Jump to content

Matchday 15: Arsenal (A) 26. 12. (18:30)


skaro

  

10 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Postova 69
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Forumaši sa najviše postova

KAKVA KURÄŒINELA ZA POÄŒETAK VIKENDA

 

 

MAJKU VAM JEBEM SVIMA REDOM U PIÄŒKU

 

 

 

Šteta što i El Neny nije zakucao ono pod prečku, te Laka kaznio Mendya i da nam petardu fino uvale, ovako smo još imali priliku da dođemo do 3:2 par minuta pred kraj. Tu bi i bilo neke nade, ljudi bi mislili da i nismo bili GOLA KURČINA te da smo odigrali nešto.

 

 

Svi ali bukvalno svi su odigrali za kurac, i sve ih treba nabiti na kurac, jedino Pulišić i Odoi, jedino oni da su uradili nešto...

 

Ali šta je za očekivati kad se svaki napad završava nekim kurčevim centarsutem i to na Abrahama koji je sam protiv stopera...

Link to comment
Share on other sites

Treba jebati mater najpre lampardu. Kome od igraca da zameris? Cilvelu i Dzejmsu koji pitanje koliko su bili spremni, ili Verneru koga je trener ubio u pojama taman toliko da moze da ga povede u drugu ligu enegleske. Ili Kovacicu koga je izmenio. Ili Kanteu koga u drugom vratio na neprirodnu poziciju? Abrahamu koga besomucno gadjaju centarsutevima a to nikad nije znao? Zorginju koji je vec celu god u kanalu? Haverzu koga je ubio u pojam i platio 90milki a ne zna sta ce sa njim? Odoiu koji se vraca iz povrede? Mauntu kojo jedino nesto pokusava da iskreira?
Link to comment
Share on other sites

Ma nas najveci priblem je vezni red, mene su danas Kovacic i Kante razocarali i nek mi samo jos neko spomene kako njih dvojica trebaju biti zajedno i mogu zajedno, pa svaki napad lopta ide nazad i dodaje se odbrambenim igracima, neku noc sam gledo PSG pa onaj jebeni Verati sam loptu donese do protivnickog sesnaesterca, mene je sramota danasnje predstave.
Link to comment
Share on other sites

Ono što meni najteže pada su porazi od timova koji su u raspadu. Gledaš ih iz sedmice u sedmicu kako poklanjaju protivnicima golove, prave glupe penale, glupe crvene kartone, ne mogu ništa da stvore i stvarno zasluženo gube te utakmice. Posebno timove koji u tom trenutku sistemski propadaju kao United na "vrhuncu" ili ovaj sad Arsenal. I onda ti dođe jedan takav tim koji mjesec dana nije dao gol iz igre, dođe bez 4 standardna prvotimca, stavi 2 debitanta u ovoj sezoni i onda izgubiš od njega. Pa ja ne znam sa čim to da uporedim. Nema te paralele da povučem.

 

Prvo da se pozabavim nama. Primili smo 3 gola, ali nikome iz odbrane nemam šta puno da zamjerim. Iznenadio sam se kad sam vidio Jamesa i Chilwella od prve minute. Dobro je što su zdravi. James je napravio penal, prije par dana je isto napravio neki penal koji je bio poništen. Treba malo da poradi na koncentraciji. Zouma i Silva su imali dobre šanse glavom u napadu, u odbrani su uglavnom dominirali u zraku što je bilo i za očekivati. Vezni red i napadači su trebali preuzeti više odgovornosti. Jedini koji je preuzimao odgovornost bio je Pulišić. Rekao sam na poluvremenu da su nam neophodne bilo kakve izmjene. Bolje da je Havertza uveo na poluvremenu, doveden je da bude taj koji će razbijati bunkere pasovima. Uvođenje Jorginha nije bilo od velike koristi. Danas smo gledali lošu verziju Sarriballa. Odoi je bio samo dodatni bek koji će da nabacuje. Na kraju je jedini asistirao.

 

Arsenal je u zadnje vrijeme imao dosta sreće protiv nas. Mislio sam da je krajnje vrijeme da je mi dobijemo. Nismo je dobili. Dobili su penal, kasnije su dali gol iz slobodnjaka kakav će se ponoviti za 4 godine, a Sakin gol je čista slučajnost. Možda su je i zaslužili, manje su kalkulisali od nas. To će da nas ubije. Mislim da se ništa gore Arsenalu nije moglo desiti od ove pobjede. Očekujem kiks protiv Brightona. Barem su naučili da bolje igraju bez Williana i da su od njihovih mladih igrača najbolji Saka i Martinelli.

 

Lošu sliku koju sam stekao na ovoj utakmici mi neće popraviti ni 3 vezane pobjede. Kad će više shvatiti da igranje na 0:0 u derbijima nema nikakvog smisla. Trenutno u ligi ima previše derbija da bi se na taj način kalkulisalo. To uništava Guardiolin City koji je puno jači od nas. Igraj svoje, nekad ćeš pobijediti, nekad ćeš izgubiti. Kad smo se branili protiv Liverpoola izgubili smo 2:0. Kad smo igrali otvoreno protiv Liverpoola izgubili smo 5:3. Poslije prve navedene utakmice smo se osjećali kao da smo izgubili 5:0, a poslije druge kao da smo uzeli bod.

Link to comment
Share on other sites

Ono što meni najteže pada su porazi od timova koji su u raspadu. Gledaš ih iz sedmice u sedmicu kako poklanjaju protivnicima golove, prave glupe penale, glupe crvene kartone, ne mogu ništa da stvore i stvarno zasluženo gube te utakmice. Posebno timove koji u tom trenutku sistemski propadaju kao United na "vrhuncu" ili ovaj sad Arsenal. I onda ti dođe jedan takav tim koji mjesec dana nije dao gol iz igre, dođe bez 4 standardna prvotimca, stavi 2 debitanta u ovoj sezoni i onda izgubiš od njega. Pa ja ne znam sa čim to da uporedim. Nema te paralele da povučem.

 

Sad barem znaš kako su se navijači West Hama osećali onomad kad su primili 3 komada od Chelshita.

Link to comment
Share on other sites

Arsenalu ide na ruku kad ih napadas, ljudi su klasicna kontraska ekipa i to su iskoristili danas. Protiv Liverpula su oni na Anfieldu imali zicer za pobjedu ali nije im ulazilo kao danas pokusaji centarsuteva i golcine iz slobodnjaka.

Da smo im pustili loptu i odigrali mi na kontru uzeli bismo ih ali onda bi osuli drvlje i kamenje po menadzeru radi defanzive.
Link to comment
Share on other sites

Arsenalu ide na ruku kad ih napadas, ljudi su klasicna kontraska ekipa i to su iskoristili danas. Protiv Liverpula su oni na Anfieldu imali zicer za pobjedu ali nije im ulazilo kao danas pokusaji centarsuteva i golcine iz slobodnjaka.

Da smo im pustili loptu i odigrali mi na kontru uzeli bismo ih ali onda bi osuli drvlje i kamenje po menadzeru radi defanzive.

 

Nije to tako jednostavno da samo staneš nazad i pobijediš ili da napadneš i izgubiš. City napadne i pobijedi, Liverpool napadne i pobijedi, Bayern napadne i pobijedi itd.

 

Koji su nam gol dali iz kontre danas?

Link to comment
Share on other sites

Nije to tako jednostavno da samo staneš nazad i pobijediš ili da napadneš i izgubiš. City napadne i pobijedi, Liverpool napadne i pobijedi, Bayern napadne i pobijedi itd.

Koji su nam gol dali iz kontre danas?

Prvi gol - glupost Reecea, napravio penal na lijevom beku
Drugi gol - covjek skinuo paucinu iz slobodnjaka u zadnjoj minuti poluvremena
Treci gol - frajer krenuo nabaciti, presla mu preko noge i lobovao dvometrasa na golu. Ovdje moze se i golmana kriviti.

Sta reci na golove?

Sto se taktike tice, ta analiza ti je na nivou nekog ko prvi put gleda fudbal. Da, nisu nijedan gol dali iz kontre ali su im ovakvi gori navedeni golovi omogucili da 70% utakmice stoje svi iza lopte i cekaju. Da su morali napadati, vjerovatno bi ishod bio kao i njihoviu proteklih 5-6 tekmi gdje su morali igrati ofanzivno.

Sto se prvog dijela posta tice, nema se sta reci osim da je ova nasa ekipa na okupu ni nepuna 3-4 mjeseca a mislis da mogu mljeti kao Liverpul i Bajern.
Link to comment
Share on other sites

Jesil ti jarane svjestan protiv kakve ekipe smo mi igrali?

Pa sramota je da su nam prešli na nasu polovicu, a kamo li sta drugo.

Da imamo trenera kao što ga nemamo, on bi poslao uigranu ekipu, nabrijanu koja bi ovim levatima uvalila 4 komada za poluvrijeme i u drugom bi samo čekali kraj. A mi nismo se mogli sastaviti s loptom.

I ti tražiš neka opravdanja. Svasta.
Link to comment
Share on other sites

Prvi gol - glupost Reecea, napravio penal na lijevom beku
Drugi gol - covjek skinuo paucinu iz slobodnjaka u zadnjoj minuti poluvremena
Treci gol - frajer krenuo nabaciti, presla mu preko noge i lobovao dvometrasa na golu. Ovdje moze se i golmana kriviti.

Sta reci na golove?

Sto se taktike tice, ta analiza ti je na nivou nekog ko prvi put gleda fudbal. Da, nisu nijedan gol dali iz kontre ali su im ovakvi gori navedeni golovi omogucili da 70% utakmice stoje svi iza lopte i cekaju. Da su morali napadati, vjerovatno bi ishod bio kao i njihoviu proteklih 5-6 tekmi gdje su morali igrati ofanzivno.

Sto se prvog dijela posta tice, nema se sta reci osim da je ova nasa ekipa na okupu ni nepuna 3-4 mjeseca a mislis da mogu mljeti kao Liverpul i Bajern.

 

Eh, idemo sa kraja:

 

Ja ne mislim da naši mogu da melju kao Manchester City, Bayern i Liverpool, samo sam naveo te ekipe kao najočitije primjere da se može pobijediti ekipa koja čeka kontru na način da ih napadaš, stvaraš šanse, prijetiš, šutaš i nekako ubacuješ lopte iza leđa golmanu. Oni su majstori u tome, a imaš i slabijih timova koji pobjeđuju timove koji stanu nazad. Mi na ovoj utakmici nit' smo napadali, nit' smo se branili. U prvom poluvremenu se nije jasno moglo vidjeti šta je tačno naša ideja. Nakon primljenih golova jednostavno nismo imali izbora.

 

Možda nisam najveći fudbalski stručnjak ni u svojoj sobi u kojoj sam sam, ali moja analiza taktike je svakako manje naivna od tvoje "da smo stali nazad i čekali kontru pobijedili bismo". Ne vidim još uvijek gdje su oni iskoristili to što smo mi napadali i ostavljali im prostor.

 

Na golove sam nekoliko postova prije tvog napisao šta mislim. Oni nisu plod nikakve igre, nego su plod slučajnosti i sreće. U normalnim okolnostima ništa od toga ne završava golom.

Link to comment
Share on other sites

Arsenalu ide na ruku kad ih napadas, ljudi su klasicna kontraska ekipa i to su iskoristili danas. Protiv Liverpula su oni na Anfieldu imali zicer za pobjedu ali nije im ulazilo kao danas pokusaji centarsuteva i golcine iz slobodnjaka.

Da smo im pustili loptu i odigrali mi na kontru uzeli bismo ih ali onda bi osuli drvlje i kamenje po menadzeru radi defanzive.


Brate mi 80 minuta nismo sutnuli u okvir gola.
Zabrinjavas me.
Link to comment
Share on other sites

Nije problem 3 gola u mrezi. Problem je 80 minuta drkanja qrca ma terenu.

To treba shvatit.

Nismo mi napadali i izgubili kao protiv uniteda 4 0. Na toj utakmick sto smo izgubili prosle sezone svasta se vidjelo dobroga a danas smo samo vidjeli da pulisic nije zaboravio ugrat lopte na kraju tekme
Link to comment
Share on other sites

Nije problem 3 gola u mrezi. Problem je 80 minuta drkanja qrca ma terenu.

To treba shvatit.

Nismo mi napadali i izgubili kao protiv uniteda 4 0. Na toj utakmick sto smo izgubili prosle sezone svasta se vidjelo dobroga a danas smo samo vidjeli da pulisic nije zaboravio ugrat lopte na kraju tekme

Baš to, isto mislim da nisu problem golovi koje smo primili nego ta igra iz utakmice u utakmicu pogotovo protiv respektabilnijih protivnika. Nazovimo to nekim "balansom" kojeg Frank pokušava ostvariti, jebo to
Link to comment
Share on other sites

Protiv onakve odbrane

 

Holding i Pablo Mari stoperi, dakle Holding koji je čitav život prosjek, backup, kurčina i Pablo Mari koji je isto bio smiješan transfer, nije mogao meda gdje kod je u Evropi igrao...

 

Ispred njih umrli Elnenny i Xhaka sve kurac od igrača i mi ne možemo meda 80 minuta, ne možemo šuta u okvir, prilike jebene ne možemo

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...