Jump to content

Matchday 06: Manchester United (A) 24.10. (18:30)


apeiron

Recommended Posts

  • Postova 88
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Forumaši sa najviše postova

Samo zaustaviti Brunu i zaustavili smo im napade, valjda mozemo i na drugoj strani sjebati one bogalje njihove.

 

Zaustaviš Brunu i dobiješ United iz prvog dijela prošle sezone, koji nas je također pobjeđivao. Werner mora obavezno igrati špica i napadati na Maguirea. Nadam se da će ponovo van de Beeka zaboraviti na klupi, ali Cavani i Telles nam ne ginu.

 

 

Kako zaustaviti sudije da im sviraju penale? :D

 

 

Nek Caballero brani, on nam je najbolji za penale.

Link to comment
Share on other sites

Pa nismo mi ne znam ni ja sta da bi imali stav , ma ako ih ne oderemo katastrofa. Igramo toplo hladno ali sam sto posto siguran da ako ih i dobijemo da cemo kiksati protiv barnlija. A ako kepa bude na golu, 3+gola u nasoj mrezi, standardno. Jedno 5 6 "individualnih" gresaka i zurka zagarantovana. A sad da li ce Verner, Havertz, Pulisic da zveknu 5 komada videcemo.
Link to comment
Share on other sites

Koliko slicnosti između ove dvije ekipe.

Nekada giganti i favoriti za osvajanje svih trofeja, sada samo blijeda sjenka svega toga

Na klupi bivsi igraci, legende, sa jako malo iskustva kao menadžeri

Oba menadžera ne čuješ tokom utakmice, doduše Lamparda si nekada na početku čuo sa klupe, sad samo sjedi skrštenih ruku.

Koliko je puta trener Sevilje rekao fuera, doslo mi je da iz stana izadjem.

Obje ekipe sa dosta kvalitetnim kadrom, dosta potrošenog novca na pojačanja, na papiru kad gledas sigurno najbolji i najskuplji timovi na svijetu,međutim rezultati i igra očajni.

Ni jedni ni drugi nemaju bog zna kakvu igru, skloni su kiksu, igraju toplo hladno. Mogu unistiti bilo kojeg protivnika a mogu ga ispušiti onako amaterski.

Navijači oba kluba se ponadaju, uzdignu, obraduju nakon nekog dobrog rezultata, protiv jakog protivnika. Evo ga, to je to, vraćamo se, sad gazimo. Poslije toga slijedi pušenje od fenjeraša i par kikseva, cisto da se spustimo na dno.



Ali tu nije kraj slicnostima


Golman iz Å panije, sklon kiksanju iz vikenda u vikend

Očajni stoperi, loši da gore ne može

Desni bek mladi član repke

Na lijevom beku horor, morala se hitno traziti pojacanja na ljeto

Sjajan potencijal u napadu i kod jednih i kod drugih

Mi imamo Jorginha, oni Pogbu,

Mi imamo Kaia, oni Brunu samo što Kai nije smeće od igrača ali obojica strasni talenti

Oni imaju Greenwooda mi Odoia

Jebo te bukvalno sve isto ko da nas neko zajebava. Å to je najgore, mi se smijemo Unitedu i Oleu a i kod nas isti kurac
Link to comment
Share on other sites

Dodao bih još nešto:

I mi i oni idalje dovoljno dobri da ne gubimo od Arsenala kući

 

I mi i oni imamo samo jedno pravo desno krilo

 

I mi i oni imamo puno opcija za Å¡topera, ali malo kvalitetnih

 

I mi i oni se provukli protiv Brightona

 

I naš i njihov izvođač penala skoči kad šuta

 

I nama i njima traku nosi kako ko stigne

 

I mi i oni ove godine doveli besplatno zvijezdu PSGa i kupili zvijezdu Ajaxa

Link to comment
Share on other sites

Stvarno ne znam na osnovu čega gajiti bilo kakav optimizam pred ovu utakmicu, Ole i United su već par puta dokazali da im ovaj Lampardov Chelsea odgovara, iako ni oni nisu ništa specijalno. Sa druge strane posljednje utakmice govore da smo u kanalu u svakom smislu, sinoć protiv Seville totalna bezidejnost. Jedina pozitivna stvar je što nismo primili gol, sve ostalo nije vrijedno pomena. Mislim mozda se ova Sevilla u nastavku sezone pokaže kao hit sezone pa se ispostavi da ovih 0-0 sa njima i nije toliko loš rezultat, ljudi su trenutno bolja ekipa od nas i sve to stoji, ali da ne mozemo za 90 minuta odigrati bilo kakvu akciju, da ne mozemo napraviti bilo kakvu priliku e to mi nije jasno. Bezidejnost i podređen položaj nam se ne desava svakih pet utakmica nego se desava konstantno, Brighton nas je nadigrao, protiv Palace isto bez bilo kakve igre, WBA i Soton ne treba ni spominjati. Sinoć ulaze Odoi i Abraham dvije minute prije kraja, zbog čega? Ne kontam sta je poenta, pa majstore u 60-70. minuti si trebao odlučiti ili ideš na pobjedu ili želiš zadržati 0-0 i to pokazati izmjenama, vidjeo si da pass igrom ne mozes meda medenog, znači izbacuj Wernera i ubacuj Abrahama ili Girouda i kaži Chillwelu da pokuša pogoditi nekog od njih u glavu, nemoj se samo mrštiti pokraj aut linije i ide kako ide. Protiv Uniteda ako izađe da bi čekali nešto ili da bi se "tražili" u toku utakmice onda svaka čast, defanzivnim pristupom bi se pokopao jer doveo si Wernera, Havertza, Ziyecha znači pojačanjima si ubjedio sve da hoces da igraš fudbal i sad kao ne znas sta bi, igraj fudbal momčino. Lično smatram da ćemo izgubiti protiv Uniteda jer ne znam na osnovu čega vjerovati u suprotno, United uhvatio neki zalet plus im odgovaramo, ako je moguce izbjeći neki teżak poraz..
Link to comment
Share on other sites

Gajimo optimizam i kad nam dolazi Liverpool kao prvak svijeta i Engleske, a da ne budemo optimistični kad igramo protiv najgoreg Manchester Uniteda otkako je svaki od nas ovdje rođen. Statistika i tradicija prestaju važiti onog trenutka kada sudija da znak za početak utakmice. U zadnjoj utakmici smo ih pobijedili. Ako smo mogli tad, možemo i sad.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi havertza klupirao a mounta u sredu.
Lijevo pulisic i desno jedno od nasih krila.

Havertz ima tog talenta al je lijen. Treba nam radilica mount.

Odbranu mozda azpia mjesto jamesa da imamo vodju na terenu

Kova da starta a pored njega nemam pojma, ni jorg ni kante mi nisu nista dobri
Link to comment
Share on other sites

Sta mislite jel vrijeme da opet zaigramo 4-3-3? Po meni smo najbolje igrali u toj formaciji prosle sezone. Recimo nesto ovako bih voli vidjeti:
 

                   Mendy
 
James---Silva---Zouma--Chilwell
 
     Jorginho---Kante---Kovacic
 
     Ziyech----Werner----Pulisic
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...