Jump to content

Matchday 02: Leicester City(H) [18.08.'19. @ 17:30h]


apeiron

Recommended Posts

Nisam gledao nazalost izuzev nekih 15ak minuta. Vidim rezultat, sranje nazalost. Nismo u stanji izvuci neku na guzove pobjedu kad losije igramo. Steta jebga.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Mijenjaj avatar ako boga znaš.

Link to comment
Share on other sites

I dalje se pitam zasto smo stali sa presingom i igrom iz prvih 15 minuta meca? Zasto je prepustio loptu i branio se zonski? Ako je umor u pitanju zasto nije malo vise promjesao igrace? Imam mnogo pitanja na koje ne znam odgovor ali me najvise interesuje zasto smo prestali igrati fudbala nakon vodstva? To me vise brine nego sam rezultat.
Link to comment
Share on other sites

Vec -5, sta reci. Bit ce ovo rezultatski vrlo gadna sezona, ako uhvatimo 6. mjesto biti ce idealno, ali ocekujem nas negdje na 7-8 poziciji. Kako god to je i za ocekivati, treba stvoriti barem sistem i igru, a ne da gledamo ovakvo poluvrijeme
Link to comment
Share on other sites

Nije sve tako crno, daleko smo mi ispred tog nekog 7. i 8. mjesta koje spominjete. Ovo je ekipa koja će da dosta oscilira ove sezone i raste kako sezona bude odmicala. Mlad i neiskusan trener, mladi i neiskusni igrači, odbrana koja nikad nije igrala zajedno, trenutno povrijeÄ‘eni bitni igrači, loÅ¡a sreća i neke pogreÅ¡ne odluke na početku sezone ne bi nas trebale previÅ¡e koÅ¡tati. Lampard je pametan čovjek i iz ovih stvari će sigurno neÅ¡to naučiti. Nije ovo onaj Chelsea u kojem je on igrao koji može povesti u prvoj minuti i rutinski to sačuvati do kraja. 

 

Igrali smo neriješeno protiv Leicestera i izgubili od Manchester Uniteda. Nismo ih pobijedili ni prošle sezone kad smo bili bolji, a oni lošiji. Samo strpljivo. Ja sam sebe u glavi spremio za ovakvu sezonu i neću se nervirati.

 

Znam da u ovoj utakmici nije bio problem to što se nisu uzeli bodovi, nego način na koji je pala ekipa nakon stečene prednosti, ali sve je to dio procesa.

Link to comment
Share on other sites

Bez napadača, pravog golgetera, kako god da odigramo ako nema ko zabiti dzaba sve. Lijepa igra i napadači nogomet se ne pika.
Ne znam kako je odigrao ovaj Abraham ali ono što sam vidio protiv ManUniteda i Lpoola mi ne ulijeva nadu da će ovaj biti naša uzdanica. Girouda sam davno otpisao i nikad mi nije bilo jasno zašto smo ga uopšte i doveli. Biće ovo teška sezona bez lidera u ekipi.
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao, medjutim citajuci vase postove stcem utisak da je Lamps pogrijesio, trebao je malo vise karte promijesati. Ocigledno su igraci fizicki istroseni nakon Liverpoola, pa zbog toga odigrase 20ak minuta dobro i onda pad. Inace zabrinjavaju 2 stvari: opet primamo iz prekida gol (zonalno markiranje ne funkcionise nikako zasad) i rastrgana igra poslije tih pocetnih 20 min.

Iskreno ocekivao sam da cemo dobiti ovaj mec, medjutim razocarali su svi kompletno od igraca do struke.

Ne mozemo vise ni na guzove neku pobjedu izvuci.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno ne mogu, jer onakva rastrcanost i igra u prvih 20 minuta ja to nikada nisam vidio. Tako je to lijepo i mocno bilo za gledat, presretan i prezadovoljan sma bio.

Medjutim onda su samo padali i padali, da bi na kraju izvlacili bod protiv Leicestera. Nadam se da nece toga biti vise, da ce dok odmaraju znati cuvat loptu.
Link to comment
Share on other sites

Vesele dobre partije Emersona i posebno Zoume. Ovog drugog pogotovo, poslije one kriminalne partije na Old Trafordu nije klonuo duhom (mada kod gola je njega preletila lopta, ne znam jel on trebao cuvati Ndidija). Ni Danac nije bio los, prolazi ispod radara ove tri utakmice. Bit ce borba za tu drugu poziciju na stoperu.
Willian i Azpi daleko najslabije odigrali 😣
Link to comment
Share on other sites

Kakav božji umor?!?!?

Sezona je tek pocela. Ak ne mogu trčat 180 minuta na tjedan onda neka se ostave nogometa...

Misliš 240 minuta. Pa da igramo Joseov fudbal možda bi i mogli. Kante bi kod Murinja mogao dvije utakmice u istom danu odigrati.
Link to comment
Share on other sites

Misliš 240 minuta. Pa da igramo Joseov fudbal možda bi i mogli. Kante bi kod Murinja mogao dvije utakmice u istom danu odigrati.


Primat 5+ milja plaču, imat pod milim bogom na raspolaganju apsolutno sve, cijele dane pumpat teretana, lopta, analize i dva puta tjedno odigrat tekmu po 90 minuta.... I onda velis nemres to....

Ajd ti sutra reci šefu da nemreš radit...
Link to comment
Share on other sites

Primat 5+ milja plaču, imat pod milim bogom na raspolaganju apsolutno sve, cijele dane pumpat teretana, lopta, analize i dva puta tjedno odigrat tekmu po 90 minuta.... I onda velis nemres to....

Ajd ti sutra reci šefu da nemreš radit...

Nisu igrali 2 puta nego 3 inačin na koji igramo nemoguće je bilo održati isti tempo čitavu utakmicu. Pa 2-3 igrača su se samo izmijenjala u te 3 utakmice. Pojavili su se oni samo su bili odnešeni svježinom Lestera. Pa i od treninga se umoriš, putovanje do Istanbula, sve to ima svoj udio.
Link to comment
Share on other sites

Nisu igrali 2 puta nego 3 inačin na koji igramo nemoguće je bilo održati isti tempo čitavu utakmicu. Pa 2-3 igrača su se samo izmijenjala u te 3 utakmice. Pojavili su se oni samo su bili odnešeni svježinom Lestera. Pa i od treninga se umoriš, putovanje do Istanbula, sve to ima svoj udio.



Ajd ne piši gluposti.
Link to comment
Share on other sites

I rekao bih da je umor zbog tih utakmica, ali ljudi moji sezona je tek počela. Kad će imat energije ako ne sad? Ja vjerujem da je još u pitanju prilagođavanje i da je pitanje vremena kada će sve to leći na svoje, samo se bojim da Lampard ne krene stopama prethodnika pa krene na siguricu, bunkere, puštanje lopte protivniku i šta već ne.

Link to comment
Share on other sites

Pa valjda bi trebali da podizu formu tokom sezone, ako je pocetak ne znaci da ces imati svu snagu

 

Mi na pripremama nismo imali intenzivnu utakmicu kao ovu protiv Liverpoola, a i ova je dosla bas na startu sezone. Logicno je da ljudi padnu s energijom.

Zato ce sigurno popraviti s vremeon formu. Nije im bez razloga nakon 10 minuta protiv Lestera pala forma.


Lampard malo precjenjuje ovu ekipu, lijepo je igrati ovakav fudbal, ali ne moze to ova ekipa podnijeti toliki tempo, treba u intervalima napadati i vrsiti visoki pritisak, ali pod uslovom da tada i zabiju gol, da ne bude citavo vrijeme napadaju i onda ti protivnik uvali niotkuda gol. To je nesto sto se najgore moze desiti.

 

 

Svakako ovako losa utakmica se ne bi smjela dogoditi, ali Boze moj, bice bolje sigurno. Samo da je pretrpiti nekako ovu sezonu i uvaliti se kako u top6

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...