Jump to content

Saul Niguez (2021-2022, 23 nastupa)


ker

Recommended Posts

Mogao si odmah otvoriti temu u prvom timu, ali neka i moderatori nešto rade. Ovo me podsjeća na ljetni prelazni rok 2014. godine kada smo na formiran tim samo dodali ono što mu nedostaje. Costa, Fabregas i Courtois vraćen sa posudbe.

Link to comment
Share on other sites

Mogao si odmah otvoriti temu u prvom timu, ali neka i moderatori nešto rade. Ovo me podsjeća na ljetni prelazni rok 2014. godine kada smo na formiran tim samo dodali ono što mu nedostaje. Costa, Fabregas i Courtois vraćen sa posudbe.

 

Ma neću da baksuziram, neka je prebaci neko kad bude zvanično. :D

Link to comment
Share on other sites

A zasto ga Simeone daje?

Mislim da žele dovest Griezmana na posudbu koji je na velikoj plati pa ce ovih 5 miliona pokriti njegovu platu. Barca se želi Griezmana riješit i ne vjerujem da će tražiti neki keš za samu posudbu.
Link to comment
Share on other sites

Očigledno da smo kupovali samo ono što je Tuchel odobrio, bez bilo kakvog skretanja sa tog nekog puta koji nam je omogucio osvajanje LP, bez nekih lijevih kupovina. Napadač je bio prioritet, pojačanje za napad, pojačanje za sredinu terena, eto falio je taj Kounde da se defanziva pojača i da se zaokruži extra prelazni rok, ali jbg.

Na kraju Lukaku i Saul, po meni kvalitetni igrači, Tuchel je zaslužio da mu vjerujemo jer su i jedan i drugi njegov izbor.
Link to comment
Share on other sites

Dobro pojačanje i odličan posao, jako jeftina posudba, plus otkup nije obavezan. On je taj koji bi trebao da mijenja Jorginha ili da ako se dokaže uleti i u prvih 11. 
 
 
Odličan posao još jednom


Dobar je Saul i u defanzivi, puno bolji od kovacica i Jorginha. Vjerovatno protiv slabijih ekipa u ligi koje se samo brane ce on startati sa Jorginhom.
Link to comment
Share on other sites

Očigledno da smo kupovali samo ono što je Tuchel odobrio, bez bilo kakvog skretanja sa tog nekog puta koji nam je omogucio osvajanje LP, bez nekih lijevih kupovina. Napadač je bio prioritet, pojačanje za napad, pojačanje za sredinu terena, eto falio je taj Kounde da se defanziva pojača i da se zaokruži extra prelazni rok, ali jbg.

Na kraju Lukaku i Saul, po meni kvalitetni igrači, Tuchel je zaslužio da mu vjerujemo jer su i jedan i drugi njegov izbor.

Mislim da nakon partija Chalobaha Tuchel i nije toliko insistirao na pojačanju u odbrani, mada u slučaju neke povrede Azpija, velikog broja utakmica i svega može se reći da nam malo škripi po toj desnoj strani kada su u pitanju desni wing back i desni stoper konkretno ali dobro. Zato smo ostavili Odoia da nam igra Wing backa ehehehe


Nigde se ne spominje koliki bi otkup bio i kolika mu je plata al ja mislim da je preko 10milki po sezoni.

Ne, nekih 7 miliona Eura po sezoni su mu primanja, to ti je nekih 135k p/w

 

Što se tiče otkupne klauzule ona je maksimalno 45 miliona Eura čini mi se...

Link to comment
Share on other sites

Saul od prije 2 sezone ce vrlo lako izbaciti Kovacica i Jorghinha iz prvih 11. Saul iz prosle sezone nema sta traziti u prvih 11. Vidjet cemo kakav ce se pojaviti u Londonu. Nema obaveze otkupa tako da ne mozemo fulati s ovim transferom, ako se ne pokaze nikom nista za slj sezonu su tu Gimour i Gallagher. Ako se pokaze, otkupimo ga zw 40 tak miliona i rijesimo se Kovacica. Vrlo jednostavno.

Dobro dosao Saule.
Link to comment
Share on other sites

Prije ga vidim kao nekoga ko će mijenjati Jorginha nego Kovačića. Saul od prije dvije sezone je bio jedan od najboljih igrača na svojoj poziciji a još je mlad u najboljim godinama tako da ako se uklopi u ekipu i Tuchelovu viziju sigurno je da je pun pogodak. Ono što je bitno prije svega je da dolazi iz ekipe u kojoj se ginulo na terenu svaku utakmicu.

Link to comment
Share on other sites

  • reLo changed the title to Saul Niguez (2021-2022, 23 nastupa)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...