni ostvaruju. Svima je lipo vidit kad se utrpa 4-5 komada, svi uživaju, kad se norwich dobije 2-1 e onda je to jadno, mučili se ovo, ono.. prema tome ovoga svega ne bi bilo da je chelsea dobio Arsenala 5-3 kojim slučajem, bilo bi primjedbi na obranu vjerojatno a sad je ovo katastrofa žešća. Meni se sviđa napadački nogomet i naravno da zbog toga obrana često ispašta što nije dobro.. Najbolje bi bilo igrati napadački koliko je moguće a nazad igrati maksimalno organizirano i odgovorno a vjerujem da ce i to doc s vremenom i da ce sve ovo što AVB radi urodit plodom..

#31 Pjer-Emerik (dubro)

Pjer-Emerik (dubro)
  • Korisnik
  • 5,201 postova
  • 2075 lajk(ova)

Postirano 02 November 2011 - 22:54

E sad, napadački koliko je moguće i obrambeno maksimalno organizirano je jednako onome "dajte nešto dobro a jeftino" :D

#32 CFC1905

CFC1905
  • Chelsea BiH Member
  • 2,288 postova
  • 2335 lajk(ova)

Postirano 03 November 2011 - 10:48

E sad, napadački koliko je moguće i obrambeno maksimalno organizirano je jednako onome "dajte nešto dobro a jeftino" :D

Ja sam reka da bi tako bilo najbolje igrat ali sam zaboravio napisat da je to teško moguće.. Napadački koliko je god moguće, tj. srljat u napad ovisno o snazi obrane.. ne možeš ti navrat na nos po gol od prve minute ako obrana pušta, pogotovo ona Bosingwina strana, al sve će se to riješit ubrzo vjerujem.. :D

#33 osgood

osgood
  • Korisnik
  • 193 postova
  • 344 lajk(ova)
  • Time Online: 2d 12h 50m 13s

Postirano 03 November 2011 - 15:30

svađate se kao da će roman uvažiti mišljenje jednog od vas. Fino se igrajte :) Pitanje je ko želi od vas tim za budućnost, a ko trenutnu slavu...

#34 CFC1905

CFC1905
  • Chelsea BiH Member
  • 2,288 postova
  • 2335 lajk(ova)

Postirano 04 November 2011 - 00:00

haha.. MA kad tad će Roman ovo vidjet.. ;) Ja sam za tim za budućnost i zato od početka dajem podšku Andreu.. Čovjek zna što radi, ima svoju viziju i gradi tim sebi po volji, pitanje je koliko se Romanu da čekati ali se nadam da je napokon shvatio da od stalnog mijenjanja trenera nema ništa.. Još jedan plus Andreu je što dovodi mlade i talentirane igrače, starih i iskusnih imamo već dosta u ekipi.. pokazuje znakove da gradi tim koji ce za par godina bit strah i trepet.. :)

#35 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,368 postova
  • 11875 lajk(ova)
  • Time Online: 198d 2h 59m 21s

Postirano 04 November 2011 - 00:08

Evo na što se ova čitava tema odnosi. Stvar je u tome što svi mi ovdje dajemo podršku AVB-u jer vjerujemo da će uspjeti, kad tad, samo Dubrovčanin je mišljenja da AVB treba otići. I koliko se god raspravljali svi će ostati na svojim pozicijama, tako da mislim da je tema bespotrebna. A Dubrovčanin će shvatiti da je pogriješio u svojim razmišljanjima, ako ne ove sezone, možda već iduće. Nema se ovdje šta dodati ili oduzeti. Svi želimo dugoročan plan jer nam je dosta stalnog smjenjivanja trenera, pa makar nas to koštalo i koju sušnu godinu.

Kako moj kolega TommyJohnson sa ChelseaSerbia kaže: Win or lose up to Blues!

#36 Das ist Walter

Das ist Walter
  • Chelsea BiH Member
  • 4,036 postova
  • 2972 lajk(ova)
  • Time Online: 87d 9h 8m 53s

Postirano 04 November 2011 - 19:10

http://www.goal.com/...less-and-stupid

Sacking Andre Villas-Boas would be reckless and stupid’ – Wayne Veysey

#37 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,808 postova
  • 12011 lajk(ova)

Postirano 21 November 2011 - 15:26

1. Uigrati defanzivnu liniju i presing igru

Mukotrpnim i iscprljujućim treninzima tjerati igrače da razmišljaju i djeluju puno brže na terenu. Naći najbolje rješenje za odbrambenu četvorku i manje rotirati u ovom dijelu igre. Ukoliko neki igrači tipa Terry nisu u stanju da igraju visoku liniju na 40m pokušati u narednom transfer-periodu naći prikladno pojačanje. Sa Johnom popričati oko njegove igre i fizičke spreme, jer očito je da u velikim tekmama žestoko kiksa i pravi pogrešne odluke. Također obaviti razgovor i sa David Luizom, smiriti malo momka, vidjeti zašto pravi onakve bespotrebne ispade i zašto se ne može kontrolisati na terenu. Ukazati mu na greške. Bertranda uvoditi pomalo u rotaciju, a Ashleya sve više odmarati.
U veznom redu potražiti također najbolju postavku, da se tačno zna koja tri igrača čine najbolju sredinu u Chelseaju. Oni moraju zatvarati igrača puno bliže i u svakom trenutku biti na lopti. Mora se znati šta ko radi i kuda se kreće, kako idu preuzimanja, kako igrati protiv 4 u sredini, kako protiv 3, kako protiv 5...
Naprijed ne smije biti šetanja, ali ne smije biti ni bezveznog trčanja u prazno. Kada jedan igrač (Torres recimo) krene, onda moraju još 4-5 igrača zatvoriti rupe iza njega i tako napraviti kolektivni presing. Inače igrači ispadaju iz igra i dolazimo u situacije 2-1, 3-1 i slično...

2. Brže i preciznije graditi napade

Često se dešava da su naši napadi predvidljivi ili previše spori da bismo nešto postigli. Ono što u ovom segmentu moramo popraviti nije samo kreativnost, već i brzina odigravanja te protok lopte. Ovdje nas puno koči (uvijek je tako bilo) Mikel sa svojim peglanjem lopte i odigravanjem sporih pasova. Povratkom Essiena, onog starog Essiena bi mnogo dobili. Prije toga treba malog Oriola gurnuti u vatru, da vidimo šta može u Premiershipu a ne samo protiv Genka i sličnih. Pokušati s Modrićem ponovo na zimu ili naći nekog drugog koji može jednako dobro odigrati, mada takav se baš i ne nazire. Puno više koristiti Matu u prostoru između linije, na poziciji prave desetke, a krilo pojačati s nekim brzim i dobrim driblerom koji zna iskoristiti situacije 1-1 i probiti po boku. Manje koristiti Lamparda, a više McEachrana.

3. Penzionere prodati ili drastično im smanjiti ulogu u timu

Ako želimo brzo završiti ovaj period tranzicije i stvoriti novi Chelsea, onda određeni igrači moraju ići. Jer to i jest tranzicija, zamjenjivanje starih novim. Na zimu bih se riješio jedino Maloude i Kaloua. Anelka i Drogba na ljeto neka idu, a dotad ih ne koristiti previše nego samo kao jokeri ili ako smo prinuđeni na to nekom povredom ili suspenzijom. Nastaviti pružati priliku Sturridgeu, eventualno dovesti još jedno krilo i uigravati napad za budućnost. Torres neka ostane, sad-zasad. Ako i to ne bude išlo, ima hvala Bogu Anzhi, Malaga, Atletico... U sredini već rekoh Lampardu smanjiti ulogu, češće ga rotirati i tako on postane super koristan igrač kao što to i jest. Eh, pozadi je najveći problem. Očito je da Terry nije više onaj stari Terry što se pogotovo vidi na velikim utakmica protiv brzih i neugodnih igrača, a i Cole je u fazi stagnacije što je sasvim normalno. I dok za Ashleya imamo odlične zamjene, JT je puno krupnija riba. Kapiten, ogromna ulogu u timu - Andre će morati napraviti ogroman rez i strašno se kockati.

4. Osvojiti barem jedan trofej do kraja sezone

Ovo bi bio ogroman stimulans i podstrek za napredak i narednu sezonu. Bio bi to dokaz mladim igračima da mogu i bez starijih koji su ih uvijek vukli naprijed. Nebitno je li to Carling ili FA cup, LP ili Premiership. Najljepše bi bilo kada već ne možemo u prvenstvu, da sve ovako bude i uzmemo LP, te se oprostimo od velikana kluba na takav način, ali zasad su to snovi. No, sve je moguće.

5. Vjerovati u svoje mladiće

McEachran, Bertrand, Lukaku, Oriol su u prvoj ekipi i vrijeme je da počnu dobijati minute na velikoj sceni. Zamislite sad da sa njima počnemo kući protiv Wolvesa i izgubimo. Pa Andreu bi glavu skinuli sa ramena !
Tako da i on ima ogroman pritisak iznad sebe, ponajviše od navijača. Nadajmo se za dobrobit kluba da mu Roman vjeruje i da on nije istog mišljenja kao neki ovdje. Ako ništa, dao je 15 milja za njega. Ne mislim da sada ubacujemo Lalkovića ili neke druge klince, ali postepeno ih uvoditi u tim. Po 15-20 minuta u kupu protiv nekog bezveznog protivnika, to tim mladićima znači sve. Bilo bi sjajno kad bi akademija izbacivala svake godine po 3-4 igrača koji su materijal za prve ekipe, ali to nije ništa bez da oni ustvari i zaigraju, a ne završe kod Arnesena u Hamburgu.

Ako se ovih 5 stvari desi do kraja sezone, onda je možemo nazvati uspješnom i tranzicijskom. Dok god igramo sa igračima koji će godinu ili dvije otići, ona to nije.

#38 Pjer-Emerik (dubro)

Pjer-Emerik (dubro)
  • Korisnik
  • 5,201 postova
  • 2075 lajk(ova)

Postirano 21 November 2011 - 15:29

A da ti ovo objaviš kao kolumnu?

Jednostavno se ne mogu više složiti sa svime što si napisao, točno kao da si mi ušao u glavu ovih 10-ak min dok si ovo pisao.

#39 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,368 postova
  • 11875 lajk(ova)
  • Time Online: 198d 2h 59m 21s

Postirano 21 November 2011 - 15:42

Ovo bi bila odlična kolumna. Ali ozb, doradi to i postavi na site ;)

#40 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,808 postova
  • 12011 lajk(ova)

Postirano 21 November 2011 - 15:46

Mah, šta ja znam. Bolje da ne bude kolumna, nek bude samo kao neki članak ili tako nešto, a onda kad uhvatim ovako vremena da napišem pravu Coolumnu. :D

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2018 Chelsea Balkan