Skoči na sadržaj

Foto

Ray Wilkins (1973-1979, 179 nastupa)

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
45 odgovora na ovu temu

#1 Tinmar

Tinmar
  • Korisnik
  • 1,773 postova
  • 1123 lajk(ova)
  • Time Online: 42d 3h 9m 16s

Postirano 24 October 2011 - 21:15

Rođen 14. rujna 1956. u Hillingdonu iz Middlesexa.

Raymond Colin Wilkins, zvan "Butch" od djetinjstva, pridružuje se Chelsea-ju kao učenik i bilo je očito da će se svojim talentom ubrzo probiti u prvi tim. To mu je i uspjelo u listopadu 1973. sa samo 17 godina, debitira u utakmici protiv Norwicha.

Postirana slika

Ray se s vremenom ustaljivao u prvoj momčadi, pogotovo naredne godine ali Chelsea tada bez obzira na odličnog Wilkinsa ispada iz prve lige. Sljedeće, 1975. godine, sa svojih 18 ljeta, dobiva kapetansku traku od novog trenera Eddieja McCreadieja koju je naslijedio od dugogodišnjeg kapetana Rona Harrisa. U toj ulozi se odlično snalazi, i obnašajući je provodi 4 godine. Postaje ključni igrač u tom periodu vodeći vrlo mlade Londončane do ponovne promocije, sezone 1966/67 a prvoligaški status zadržavaju i iduće sezone.

Rayov rapidni napredak potpomognut njegovim crnim mračni pogledom mu donosi sudjelovanje u Britanskim teen magazinima.

U nekim krugovima prozivan zbog svoje navodne "negativne igre" (smatralo se da Ray loptu više dijeli po stranama nego vertikalno što mu donosi nadimke poput Squareball Wilkins i The Crab) Wilkins postaje jedan od najneprimjećenijih igrača. Skori odlazak McCreadieja sa klupe Chelsea-ja donosi krah performansi tima što rezultira ispadanjem iz lige 1978-79. Ubrzo nakon toga uprava kluba prihvaća ponudu u iznosu od 800.000 funti od Manchesterskog Uniteda, Ray napušta klub.

Za United postiže prvi gol tek nakon tri godine. Sa Crvenim vragovima 1983. osvaja FA kup. Godinu dana poslije Wilkins odlazi u Milan za 1.5 milijuna funti. Najveće postignuće sa Crveno-crnima mu je finale Talijanskog kupa. 1987. odlazi u PSG u kojem provodi samo 4 mjeseca. Na svom odlasku iz Pariza, Wilkins potpisuje za Glasgow Rangerse. S njima 1989. osvaja Škotsku ligu i Škotski kup. Također, zabio je vrlo zapamćeni gol u jednoj Old frim utakmici. Ray se čvrsto emocionalno vezao za glasgowski klub što je rezultiralo suznom rastanku. 1990. potpisuje za QPR i tamo se zadržava do 1994. Sljedeća stanica mu je Crystal Palace, tamo postaje trener igrač ali totalno bezuspješno. U svom debiju lomi lijevo stopalo zbog kojeg za klub ne odigrava ni jednu natjecateljsku utakmicu. Kao trener-igrač vraća se u QPR koji zbog odlaska nekih važnih igrača pod Rayevom palicom ispada iz lige 1995/96. Napušta londonski klub nakon kojeg još brani boje Wycombe Wanderersa, Hiberniana, Millwalla i Leyton Orienta prije nego što se 1997. umirovio kao igrač.

Postirana slika

Od 1976. do 1986. Wilkins je igrao za Englesku reprezentaciju, zabilježio je 84 nastupa, 10 kapetanskih, i 3 gola od kojih je jedan spektakularan lob protiv Belgijaca.

Nakon duge igračke karijere Ray odlazi u trenerske vode. Trenirao je igrače Fulhama i bio kondicijski trener sa Viallijem kao glavnim u Chelseaju i Watfordu. Također bio je pomoćni trener Dennisu Wiseu u Millwallu.

Postirana slika

U rujnu 2008. vraća se u Chelsea i postaje pomoćnik Felipeu Scolariju i poslije toga Guusu Hiddinku. Nakon dolaska Carla Ancelottija Roy mu postaje pomoćni trener i pomaže klubu u osvajanju povijesne duple krune 2010. U studenom 2011. Roy dobiva otkaz iz njemu i javnosti nepoznatih razloga.

Carlo Ancelotti je u svojoj autobiografskoj knjizi The Beautiful Games of an Ordinary Genius napisao ponešto i o Rayu Wilkinsu: "Ray is one of those select few, always present, noble in spirit, a real blue-blood, Chelsea flows in his veins ... without him we wouldn't have won a thing."

Post se sviđa 1 članu
Vinko  

#2 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,358 postova
  • 11872 lajk(ova)
  • Time Online: 198d 1h 15m 43s

Postirano 25 October 2011 - 14:39

Iako je otjeran iz kluba, često ga viđam na utakmicama Chelseaja. Kad je Terry dao gol ovaj zadnji i kad je uklizavanjem ka korneru proslavio upratio sam Raya Wiliknsa u Chelseajevoj trenerci odmah tik u prvom redu tribina. Volio bih da se vrati i da bude uz AVB-a i Di Mattea.

#3 Elao

Elao
  • Chelsea BiH Member
  • 5,217 postova
  • 1435 lajk(ova)
  • Time Online: 53d 9h 55m 9s

Postirano 25 October 2011 - 17:40

Itekako je imao veliku ulogu u onoj odlicnoj sezoni sa osvojene 2 titule, a bas nakon njegovog odlaska u prosloj sezoni krenulo je sa losim igrama i na kraju veoma losom sezonom

Post se sviđa 1 članu
Vinko  

#4 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,358 postova
  • 11872 lajk(ova)

Postirano 27 November 2011 - 19:12

Anketa postavljena.

#5 zibel

zibel
  • Korisnik
  • 162 postova
  • 3 lajk(ova)
  • Time Online: 3h 51m 2s

Postirano 01 January 2012 - 12:58

kada je on otpušten, tako je i krenula silazna forma igrača, općenito snaga kluba. Velika pogreška uprave, šteta.

#6 Gost_Twelfth Man_*

Gost_Twelfth Man_*
  • Gost
  • lajk(ova)

Postirano 01 January 2012 - 13:34

Ogroman znacaj ima tj. imao je ovaj covjek za klub. Starijim igracima je bio poput oca, djelio patnje i radosti s njima, uvijek bio otvoren za razgovor kako privatni tako i profesionalni... Bio je ona nit koja povezuje igrace i trenera. Mogu samo zamisliti koliko bi on pomogao nasim mladim igracima u timu kao sto su McEachran, Danny, Mata, Luiz. Da ih posavjetuje, da nekima glavu ohladi a neke da ohrabri... Jednostavno je bio strasan saradnik, kakav je neophodan klubu.

A bilmezi ga otpustili... :wacko:

#7 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,358 postova
  • 11872 lajk(ova)

Postirano 01 January 2012 - 19:18

Nije on glavni razlog loše igre, ali je ružno šta mu je klub uradio i sigurno da bi bio od pomoći i to velike (da je i sada u klubu).

#8 Tinmar

Tinmar
  • Korisnik
  • 1,773 postova
  • 1123 lajk(ova)
  • Time Online: 42d 3h 9m 16s

Postirano 03 January 2012 - 00:44

Ožeži.

#9 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,358 postova
  • 11872 lajk(ova)

Postirano 09 May 2012 - 03:04

Eto postoje sad neke špekulacije da bi se mogao vratiti u klub na mjesto sportskog direktora.

#10 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 9,018 postova
  • 5631 lajk(ova)
  • Time Online: 134d 1h 40m 36s

Postirano 09 May 2012 - 08:41

Eto postoje sad neke špekulacije da bi se mogao vratiti u klub na mjesto sportskog direktora.

Pisao sam o tome da Roman napravi kombinaciju DI MAtteo + iskusan sportski direktor, ali na Raya nisam ni pomisljao u tom momentu.
On je covek koji izuzetno poznaje i klub i Rmana i bio bi najbolje moguce resenje.

Cae iz tvojih usta u Bozje usi :)

#11 Elao

Elao
  • Chelsea BiH Member
  • 5,217 postova
  • 1435 lajk(ova)
  • Time Online: 53d 9h 55m 9s

Postirano 09 May 2012 - 10:12

Kako su ga sutnuli da li ce se sada vratiti pitanje je :) a odlican je izbor za tu poziciju.

#12 Gost_Twelfth Man_*

Gost_Twelfth Man_*
  • Gost
  • lajk(ova)

Postirano 09 May 2012 - 11:16

De Romane molim te, dovedi ovog asa na mjesto sportskog direktora. Molim te!

Rekli ste sve. Poznaje igrace u dusu, poznaje klub i Romana u dusu. Ono sto ga cini savrsenim za ovu funkciju je to sto ima autoritet i sto je iskusan, zna sa igracima.

#13 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,803 postova
  • 12006 lajk(ova)
  • Time Online: 386d 16h 15m 36s

Postirano 09 May 2012 - 15:00

Jebo ja mater, pa koliko puta treba ponoviti da se ovaj čovjek neće vratiti. Ja sam ovdje dežurni 'vraćač u realnost' svih zaluđenika koji još sanjare o povratku Mourinha, Wilkinsa i inih drugih Romanovih otpadaka.

Nego, evo vam malo zanimljvosti:
http://www.telegraph...nk-driving.html

E, Ray, Ray, čuko stara. :lol:

#14 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 9,018 postova
  • 5631 lajk(ova)
  • Time Online: 134d 1h 40m 36s

Postirano 09 May 2012 - 16:07

Jebo ja mater, pa koliko puta treba ponoviti da se ovaj čovjek neće vratiti. Ja sam ovdje dežurni 'vraćač u realnost' svih zaluđenika koji još sanjare o povratku Mourinha, Wilkinsa i inih drugih Romanovih otpadaka.

A hoces ti dve tri cuske po usima, pa da budes miran :huh:

#15 Luiz

Luiz
  • Korisnik
  • 330 postova
  • 7 lajk(ova)
  • Time Online: 3d 9h 1m 34s

Postirano 13 May 2012 - 11:43

ajd nemoj ljudima snove da ništiš :D

#16 Bari

Bari
  • Chelsea BiH Member
  • 8,317 postova
  • 6103 lajk(ova)
  • Time Online: 117d 3h 43m 48s

Postirano 08 September 2012 - 17:19

Postirana slika
18-year old Ray Wilkins ragging his new Raleigh Chopper around Chelsea’s Morden training ground back in 1975

Post se sviđa 4 članova
Kun Aguer0  , Kalouda  , Wisey  , Torresinho_9  

#17 drogba 11

drogba 11
  • Korisnik
  • 1,114 postova
  • 1143 lajk(ova)
  • Time Online: 67d 11h 38m 37s

Postirano 30 November 2012 - 14:42

sve šta je valjalo i što valja polako odlazi iz kluba :(

#18 Vinko

Vinko

Bog foruma

• Korisnik
  • 1,889 postova
  • 1059 lajk(ova)
  • Time Online: 79d 16h 29m 41s

Postirano 30 November 2012 - 18:32

volio bi da njemu neki premierligaš da šansu ko što je WBA Clarkeu, i on bi rasturio siguran sam, najbolji nogomet smo igrali pod njegovom palicom, tj Carlovom kad je ovaj bio pomoćnik, al nekako imam osjećaj da e on zapravio bio razlog toj igri (logično pošto je prestala nakon njegova odlaska)

Post se sviđa 2 članova
chelsea4evercr  , how yes no  

#19 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,803 postova
  • 12006 lajk(ova)
  • Time Online: 386d 16h 15m 36s

Postirano 30 November 2012 - 19:16

On je od svih i najgore tretiran, Uprava mu je uručila otkaz niotkuda, bez ikakvog objašnjenja, na ružan i sramotan način. A i Ray je ljudina kao i Robbie. X(

#20 Pjer-Emerik (dubro)

Pjer-Emerik (dubro)
  • Korisnik
  • 5,201 postova
  • 2075 lajk(ova)
  • Time Online: 49d 8h 28m 45s

Postirano 01 December 2012 - 03:00

Koliko sam ja upućen, imao je sličnu ulogu poput Robbieja. Legenda kluba koja ima određena trenerska znanja ali je prvenstveno tu bio zbog uspostave komunikacije s igračima, koji više poštuju jednog Wilkinsa i Di Mattea od nekog tamo Beniteza ili Viljaš-Govnaša.

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2018 Chelsea Balkan