Jump to content

Matchday 12: Leicester City (A) 20.11. sub [13:30]


apeiron

Recommended Posts

c922996d53eb02e9945895aeb2d08915.png

 

Poslije reprezentativne pauze vraća nam se klupski fudbal. Podsjetimo da je naša ekipa ispustila bodove kod kuće protiv Burnleya te u ovo kolo moramo ući sa velikom dozom koncentracije i samopouzdanja kako bismo se vratili na pobjedničke staze. To nimalo neće biti lako jer idemo u goste uvijek nezgodnom Leicesteru.
 
Nedostupni igrači:
 
Chelsea: Lukaku, Kovačić
 
Leicester: Tielemans, Fofana, Bertrand, Albrighton
 
 
20 Nov 2021 13:30
Location: Leicester 
Venue: King Power Stadium
Referee: Paul Tierney, England
 
SK2 HD
Link to comment
Share on other sites

Leicester igra dobro protiv najboljih ekipa jer su i oni jedna od najboljih ekipa u ligi. Neće biti lako, posebno zbog svega što se desilo na kraju prošle sezone. Vjerovatno ćemo mi više napadati, a oni čekati priliku iz kontre. Neću biti razočaran bodom, iako očekujem sva 3.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da cemo ici po treci gol i nastaviti s agresivnom igrom bez lopte. Ne smijemo im dozvoliti da se jednim golom vrate u utakmicu. Bolji smo dosta, treba to kapitalizirati do kraja. Lester je nezgodna ekipa i u stanju su napraviti pritisak da okrenu mec iz ovakve situacije. Idemo jako do kraja!
Link to comment
Share on other sites

Predobro poluvrijeme, nisam očekivao da ćemo ovako dobro igrati. Ovi dresovi nisu loši kao što sam mislio, podsjećaju me na Borussiju Dortmund. Možda Pulišić proradi u njima.

 

Sudija se sjetio da ima kartone tek oko 40. minute, mogao im je i ranije koji podijeliti. Leicester ne postoji, pogotovo vezni red. U odbrani ima jedna ogromna rupa između Evansa i Soyuncua kroz koju je samo Kante 2 puta prošao. Ne zna se ko je bolji bio od naših. Havertz pomalo sebičan, ali mogu ga shvatiti. Ne dozvoliti da primimo glup gol na brzinu sada.

 

Prognoziram izlazak Albrightona na poluvremenu.

Link to comment
Share on other sites

A kakav je CHO? Ni njega nisam vidio da nešto kreira ni Mount.

Jorginho uprkos nekim greškama igra dobru utakmicu, šalje fine lopte i ubrzava tempo naše igre. Odbrana odlična, pred kraj smo se počeli malo gubiti.
Link to comment
Share on other sites

Ovo je mozda i najbolje odigrana utakmica u sezoni. Agresivno bez lopte, presing, bez puno cekanja i direktno prema golu. Dosta prilika, dosta utrcavanja iz drugog plana i izmjene pozicija. To se trazi a ne ziheraski pristup igri. Nije zamjeriti i ako se primi koji gol ponekad kad ovako igraju.
Link to comment
Share on other sites

Extra predstava naših i naravno 3 boda.

Prvo poluvrijeme smo odigrali odlično, 2 gola i u potupnosti utakmica pod našom kontrolom, u drugom dijelu Leicester je pokušao da se vrati u utakmicu, izašli su motivisani u drugom dijelu i iskreno plašio sam se tog nekog gola 1:2, onda bi bili u problemu. Međutim i njihovo "mini buđenje" smo iskontrolisali tako da super utakmica na kraju, treći gol je presudio.

Rodgers je lošom selekcijom igrača takođe olakšao posao, naravno izostanak Tielmansa je ogroman hendikep za njih, taj čovjek im je sve, ali i pored toga jednostavno je lošom selekcijom ostavio ekipu bez igrača koji može povezati redove, koji može kreirati nešto, mislim da je Maddison jednostavno morao početi utakmicu, ali ok ne žalim se.

Svaka čast ekipi, odlično odrađen zadatak.
Link to comment
Share on other sites

Kakav mec, znaci nikad ljepse nas ove sezone nije bilo gledati. K'o sto kazu rutinski, ali ovo je bilo nesto vise od toga. Dolazili do nebrojen broj prilika, kreacija, odbrana, ama bas svi na nivou.

 

Chilwell mi je nekako zapao za oko kao igrac koji se najvise trudio i odlicno odigrao, ali i drugi nista nisu dalje.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ocekivao da cemo ih ovako lako dobiti, ali to je dokaz koliko napredujemo kao tim, iskontrolisali smo utakmicu fenomenalno. Na kraju se moze reci da je Leicester dobro i prosao sa tri komada u mrezi. 

 

Sljedeci na repertoaru United. Nadam se da ce Ole ostati na klupi do susreta s njima.

Link to comment
Share on other sites

  • reLo locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...