Skoči na sadržaj

Foto

Matchday 25: Southampton (A) 20.02. sub. [13:30]

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
31 odgovora na ovu temu

Anketa: Matchday 25: Southampton (A) 20.02. sub. [13:30]

Koga želite na golu ?

Ne možete vidjeti rezultate ankete sve dok ne glasate. Molimo prijavite se i dajte svoj glas da bi ste vidjeli rezultate glasanja.
Glasaj Gosti ne mogu glasati

#1 Kun Aguer0

Kun Aguer0
  • Moderator
  • 11,360 postova
  • 5897 lajk(ova)
  • Time Online: 79d 19h 37m 20s

Postirano 16 February 2021 - 10:12

southampton_chelsea_preview.jpg

Subota, odmah prva tekma, milina.

Utakmica prije početka LŠ, očekujem puno trke, Soton jako dobra ekipa (bez obzira što im svake sezone neko uvali 9 komada) biće ovo jebena tekma ali nadam se pobijedi i nastavku dobre serije.

Post se sviđa 1 članu
Emcomne  

#2 Adi

Adi
  • Korisnik
  • 2,987 postova
  • 812 lajk(ova)
  • Time Online: 75d 2h 18m

Postirano 16 February 2021 - 11:25

Eh konačno jedan drugačiji protivnik kojem se igra fudbal. Protivnik koji je najviše igrao fudbal protiv Tuchela je Sheffield, a njih je njihov fudbal odveo na zadnje mjesto. Ovo će biti svakako jedan novi izazov i baš me zanima hoće li opet biti ista formacija i isti igrači ili će nešto da mijenja. Napokon imamo i više od 3 dana između 2 utakmice što je jako važno.

Oni su u seriji od 6 poraza zaredom. Neke su utakmice izgubili jer eto igranje rukom u 16-ercu nije penal i kad Ings ispruži ruku to je offside. Neki su porazi bili bolni, znamo već koji. Nakon dugo vremena imaju sve glavne igrače na raspolaganju. Toliko su imali povrijeđenih igrača da je morao onaj nesretni Jankiewitz da igra neke utakmice, a bilo je tu još anonimusa koji su igrali. Igraju 4-4-2, trude se igrati pressing, linija odbrane im je visoko postavljena. Opasni su iz svih vrsta prekida, Ward-Prowse tu briljira, a Bednarek i Vestergaard su u jednom trenutku bili drugi i treći najbolji skakači lige.

Od naših očekujem da Werner bude u timu. Vidjeli smo u prvom dijelu sezone kako je to izgledalo sa njim na terenu i kako je koristio prostor iza leđa njihove odbrane. Ostalo neka bude kako bude. Mislim da ćemo primiti gol, ali da ga ovaj put neće zabiti Rudiger.

#3 rustincohle

rustincohle
  • Korisnik
  • 3,250 postova
  • 3455 lajk(ova)
  • Time Online: 122d 16h 38m 18s

Postirano 16 February 2021 - 12:36

Sto se tice ankete rekao je Tuchel da brani Mendy sljedecu.

Sto se tice utakmice, nadam se da ce ovi nastaviti niz poraza i da ga nece prekidati bas sad.

#4 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Global moderator
  • 11,181 postova
  • 5552 lajk(ova)
  • Time Online: 404d 19h 27m 36s

Postirano 16 February 2021 - 13:12

Zajeban je S'thampton iako su u katastrofalnoj seriji poraza. Mendy vjerovatno brani, ali ja bih zelio Kepu naravno :)

Zanima me da li ce gledati na ligu sampiona ili ce se fokusirati sa sastavom bas za S'thampton.

#5 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 5,692 postova
  • 4049 lajk(ova)
  • Time Online: 252d 6h 11m 22s

Postirano 16 February 2021 - 15:12

Kad skontas da nam je protiv Newcastle bila jaca klupa od prve postave. Mogao bi Tuchel mijenjati komotno pogotovo sto nam ide i liga sampiona. Kovacic je od krucijalne vaznosti, ne bi bilo mozda lose odmoriti ga malo. 

Tuchel izjavio da ce dati igracima i osoblju 2 dana odmora. Tek u cevrtak nazad na trening.

#6 lampard8

lampard8
  • Korisnik
  • 767 postova
  • 92 lajk(ova)
  • Time Online: 4d 15h 35m 57s

Postirano 16 February 2021 - 16:23

Bice tesko oni u negativnoj seriji nama utakmica pred gostovanje Atletiku, ali u takvoj smo situaciji da nam je svaka utakmica u ligi bitna. 

Nadam se nastavku dobrih rezultata.

#7 apeiron

apeiron
  • Korisnik
  • 1,937 postova
  • 1775 lajk(ova)
  • Time Online: 210d 10h 5m 26s

Postirano 16 February 2021 - 16:26

Nadam se da dobijamo ovo, poslije njih slijedi težak raspored.

#8 Kun Aguer0

Kun Aguer0
  • Moderator
  • 11,360 postova
  • 5897 lajk(ova)

Postirano 16 February 2021 - 18:58

Što se lige tiče nema lake i nebitne utakmice do samoga kraja, tako je bilo prošle sezone, tako će vjerujem biti i ove. U prvoj utakmici smo protiv njih nesretno ispušili u zadnjoj minuti, nadam se da će ovaj put biti više sreće...

Kepa

Reece Zouma Silva(Christensen) Chilly

Danac neka počne, da ga maloumnik opet ne zabije, Zouma mora biti tu zbog skok igre, naravno počeo bi sa četiri pozadi

Kante Mount

Kante tu kao podrška na svojoj poziciji uz Mounta, Kova na odmor da se čuva za Atletico

Pulišić Ziyech CHO

Werner

Ovako bi izgledao napad, tri brza igrača jer im je odbrana visoko, visoki su te samim tim i sporiji malo a ovi momci im sigurno mogu pobjeći, Ziyech bi bio taj play, dao bi mu malo više loptu u noge, čisto da vidimo ima li išta od njega

Kako će izgledati sastav

Mendy

Azpi Christensen Rudiger

Reece Jorginho Kova CHO

Mount Werner 

Giroud

Post se sviđa 1 članu
rustincohle  

#9 apeiron

apeiron
  • Korisnik
  • 1,937 postova
  • 1775 lajk(ova)
  • Time Online: 210d 10h 5m 26s

Postirano 17 February 2021 - 10:46

Hoćemol vidjet Havertza u ovoj utakmici. Treba ga odmah u vatru umjesto Abrahama a iza njega Werner. Lom haha

Post se sviđa 1 članu
Kun Aguer0  

#10 Spaha

Spaha
  • Korisnik
  • 5,585 postova
  • 5006 lajk(ova)
  • Time Online: 171d 9h 34m 9s

Postirano 17 February 2021 - 22:02

Konacno neki termin kad cu moci normalno pogledati utakmicu

Post se sviđa 1 članu
rustincohle  

#11 Emcomne

Emcomne
  • Korisnik
  • 225 postova
  • 88 lajk(ova)
  • Time Online: 6d 21h 19m 26s

Postirano 18 February 2021 - 21:56

Bice ovo zanimljiva utakmica, moj omiljeni termin 13:30. Nadam se da cemo napokon vidjeti Bena i Reeca da se odmore ovi "standardni igraci" Alonso i Aspi. Sotonu se odbrana blago receno raspada, jedina opasnost su Ings i Ward Prowse. Ocekujem dosta golova nekih 4:1 za nas. Prosli put sam pogodio sve osim golmana pa da probam opet: Mendi, Aspi(iako bih volio James), Christiansen, Rudiger, Alonso(iako bih volio Chilwel, Kova, Jorg, Mount, Pulusic, Cho, Werner.

#12 Tumbas

Tumbas
  • Korisnik
  • 4 postova
  • 10 lajk(ova)
  • Time Online: 2h 44m 49s

Postirano 20 February 2021 - 07:34

Biće revolveraški obračun, čini mi se. Očajne rezultate imaju u poslednje vreme, sigurno će tražiti prekid serije i biće maksimalno naoštreni. Plašim se da će glave biti u Madridu i da možemo prosuti bodove. Ali, neka bude kako mora. Timo što više da igra, samo da diže samopouzdanje. Odmoriti Kovačića, Mendy danas na gol, a Kepa u Madridu. 

Post se sviđa 2 članova
Kun Aguer0  , rustincohle  

#13 Adi

Adi
  • Korisnik
  • 2,987 postova
  • 812 lajk(ova)

Postirano 20 February 2021 - 10:55

152331205_10159429184267259_889546243094

Igi, jesi ti admin na Chelsea Football Club?

Dobar ovaj termin. Probudiš se i odmah utakmica.

Post se sviđa 1 članu
Igi  

#14 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 5,692 postova
  • 4049 lajk(ova)
  • Time Online: 252d 6h 11m 22s

Postirano 20 February 2021 - 12:34

Po postavi rekao bih da bi iducu protiv Atletica mogli igrati Kepa, Christensen(Silva), Jorginho, CHO pa mozda i Havertz.

#15 King Chelsea

King Chelsea
  • Korisnik
  • 5,041 postova
  • 4605 lajk(ova)
  • Time Online: 89d 10h 4m 57s

Postirano 20 February 2021 - 13:21

Nema mjesta ni za jednog krilnog igrača u sastavu, ne znam meni je stvarno tužno pogledati na sta nam liči sastav i formacija u odnosu na ono na šta bi to sve moglo ličiti, ponovo samo dva klasična ofanzivca na terenu..

Chilly opet klupa.

Post se sviđa 1 članu
strahinjaf  

#16 rustincohle

rustincohle
  • Korisnik
  • 3,250 postova
  • 3455 lajk(ova)
  • Time Online: 122d 16h 38m 18s

Postirano 20 February 2021 - 13:23

Po postavi rekao bih da bi iducu protiv Atletica mogli igrati Kepa, Christensen(Silva), Jorginho, CHO pa mozda i Havertz.

Ipak nije u stanju rotirati toliko, tako da sam siguran da će igrati Mendy, Jorginho, CHO, dok će Havertz jako teško. Iz kog razloga sad forsira Kovačića protiv Sotona nije mi jasno. Ako je nekog trebalo odmarati trebalo je njega...

Baš mi je bezveze što sad nije rotirao više.

#17 Whisper

Whisper

Mi sa juga ne znamo da promenimo avatara

• Global moderator
  • 10,639 postova
  • 6217 lajk(ova)
  • Time Online: 186d 22h 48m 32s

Postirano 20 February 2021 - 13:42

Ipak nije u stanju rotirati toliko, tako da sam siguran da će igrati Mendy, Jorginho, CHO, dok će Havertz jako teško. Iz kog razloga sad forsira Kovačića protiv Sotona nije mi jasno. Ako je nekog trebalo odmarati trebalo je njega...

Baš mi je bezveze što sad nije rotirao više.

Top4 je veći prioritet.

#18 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 14,894 postova
  • 12948 lajk(ova)
  • Time Online: 524d 23h 31m 39s

Titula

Postirano 20 February 2021 - 13:53

Ko li je ovima u Upravi prosuo suplju da je Tuchel neki ofanzivan trener, da mi je samo znati

#19 Adi

Adi
  • Korisnik
  • 2,987 postova
  • 812 lajk(ova)

Postirano 20 February 2021 - 14:27

- Može li se još koji put vratiti lopta golmanu, ljudine? Prvih 20 minuta nismo izlazili iz svojih 30 metara. Svaka druga lopta golmanu, možda smo i neki rekord postavili.

- Kovačić se nije uključio u utakmicu, vidi se da nam fali i zato smo stalno ispred svog gola. On je taj koji uzme loptu i prenese je naprijed kada to ne može pasom da se uradi.

- Svaki put kad izvedemo kombinaciju nakon kornera jedno dijete u Americi odustane od fudbala i pređe na baseball. Imaš najboljeg strijelca lige među odbrambenim igračima, jednog od najopasnijih skakača lige i ti odradiš korner tako da na kraju Alonso ubaci.

- Abraham je većinu vremena proveo u offsideu. Taman pomisliš da njemu treba da se pošalje lopta i vidiš da je 2 metra ispred svih.

- Kakvo je ono branjenje i gdje su ono naučili? Izlazi čovjek 1 na 1 sa golmanom, između njih nema pola metra i ti uklizavaš ne da ga oboriš, ne da mu izbiješ loptu, nego da ga izblokiraš. Za to golman služi, on je tu da ga izblokira, a ti idi iza ako prođe lopta golmana da si ti tu. Ovako si samo zbunio golmana koji ništa nije vidio i ovako bistar kao što jeste samo se prevalio na jedno (pogrešnu) stranu. Kakav cirkus.

- Kante je po mojim proračunima oduzeo 7 lopti. Opet je bilo grešaka u predaji, ali svugdje ga je bilo. James je odigrao za pohvaliti na obje strane, kao i Mount. Ostali onako.

- Ne znam koga da uvedemo da se ovo preokrene. Da je tu Pulišić znao bi. Ovako je najpametnije staviti Odoija umjesto Alonsa i promijeniti formaciju u 4-2-3-1. Prvi put gubimo pod Tuchelom, pa da vidimo kako ćemo se snaći.

#20 Kun Aguer0

Kun Aguer0
  • Moderator
  • 11,360 postova
  • 5897 lajk(ova)

Postirano 20 February 2021 - 14:29

Solidno su otvorili utakmicu, jeste bilo malo dosadno ali bili smo bolji, znali smo često napraviti višak ali u većini slučajeva su to usrali Alonso i Abraham.... Alonso koji se guzi pola sata pred centaršut i ne pogodi nikoga i jednostavno je prespor te Abraham koji igra za Soton.

Obojicu napolje izbaciti sad na poluvremenu ubaciti Odoia i Chillya ili Ziyecha

Pohvale za Kantea i Mounta, gaze u sredini zaista i Reece je dobar jako. Kova se malo uključio ali mislim da je umoran te da je njega trebalo odmoriti a na njegovo mjesto ubaciti Mounta a umjesto Mounta mozda Ziyecha....

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2021 Chelsea Balkan