Jump to content

EFL Cup 1/8 finals: Southampton (H) 26.10. utorak [20:45]


Adi

Recommended Posts

Chelsea-vs-Southampton.jpg

 

Drugi put u samo mjesec dana dočekujemo Southampton, samo što se ova utakmica igra u okviru kupa. U ovom periodu igramo veliki broj utakmica protiv slabijih protivnika, ali se ova čini najmanje značajnom od svih. Trofej u nekom kupu je svakako jedan od ciljeva, ali su nam pobjede u ostalim takmičenjima mnogo važnije. Mislim da možemo da ih pobijedimo i u kombinovanom sastavu i najvažnije je da se ovdje niko ne povrijedi.

 

Southampton je u prošloj rundi prošao Sheffield na penale, a prije toga su pobijedili Newport sa 8:0. Izostanak Broje za njih može biti značajan hendikep jer je u međuvremenu ušao u dobru formu i donosi bodove ekipi. Ne znam kakvi smo mi sa izostancima, ali svakako ne bih žurio sa povratkom igrača u ovoj utakmici. Očekujem dosta promjena i da taj Saul dobije novu šansu da ga vidimo. Također bih volio vidjeti Sarra, Loftus-Cheeka i Hudson-Odoija od prve minute.

 

Za kraj jedna zanimljivost. Ovo će nam biti 15. utakmica u sezoni, od toga smo 12 odigrali u Londonu.

Link to comment
Share on other sites

Bas se borio Southampton, pogotovo zapazen je bio ovaj lik sa tetoviranim vratom nazad. Izgleda frajer ko pripadnik zemunskog klana s kraja devedesetih, ali je odigrao momacki.

Pobjeda i prolazak ponovo uz dosta srece. Nismo nista bolji bili ali dobro da je ovan celavi zapuca preko stadiona na kraju i prodjosmo.
Link to comment
Share on other sites

Uz odreÄ‘ene poteÅ¡koće proÅ¡li smo dalje u 1/4 finale ovog najmanje bitnog takmičenja. 

Večeras mi je dobar bio Havertz, hrvao se s onim njihovim stoperom. Kepa opet nesiguran , kasnije je upisao par lijepih odbrana,  posebno ona u nadoknadi.  Steta za Saula, mnogo bi mu značilo da se upisao u listu strijelaca, večeras je mnogo bolje izgledao nego predhodne utakmica ali daleko je to od nekog vrhunskog nivoa.

Link to comment
Share on other sites

steta za saula, mogao je lijepe golove zabiti veceras, al polako fata ritam.

njemu mora neko svake minute spominjati da igra u engleskoj, a ne u spaniji. u pocetku utakmice cesto nije bio svjestan da mora brze reagovati s loptom jer stalno neko iza vreba ko ce oteti loptu.
Link to comment
Share on other sites

Uspio sam pogledati samo penale, tako da igru ne mogu da komentarišem. Havertz je na takvom nivou forme i samopouzdanja da nije uvršten među 5 koji će izvesti penal. Inače nije promašio penal u karijeri, a izvodio je za Bayer i mladu reprezentaciju. Velika je šteta što Tuchel nije u stanju da promijeni formaciju. Nastavljam otvarati teme jer smo opet pobijedili.

 

Bas se borio Southampton, pogotovo zapazen je bio ovaj lik sa tetoviranim vratom nazad. Izgleda frajer ko pripadnik zemunskog klana s kraja devedesetih, ali je odigrao momacki.

 

Preziva se Vojnović tako da nije isključeno.

Link to comment
Share on other sites

Kurac se čeliče, iz utakmice u utakmicu sve biše bogaram.

Mislio sam na igrace, ne na gledaoce. :D

 

Solidna partija, moglo je i bez penala, ali sta je tu je, necu da se zalim, nadam se da i u sledecoj fazi igramo protiv nekog ozbiljnog protivnika, ili Liverpool ili City.

Link to comment
Share on other sites

Da li je do Tuchela ili je do igraca? Evo konkretno ovu utakmicu protiv Sotona? Uzevsi u obzir da su igrali igraci kao Alonso, Sarr, Saul, Ziyech, Barkley? Realno da li su oni zapravo bolji od ovih igraca koji su igrali za Soton?

Previse se kritikuje vecerasnja utakmica u kojoj i da smo ispali ne bi bio smak svijeta. Toliko je bitno takmicenje.
Link to comment
Share on other sites

Sinoc raspad sistema, toliko gresaka pri jednostavnim pasovima, zamislio sam se, jebote jel ja gledam Chelsea ili bosansku ligu..

Zato se Southampton vratio u tekmu, jer smo im jednostavno konstantno poklanjali loptu.

Ne hvalite nikoga od sinoc, a nemojte ni previse pljuvati, ipak je ovo samo carabao cup.

Zanimljivo da sada sve penale sigurno dobijamo, a jedan duzi period smo ispadali redovno na iste.
Link to comment
Share on other sites

Sinoc raspad sistema, toliko gresaka pri jednostavnim pasovima, zamislio sam se, jebote jel ja gledam Chelsea ili bosansku ligu..

Zato se Southampton vratio u tekmu, jer smo im jednostavno konstantno poklanjali loptu.

Ne hvalite nikoga od sinoc, a nemojte ni previse pljuvati, ipak je ovo samo carabao cup.

Zanimljivo da sada sve penale sigurno dobijamo, a jedan duzi period smo ispadali redovno na iste.


Sad imamo Kepu :D
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo da sada sve penale sigurno dobijamo, a jedan duzi period smo ispadali redovno na iste.

 

Nakon pobjede na penale protiv Villarreala svi su dobili na samopouzdanju. Sada znaš da će Kepa nešto da odbrani i ne ulazi se u paniku nakon promašaja. Kepa je naš kup golman i ta situacija je idealna. Ako u Ligi Prvaka dođe do penala Kepa će da uđe umjesto Mendya. Mislim da i sam Mendy zna da je ovaj bolji u branjenju penala, a i da nije znao shvatio je prethodnih mjeseci. Mendy (naizgled) nije neko sa prevelikim egom tako da to nije problem.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...