Skoči na sadržaj

Foto

Matchday 02: Liverpool (H) 20.09. (17:30)

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
108 odgovora na ovu temu

#101 Adi

Adi
  • Korisnik
  • 1,978 postova
  • 431 lajk(ova)
  • Time Online: 43d 2h 27m 38s

Postirano 20 September 2020 - 22:32

Odlična paralela sa Cityem kad smo bili pod Conteom. Baš smo toliko jadni bili, u većem dijelu utakmice nismo čak ni pokušavali da nešto napravimo.

Najbolje da krenem od početka. Znači ova formacija više nikad se ne smije igrati. U modernom fudbalu su bokovi i brzina sve i mi smo igrali bez krila. Ponovo se dešava situacija da Lampard nakon pobjede ponovi sastav i onda izgubimo sljedeću utakmicu. Protiv Brightona se moglo na individualni kvalitet pobijediti, protiv Liverpoola je to nemoguće. Mi realno na ove dvije utakmice nismo nijednu šansu stvorili. Penal protiv Brightona smo dobili zahvaljujući grešci protivnika, James onu bombu zabio i onaj gol iz kornera je bio čista sreća. Danas nam je daleko najveća šansa bila onaj penal koji je bio nesretan slučaj, a osim toga ozbiljniji šut nismo imali. Imali jesmo neke dolaske u zadnju trećinu i u 16-erac, ali da sam se uzbudio jer je šansa, nisam.

U prvom poluvremenu smo demonstrirali samo to da znamo loptu da čuvamo. Ništa više od toga. Liverpool nije bio ništa bolji u tom poluvremenu od nas, ali smo mi bili baš loši. Svaki put kad Werner dobije loptu nema s kim da odigra, ide u napad i prati ga uglavnom samo Kante. Zato smo ispadali smiješni i napadali sa jednim igračem na petoricu i gubili lopte kao mala djeca. Odbrana nije izgledala kriminalno sve do onog crvenog kartona. Karton je zaslužen i nemamo se na šta žaliti. Nisam dobro pogledao situaciju pa ne znam koliku ko krivicu snosi, ali je Christensen ispao glup jer je znao da će dobiti crveni karton. Kad dobiješ crveni protiv Liverpoola, utakmica je gotova. Kad primiš gol, idalje imaš neke šanse. Burnley im je prošle godine uspio izjednačiti, a Leeds im se neki dan nekoliko puta vratio u utakmicu.

Zicer za izmjenu na poluvremenu mi je bio Mount. Stvarno je bio beskoristan. Nije mi jasno što je Havertza izvadio, vjerovatno je toliki fan Mounta da mu je izdržao čitavih 90 minuta ovakve utakmice. Barem je pogodio sa igračem koji treba da uđe. Mislio sam da će ubaciti Azpilicuetu i nešto eksperimentisati. Tomori je zadovoljio u drugom poluvremenu i nadam se da je onoj dvojici karijera u klubu završena ili da ako ostane neko od njih, da će biti tek četvrta opcija ako baš zagusti. Prvi gol klasika kada je Liverpool u pitanju, ne znam koliko su dali golova na ovakav način, da li ih je neko izbrojao. Drugi gol je stvarno sramota. Razumio bih i oprostio da mu je ovo prvi kiks nakon godinu dana, pa da kažeš dešava se svakome. Ovo se ne dešava nikome, ne kiksaju ljudi na terminu ovoliko često.

Tu dolazimo do jednog drugog problema. Zaista je poželjno da ti golman dobro igra nogom, ali nije poželjno da ti golman ima 60 dodavanja po utakmici (broj sam lupio, nisam provjeravao koliko ima). Najkvalitetniji veznjak bi pogriješio u nekom dodavanju. Ne može nam se igra bazirati na tome da nam kruži lopta po petercu, pogotovo ne protiv ekipa koje igraju dobar visoki pressing. Poredali smo te vezne igrače po terenu koji ako ništa znaju dodavati prvom do sebe. Trebalo se težište igre pomjeriti nekoliko desetaka metara dalje od našeg gola.

Očigledno smo se predali nakon drugog gola, jer se vidio manjak ambicije kod naših igrača. Imamo loptu i stojimo, ne trčimo u kontru. Izmjene su kasnile i ne mogu da vjerujem da CHO nije ušao. Ne znam šta više treba da se desi pa da dobije priliku. Mislim da bi mu odgovarala situacija u kojoj smo totalni outsideri do kraja utakmice, gdje napada Arnolda i ima puno prostora. Izmjene jesu bile ofanzivnijeg karaktera, ali rekao bih prekasno. Bolje je Leeds odigrao protiv njih, nego mi.

Čini mi se da opet imamo Hazard situaciju. Previše ovisimo o jednom igraču. Bez Pulišića smo duplo lošija ekipa. Samo ću reći da jedva čekam da svi budu spremni i da se promijeni formacija. Sa ovom igrom smo ekipa za donji dio tabele, ozbiljno to mislim.

Post se sviđa 1 članu
Kun Aguer0  

#102 Zemo

Zemo
  • Korisnik
  • 6,388 postova
  • 2131 lajk(ova)
  • Time Online: 74d 19h 37m 7s

Postirano 20 September 2020 - 22:32

Mene vise brine ova bezidejna igra nego poraz.

Post se sviđa 1 članu
chiba  

#103 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Global moderator
  • 10,663 postova
  • 5404 lajk(ova)
  • Time Online: 392d 22h 40m 8s

Postirano 20 September 2020 - 22:35

Bio je dobar sut Mounta u drugom, i onaj sut Tammya sto je dobro odbranio Alisson.

#104 soxx

soxx
  • Korisnik
  • 6,152 postova
  • 4455 lajk(ova)
  • Time Online: 207d 3h 11m 26s

Postirano 21 September 2020 - 08:50

Kako smo igrali do crvenog kartona? Nisam stigo na utakmicu yebem mu pleme.

Imal hljeba od havertza

Post se sviđa 1 članu
Kun Aguer0  

#105 BT14

BT14

komad

• Korisnik
  • 1,408 postova
  • 663 lajk(ova)
  • Time Online: 31d 5h 30m 46s

Postirano 21 September 2020 - 08:53

Nismo igrali, prepustili liverpool kontrolu. S loptom jedino igrali u svom 16ercu. Bio je dobar i on i Timo s obzirom na ono što su mogli da pokažu zbog Lampardove taktike. 

<p>vrijedja i komplsam</p>

#106 ja13

ja13
  • Korisnik
  • 2,042 postova
  • 883 lajk(ova)
  • Time Online: 127d 10h 17m 49s

Postirano 21 September 2020 - 09:18

Pa s tim što smo im prepustili kontrolu nije boo zadovoljan. Rekao je na presici da je bio zadovoljan defanzivnim djelom ali ne i napadom i da je tražio da budu bolji s loptom u nogama ali je onda crveni karton sve promjenio...

#107 BT14

BT14

komad

• Korisnik
  • 1,408 postova
  • 663 lajk(ova)
  • Time Online: 31d 5h 30m 46s

Postirano 21 September 2020 - 11:41

Pa ne mogu igrači samoinicijativno prepustiti kontrolu nije amaterski fudbal. 

<p>vrijedja i komplsam</p>

#108 soxx

soxx
  • Korisnik
  • 6,152 postova
  • 4455 lajk(ova)
  • Time Online: 207d 3h 11m 26s

Postirano 21 September 2020 - 12:01

Andreas Christensen:

3 yellow cards in the first 98 league matches for Chelsea and Borussia Monchengladbach - absolutely amazing piece of stats.

5 yellow cards in 21 league matches under Frank Lampard last season.

Sent off for the first time in his life today.

#109 Bari

Bari
  • Chelsea BiH Member
  • 9,109 postova
  • 6342 lajk(ova)
  • Time Online: 139d 2h 55m 20s

Postirano 21 September 2020 - 19:01

Sjecam ga se iz vremena Borussije, bas je dobar bio.

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2020 Chelsea Balkan