Jump to content

Champions League - Group stage, Ajax - Chelsea FC (23.10.'19. 18.55h)


diablo_bih

Recommended Posts

Nažalost, navikli smo da igramo bez tih igrača. Bez prve dvojice (Kante i Rudiger) smo dosta lošiji, ali na njih smo rijetko kad ove sezone mogli računati. Treći na listi (Barkley) je svakako rezerva Mountu, a protiv Ajaxa sigurno ne bi igrao pozadi, a što se četvrtog tiče (Christensen) imamo zamjene koje su tu negdje sa njim a svakako je loše što nije jedini štoper na kojeg ne možemo računati. Osim njih nedostaje svakako Loftus-Cheek. E kakvi ćemo biti kad se svi oni vrate..

 

Utakmica nije baš must-win kao prošla, ali bi bila šteta izgubiti. U velikom smo pobjedničkom nizu i počeli smo da pobjeđujemo tvrde utakmice, što nije bio slučaj na početku sezone (Leicester, Valencia, Sheffield). Gledajući dvomeč, 4 boda bi bila sasvim dobra. Treba navijati za Lille u onoj drugoj.

 

Očekujem sastav: Kepa; Azpilicueta, Zouma, Tomori, Alonso; Jorginho, Kovačić; Hudson-Odoi, Mount, Willian; Abraham.

 

Nadam se sastavu: Kepa; Azpilicueta, Zouma, Tomori, Emerson; Jorginho, Kovačić; Hudson-Odoi, Mount, PuliÅ¡ić; Abraham.

Link to comment
Share on other sites

Nije must-win ali moramo ostati neporazeni. Iskreno smatram ako budemo igrali nasu igru, bez previse respekta i hrabro, vjerujem da mozemo dobiti Ajax i nastaviti ka 1. mjestu u grupi.

Nadam se da Lamps nece s 3 u odbrani krenuti.

Ovo mi je idealna utakmica za Pulisica, ali Mount ce vjerovatno poceti.

Sretno momcima veceras, da se vrate u London s bodovima

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Prvo poluvrijeme utakmice je bilo "poprilicno onako". Bili smo malo bolji, ali sve u svemu nista pretjerano. Imali smo neke polusanse, vise njih nego oni, ali nismo iskoristili. Ponajvise preko lijeve strane i Hudson-Odoija. Mislim da ce mu Lampard dati jos 15 minuta u nastavku da nesto napravi, pa ce ga zamijeniti. Ne bi me iznenadilo da ga sad zabije, nemoguce je da ga ovako nece.

 

Pozadi uopste nije lose, Tadic se ne vidi, Ziyech mijenja stranu kad god primi loptu.

Link to comment
Share on other sites

Zasluzena pobjeda. Iduca na Bridgu protiv Ajaxa i imamo priliku obezbjediti prvo mjesto.
Posebne pohvale za Zoumu i Pulisica. Maestralno obojica.

Gledao sam Lille - Valencia prvo poluvrijeme, pa Lille je mogao hladno voditi 3:0.
Link to comment
Share on other sites

Odlicna utakmica, bez srljanja, a zadnjih 25 minuta kada su holandjani ostali bez snage, kada su jedva disali, jednostavno pregazili smo ih. Narocito ulaskom Pulisica i Batsa.

Prezadovoljan sam, a odusevljen Lampsom i moram spomenuti jos Zoumu i Tomoria. Fenomenalni obojica, bez greske, tako su dominantni bili, nevjerovatno. Samo neka tako nastave, imamo fenomenalnu ekipu, koja ce samo da raste i raste. Bravo Lamps.
Link to comment
Share on other sites

Nisu oni ostali bez snage, vec smo im totalno ugusili napade i organizaciju igre. Nasi na sredini su odlicno stajali i pokrivali teren a sta je i proslo odbrana je kupila. Oni nisu mogli nikakvog pritiska napraviti iako su domacini bili.

I onda smo ih dotukli pravim izmjenama, jer su usli friski igraci koji mogu napraviti razliku. Zasluzeno smo pobijedili, iskreno da je zavrsilo 0:0 bio bih nezadovoljan poslije onako dobre tekme nasih.

Ipak mislim da ce uzvratna utakmica na Bridgeu teza biti jer oni standardno bolje igraju na strani, rastereceniji su i sigurno nece biti jednostavno kad mi budemo favoriti.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nezgodno gostovanje, tacno i Ajax ima fantasticnu kontru ali ne mogu u potpunosti da budem zadovoljan iako smo pobedili.
Razdrmao nas je ulazak Pulisica i njihov zamor materijala u poslednjih 20ak minuta ali nekako mislim da je utakmica morala ranije biti stavljena pod kontrolu.
Mora se spomenuti i da nas je VAR spasao jer onaj ofsajd je nemoguce videti golim okom i ne bi imali sta da zamerimo sudijama. Isto tako je nemoguce odrediti u kom pravcu bi otisao mec da gol nije ponisten.
U Londonu se mora puno hrabrije igrati, sa par izmena u sastavu, nadamo se povratku Kantea, i pobeda ne bi smela doci u pitanje.
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...