Skoči na sadržaj

Foto

Matchday 10: Newcastle (A) 30.10. sub [16:00]

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
73 odgovora na ovu temu

Anketa: Realizacija

Koliko ćemo im golova dati?

Ne možete vidjeti rezultate ankete sve dok ne glasate. Molimo prijavite se i dajte svoj glas da bi ste vidjeli rezultate glasanja.
Glasaj Gosti ne mogu glasati

#41 BT14

BT14

komad

• Korisnik
  • 2,244 postova
  • 963 lajk(ova)
  • Time Online: 51d 21h 46m 47s

Postirano 30 October 2021 - 20:54

Ma ova naša krila i špicevi moraju pročepiti, Chilwell i Reece će stati kad tad. Znači dao bih i Havertza,Ziyecha,Wernera i Pulisica za igrača koji će zabiti 15-20 golova u ligi.

#42 njuso21

njuso21
  • Korisnik
  • 1,441 postova
  • 496 lajk(ova)
  • Time Online: 57d 28m 39s

Postirano 30 October 2021 - 22:31

Stosta mogu razumjeti, ali da neko trazi da se igra sa 4 nazad, u trenutku kada imamo najbolju odbranu u evropi bas zbog formacije s 3 nazad, e to ne mogu. A zna se kakvi su pacijenti bili ovi nasi stoperi u formaciji 433, sve dok ih Tuchel nije ucvratio postavljajuci formaciju 343.

Ovako dominantnu ekipu imamo, osvajamo bodove na svim frontovima, jedan od najboljih napada , najbolja odbrana i opet neko pljuje, jer toboze nije formacija 433. Jarane nije za tebe fudbal, ti pojma nemas pa ko god da si. Nemas pojma!

Post se sviđa 1 članu
THE PRESTIGE  

#43 cobinho

cobinho
  • Korisnik
  • 734 postova
  • 142 lajk(ova)
  • Time Online: 12d 4h 15m 1s

Postirano 30 October 2021 - 23:07

Poenta svake taktike je da bude izbalansirana (napad odbrana) a ova jeste najizbalansiranija i to je tuhel dokazao. Ovih 3 je u fazi odbrane 5 a ovih 3 u napadu je u fazi napada 5. Kad imas takve wing bekove ko je lud da to ne iskoristi. Sa 4 pozadi oni bi bili igraci koji centriraju a ovako su cesto u zavrsinici napada.
Svaki trener bi pozeleo u svom timu 15 igraca koji su u stanju da daju gol tj u prevodu da ima paletu nacina kako ce dati golove pa protivnik vise ni ne zna sta ce pre da skautira i na sta da se koncentrise. Oces prekid-evo, oces kontre-evo, oces suteve iz daljine-evo, hoces 1 na 1 i to, Malo je takvih timova u evropi za period poslednjih 20 god.

#44 Emcomne

Emcomne
  • Korisnik
  • 385 postova
  • 155 lajk(ova)
  • Time Online: 9d 8h 50m 34s

Postirano 30 October 2021 - 23:26

Igrali smo pod Lampadom 433 pa smo bili busni kao cigansko reseto. Jbg svi ponekad trazimo dlaku u jajtu, ali lako je nama da seremo a na termin ne mozemo trcat 10 min.

#45 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Administrator
  • 12,300 postova
  • 5914 lajk(ova)
  • Time Online: 430d 3h 34m 49s

Postirano 30 October 2021 - 23:47

Ali ne mozes reci da smo bili losi ako je protivnik tako igrao. Umjesto da pohvalis sto smo pobjedili i nasli nacin da ih probijemo ti ovdje kritikujes i govoris sbbkbb.To mi nema smisla brate, pogotovo jer svi znamo da je tesko probiti ekipu ciji napadaci stoje na 30m od svog gola. I na sve to, igrali smo bez 5 kljucnih igraca i to 4 napadaci.

Pa da smo od prve minute imali igraca vise u napadu ne bi se patili. Newcastle, Burnley i takve ekipe se brane uvijek, cak i dok je bio Lampard.

Znaci samo izbaci jednog stopera i stavi igraca sredine terena i to je sve sto treba, ne mora ni napadac biti. Ultra defanziva, protiv ultra defanzive, ali sreca pa imamo Reecea... Bas bi nas busio Longstaff i Hayden, 2 kloca. Jedini opasan igrac ASM i ako ga ne mozes zaustaviti sa cetvoricom u zadnjoj liniji, onda ga mozes posrati.

#46 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,674 postova
  • 4598 lajk(ova)
  • Time Online: 277d 10h 37m 21s

Postirano 31 October 2021 - 08:30

Pa da smo od prve minute imali igraca vise u napadu ne bi se patili. Newcastle, Burnley i takve ekipe se brane uvijek, cak i dok je bio Lampard.

Znaci samo izbaci jednog stopera i stavi igraca sredine terena i to je sve sto treba, ne mora ni napadac biti. Ultra defanziva, protiv ultra defanzive, ali sreca pa imamo Reecea... Bas bi nas busio Longstaff i Hayden, 2 kloca. Jedini opasan igrac ASM i ako ga ne mozes zaustaviti sa cetvoricom u zadnjoj liniji, onda ga mozes posrati.

To je u teoriji tako ali ko ti garantuje da ga ne bi mozda zbog toga primio jer bi imao jednog igraca manje u odbrani?

Mislim ne razumijem, sta ocekujete? Da i ove pobjedimo 7:0, da svakog iole losijeg protivnika pobjedjujemo po 7:0?

Na kraju krajeva nije James dao gol sa 30m ni iz cega, nego je bila sasvim dobra akcija iz kojeg smo na kraju dali gol. James je bio u srcu sesnaesterca kada je opalio ovu loptu.

Takodjer imam pitanje, zasto se ne pohvali nasa igra u odbrani i ovoliki broj CS? Zar nije dominacija takodjer i ukoliko protivnika ogranicis na svega 2-3 pogleda prema tvom golu? Dakle nisu to cak ni sanse protivnika nego vise samo neko izleti...

Bezveze se ovdje raspravlja o nacinu pobjede a bili smo za 3-4 klase bolji od njih. Pogotovo uzevsi u obzir ko nam je sve falio na tom mecu.

#47 njuso21

njuso21
  • Korisnik
  • 1,441 postova
  • 496 lajk(ova)
  • Time Online: 57d 28m 39s

Postirano 31 October 2021 - 08:55

Al nazvati nasu igru ultradefanzivom je jos veci debilizam nego zelja za mijenjanjem formacije.

#48 Bari

Bari
  • Chelsea BiH Member
  • 10,084 postova
  • 6833 lajk(ova)
  • Time Online: 154d 19h 14m 35s

Postirano 31 October 2021 - 10:22

Na ovakvim utakmica kao sto je bila ova jucer se osvajaju titule. Sve se poklopilo da kiksnemo. Newcastle nam je uvijek bio nezgodan protivnik posebno na St Jamesu, Stevea Brucea, novi vlasnici, pozitivni sok. Mi bez najveceg pojacanja, napadaca koji je doveden da rjesava ovakve utakmice (prosle sezone smo dobijali jace utakmice ali se mucili sa davljenicima), drugi napadac takodjer ozlijedjen, Mount nas najbolji igrac dan pred utakmicu se prehladi, sto je sigurno uticalo siguran sam da je Tuchel sistem, taktiku gradio oko Mounta. Jedini igrac koji moze sam protiv bunkera uraditi nesto takodjer ozlijedjen Pulisic. Nedostatak Kovacica koji igra u zivotnoj formi sto se tice ofanzive i assista. Ziyech u kanalu, Havertz tanak. Na klupi skoro nikakvih ofanzivnih opcija. Tako da mnogo problema.
Ja sam i vise nego zadovoljan rezultatom, posebno sto se poklopilo sa kiksevima rivala. Savrseno kolo za nas.

#49 THE PRESTIGE

THE PRESTIGE
  • Chelsea BiH Member
  • 199 postova
  • 190 lajk(ova)
  • Time Online: 24d 15h 1m 39s

Postirano 31 October 2021 - 11:15

Ali zasto mijenjati formaciju i jebavati igrače, ako su već uigrani i sigurni u ovoj formaciji. Kao sto je Tuchel jedne priluke izjavio. Nema potrebe da se mijenja formacija, jer treba da se uigra jedna formacija i da se igraci mijenjaju u jednom sistemu. Kada naoravis podmazanu masinu samo dijelove mijenjaj, nemoj mašinu

#50 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Administrator
  • 12,300 postova
  • 5914 lajk(ova)

Postirano 31 October 2021 - 13:44

@hamco, dovoljno je i 2:0 samo da se igralo normalno. Ljudi nisu htjeli napadati ni tada, eto sta mi garantuje da bi bolje bilo da su cetvorica nazad. Jedva smo probili samo iz razloga sto je malo igraca u zadnjoj trecini terena, a to je zbog formacije, jer ti dodje Rudiger i k'o sivonja puca, jer sta ce drugo.

@prestige, Mijenjati formaciju samo protiv slabijih, treba imati vise planova, a ne samo 1. Sta kada budemo gubili protiv jacih 2-0 ? Promijeni formaciju, a igraci nemaju pojma sta da rade, jer su samo ucili ovu sa hiljadu odbranbenih.

#51 soxx

soxx
  • Korisnik
  • 7,143 postova
  • 4931 lajk(ova)
  • Time Online: 277d 10h 7m 44s

Postirano 31 October 2021 - 13:51

Formaciju tim mijenja uglavnom ksd ga ne ide. Kao ole jucer. Moras nesto napravit ne bil se popravio. Lampard je mijenjao boga oca pa qrac na kraju. Niti jednu nismo igrali dobro a kad je sjeo na trenersko mjesto na nesto smo i licili, onda je poceo eksperimentisat

Neki dan rodjak uzeo cackat po autu upalilo mu se hiljade lampica. Do tada nije imao nikakvih problema. Sad svasta nesto gori. Da nije dirao, ne bi imao problema.

Metaforicki kazem.

Nasu masinu samo treba redovno servisirat i podmazivat. Kad dodje do problema onda treba nesto mijenjat.

Prvi na tabeli.
Ne vidim kloppa da nesto mijenja formaciju i ove i prosle godine. A prosle godine imao citavu odbranu povrijedjenu, gurao veznjake nazad al formaciju nije dirao

#52 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Administrator
  • 12,300 postova
  • 5914 lajk(ova)

Postirano 31 October 2021 - 13:55

Upravo zbog toga je Klopp fasovao prosle sezone. Bolje da je Fabinha nastavio koristiti u sredini, nego u odbrani. Izgubio najjace oruzje. Jos sad izgubili Wijnalduma i sredina im je propadne cim se jedan igrac povrijedi, jer Jones i Milner ne mogu igrati u jacim mecevima u sredini.

#53 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,674 postova
  • 4598 lajk(ova)

Postirano 31 October 2021 - 14:14

@hamco, dovoljno je i 2:0 samo da se igralo normalno. Ljudi nisu htjeli napadati ni tada, eto sta mi garantuje da bi bolje bilo da su cetvorica nazad. Jedva smo probili samo iz razloga sto je malo igraca u zadnjoj trecini terena, a to je zbog formacije, jer ti dodje Rudiger i k'o sivonja puca, jer sta ce drugo.

@prestige, Mijenjati formaciju samo protiv slabijih, treba imati vise planova, a ne samo 1. Sta kada budemo gubili protiv jacih 2-0 ? Promijeni formaciju, a igraci nemaju pojma sta da rade, jer su samo ucili ovu sa hiljadu odbranbenih.

Ali nama su wb igraci skoro pa krila. James i Chilwell su juce po heat mapi bili na 20m od njihovog gola jon stop. Kako onda mislis falilo igraca u napadu?

Formacija je samo na papiru, u praksi je to mnogo drugacije, igraci se krecu, mijenjaju pozicije, utrcavaju iz drugog plana...

Post se sviđa 1 članu
klicko  

#54 soxx

soxx
  • Korisnik
  • 7,143 postova
  • 4931 lajk(ova)
  • Time Online: 277d 10h 7m 44s

Postirano 31 October 2021 - 14:23

Ma da je jucer pisalo samo da smo izasli u gormaciji 4 3 3 ovdje niko ne bi komentarisao nego bi svrsavali na zu formaciju 4 3 3. Ovako je to 3 4 3 il sta vec i odmah nije dobro.

Post se sviđa 1 članu
Bari  

#55 BT14

BT14

komad

• Korisnik
  • 2,244 postova
  • 963 lajk(ova)
  • Time Online: 51d 21h 46m 47s

Postirano 31 October 2021 - 14:28

James stigne u protivnički šesneterac zato što razvlačimo akciju i kružimo okolo. Zamisli da imaš krila koja su na pola terena po uzetoj lopti, a ne u našem šesnetercu koliko bi opasniji bili.

#56 Adi

Adi

Forumas sezone 20/21

• Korisnik
  • 4,525 postova
  • 1538 lajk(ova)
  • Time Online: 118d 17h 46m 14s

Postirano 31 October 2021 - 14:33

Zamislite 4-3-3 formaciju: Mendy - Azpilicueta, Rudiger, Christensen, Sarr - Kante, Jorginho, Kovačić - James, Havertz, Chilwell

A sada 3-4-3 formaciju: Mendy - James, Silva, Chilwell - Odoi, Kante, RLC, Pulišić - Ziyech, Lukaku, Werner

Vjerovatno je ovo prvo ofanzivno, a ovo drugo defanzivno.

Mislim da sam o ovoj temi govorio više od 5 puta ovdje, tako da ako nisam objasnio do sada ne znam ni što da više iko i pokušava. Naš wing-back protiv slabijih kampuje pred protivničkim golom, a tu su i heat mape sa prošle utakmice koje to potvrđuju. Mi u prvom poluvremenu nismo igrali defanzivno, posebno ne ultradefanzivno. Mi smo igrali dosadno, nismo pokazali dovoljno energije, a dodatni problem je bio što su oni stalno sjeckali igru. Ne može ultradefanzivan tim da ima veći posjed, više šuteva, kvalitetnije prilike protiv 8 od 10 protivnika ove sezone.

Sa druge strane, stvar koju ne podržavam je 3-5-2 formacija bez Mounta ili sa Azpilicuetom na bočnoj poziciji. U toj formaciji i sa takvim izborom igrača zaista nemamo dovoljno opcija da iz igre prijetimo. Može se uvijek neki gol izmisliti, ali dugoročno ne treba igrati tako.

Post se sviđa 1 članu
Emcomne  

#57 chiba

chiba
  • Global moderator
  • 8,035 postova
  • 10207 lajk(ova)
  • Time Online: 436d 1h 45m 47s

Postirano 31 October 2021 - 14:41

Nije meni problem tolko formacija u kojoj će istrčati, čak šta više, ova trojca pozadi su super odigrali i priključivali se napadu

problem je taj što kad lopta predje od zadnje linije do veznog reda mi ništa ne možemo da napravimo, dešava nam se i da 50 minuta ne kreiramo jednu jedinu šansu što je za plakati

jebani Brajton igra bolje sa loptom nego mi 

Pulišić, Haverz, Saul, Barkli - ništa nisu uradili 

CHO i RLC - vide se da mogu ali treba im kontinuitet 

Maunt - nedovoljno partija za suditi

7 igrača koji treba da nose imaju slab ili nikakav učinak

to ako se popravi, ja stvarno verujem da mi možemo do titue ove sezone

#58 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Administrator
  • 12,300 postova
  • 5914 lajk(ova)

Postirano 31 October 2021 - 14:42

Zamisli da stavis prave bekove, a na krila prava krila? Bili su u napadu bekovi, jer Newcastle nije htio napadati, ne bi napadali ni da smo imali 2 stopera.

#59 Adi

Adi

Forumas sezone 20/21

• Korisnik
  • 4,525 postova
  • 1538 lajk(ova)
  • Time Online: 118d 17h 46m 14s

Postirano 31 October 2021 - 15:08

Pa dobro, znaš i sam da su obje formacije koje sam napisao nemoguće, samo sam htio sa ekstremnim primjerima da pokažem kako se izborom igrača nešto može učiniti ofanzivnijim ili defanzivnijim.

Meni bi bilo draže da gledam 4-2-3-1, 4-1-4-1 ili 4-3-3 i vjerovatno bi svima to bilo. ALI. Igrali smo sa 4 nazad pod Lampardom i punio nas je ko je stigao. Čak i ti timovi koji dođu "bez namjere da napadnu" su nam znali davati po 3 gola. Tada su u odbrani igrali isti ovi ljudi koji igraju i danas. Nikog mi novog nismo doveli. Sa novom formacijom i drugačijom organizacijom mi golove ne primamo. Golmani imaju više clean sheetova nego primljenih golova. I kad primamo primimo samo 1. Prvaci smo Europe, igrali smo finale kupa. Sada smo lideri PL u možda najjačoj konkurenciji ikada. Nakon 10 utakmica imamo gol razliku 26-3. U sezoni kada smo postavili defanzivni rekord smo nakon 10 kola imali omjer 12-2 i manje bodova nego sada. I zašto bi sad najbolja odbrana svijeta išta mijenjala, kad u ovoj formaciji i rezerva iz Porta Malang Sarr igra super, kao i Trevoh Chalobah o kojem niko nije ni razmišljao pred početak sezone?

Nek su na bekovima James i Chilwell, te povremeno Alonso i nek su naprijed pravi ofanzivci, a ne Barkley. Meni je to dovoljno napadački. Odbrana je fino posložena, sa napadom još nismo zadovoljni do kraja, ali nije pametno napad popravljati rušeći odbranu.

Samo da napomenem da je naša odbrana stigla do broja od 12 datih golova i da sad imamo 15 različitih strijelaca. 

Post se sviđa 1 članu
Bari  

#60 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,674 postova
  • 4598 lajk(ova)

Postirano 31 October 2021 - 15:50

Ali bukvalno Adi je objasnio sve u srz. Igrao nam je i krilni igrac RWB pa je opet pljuvacina. Zar to onda nije ofanzivna postavka kad ti beka igra krilo?

Ma hajte molim vas... rdjavom kurcu i dlaka smeta. Za jucerasnju utakmicu se nema sta prigovoriti.

Pristup igre je vazniji od formacije i igraca na terenu. Protiv Citya je pristup bio los i da smo izasli sa 10 defanzivaca opet bi isto bilo. Protiv Totenhema je Kante usao umjesto Mounta na poluvremenu i mi smo nakon toga izdominirali.

Formacija je samo na papiru, mnogo je vazniji pristup samoj utakmici.

Post se sviđa 1 članu
Igi  

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2022 Chelsea Balkan