Jump to content

Matchday 04: Sheffield United (H) [31.08.'19. @ 16:00h]


apeiron

Recommended Posts

Natavljamo se sramotit sa ovakom odbranom, da smo vodili 5:0 ne bi bili sigurni, Lampard me razocaro ubacuje dijete od 18 godina u ovako bitnim trenucima ima Alonsa i Cristiansena na klupi, ne znam sta je htio sa ovim potezom.

Link to comment
Share on other sites

Tomori Rudiger štoperski tandem, desno Reece, lijevo Emerson. Sve ostalo je promašaj.
Azpilicuetu uvaliti bilo kome, karina obična, Zoumu isto tako.

Što se tiče napada i veze trebaju naučiti da se kreću bez lopte. 4-5 igrača u okviru 2 metra.Svi hoće loptu da je meljaju ne zna niko proći i ponudit se igraču s loptom.

Tammy svaka čast, trenutno naš najbolji igrač.
Link to comment
Share on other sites

Azpilicueta jedino što može zaustaviti ubačaj je da ga lopta slučajno pogodi. Prolaze pored njega ko pored čunjeva na treningu. Svaki igrač koji mu dođe bez problema mu kroz noge provuče. Šupalj ko pička. Teško da je i za klupe ovakav propalitet od beka. Zapacosta za njega izmislio igru.
Link to comment
Share on other sites

Treba se ove sezone naviknuti na ovakve rezultate, kao sto sam rekao nasi pravi rivali ove godine su wolvesi, leicester, everton. Bit ce bolje kada se vrate ozljedeni, ako uvatim na kraju 6. mjesto, skidam kapu lampardu. Ako azpi bude igrao poslije stanke, bit cu razocaran
Link to comment
Share on other sites

Nemojte dzaba govorit kako su izmjene problem bile, jer cijelo drugo poluvrijeme u nas je igra bila kao u BurnleyA. Nije kriv Gilmour za izgubljene bodove, vec mlohava ekipa tokom cijelog poluvremena.

Imamo desnog beka, nema ga svijet. Toliki jad, da nemam komentara.

Bit ce jos ovakvih utakmica i smijesno prosutih bodova. Vjerujem u Lampsa i njegovo vodjenje ekipe, dajem vremena kolko god trwba i necu pljuvati.

Pljuvati samo mogu igrace koji su glupi, ne trude se i be igraju kako treba.
Link to comment
Share on other sites

Tomori klasa, Abraham dva gola u maniru Inzaghija.

Ostalo Boze sacuvaj, Sheffield je najlosiji tim u ligi. Vjerujem da nikom od ostatka top 6 nece boda uzeti na strani, a vjerovatno ni kuci. Azpi i Zouma takmice se ko ce gori biti. Sredina tanka, Barkley nece kile u odbrani mater mu, vuce se po terenu. Mount danas indisponiran kao i Pulisic.

Nez sta krivite Lampsa za ubacivanje Billya, nek nije glumio Mourinha i povlacio ekipu 10 min do kraja protic Sefilda pa nek ide sve u 3 picke materine, taman i sto smo prosuli ova 2 boda. Dosta je vise tog sranja. Ovi mladi momci treba da se uce kako dotuci protivnika.

Steta velika, nemas ni srece nekad na guzove izvuc pobjedu ako nista malo radi samopouzdanja igracima. Jebaji ga, idemo dalje. Mozda se vrati negdje gdje ne ocekujes.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sta je problem bio s Billyem? Jel treba da se vodimo sa onom starom navikom, daj mladicu pokoju sansu u carling cupu u zadnjih 5 minuta samo da izadje na teren i da se racuna da je igrao za klub?

svidja mi se sto lampard vjeruje momcima, i daje im priliku da se dokazu, a i da steknu iskostvo kako treba. Đ


Samo ovaj remi protiv sheffielda se nije smio desiti, posebno ne tek tako primiti dva gola, ok, u odbrani škripi, al jebemu mater daj da se to već jednom zakrpi, šta je više problem.

vidim svaka ekipa baca sve u napad po toj desnoj strani, ali neka smo se mi rijesili zapacoste i ostavili azpija, a sto se sutra opet moze desiti da se reece opet povrijedi, a i opet kad ce se vratiti to niko nije razmisljao, kao da se igra 3. liga, a ne premier liga.

 

Link to comment
Share on other sites

Prošlo je par sati i slegli su se utisci. Ovo što nam se dešava uopšte nije neočekivano. Nije tajna da smo ove sezone 6. favorit u ligi i da bi ova grupa timova (Arsenal, Manchester United i mi) ove sezone trebali imati manje bodova nego što inače imaju i biti malo približniji grupi ekipa (Everton, Wolves, Leicester, pa i West Ham) na tabeli. Pogledajte rezultate tih ekipa iz prethodne neke sezone i vidjet ćete koliko je to sve šareno i koliko zaista svaka od tih ekipa sporo hvata ritam.

 

Nama su se dogodile mnoge promjene ovoga ljeta. Pogledajte one igrače koje sam nabrojao da su nam falili na ovoj utakmici i dodajte im igrače koji su napustili klub u međuvremenu i dobit ćete komplet novih 11 koji su bolji od tima koji je danas igrao. Naša ekipa u ovom trenutku nije toliko bolja od ostalih da se mogu olako upisivati bilo koji bodovi. Ja sam projektovao 7 bodova iz ovog perioda, osvojili smo 5, što znači da po meni jedino ova utakmica nije ispunila očekivanja, rezultatski.

 

Želim vjerovati da je Christensen izostavljen iz prvog sastava zbog umora i da to nije "zato što je on loš". Zna se ko je iz tandema koji je otvorio sezonu slabija karika i koga bi se trebalo izostavljati kad se malo kombinuje. Imamo nekoliko jasnih problema u timu, oni se zovu Azpilicueta, Zouma, Barkley i Willian. Ostali su ili solidni (Kepa, Jorginho, Pedro) ili dobri (Kovačić, Pulišić, Giroud, Christensen) ili odlični (Mount, Abraham, Kante, Emerson). Posljednjem daje sve manje minuta, taj problem je uočio, predzadnji igra zato što mu je jedina konkurencija trenutno upravo Willian, prvog nema ko zamijeniti, a drugi je izgledao solidno zadnje 3 utakmice, da bi se danas vratio na staro. Tomori bi mogao da uleti u prvi sastav.

 

Ponovilo se ono kao protiv Leicestera. Imali smo prednost na poluvremenu i kakvu-takvu terensku inicijativu. Za ovaj nivo protivnika vjerovatno i dovoljnu, da bi se u drugom poluvremenu doživio pad. Ne znam da li je rani primljeni gol toliko uticao na to da padnemo i da se više ne mognemo sastaviti do kraja utakmice. Naglasio sam na shoutboxu, nije Gilmour kriv za ništa loše što se desilo, samo smatram da njegovo uvođenje nije bilo potrebno u tom trenutku. Isto da vodimo 4 razlike, a ne jedva 1 razlike. Po meni je to malo neozbiljan potez, bilo je drugih rješenja.

 

Slijedi nam reprezentativna pauza i u tom periodu se nadam da će fudbaleri povratiti kondiciju. Dobra stvar je ta što je mali broj naših igrača, koji su zdravi, uopšte dobilo pozive u svoje reprezentacije, a još manji broj njih je neki bitan faktor u svom nacionalnom timu (Kepa, Pulišić, Jorginho i Christensen donekle). Ni sam Lampard ne zna kako će nam izgledati prvih 11 na sljedećoj utakmici.

 

Nadam se da će nam ovo ostati mjesec u kojem smo primili najviše golova ove sezone (9), ostati jedini mjesec u kojem nijednom nismo sačuvali mrežu i ostati jedini mjesec u kojem smo zabilježili samo jednu pobjedu. Trenutno imamo jednak broj bodova kao Manchester United, a sutra ćemo saznati koliko manje od Arsenala i Tottenhama. Ako ćemo gledati ove druge rivale, Everton i Wolves međusobno igraju i vjerovatno će biti neriješeno, kasnimo za Leicesterom i West Hamom.

 

Vjerujem u ovu stvar.

Link to comment
Share on other sites

Pored Zoume i Azpija mislim da je Jorginho pretanak defanzivno i da konstantno puse tu kraj njega. Iduce ljeto ce jedan pravi zadnji vezni a la Essien ili Matic u najboljim danima biti pod moranje.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja ne bih Zoumu otpisao, mislim da je kod njega samopouzdanje poljuljano. Takodjer u ove 4 utakmice Kovacic je jedan od najboljih. Nevjerovatno koliko je bolji nego kod Sarrija, jos samo da podje sutati vise vjerujem da ce i golove poceti davati.

Otarasiti se Williana pod hitno, koje je to govedo i parazit majko moja. Jedva cekam da se oporave ovi povrijedjeni igraci.

Takodjer, ne mogu da se otmem dojmu koliko Lampard nije imao ni srece. Mislim da ce top 4 biti bas tesko ufatit ali nije mi to toliko ni bitno ako cemo se otarasit parazita i izgraditi sistem igre koji nas je krasio svaku utakmicu prvih pola sata.
Link to comment
Share on other sites

Kovacic ništa posebno. Nema taj igrač nekih manira. Jorginho je za njega tata igre, jedina mana je što je defanzivno lošiji ali je vrhunski kreator igre kakav nam je potreba. Nije ni Pjanić defanzivno dobar ali je genije. Kovacic je prosjek kojeg će RLC izbaciti iz prve postave sa pola snage.
Link to comment
Share on other sites

https://twitter.com/ChelseaJF5/status/1168453444392370177?s=19

Jorginho nema fizičku snagu,ali daleko od toga da je loš defanzivno.On je pametan igrač,ali on neće biti neki vrhunski kreator dok se krila ne prestanu vraćati na 50 metara po loptu
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...