Skoči na sadržaj

Foto

Matchday 31: Manchester City(H)/ čet. 25.06. 21:15h

• Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
67 odgovora na ovu temu

Anketa: Matchday 31: Manchester City(H)/ čet. 25.06. 21:15h (7 članova je glasalo)

Ishod utakmice:

Ne možete vidjeti rezultate ankete sve dok ne glasate. Molimo prijavite se i dajte svoj glas da bi ste vidjeli rezultate glasanja.
Glasaj

#1 skaro

skaro

polu dobar polu los

• Korisnik
  • 2,386 postova
  • 389 lajk(ova)
  • Time Online: 112d 11h 52m 40s

Postirano 21 June 2020 - 19:45

Dočekujemo City, utakmica sezone. Uz pobjedu bi osigurali vrlo vjerojatno ligu prvaka. Dakako, city je favorit ovdje.

Kepa
James Rudiger Tomori Azpilicueta
Kante Gilmour
Mount
Pulisic CHO
Tammy
Ja bih ovo volio vidjeti ili tako nešto, bit će više prostora za kontre pa nam treba brzina Abrahama. Ne znam hoće li stakleni CHO biti fit konačno, ali ne gleda mi se willian.
Samo hrabro pa što bude
<p>provokator</p>

#2 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 4,844 postova
  • 3641 lajk(ova)
  • Time Online: 229d 20h 2m 17s

Postirano 21 June 2020 - 19:48

Ja opet mislim da je ovo mec u kojem je Kovacic bas potreban. Mislim da ce Lampard izaci u formaciji 4-3-3 sa Jorginhom, Kanteom i Kovacicem.

Post se sviđa 1 članu
skaro  

#3 skaro

skaro

polu dobar polu los

• Korisnik
  • 2,386 postova
  • 389 lajk(ova)

Postirano 21 June 2020 - 19:50

Ja opet mislim da je ovo mec u kojem je Kovacic bas potreban. Mislim da ce Lampard izaci u formaciji 4-3-3 sa Jorginhom, Kanteom i Kovacicem.

Kovacic je okej, nemma ništa protiv bio on ili Gilmour, Gilmour ima isto noge i bio je dobar u jakim utakmicama.
Ne znam je li Jorginho u kombinacijama uopće, tj istječe li mu suspenzija ako zna tko
<p>provokator</p>

#4 soxx

soxx
  • Korisnik
  • 5,779 postova
  • 4244 lajk(ova)
  • Time Online: 183d 23h 24m 4s

Postirano 21 June 2020 - 19:57

Mislim da ce ista postava igrat kao danas osim RLC.
Umjesto njega pulisic i maunt u vezu

#5 skaro

skaro

polu dobar polu los

• Korisnik
  • 2,386 postova
  • 389 lajk(ova)

Postirano 21 June 2020 - 20:03

Mislim da ce ista postava igrat kao danas osim RLC.
Umjesto njega pulisic i maunt u vezu

Ja se pak ne nadam barem willianu
<p>provokator</p>

#6 Zemo

Zemo
  • Korisnik
  • 6,267 postova
  • 2098 lajk(ova)
  • Time Online: 73d 23h 52m 48s

Postirano 21 June 2020 - 20:18

Vraca se Jorginho, bice u prvoj postavi i vjerovatno ce Pulisic krenuti od pocetka. Daj nam bod i zadovoljni.

Post se sviđa 1 članu
skaro  

#7 Kun Aguer0

Kun Aguer0
  • Moderator
  • 9,412 postova
  • 5045 lajk(ova)
  • Time Online: 72d 12h 3m 11s

Postirano 21 June 2020 - 22:05

Vidjecemo kako ce City proći sutra protiv Burnleya. Bilo bi dobro da se tu umore malo, da ne bude rutinska pobjeda kao protiv Arsenala.

Favoriti su, to je sigurno ali iz nekih kontri i polukontri se moze nesto uraditi.

Kante-Kova-Mount
Pulisic-Tammy-....

Ovo je sredina i dio napada koji bi po meni trebao poceti tu utakmicu. Odbranu nemas sta postavljati, dzaba kad su sve hamelji i kiksare. Kepa na golu naravno.

Bude li stoperski par od danas, danska picka i glupi ruđo, biće veselo plus ako lijevo bude alonso (flashback sta su mu radili kad su nas dobili 6:0) odma mi nije dobro

Post se sviđa 1 članu
skaro  

#8 Adi

Adi

Moderator

• Korisnik
  • 1,212 postova
  • 153 lajk(ova)
  • Time Online: 26d 10h 52m 42s

Postirano 21 June 2020 - 23:23

Mislim da bez obzira na ono što je danas uradio Azpilicueta (dvije asistencije) i na ono što je uradio James (ništa), Azpi nema šta da traži protiv Sterlinga i Mahreza.

Vodja parade heterosekusalaca

#9 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 4,844 postova
  • 3641 lajk(ova)

Postirano 22 June 2020 - 07:46

Eto zasto RLC od prve, htio je malo miksati sastav zbog Citya. I ovo za pressing mi se svidja, to Frenče.

Lampard on his team selection yesterday and the Man City game...

https://www.football...-villa-18462887

"Yes, tentatively. I did before this game try and look at it. It is difficult because what happens in this game always affects the next one. But you have to plan and look forward so I have got an idea and I will look at how players recover first and foremost. It is a big ask because some players who have played 90 minutes today when I didn’t expect them to. Some have been out for a while and how do their bodies recover so I will look at that as well. It will be a different type of game City. It will be a team who want to play possession so a big part of our game will be our pressing. Today, we couldn’t do it. It was more about recoveries and second balls against City we will want to be more aggressive in the work we do to win it back. We will look at the attributes of the players and we will see."

Post se sviđa 1 članu
skaro  

#10 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 10,026 postova
  • 5910 lajk(ova)
  • Time Online: 169d 5h 13m 35s

Postirano 22 June 2020 - 11:04

Eto zasto RLC od prve, htio je malo miksati sastav zbog Citya. I ovo za pressing mi se svidja, to Frenče.

Lampard on his team selection yesterday and the Man City game...

https://www.football...-villa-18462887

"Yes, tentatively. I did before this game try and look at it. It is difficult because what happens in this game always affects the next one. But you have to plan and look forward so I have got an idea and I will look at how players recover first and foremost. It is a big ask because some players who have played 90 minutes today when I didn’t expect them to. Some have been out for a while and how do their bodies recover so I will look at that as well. It will be a different type of game City. It will be a team who want to play possession so a big part of our game will be our pressing. Today, we couldn’t do it. It was more about recoveries and second balls against City we will want to be more aggressive in the work we do to win it back. We will look at the attributes of the players and we will see."

Presing?
U to cu poverovati kad vidim.

#11 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 4,844 postova
  • 3641 lajk(ova)

Postirano 22 June 2020 - 11:08

Pa nije da nismo igrali protiv njih u prvom mecu, kao i protiv Liverpula u par utakmica.

Iskreno ne znam nj koliko je to pametno obzirom kakva nam je odbrana ali dobro. Samo da ne bude 3-4-3 i slicna sranja da ih pokusa iznenaditi, time bi im poklonio sredinu terena. To je pokusao Rogders pa je poslije meca izjavio da je to bila velika greska jer im je dao sredinu terena.

#12 Adi

Adi

Moderator

• Korisnik
  • 1,212 postova
  • 153 lajk(ova)

Postirano 22 June 2020 - 11:08

Kepa
James Tomori Rudiger Emerson
Jorginho Kante Kovačić
Mount Giroud Pulišić

Mislim da bismo im u ovom sastavu najbolje mogli parirati. Emerson i James zbog brzine, 3 vezna + Mount za pokušaj dominacije na sredini.

#13 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 4,844 postova
  • 3641 lajk(ova)

Postirano 22 June 2020 - 11:16

Ista postava samo mislim da je Tomori jos nespreman, Frank je rekao 10-tak dana. Zouma umjesto Tomoria i ja bih istu postavu izveo. Mozda jos Abraham radi tog presinga jer je sa Giroudom to tesko ali otom potom.

#14 Adi

Adi

Moderator

• Korisnik
  • 1,212 postova
  • 153 lajk(ova)

Postirano 22 June 2020 - 12:31

Ista postava samo mislim da je Tomori jos nespreman, Frank je rekao 10-tak dana. Zouma umjesto Tomoria i ja bih istu postavu izveo. Mozda jos Abraham radi tog presinga jer je sa Giroudom to tesko ali otom potom.

Zaboravio sam da se Tomori povrijedio. U svakom slučaju prije Zouma nego Christensen.

#15 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 10,026 postova
  • 5910 lajk(ova)

Postirano 22 June 2020 - 13:50

Pa nije da nismo igrali protiv njih u prvom mecu, kao i protiv Liverpula u par utakmica.

Iskreno ne znam nj koliko je to pametno obzirom kakva nam je odbrana ali dobro. Samo da ne bude 3-4-3 i slicna sranja da ih pokusa iznenaditi, time bi im poklonio sredinu terena. To je pokusao Rogders pa je poslije meca izjavio da je to bila velika greska jer im je dao sredinu terena.

Ti i ja različito gledamo na presing izgleda. Po mom mišljenju presingom se ne može nazvati nešto što ne traje duže od 15ak minuta na nivou cele utakmice, i to u ponekim utakmicama.
Mora da postoji kontinuitet.

#16 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 4,844 postova
  • 3641 lajk(ova)

Postirano 22 June 2020 - 13:57

Pa nije presing samo suludo trcanje ka protivniku, niti beskorisno drzanje lopte u posjedu. Nego pritisak na zadnju liniju kako bi im stvorili problem, ili vezne igrace kako bi defanzivci protivnika bili u problemu sa predajom lopte njima. Nema sanse da ces ti ekipu kao sto je City satjerati u njihov 16-rac ili im ne dati da disu ili da ne mogu loptu dotaci. To mozes odmah zaboravitj, to nikome nece poci za rukom.

Ono sto Liverpul i Klopp zadnjih godina rade Pepu i Cityu trebamo i mi, gledati da osvojimo loptu sto visocije i pri tome biti sto konkretniji i agresivniji kada je osvojimo, bez pretjeranog vracanja nasem golmanu i biti sto manje pasivni.

#17 ja13

ja13
  • Korisnik
  • 1,930 postova
  • 832 lajk(ova)
  • Time Online: 114d 18h 7m 5s

Postirano 22 June 2020 - 13:58

U prvoj utakmici protiv Citya smo imali veći posjed od njih, mislim da smo bili prva ekipa koja je to napravila Pepovom Cityu. Ne znam kako smo to uspili ako nismo igrali presing...

#18 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 10,026 postova
  • 5910 lajk(ova)

Postirano 22 June 2020 - 14:29

Pa nije presing samo suludo trcanje ka protivniku, niti beskorisno drzanje lopte u posjedu. Nego pritisak na zadnju liniju kako bi im stvorili problem, ili vezne igrace kako bi defanzivci protivnika bili u problemu sa predajom lopte njima. Nema sanse da ces ti ekipu kao sto je City satjerati u njihov 16-rac ili im ne dati da disu ili da ne mogu loptu dotaci. To mozes odmah zaboravitj, to nikome nece poci za rukom.

Ono sto Liverpul i Klopp zadnjih godina rade Pepu i Cityu trebamo i mi, gledati da osvojimo loptu sto visocije i pri tome biti sto konkretniji i agresivniji kada je osvojimo, bez pretjeranog vracanja nasem golmanu i biti sto manje pasivni.

Dje sam ja napisao da je presing samo trčanje? :D
Nas tzv presing je slabo organizovan i nije dovoljno timski uigran tako da nam uvek ostaje previše prostora izmedju linija.
Lamps o tome redovno priča ali nikakav se napredak ne vidi.

Post se sviđa 1 članu
Kun Aguer0  

#19 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 4,844 postova
  • 3641 lajk(ova)

Postirano 22 June 2020 - 14:44

Dje sam ja napisao da je presing samo trčanje? :D
Nas tzv presing je slabo organizovan i nije dovoljno timski uigran tako da nam uvek ostaje previše prostora izmedju linija.
Lamps o tome redovno priča ali nikakav se napredak ne vidi.

Ok, sta je onda po tebi presing, kako bi volio da igramo protiv Citya?

#20 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 10,026 postova
  • 5910 lajk(ova)

Postirano 22 June 2020 - 14:52

Ok, sta je onda po tebi presing, kako bi volio da igramo protiv Citya?

Pominjao si Liverpul.
Klop je jedim jednostavnim ali briljantnim potezom osvojio LS.
Pritisak na protivnickog golmana. U trajanju od 90 minuta. Tri igrača na liniji kaznenog prostora,
Nema dodavanja stoperima, nema pozicione igre, samo ispucavanja lopte napred.
Lepota je u jednostavnosti.

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2020 Chelsea Balkan