Skoči na sadržaj

Foto

Matchday 06: Manchester City (H) 25.09. sub [13:30]

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
47 odgovora na ovu temu

#41 BT14

BT14

komad

• Korisnik
  • 2,244 postova
  • 963 lajk(ova)
  • Time Online: 51d 21h 46m 47s

Postirano 25 September 2021 - 18:24

Pogrešna taktika,pogrešna formacija, ako će već igrati sa 3 u vezi onda barem 1 mora moći ponuditi nešto u napadu. Dakle Mount,Havertz ili Ruben. Tako da to izgleda više 3 4 1 2, nego li 3 5 2. Duga sezona, puno je bilo očekivati da iz ovog niza utakmica izađemo neporaženi, idemo se vratiti na pravi put protiv slabašnog Juvea. Također ni naše napadačke opcije ne igraju na svom nivou tako da ne treba previše ni Tuchela kritikovati.

#42 KurjeOko

KurjeOko
  • Korisnik
  • 29 postova
  • 10 lajk(ova)
  • Time Online: 6h 19m 16s

Postirano 25 September 2021 - 23:56

Me znam sta je ovo danas bilo, al i nema veze mi smo njih dobijali kad je bilo najvaznije, kiks se je morao dogoditi kad tad, bolje na pocetku da znamo na cemu smo, nego pred kraj.

Post se sviđa 1 članu
chiba  

#43 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,674 postova
  • 4598 lajk(ova)
  • Time Online: 277d 10h 37m 21s

Postirano 26 September 2021 - 08:22

Pogledao sam snimak utakmice i zaista sam se trudio da vidim u cemu je problem bio juce.

Nisu nasi uopste usli pickasto u mec, nisu uopste usli s idejom ajmo se braniti duboku na nasoj polovini. Bili smo na to primorani od strane Citya. Medjutim zasto je to tako bilo?

Bukvalno najveci problem je bio u selekciji igraca i samoj taktici. Sa klasicnim veznim igracima u vezi Jorginho, Kovacic i Kante i sa usamljejim Wernerom i Lukakuom gore, bio je bas veliki razmak izmedju te dvije linije. Dakle nije bilo opcija izmedju napada i veze, falilo je igraca izmedju linija, half spaces, prostor gdje se razbija presing. Ono sto smo imali u vidu Mounta i Havertza prethodne tri utakmice kada smo ih dobili.

I ja uvijek branim Tuchela, do sad je fakticki uvijek postavljao dobro takiku, nalazio rjesenja ali juce je bukvalno najveci razlog lose igre njegova pogresna taktika.

Ako se osvrnemo na prethodne tri utakmice kada smo ih dobili, pa bukvalno imali smo dva igraca u tim half space prostorima, izmedju napada i veze, Mount i Haverz/Ziyech. Juce su bas tu, na tim pozicijama igraci falili, igraci koji ce povezati vezu i napad.

Ako je Tuchel juce vec postavio onakvu formaciju, onda je trebao igrati dugim loptama i preskakati taj prostor gdje su nam falili igraci. Bukvalno ponudili smo Cityu da nam udare presing bez ikakve sanse da im razbijemo isti. Nasi su bili zbunjeni juce, nisu znali sta da rade.

Bas sam u detalje pogledao utakmicu i trazio sam razlog nase lose igre juce. Odgovorno tvrdim da je razlog nista drugo nego formacija koju smo igrali i veliki prazan medjuprostor izmedju veze i napada. Zato su neki igraci i underperformali, ne samo zato sto su imali los dan vec zato jer su taktick bili zbunjeni i nisu imali adekvatno rjesenje na to.

Greska Tuchela 1/1. Iz gresaka treba uciti i nadam se da jeste.

Ajmo pobjedit Juventus.

Post se sviđa 3 članova
Adi  , Igi  , King Chelsea  

#44 King Chelsea

King Chelsea
  • Korisnik
  • 5,209 postova
  • 4688 lajk(ova)
  • Time Online: 93d 12h 5m 29s

Postirano 26 September 2021 - 08:53

Ma baš to hamco, ubila nas je ta neka taktička zbunjenost, nikada do sad nisam vidio onako nemoćnog Kantea, znači momak koji inače preore teren nije znao gdje goni, gledam ga juče u toliko situacija čovjek dobija loptu uz aut liniju i osuđen je na igru 1 vs 1 ili 1 vs 2 sa njihovim igračima, normalno momak tu ne može ništa. Druga stvar, visio je u nekom međuprostoru gdje nije bilo nikog ni da može normalno dodavanje odigrati. Najviše mi je išla na živce ta tvrdoglavost do besvijesti da se lopta iznosi pass igrom, i posle 30 minuta si mogao vidjeti da to nece ići, u istom momentu na terena imaš Lukakua, napadača koji je vjerovatno trenutno najbolji napadač u igri leđima, sve to zapostavljaš i nastavljaš srljati u propast. Zar je sramota odigrati dugu loptu, zar je sramota koristiti fizičku dominantnost svog napadača, ne razumjem.

Nije problem u porazu, problem je što smo se prepustili činjenici da ne ide nista, apsolutno Tuchelov poraz, ali jbg sta da se radi.

#45 cobinho

cobinho
  • Korisnik
  • 734 postova
  • 142 lajk(ova)
  • Time Online: 12d 4h 15m 1s

Postirano 26 September 2021 - 11:14

Ja se nadam da je ovaj energetski pad trenutan. Saul sa svojim pravim kvalitetima je nam je falio ali definitivno je da je daleko jos od onoga sto nam treba. RLC je ubacen jer je fizicki mogao da dobije sve duele sa njima i ako ga vrati u onu formu pod Sarijem mi smo dobili jako mnogo cak i vise nego sa Saulom a muslim da je Tuhel to nanjusio sa njim.
Do duse, citi je pruzio najbolju partiju od pocetka sezone i energetski su se istrosili kao da su igrali produzetke. To markiranje svakog naseg igraca im je donelo rez ali kontam da ce se uskoro opet saplesti.
Falio je mnogo Mount ali je fakat da on sam ne moze da izgura celu sezonu na toj poziciji i da ce na zimu od trojca Odoi, Zijeh Pulisic morati da se odrekne jednog a sto da ne i dvojice igraca zarad jednog valjanog.

#46 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,674 postova
  • 4598 lajk(ova)
  • Time Online: 277d 10h 37m 21s

Postirano 27 September 2021 - 12:53

Pogledao sam snimak utakmice i zaista sam se trudio da vidim u cemu je problem bio juce.

Nisu nasi uopste usli pickasto u mec, nisu uopste usli s idejom ajmo se braniti duboku na nasoj polovini. Bili smo na to primorani od strane Citya. Medjutim zasto je to tako bilo?

Bukvalno najveci problem je bio u selekciji igraca i samoj taktici. Sa klasicnim veznim igracima u vezi Jorginho, Kovacic i Kante i sa usamljejim Wernerom i Lukakuom gore, bio je bas veliki razmak izmedju te dvije linije. Dakle nije bilo opcija izmedju napada i veze, falilo je igraca izmedju linija, half spaces, prostor gdje se razbija presing. Ono sto smo imali u vidu Mounta i Havertza prethodne tri utakmice kada smo ih dobili.

I ja uvijek branim Tuchela, do sad je fakticki uvijek postavljao dobro takiku, nalazio rjesenja ali juce je bukvalno najveci razlog lose igre njegova pogresna taktika.

Ako se osvrnemo na prethodne tri utakmice kada smo ih dobili, pa bukvalno imali smo dva igraca u tim half space prostorima, izmedju napada i veze, Mount i Haverz/Ziyech. Juce su bas tu, na tim pozicijama igraci falili, igraci koji ce povezati vezu i napad.

Ako je Tuchel juce vec postavio onakvu formaciju, onda je trebao igrati dugim loptama i preskakati taj prostor gdje su nam falili igraci. Bukvalno ponudili smo Cityu da nam udare presing bez ikakve sanse da im razbijemo isti. Nasi su bili zbunjeni juce, nisu znali sta da rade.

Bas sam u detalje pogledao utakmicu i trazio sam razlog nase lose igre juce. Odgovorno tvrdim da je razlog nista drugo nego formacija koju smo igrali i veliki prazan medjuprostor izmedju veze i napada. Zato su neki igraci i underperformali, ne samo zato sto su imali los dan vec zato jer su taktick bili zbunjeni i nisu imali adekvatno rjesenje na to.

Greska Tuchela 1/1. Iz gresaka treba uciti i nadam se da jeste.

Ajmo pobjedit Juventus.

Evo bas ono o cemu sam ja pricao da su falili igraci u half space pozicijama, iza napadaca. To su igraci na pocijama idealna za razbiijanje presinga. A tu je bila velika praznina izmedju veze i napada, zato nas i jesu toliko pritisnuli. Apsolutno takticka greska.

Bas o tome pricaju na ovom podcastu, inace Julien Lauren je jedan od najboljih pundita, rijetko ko je realan i mislim da poprilicno gotivi Chelsea.

https://youtu.be/AdJMAF2l27w?t=206

Post se sviđa 1 članu
BT14  

#47 lampard8

lampard8
  • Korisnik
  • 958 postova
  • 145 lajk(ova)
  • Time Online: 6d 4h 16m 15s

Postirano 27 September 2021 - 16:19

U prevodu falio je Mount koji ce dolaziti po te lopte na sredini terena i iznosit ih prema naprijed ili eventualno Havertz sto je Tuchel pokusao  u 60 toj minuti, ali je zbog rezultata puhalo pozadi. Kako god svi se slazemo takticka greska i zasluzena pobjeda Citya i naravno uvijek biram ovakav poraz nego poraz u finalu LP. :D

#48 ker

ker
  • Korisnik
  • 3,795 postova
  • 3818 lajk(ova)
  • Time Online: 146d 2h 27m 42s

Postirano 27 September 2021 - 17:52

Overkill za sredinu imati tri defanzivna vezna bez ijednog ofanzivnog veznog. Kukavicluk na kvadrat, ali od strane trenera.

Mogao je komotno izaci sa 3 4 2 1.

Mendy, Azpi, Christensen, Rudiger, James, Kante, Kovacic, Mount, Werner, Lukaku.

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2022 Chelsea Balkan