Skoči na sadržaj

Foto

EFL Cup - Final: Liverpool 27.02. nedjelja [17:30]

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
59 odgovora na ovu temu

#41 cobinho

cobinho
  • Korisnik
  • 775 postova
  • 149 lajk(ova)
  • Time Online: 12d 21h 21m 19s

Postirano 27 February 2022 - 20:28

E moj kepa.....
Bravo momci, odlicna partija

#42 Zemo

Zemo
  • Korisnik
  • 6,906 postova
  • 2238 lajk(ova)
  • Time Online: 78d 13h 4m 27s

Postirano 27 February 2022 - 20:28

Penali su lutrija, ali ne mogu da vjerujem da trener uvodi golmana samo radi penala i na kraju taj isti golman bude tragicar.

Post se sviđa 1 članu
Wisey  

#43 Corto Maltese

Corto Maltese
  • Korisnik
  • 161 postova
  • 39 lajk(ova)
  • Time Online: 2d 3h 57m 40s

Postirano 27 February 2022 - 20:32

Iskreno mi je drago sto se obija o glavu ovo cekanje produzetaka, penala i izmene golmana. Shvatam ja da je Liverpul protivnik, ali brate ljudsku kup utakmicu nismo odigrali ne pamtim. Viljareal penali, Villa, Soton takodje, e pa jebi ga ne moze uvek da ima prodju.Meni je najvise krivo sto im branio u poslednja dva susreta onaj gosa, decko neiskusan, a donese im trofej.
Nema leba od nas za ovu sezonu, da zadrzimo cetvrto mesto i da pevamo.

#44 Bari

Bari
  • Chelsea BiH Member
  • 10,404 postova
  • 6939 lajk(ova)
  • Time Online: 158d 22h 27m 20s

Postirano 27 February 2022 - 20:33

Nek ga je uveo, zasluzio je priliku da pokusa da bude heroj. Ovaj put nije uspjelo.

Dosta bolji smo bili u produzetcima, steta za onaj offside Lukakua, bio je bas close call. Nije mi toliko zao sto smo izgubili, zao mi je sto je Liverpool pobjedio.

Post se sviđa 1 članu
diablo_bih  

#45 vidi marinine noge

vidi marinine noge
  • Korisnik
  • 124 postova
  • 22 lajk(ova)
  • Time Online: 4d 11h 13m 31s

Postirano 27 February 2022 - 20:39

vec smo se dosta ove sezone provlacili u kupovima i penalima, e pa nemoze to bas svaki put tako

#46 Wisey

Wisey
  • Chelsea BiH Member
  • 15,708 postova
  • 13409 lajk(ova)
  • Time Online: 575d 4h 30m 35s

Titula

Postirano 27 February 2022 - 20:45

Strasna tekma. Ne pamtim kad sam gledao jednu ovakvu utakmicu a da je 0-0 zavrsilo. Steta za poraz na kraju.

Mijenjanje golmana samo ze penale se jednostavno ne radi, ne volim to i mislim da golman koji je razbranjen ne bi trebao biti zamijenjen u ovakvoj situaciji. Uvodis golmana koji je hladan, nespreman, nije u ritmu. Ali to je sitnica jbg, nismo imali srece u svemu.

#47 Igi

Igi
  • Korisnik
  • 7,225 postova
  • 8666 lajk(ova)
  • Time Online: 410d 5h 43m 9s

Postirano 27 February 2022 - 20:51

Dobro smo odigrali,  ocekivano, opasniji smo kada Lukaku ne startuje, mada je i on bio solidan kad je usao, sumnjam da bi bio zadovoljan ulogom dzokera.

Stvarno velika steta za rezultat, propustena prilika za jos jedan trofej i da se jos malo podigne samopouzdanje pred zavrsnicu sezone. Nadam se da igracima ovo nece previse tesko pasti, kao i da danasnja partija i ona protiv Lillea pre koji dan nagovestavaju bolje partije u nastavku sezone, i da smo izasli iz onog kurcica u kom smo bili pre koju nedelju. Idemo dalje, sledeca utakmica u FA kupu za koji dan, treba zapeti jos jace, i da ce pojedincima ovo posluziti kao motivacija.

#48 ker

ker
  • Korisnik
  • 4,039 postova
  • 3909 lajk(ova)
  • Time Online: 153d 17h 2m 26s

Postirano 27 February 2022 - 20:56

I da, ako zanemarimo ovu tragediju na penalima, poništen nam je čist gol.

Mendy 10/10
Havertz 10/10
Mount i Pulisic su morali dati gol, ali eto. Super su funkcionisali, ali jednostavno nije htjela u gol.

Post se sviđa 1 članu
lampard8  

#49 Bari

Bari
  • Chelsea BiH Member
  • 10,404 postova
  • 6939 lajk(ova)
  • Time Online: 158d 22h 27m 20s

Postirano 27 February 2022 - 20:58

Ako je postoji 'krivac' ili tragicar za ovaj poraz onda to mora biti Mount. Ajd jedan zicer promasiti ali dva, u istoj utakmici je ipak previse.

Ne zamjerim nijednom igracu, svi su bili dobri. takodjer Tuchelova postavka je bila odlicna. Bilo je trenutaka kad smo se mucili, Liverpool nas stisnuo u nasih 16, isto tako je bilo perioda kad smo mi dominirali. Zaista odlican mec, iako je rezultat 0:0 igralo se spustenog garda.
Mendy BRILJANTAN, veceras. Ako nadjem video odbrana postavit cu, nemam rijeci za vecerasnju partiju. Doduse imao je gresku pri ispucavanju ali nismo bili kažnjeni za to.
Najugodnije iznenadjenje jeste Alonso. Posebno ako se zna da ga je napadao pa mozda trenutno najbolji igrac svijeta. Nije ispao, nije pravio gluposti, dobar u defanzivi, krakatim nogama se zapetlja oko nogu protivnika. Odlicna partija.
Izdvojio bih jos Silvu, covjek se suprostavlja zakonima fizike, u 37oj godini igrati na ovom nivou iz sedmice u sedmicu je stvarno za udžbenika.
Svidja mi se fluidnost koju imamo u napadu u posljednje 2 utakmice. Dosta to bolje izgleda. Havertz se vraca, onaj s kraja prosle sezone. Mnogo vise koristi fizicku snagu u svojoj igri (to veceras nije bas doslo do izražaja jer je nasuprot sebe imao VVD, ali je tako Trenta otresao u par duela). On mi je bio najbolji od ove naprijed trojke. Pohvale i za Wernera i Lukakua, bili su opasni u ono minuta sto su dobili.

Sve u svemu dobra utakmica, mislim da smo zasluzili vise iz ovog finala ali nije ni Liverpool nezasluzeno osvojio. Sad nam slijede nesto lakse utakmice, barem na papiru.

Post se sviđa 1 članu
apeiron  

#50 Igi

Igi
  • Korisnik
  • 7,225 postova
  • 8666 lajk(ova)

Postirano 27 February 2022 - 20:59

Zaboravio sam da napomenem, svaka cast svim igracima iz polja koji su dali gol. Nije bilo lako konstantno juriti prednost i ocekivao sam da ce se penal serija zavrsiti kod Wernera ili Chalobaha, ali su pogodili. Pokazali su dobar karakter.

#51 Wisey

Wisey
  • Chelsea BiH Member
  • 15,708 postova
  • 13409 lajk(ova)
  • Time Online: 575d 4h 30m 35s

Titula

Postirano 27 February 2022 - 21:02

Dobro smo odigrali,  ocekivano, opasniji smo kada Lukaku ne startuje, mada je i on bio solidan kad je usao, sumnjam da bi bio zadovoljan ulogom dzokera.

Stvarno velika steta za rezultat, propustena prilika za jos jedan trofej i da se jos malo podigne samopouzdanje pred zavrsnicu sezone. Nadam se da igracima ovo nece previse tesko pasti, kao i da danasnja partija i ona protiv Lillea pre koji dan nagovestavaju bolje partije u nastavku sezone, i da smo izasli iz onog kurcica u kom smo bili pre koju nedelju. Idemo dalje, sledeca utakmica u FA kupu za koji dan, treba zapeti jos jace, i da ce pojedincima ovo posluziti kao motivacija.

Volio bih se nadati da je tako. Ali istini za volju Tuchelov problem nikad nisu bili ovakve utakmice. Tu smo uvijek bili na nivou i davali sve od sebe.

Poteskoce nastaju kada se treba napadati i stvarati sanse protiv defanzivnijih ekipa. Tu se mora jos dosta raditi. Nadam se da vise nece biti takvih promasaja u transferima kao Lukaku. I naravno, ocekujem da osiguramo top 4 barem.

#52 Igi

Igi
  • Korisnik
  • 7,225 postova
  • 8666 lajk(ova)

Postirano 27 February 2022 - 21:07

Volio bih se nadati da je tako. Ali istini za volju Tuchelov problem nikad nisu bili ovakve utakmice. Tu smo uvijek bili na nivou i davali sve od sebe.

Imali smo bas lose utakmice i protiv vecih timova, tipa obe utakmice protiv Cityja su bile bas ocajne ove sezone, gostovanje Juventusu nista, onaj kiks protiv Uniteda ako njih smatramo vecim timom. Ove sezone nismo pobedili ni City ni Liverpool.

Idemo dalje.

#53 Adi

Adi

Forumas sezone 20/21

• Korisnik
  • 5,118 postova
  • 1736 lajk(ova)
  • Time Online: 137d 19h 9m 47s

Postirano 27 February 2022 - 21:17

Šta reći nakon svega? Izgleda da se vratio onaj stari Chelsea iz prošle sezone koji puno dobrih prilika stvara, ali ih slabo koristi. Pulišić i Mount su promašivali u stilu Wernera, svaka ona šansa je bila 100%-tna. Može nas utješiti činjenica da su i oni promašili podjednak broj podjednako dobrih šansi. Bila je ovo jedna od najboljih 0-0 utakmica ikada, pravo je čudo da ni u produžecima nije bilo golova. Bilo je onih poništenih, gol Liverpoola je poništen zbog pravila koje mi nije baš najjasnije, ali znam da postoji jer se Unitedu protiv Burnleya isto desilo. Nije mi jasno zašto su poništili Lukakuov gol, povukli liniju od lakta. Izgleda da su sinoć u Engleskoj promijenili pravila i dozvolili igranje rukom.

Oni su bili nešto bolji tim u regularnih 90, a mi smo bili bolji u produžecima. Nije neočekivano jer oni imaju bolju prvu postavu, a mi imamo bolje rezerve. Chalobah je imao najviše problema, a najbolji su bili Mendy, Kovačić i Silva. Imao sam problema sa streamom od 50. do 60. minute i nisam vidio zašto je Azpilicueta izašao. Nadam se da nije nešto ozbiljno. Tuchel je dobro odradio svoj dio posla, dobar prvi sastav, dobre i logične izmjene.

90% nas je očekivalo da Kepa počne. Kada smo vidjeli da nije počeo, 95% nas je očekivalo da Kepa uđe ukoliko dođe do penala. To se i desilo i ta odluka ima smisla. Kepa je taj koji nam je odbranjenim penalima donio prolaz 4 puta ove sezone, dok Mendy može odbraniti penal samo slučajno. Bilo je rezona i da se Mendy ostavi jer je odlično branio, ali je ovo vjerovatno bio dogovor od ranije.

Uspješnost penala na visokom nivou je oko 80%, od 5 šuteva se promaši 1. Od igrača očekuješ da zabije penal, od golmana ne možeš očekivati da ga odbrani. Jedan igrač šuta penal samo jednom, a golman će braniti minimalno 4 puta. Postoje veće razlike u kvaliteti golmana u branjenju penala, nego u kvaliteti šutera. Zbog toga podržavam da se uvede golman koji je bolji za penale, a ne podržavam da se uvede igrač da izvede penal.

Kepa je od 11 penala odbranio 0, dotakao loptu jednom i još promašio svoj. Smijali smo se De Gei prije par mjeseci, ali Kepin performans je još gori jer je namjenski ušao da brani penale. Možda ga je stigla kazna za postupak iz finala 2019. godine, sad je jedan od najvećih tragičara u historiji takmičenja. Šteta je što smo zadnja 2 finala Liga Kupa izgubili na penale, trebalo je barem jednom da ode na našu stranu. Barem nas može ohrabriti to što hvatamo formu.

#54 cobinho

cobinho
  • Korisnik
  • 775 postova
  • 149 lajk(ova)
  • Time Online: 12d 21h 21m 19s

Postirano 27 February 2022 - 22:29

Mendy 10/10
Havertz 10/10
Mount i Pulisic su morali dati gol, ali eto. Super su funkcionisali, ali jednostavno nije htjela u gol.

Bukvalno cist gol. Po nogama lukaku 30 40cm iza van dajka a po ramenima 30 do 40 cm a isti polozaj(nagnuto) telo. To moze da lukaku ima 2.5m visine a van dajk 1.5m visine. Ovo je klasican primer kolika je raj var po crtanju budalastina u koji ne veruju ni ti koji ga sprovode. Bukvalno su izvukli liniju kako bi bio ispred.
A za onaj njihov gol su gledali tri dana ne bi li ga nekako priznali. A ovo iscryali za 2 sekunde. Ma vidi kurca.

Mendy 10/10
Havertz 10/10

Bukvalno cist gol. Po nogama lukaku 30 40cm iza van dajka a po ramenima 30 do 40 cm ispred a isti polozaj(nagnuto) telo. To moze da lukaku ima 2.5m visine a van dajk 1.5m visine. Ovo je klasican primer kolika je raj var po crtanju budalastina u koji ne veruju ni ti koji ga sprovode. Bukvalno su izvukli liniju kako bi bio ispred.
A za onaj njihov gol su gledali tri dana ne bi li ga nekako priznali. A ovo iscryali za 2 sekunde. Ma vidi kurca.

#55 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 7,081 postova
  • 4748 lajk(ova)
  • Time Online: 287d 16h 41m 56s

Postirano 27 February 2022 - 22:47

Malo sam se vec smirio i probacu mao hladne glave analizirati mec.

Sam izostanak Lukakua i trojka napred zajedno sa Kovacicem i Kanteom su rodjeni da rade i prave presing. Tako smo i zapoceli mec i prvih 10 minuta smo ih udarili bas jako. Pulisic je promasio mrtvi zicer. Nakon toga vjerovatno smo malo stali ili se umorili te su oni preuzeli kontrolu. Imali su sansu preko Manea iz koje su morali povesti ali Mendy pokazao da je macka. Nakon toga smo opet udarili jako i stvorili sansu preko Pulisica i jos jedan mrtvi zicer preko Mounta koji je morao zabiti ono.

Poluvrijeme nerjeseno ali se stekao dokam da smo trebali voditi.

U drugom poluvremenu smo opet jako zaigrali na samom startu i stvorili treci zicer preko Mounta. Ne znam koji mu je kurac bio ali ono je morao zabiti. Zatim opet Liverpul je preuzeo kontrolu na terenu i imali ponisten gol koji je malo diskutabilan ali ipak na kraju opravdano ponisten. Havertz u offsidu jedna nasa prilika ali na kraju 90. minuta nerjesen rez.

U produzecima smo bili deff bolja ekipa, Lukakuov gol mi je bas i sad trn u oku. Ubjedjen sam da je bio cist gol. Mogli smo i trebali pobjediti u produzecima ali jebat ga.

Odluka da Kepa brani penale je skroz opravdana. Lahko je sad govoriti trebao je golman koji je bio razbranjen braniti ali tokom utakmice trebalo je donjeti odluku. Tuchel je morao odluciti i na kraju izabrao Kepu. Da je Mendy ostao i da smo izgubili postavljao bi sav svijet pitanje zasto nije Kepa branio.

Jebat ga. Drago mi je da smo dobro igrali i muski se pobili bez puno taktiziranja. Mec je bio fantastican, kao boks mec u Heavyweight kategoriji kada se ide spustenog garda.

Obje ekipe su zasluzile trofej ali na kraju je mogao biti samo jedan pobjednik.

Post se sviđa 1 članu
apeiron  

#56 lampard8

lampard8
  • Korisnik
  • 1,104 postova
  • 172 lajk(ova)
  • Time Online: 8d 9m 34s

Postirano 27 February 2022 - 23:58

Kada sam vidio ono "kurcenje" Kepe kod svakog penala Liverpula dalo se predpostaviti da ce mu se to o glavu obiti na kraju. Koji mu je qrac pa mora izlaziti kao igrati mind games sa njihovim igracima, a nije od 11 pokusaja dva puta stranu pogodio. Da ne bude zabune nisam protivnik sto je usao da brani penale, cak sam pisao da je trebao poceti od prve minute zbog ranijih zasluga u ovom kupu. 

Uglavnom zadovoljan sam partijom ovo je bio fantastican mec dvije fantasticne ekipe, steta za promasene zicere sa nase strane i onaj ponisteni gol Lukakua mi se cini da je bespotrebno ponisten. Sto se tice igraca Havertz, Silva, Kovacic dobre partije, Mendy takodjer.

Idemo dalje, nadam se da cemo podignuti nivo igre i protiv slabijih ekipa u nastavku sezone.

#57 apeiron

apeiron
  • Korisnik
  • 2,953 postova
  • 2095 lajk(ova)
  • Time Online: 279d 11h 30m 46s

Postirano 28 February 2022 - 00:04

Odlična utakmica, otvoreno na obje strane. Vidio sam komentare neutralnih gledaoca da nikad uzbudljivijih 0:0 nije bilo. Iscrpljujuća utakmica i za jedne i druge, samo što smo mi ostali praznih ruku i gorkim okusom u ustima.

Pored sudija koji su katastrofa, nas košta ta prokleta realizacija. Još uvijek ne mogu svariti one promašaje Pulisica i Mounta. Ne znam zaista više koja je solucija za taj problem. Konstantno vježbanje ili kupovina novih igrača u napadu. Ovo prvo ili ne rade ili jednostavno nemaju to u sebi kao grupa. Do sada se morao vidjeti neki napredak, ali mi već muku mučimo s tim od one utakmice sa Unitedom u ligi.

Šteta za poraz, ali ako mogu prenijeti današnju požrtvovanost i žar, rezultati ne bi trebali izostati. Nadam se da možemo još nešto učiniti u Ligi Prvaka i FA Cupu konačno pa da skinemo taj maler s nas u domaćim takmičenjima.

#58 Whisper

Whisper
  • Global moderator
  • 11,467 postova
  • 6591 lajk(ova)
  • Time Online: 232d 8h 21m 30s

Postirano 28 February 2022 - 07:34

We win together, we lose together!

Zal za propustenim sansama postoji naravno, kao i za promasenim penalom, ali ne znam kada je mocni Liverpul onako drhtao poslednji put.
Da je bilo vise koncentracije u zavrsnicama doziveli bi pravu sramotu.

Ponosan sam na momke sto su ovako hrabro izasli na teren i dali sve sto imaju.
Ponosan sam i na Tuhela jer je pobedio sebe i uveo DVA napadaca kada je treblo.
Ovakav Celsi zelim da vidim, da svi trce, da kidaju, da se bore ! Ovako da pobedju, ovako da gube, i nikako drugacije. To je sve sto zelim, da se mi pitamo !
Hvala vam ljudi sto sam tri sata drhtao od uzbudjenja.
Mozete i bicete velika ekipa!
KTBFFH!!!

Post se sviđa 3 članova
Emcomne  , hamco  , Adi  

#59 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 7,081 postova
  • 4748 lajk(ova)
  • Time Online: 287d 16h 41m 56s

Postirano 28 February 2022 - 16:09

Znas sta mi fali kada su ovakve utakmice u pitanju. Diskusija o samoj taktici. Npr. sta ste vidjeli da je dobro, ili sta se moze popraviti ili u cemu smo bili losi...

Recimo, juce mi je zapela jedna stvar za oko koja mi se bas svidjela a to je da su nam wingbackovi stalno vrsili presing na njihove bekove i krila. Zato su recimo Chalobah i Rudiger bili malo cesce izlozeni situacijama da krilo ima 1 na 1 sa njima, posebno Diaz i Chalobah. Ok malo jest rizicno ali je ipak djelovalo tokom citave utakmice, zbog toga Trent i Roberston nisu toliko cesto izlazili naprijed i u naletima kako znaju i umiju. 

#60 Kun Aguer0

Kun Aguer0
  • Moderator
  • 13,385 postova
  • 6684 lajk(ova)
  • Time Online: 88d 11h 22m 42s

Postirano 01 March 2022 - 10:43

Na kraju smo sami sebe naguzili da to tako kažem, sa svim šansama što nismo iskoristili, Mount 2x i Pulišić odmah na početku.

Lpool i nje stvori mnogo šansi, osim one za Manea to je to, imali su više napada ali bolje šanse smo mi pravili, također Keita je mnogo ranije morao da završi utakmicu.

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2022 Chelsea Balkan