Skoči na sadržaj

Foto

Champions League - Group stage, Valencia CF vs Chelsea FC (27.11. '19 18:55)

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
31 odgovora na ovu temu

#21 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 4,343 postova
  • 3448 lajk(ova)
  • Time Online: 216d 9h 50m 35s

Postirano 28 November 2019 - 08:50

Ovo je klasican primjer velikog pritiska koji je bio prisutan i kod Lamparda i kod igraca. U podsvjesti su znali da im je bod dovoljan te su tako i igrali. Da nam je trebala pobjeda drugacije bi igrali, ovako prevelik je bio ulog a Valensija je bukvalno morala pobjedit jer su joj sad sanse minimalne.

Zasluzili smo jednu utakmicu i srecu da imamo, tokom citave sezone nas prate neki maleri i cudno primljeni golovi. U jednom trenutku imao sam utisam da svaki sut protivnika mora uci u gol. Pa i protiv Valensije u prvom kolu nismo imali srece, bili znatno bolji a i promasili penal.

Meni je ovo falilo, ove noci ludila i strepnje a sinoc je bas bilo gutavo. Govno je u meni umrlo u onom zadnjem napadu Valensije.

#22 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 9,359 postova
  • 5749 lajk(ova)
  • Time Online: 141d 1h 10m 46s

Postirano 28 November 2019 - 10:19

Da li je do pritiska ili lose postavke utakmice ne znam, ali bilo je jako lose, na momente potpuno negledljivo.
Valensija nas nadigrala svih 90 minuta.
Primili smo dva glupa gola, najblaze receno. Tacno je da bi neki bolji golman i odbranio prvi, ali Lampard treba da zaustavi video u momentu kad lopta stize do Solera a on sam ko duh na sred peterca. Niko od nasih igraca ga nije pratio, i to je nedopustivo.
Drugi gol iako je cisto slucajan ide Kepi na dusu jer je lose cenio let lopte. Izbacis je preko i cao djaci.
Al glupo je ne pohvaliti fantasticno odbranjen prnal, koji nas je spasao muka u zadnjem kolu.
Apsolutno nemam koga da pohvalim za igru sinoc, jer je ekipa delovala ko razbijena vojska.
Lamps je ostao rastrzan izmedju igranja na bod i svog stila fudbala od kog nije smeo da odstupi.
Ne znam kako ce da napravi balans na sredini terena i raspodeli minutazu ali od trojice Zorzinjo, Kante i Kovacic jedan je visak.
Onda i povreda Abrahama, za koju se nadam da nije ozbiljnije prirode.
Jako losa utakmica sveukupno gledano.
Sledeci je Vest Hem na Bridzu i to se mora dobiti, da ekipa ne padne psihicki.

#23 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Global moderator
  • 9,558 postova
  • 5060 lajk(ova)
  • Time Online: 365d 1h 9m 52s

Postirano 28 November 2019 - 13:20

Ma usrao je haman sve Lampard. Braniti se protiv Valencie kasnije kada ljudi nemaju pola ekipe je smijesno.

#24 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 4,343 postova
  • 3448 lajk(ova)

Postirano 28 November 2019 - 13:52

Pa naravno da je i do Lamparda. Upravo sto Whisper kaze, nije ni on bio siguran da li da napada ili da se brani. Uci i on jbga, nije da je nemoguce da on pogrijesi. I on je osjetio pritisak kao i vecina nasih igraca. Polako, nije da smo igrali protiv Leccea vec protiv Valencije koja je na svom terenu za svaku ekipu tezak protivnik. Prosle godine su osvojili kup, dobijali i Real i Barcelonu na svom terenu, nije bogom dato da pobjedjujemo sve utakmice uz maestralnu igru. Imamo par igraca koji su do neki dan Chelsea i ligu sampiona gledali na TV-u i sad odjednom igras utakmicu u kojoj ne smijes izgubiti.

Bice to sve dobro, vremenom i iskustvom jos bolje. Mlad trener, mlada ekipa, sve su to faktori koje ne smijemo iskljuciti koliko god vec otrcano bilo. Mi smo ovu Valenciju trebali pobjediti jos u prvom kolu ali na njihovu srecu a nasu nesrecu ( sinoc obrnuto) nismo. 

Igramo citavu sezonu dobro i bolje nego sto je iko ocekivao. Dosta nam je igraca bilo povredjeno, neki su i dalje. Nije smak svijeta odigrati jednu utakmicu lose pogotovo kada je ta utakmica od tolike vaznosti kao ova sinoc.

Smiriti strasti i sagledati realno situaciju. Valencija uopste nije losa ekipa koliko se to mozda nekome cini, pogotovo kada igra na Mestalji.

#25 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Global moderator
  • 9,558 postova
  • 5060 lajk(ova)

Postirano 28 November 2019 - 14:01

Ne slazem se, otkad im je trener dobio otkaz kojeg su svi igraci voljeli, cak se i bunili protiv predsjednika i uprave. Tim koji je katastrofalan ove sezone u la ligi. Tim kojem je povrijedjeno pola tima, tim koji ubacuje leea i coquelina kao neke igrace koji ce promijeniti nesto.

#26 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 4,343 postova
  • 3448 lajk(ova)

Postirano 28 November 2019 - 14:37

Pa kakav mi tim imamo? Vecina golobradih mladica uz par iskusnjjih koji kurcu ne valjaju osim Kantea.

#27 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Global moderator
  • 9,558 postova
  • 5060 lajk(ova)

Postirano 28 November 2019 - 14:44

Imamo bolje igrace na svakoj poziciji od njih. Ako ne ukljucis ove sto nisu igrali za njih.

#28 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 4,343 postova
  • 3448 lajk(ova)

Postirano 28 November 2019 - 17:27

Realnosti malo nije na odmet.

#29 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Global moderator
  • 9,558 postova
  • 5060 lajk(ova)

Postirano 28 November 2019 - 17:50

Gabriel i Garay ne bi mogli igrati u championshipu. Jedino sto im valja u sadasnjem timu jesu Parejo, Rodrigo i Gaya. I to su solidni igraci, nisu neki bogovski. Guedes je najbolji od tih svih, ali povrijedjen jbg.

#30 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 4,343 postova
  • 3448 lajk(ova)

Postirano 28 November 2019 - 18:06

Pa ko je kod nas bogovski igrac osim Kantea?

#31 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Global moderator
  • 9,558 postova
  • 5060 lajk(ova)

Postirano 28 November 2019 - 18:42

Jorginho. Kako god bolji su ovi igraci svi od njihovih, ne moraju biti bogovski.

#32 Adi

Adi

Moderator

• Korisnik
  • 627 postova
  • 31 lajk(ova)
  • Time Online: 13d 18h 52m 29s

Postirano 28 November 2019 - 19:25

Napisao sam na chatu na poluvremenu da nam je svaki napad završavao faulom u napadu, kasnije sam gledao i Liverpool i interesantno je da su se i njima dešavale slične stvari. Idemo dalje. Neki elementi iz prošle utakmice su se preslikali na ovu. Ponovo je vezni red stajao daleko od napadača, ali je Abraham puno više toga pokazao. Njegovim izlaskom se ponovo naša igra donekle raspala i ponovo se pokazalo da Batshuayi ipak nije adekvatna zamjena za njega. Sada se ovaj povrijedio i vidjet ćemo koliko će to dugo trajati.

Možemo reći da smo imali sreće na ovoj utakmici. 3 čista zicera su ničim izazvani promašili. Imali smo i mi svoje dobre šanse, ali ne toliko dobre kao oni. Često se dešavalo da nam čitav vezni red ispadne nakon jedne duge lopte ili 2 razmjenjena njihova pasa, pa ako još kasni jedan od bekova, znali smo imati dosta problema. Slažem se sa ocjenama da nijedan naš igrač nije nešto posebno dobro odigrao. Kepu treba pohvaliti za odbranjeni penal, ali treba reći da onaj penal nema veze sa mozgom i da je neobjašnjivo zašto se VAR nije više pozabavio tom situacijom. Onaj primljeni gol bolje ne komentarisati (ovo je već 3.put ove sezone da za njegove primljene golove ovo pišem)

Kada su se izvukle grupe na početku sezone, ovakva situacija se kolo do kraja i očekivala (barem što se nas tiče). Šteta što je najrealnija opcija 2 mjesto i u tom slučaju protivnici kao što su: Juventus, PSG, Bayern, Leipzig i Barcelona. Leipzig je tu stepenica ispod ostalih, ali nisu protivnik za podcijeniti. Slijedi nam Lille i bodovi na toj utakmici nam ni slučajno nisu unaprijed upisani. Sve ćemo to morati na terenu da zaslužimo.

Vodja parade heterosekusalaca

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2019 Chelsea Balkan