Jump to content

Matchday 26: Manchester United (H) (28.02. ned.) [17:30]


Kun Aguer0

  

11 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

0_chelseablog.jpg

 

 

Evo ga, derbi kola i još jedna teška utakmica u nizu i gustom rasporedu. Utakmica protiv meni lično jedne od najmržih ekipa.

 

Dugo ih nismo dobili na Stamfordu, haman dvije godine, zadnje tri utakmice na naÅ¡em stadionu smo izgubili od njih i to se mora prekinuti. 

 

Direktan okršaj u borbi za top4 i utakmica koja se mora dobro postaviti i odigrati. United ove sezone više sreće nego nekog znanja i dobre igre ali uvijek su imali tu neku dozu sreće jebem li ih.

Link to comment
Share on other sites

  • Postova 71
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

United ima individualno strasno dobre pojedince. Bruno, Rashford, pa cak i Martial su igraci koji cak i kad ekipa ne igra dobro mogu jednim potezom napravit mnogo i zabiti gil ni iz cega.

Ovu utakmicu ne smijemo izgubiti. Trebamo pobjediti i to treba biti cilj, ali ne smijemo izgubiti.

Ocekujem da i njih izdominiramo i pobjedimo.
Link to comment
Share on other sites

Ovo je za mene najveći derbi. Govorio sam prošli put zašto, neću ponavljati. Moram što kraće da bi i kličko mogao pročitati. Govorio sam za Atletico da je ozbiljan tim. Ovo nije toliko ozbiljan tim. Skloni su amaterskim potezima, a sa druge strane imaju takve individualce da mogu pobijediti koga god hoće. Imamo 2 dana odmora pred utakmicu više, ali će oni u svojoj utakmici vjerovatno odmarati glavne igrače i zbog toga se ta naša prednost neće osjetiti. Borba za vrh će biti neizvjesna do samoga kraja, a porazom na ovoj utakmici gubimo iz dometa još jednu ekipu. Pobjedom činimo borbu još neizvjesnijom i uvlačimo još ekipa u nju.

 

Očekujem da mi budemo tim koji će više držati loptu u svom posjedu i više pokušavati da napada. Nadam se da nećemo insistirati na anti-fudbalu kao u prethodnim derbijima. Napast ćemo ih, ne vjerujem da ćemo se previše zalijetati. Kako god se završi, opet će se pisati da smo igrali protiv bunkeraša i iz toga se vaditi neki zaključci. Ovu utakmicu pobjeđuje tim čija odbrana napravi manje gluposti.

 

Sastav koji očekujem:

 

                     Mendy

 

Azpilicueta Christensen Rudiger

 

James Kovačić Jorginho Chilwell

 

              Havertz Mount

 

                     Werner

 

Zašto? Odbranu, tj. trojku i golmana ne vjerujem da će dirati. To ne mijenja tako često, a nisam siguran da će se Silva osposobiti toliko da bude starter. Mislim da će oba beka zamijeniti, da će ići opreznije. Nije bio nešto impresioniran njima, a ima ko da ih zamijeni. Mount i Jorginho će sigurno igrati jer neće igrati protiv Atletica. Abraham se nije nešto pokazao, previše bi bilo da Giroud starta dvije zaredom, zato očekujem Wernera, a Havertz bi bio taj koji bi se borio u skoku.

Link to comment
Share on other sites

Volio bih opet vidjeti Kepu na golu. U vezi ne znam što očekivati, možda bolje funkcioniramo bez Kantea. Kovačić je jedini siguran u veznom redu, nadam se samo kako će ostati pošteđen od ozljeda. Mislim kako će sastav biti sličan kao protiv Atletica, formacija isto 343 kao do sada
Link to comment
Share on other sites

Borba za TOP 4 će biti bukvalno do zadnjeg atoma snage, tako da mislim da je svima jasno da se ovo ne smije izgubiti ako želimo da budemo tu u vrhu i da eventualno još neku ekipu koja je ispred nas uvučemo u tu borbu za TOP 4, jer ako nam neko previše pobjegne teško da ga možemo stići.

Ova utakmica će pokazati da li Oleov United nije odgovarao Lampardu ili ne odgovara ovoj ekipi, posljednji put ih pobjedili na Bridgeu 2018. godine što je u ovo doba kada United nije na vrhuncu i nema konstantu dobrih sezona prilično loš podatak.

Uniteda kao kolektiva se ne treba plašiti jer uglavnom kod njih radi taj faktor individualnog kvaliteta kojeg pojedinci imaju, naravno tu prije svega mislim na Brunu statistika od 15 golova i 10 asistencija dovoljno govori to je statistika koju sve i jedan naš igrač moze samo sanjati, to je statistika na nivou Hazarda, bilo je tu par golova iz penala to stoji ali sam njegov uticaj je ogroman. Uz njega tu su Rashford, Cavani..
Link to comment
Share on other sites

Time sto je pored toga sto je placen puno, donio na europa ligu, a i odigrao je pod Tuchelom dobro, sto da ne i dalje mu dati sansu, pa ako je ne iskoristi opet onda se moze pricati o tjeranju.

 

Sve okej, samo bih prije rekao "branio na utakmicama Lige Europe koju smo osvojili", nego "donio nam LE".

Link to comment
Share on other sites

Da nisu Giroud i Hazard kidali, donio bi on nama karinu.

Sve mogu shvatiti, glede fudbala i tjeranje trenera, pljuvanje novog, pljuvanje igraca, razumijem da svako ima svoje favorite.
Razumijem i Tuchela kada koristi Alonsa iako mi je muka od istog, ma sve cu razumit, ali da neko zeli ponovo Kepu na golu, ne mogu brate.

Znam da sam dosadan, na svakoj temi o tome pisem, ali eto moram, povuce me.
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da ce biti iznenadjenja u sastavu. Ja bih mozda probao Havertza umesto vernera i Kantea koji mora da prati Bruna fernandesa. Skroz nepredvidiva utakmica gde moze svega da bude.
Jedino u sta sam siguran da cemo izgledati disciplinovano a 3 boda ovde uvlavnom donosi i trenutna inspiracija. Ni bod nije los.
Link to comment
Share on other sites

Budući da Mounta nema protiv Atletica probao bi sa Ziyechom ili Havertzom od prve minute, sve zavisi kojeg Tuchel planira gurnuti protiv Atletica ali jedan od njih bi startao, da se uigra, uđe u ritam i da vidimo u kakvoj su formi jer trenutno je nedostatak Mounta veliki problem.

 

Gurnuo bi Wernera u špic jer mislim da je odbranu Uniteda najlakše penetrirati sa njim, pogotovo maloumnog Maguirea. Iza njega Kai i Mount i sredina Kova i Kante... pozadi sve osim jebenog Alonsa

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...