Skoči na sadržaj

Foto

Matchday 22: Manchester City (A) 15.01. sub [13:30]

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
92 odgovora na ovu temu

#81 Adi

Adi

Forumas sezone 20/21

• Korisnik
  • 4,553 postova
  • 1540 lajk(ova)
  • Time Online: 119d 11h 21m 27s

Postirano 15 January 2022 - 21:02

Kad imamo napadače koji nit su dribleri, nit su šuteri, nit su realizatori..

E sad, vjerovali ili ne, samo je City dao više golova van 16m od nas i to jedan više. Dali smo ih 7. Chalobah i Alonso protiv Palacea, Kovačić protiv Liverpoola, Kante protiv Leicestera i Tottenhama, Mount protiv Norwicha i ne znam koji je sedmi.

#82 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,701 postova
  • 4603 lajk(ova)
  • Time Online: 277d 19h 13m 14s

Postirano 16 January 2022 - 01:34

Malo sam smirio zivce i pokusat cu biti malo vise racionalan, objektivan i ipak optimistican za neke nove bitke u buducnosti.

Tuchel je danas opet podbacio takticki. Dao je Cityu loptu i vremena i prostora da rade sa njom sta hoce i zele a tome je doprinjela i njegova selekcija igraca u napadu. Lukaku i Ziyech nisu trebali primirisati ovoj utakmici jer su totalno drugaciji profil igraca onome sto ti treba kada protivnik igra visoko postavljeno zadnju liniju.

Trebali su nam upravo igraci suprotnih karakteristima, igraci koji vise trce, igraci koji su tehnicki jaci na lopti i igraci koji su brzi i koji utrcavaju u prostor. Trebali su nam Mount, Havertz i Werner.

Ono sto nisam vidio da je iko spomenuo je Tuchelova izjava posle meca kada je prozvo Lukakua da je izgubio puno lopti, bez ikakvog pritiska i da mora igrati puno bolje.

Nadam se da je vidio da on nema sta traziti u prvih 11 protiv ovakvog protivnika. Lukaku itekako moze biti od koristi ali ne protiv ovakvih ekipa. On ce nam sigurno donjeti golove i bodove protiv ekipa kada mi dominiramo. Tuchel treba znati kad i kako koristiti Lukakua. On je danas bio igrac manje na terenu, zajedno sa Ziyechom to su vec dva igraca.

Ok, nije problem izgubiti, izgubiti i titulu. Njje problem ako ce ovo biti iskustvo za naredne utakmice i naredna takmicenja.

Imamo ih jos puno, Liga kup, Fa kup, Liga sampiona i klupsko svjetsko. Imamo jos prilika za slavlje, za mnogo slavlja i trofeja. Ali Tuchel mora nauciti kada i kako koristiti neke igrace. Prije svega to vazi za Lukakua. On ne smije igrati u prvih 11 protiv ekipa kao sto su City, Bayern, Liverpul i slicne ekipe koje igraju ultra jak i visok presing.

#83 soxx

soxx
  • Korisnik
  • 7,155 postova
  • 4932 lajk(ova)
  • Time Online: 277d 18h 3m 17s

Postirano 16 January 2022 - 09:44

Tuchel jest sinoc podbacio al zar je neko jos vjerovao u titulu.
Nama je do kraja sezone gurat s alonsom lijevo i dobar dio sezone sa azpiem desno.

Okrenut se kupovima i LP. Moze se napravit opet dobra sezona od ove.
Sa dva kupa, superkupom i SP je meni sezona odlicna kad sagledamo kakve smo Probleme imali i imamo i dalje sa povredama i koronom.

Nase najjace oruzje smo ispusili u mjesec dana. Bekovi su nam donosili golove i asistencije a sad nemamo nista.

Liverpul prosle sezone ispusio van dijka i gomeza pa se nisu mogli sastavit dobar dio sezone.

City ima najboljeg trenera, koji je tu godinama, igrace koji su godinama na okupu, srece sa povredama i koronom i sve na kraju kad sagledas, nije ni cudo sto je ovolika razlika.

Nadat je se da uprava da tuchelu novac i odrijesene rukenda dovede sta on hoce sljedece ljeto kao sto su i lampardu. Inace ako budu oni dovodili sta hoce kao konteu nema ni od nas a ni od tuchela nista

#84 Adi

Adi

Forumas sezone 20/21

• Korisnik
  • 4,553 postova
  • 1540 lajk(ova)

Postirano 16 January 2022 - 11:56

Nije uopšte bitna titula u ovoj priči, znamo već mjesec dana da je nećemo osvojiti. Problem je što prvak Europe ne smije ovako da igra ni 15 minuta, a ne 180 minuta. Mi smo na svim utakmicama izašli na teren sa idejom da se nadigravamo, osim na dvije protiv Citya. I naravno obje izgubili i izgledali potpuno bezopasno. Ako smo 3 puta prošle sezone nastupili hrabro i sva 3 puta pobijedili, šta je počeo izmišljati ove sezone? Za mene ne postoji nikakvo opravdanje za ovu utakmicu.

#85 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,701 postova
  • 4603 lajk(ova)

Postirano 16 January 2022 - 12:41

Apsolutno potpisujem ovo sto je Adi napisao. To me najvise boli, pristup, kukavicluk. Brendford je vise prijetio nego mi.

#86 soxx

soxx
  • Korisnik
  • 7,155 postova
  • 4932 lajk(ova)

Postirano 16 January 2022 - 13:04

Ma nema sta, tuchel je protiv citia ove godine podbacio. No imal trenera da ne podbaci.

Pep je svake godine u LP nest glumio i podbacio jer je nest izmisljao, ako njemu mogu halalit mozemo i mi valjda svom.

#87 apeiron

apeiron
  • Korisnik
  • 2,683 postova
  • 2027 lajk(ova)
  • Time Online: 260d 11h 7m 5s

Postirano 16 January 2022 - 13:50

Ma nema sta, tuchel je protiv citia ove godine podbacio. No imal trenera da ne podbaci.

Pep je svake godine u LP nest glumio i podbacio jer je nest izmisljao, ako njemu mogu halalit mozemo i mi valjda svom.

Podbacio je, naravno da je podbacio. Pod ovim mislim na Guardiolu prošle sezone. Sjećam se da su ga Cityjevi navijači dočekali na nož poslije svakog našeg susreta otkad je Tuchel došao. Te što igra bez napadača, što igra bez defanzivnog veznog što ovo što ono.

Mislim porazi se u fudbalu moraju dešavati, nema tima i trenera koji ne gubi. Tuchel je možda imao neke zamisli kako da odigra ovu utakmicu, možda igrači nisu ideju pretvorili u djelo, možda je i zaista Tuchel prekontao neke stvari, ali ovdje po meni barem, problem leži isključivo u igračima.

Pa ljudi dragi, Ziyech kojeg si doveo da izmišlja neka čudesna dodavanja, ne može napraviti jedan prosti pass u prostor za Lukakua, ako se sjetite one kontre kad je poslao previše jaku loptu, o toj situaciji govorim. Za Alonsa su jučer igrala barem još dva igrača(Kova i Sarr), jednostavno ga ne možeš ostaviti 1v1 protiv Sterlinga. Primio je žuti u prvih 10 minuta...

Ne može se ni od govana pita pravit'. Prošle sezone smo imali normalne bekove pa se lakše i igralo protiv Citya. Ako ne uspijemo nikog dovesti u zimskom roku, uspjeh će biti i top4.

#88 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,701 postova
  • 4603 lajk(ova)

Postirano 16 January 2022 - 14:10

Sve to stoji sto govorite ali opet kazem. Te iste igrace jucer je on stavio u prvih 11. Protiv Liverpula prije nekoliko dana igrali su Havertz, Mount sa Pulisicem gore i ubili smo ih presingom. Protiv Citya smo svjesno stali nazad i nismo ji pokusali igrati presing a i kako bi kad si u napadu imao igrace koji nisu sposobni odigrati taj presing.

Mogli smo mi juce i pobjediti, ali opet nije to poenta. Nije sve u rezultatima.

#89 njuso21

njuso21
  • Korisnik
  • 1,445 postova
  • 496 lajk(ova)
  • Time Online: 57d 4h 9m 17s

Postirano 16 January 2022 - 16:36

Slazem se i ja s vama. Nije smio promjeniti pristup protiv Citya, narocito ne nakon prosle sezone gdje smo ih 3x dobili cak i LP osvojili protiv njih.

#90 soxx

soxx
  • Korisnik
  • 7,155 postova
  • 4932 lajk(ova)

Postirano 16 January 2022 - 17:29

Samo sto ne mozes poredit vezni red poola i citia hamcika.
Milner im igro lol

#91 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,701 postova
  • 4603 lajk(ova)

Postirano 16 January 2022 - 17:47

Ne mozes ali i Liverpulov napad je bolji od Cityevog. I taj isti vezni red Citya je igrao i prosle godine pa smo imali skroz drugaciji pristup nego ove godine u obje utakmice.

#92 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,701 postova
  • 4603 lajk(ova)

Postirano 16 January 2022 - 23:03

Jebote drzava, kad smo ih prosle godine dobili 2:1 na Etihadu, na toj utakmici su nam igrali Azpi, Alonso, Gilmour, Ziyech, Pulisic i Werner. Nista slabija postava juce.

Dakle jedino mozda Lukaku ali sveukupno, dojam je da nam je veci problem bio pristup samog trenera nego postava koju svi spominjemo.

Post se sviđa 2 članova
Adi  , Wisey  

#93 Adi

Adi

Forumas sezone 20/21

• Korisnik
  • 4,553 postova
  • 1540 lajk(ova)

Postirano 17 January 2022 - 00:08

I njima je igralo 9 igrača koji nisu igrali 4 dana ranije protiv PSG u Ligi Prvaka. Mislim da je bilo golman, Dias i 9 "rezervnih".

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2022 Chelsea Balkan