Skoči na sadržaj

Foto

Matchday 01: Manchester United (A) / ned 11.08.2019. 17:30h

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
38 odgovora na ovu temu

#21 hamco

hamco
  • Korisnik
  • 4,168 postova
  • 3404 lajk(ova)
  • Time Online: 209d 9h 33m 7s

Postirano 11 August 2019 - 18:22

I mene je strah sad da Lampard ne promjeni taktiku i zaigramo defannzivno. Bukvalno smo dobro igrali i bili bolji protivnik barem 65 minuta utakmice. Steta, moliti Boga da se sad Lampard ne usere i odstupi od svoje taktike pa da opet gledamo defanzivan fudbal.

#22 Das ist Walter

Das ist Walter
  • Chelsea BiH Member
  • 4,310 postova
  • 3077 lajk(ova)
  • Time Online: 90d 21h 38m 18s

Postirano 11 August 2019 - 18:23

Wisey, kakva je odbrana i kako ispadaju vrlo je moguće pogotovo jer smo u prvom kolu primili 4 gola od ekipa koja nije nešto kvalitetna. Nismo ni mi ali imamo znatno lošiju odbranu. Samo zbog odbrane može igrati defanzivnije i igrati nešto slično Konteovoj taktici. Ne znam šta da kažem, vidjet ćemo naredno kolo. Nismo igrali loše ali smo užasno griješili u odbrani i za sve golove su krivi oni. Nesigurni su i bekvalitetni. Neka nam je Bog na pomoći.
Lampardu podrška uvijek jer Chelsea zaslužuje bolje igrače. Čak mi ne bi ni smetala ta defanzivna taktika ako bolje ne može, jer za ofanzivnu igru moraš imati i dobru odbranu. Mi to nemamo

#23 cobinho

cobinho
  • Korisnik
  • 347 postova
  • 74 lajk(ova)
  • Time Online: 5d 15h 9m 17s

Postirano 11 August 2019 - 18:24

Poraz posvecen svima kojima Luiz nije odgovarao

#24 BT14

BT14
  • Korisnik
  • 1,182 postova
  • 563 lajk(ova)
  • Time Online: 26d 20h 50m 1s

Postirano 11 August 2019 - 18:37

U izvini, Luiz je mnogo bolji.

Treba prestati pokušavati igrati "lijep fudbal" , nikad nismo bili ekipa koja je tako igrala i nikad nećemo biti.Pep je imao luksuz da dovede koga hoće i još uvijek ima, Abramovič nije voljan izdvojiti toliki novac.Christensen,Zouma,Azpi,Alonso, Barkley,Pedro,Willian,Jorginho,Michy sve to treba otjerati.

#25 Villas-Boas

Villas-Boas
  • Korisnik
  • 2,057 postova
  • 506 lajk(ova)
  • Time Online: 31d 22h 18m 37s

Postirano 11 August 2019 - 18:41

Abramović nije voljan dovest, pa kako ce dovest kad ga mrtvi englezi ni u drzavu ne puste. Bojim se da će Chelsea pocet padat.

Imam dojam koda da odlazi Romanovo vrijeme, a s njim i Chelseaovo. Jer ovdje nema plana, napretka, niceg. Svake godine se nadamo nekom iskoraku i napretku, a zapravo tonemo sve dublje i dublje.

Pa United, Liverpool, City, Tottenheam su svemir za nas. A uz njih polako će nas pocet jebat i mrtvi Arsenal

Post se sviđa 1 članu
BT14  

#26 cobinho

cobinho
  • Korisnik
  • 347 postova
  • 74 lajk(ova)
  • Time Online: 5d 15h 9m 17s

Postirano 11 August 2019 - 18:56

Pa tako nam Luiz nije pasaovao pa sad ni Vilian ni Barkli. A ko bi igrao po tebi?
Chelsea woman team?

#27 hamco

hamco
  • Korisnik
  • 4,168 postova
  • 3404 lajk(ova)

Postirano 11 August 2019 - 19:04

Nije fer uopste ovaj rezultat. Cak sta vise mislim da smo bili bolji sto zvuci smijesno kad se pogleda rezultat ali zaista tako mislim.

Ove sezone ce biti lahko kritikovati Lamparda ali vjerujem kako ce upravo ova sezona biti ono sto nam je trebalo a to je da se pocisti skart koji se nakupio i gurnu nasi akademci u prvi plan.

Do 65. minute smo bili u potpunosti bolji, redale su se nase sanse i United se uopste nije nista pitao na terenu. Primili smo toliko naivne i jeftine golove a dojam mi je da im je bukvalno sve uslo u mrezu sto su pokusali.

Nadam se da ovo nece poremetiti igrace a posebno Lamparda i da ce nastaviti sa ovom igrom koja ce, siguran sam 100% donjeti i rezultate.

Post se sviđa 1 članu
pidy  

#28 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 13,724 postova
  • 12364 lajk(ova)
  • Time Online: 459d 10h 33m 25s

Postirano 11 August 2019 - 20:01

Hamco slazem se u potpunosti. Samo da ne mijenja ovo sto pokusava uvesti, igramo pravi fudbal. Muski, direktno, idemo prema golu, pucamo, stvaramo sanse, pravimo presing naprijed. Danas im je bukvalno sve ulazilo i jos im nasi poklone daju.

Medjutim treba i probleme istaci. Zouma mi je toliko drag igrac i dobar je momak ali sve mi se cini da jednostavno nije na trazenom nivou. Vidjelo se i na pripremama. Previse pliva poziciono, usran je s loptom i bez nje. Danas pokloni ljudima penal bez ikakve potrebe u trenucima kad smo dominirali i potpuno odvede utakmicu u drugom smjeru. Dave isto grijesio, mozda je ovo sezona gdje ce se mladi James nametnuti tu ali ajde da sacekamo kako ce se pokazati.

Emerson strasan bio, leti frajko po terenu. U jednom momentu pred kraj na desnom krilu se nasao. Cak mi se cini da se i defanzivno poboljsava.

Protiv Lestera nam je strasno bitna tekma, ne toliko radi bodova vec psihicki da se digne ekipa.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

#29 Adi

Adi
  • Korisnik
  • 381 postova
  • 11 lajk(ova)
  • Time Online: 6d 23h 27m 53s

Postirano 11 August 2019 - 22:19

Gledao sam samo prvo poluvrijeme, a iz drugog poluvremena sam vidio samo golove.

Rezultat od 4:0 nije nimalo realan. Igrali smo bolje od njih i u prvom poluvremenu smo trebali da vodimo nekoliko razlike. Utakmicu je definitivno odlucio onaj penal kojeg je Zouma napravio. Znalo se da ova ekipa Uniteda nema nikakvu kreaciju, nema nikakvu igru i opasni su samo iz kontranapada. Pustili smo im loptu na pocetku i bez ikakvih problema smo im oduzimali lopte, pogotovo Mount i Abraham koji su imali veliku zelju da se dokazu. Sanse koje smo imali smo morali iskoristiti i povesti za 1:0. Da se to desilo, mi bismo pobijedili 4:0. Danas nam se nista nije poklopilo.

Najvaznije je da ne odustanemo od ovoga sto smo zapoceli i da nas ovo ne obeshrabri. Treba nastaviti gurati ove igrace koje smo danas gledali. Uskoro ocekujemo Kantea i Pulisica od prve minute, a nakon toga Rudiger, Loftus-Cheek i Hudson-Odoi kako se budu oporavljali da se ubacuju. Ovo je tek prvo kolo i na kraju cemo zavrsiti iznad kluba koji nas je danas pobijedio.

Zouma je od prvog momenta bio najnesigurniji, Christensen je pored njega svjetska klasa.

#30 ja13

ja13
  • Korisnik
  • 1,757 postova
  • 799 lajk(ova)
  • Time Online: 79d 13h 38m 59s

Postirano 11 August 2019 - 22:48

Igramo dobro put naprijed, s vremenom će bit sve bolje. Još malo popravit realizaciju ali sve svemu možemo bit zadovoljni.

Problem je obrana. Ako to ne rješimo svi će nas punit i đabe nam onda napad. Povratkom Rudigera i Kantea bi trebalo bit bolje, ali trebat će to i taktički bolje postavit. nadam se da će Lampard uspjet u tome (navadno i u Derbyu imao problema s postavljanjem obrane).

#31 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Chelsea BiH Member
  • 9,291 postova
  • 5026 lajk(ova)
  • Time Online: 353d 22h 13m 36s

Postirano 12 August 2019 - 00:24

Ovo "loši su drama" će nas izgleda koštati. Nemoj ti komentarisati protivničke ekipe, ako to već radiš piši da su bolji.

Losi nego sta, samo nas silova nasa odbrana. Vjerujem da Zouma nije napravio penal da bi ih nabusili, jer smo preuzeli citavu igru bili, ali opet se svasta izdesava u drugom poluvremenu i na kraju neposten rezultat.

Post se sviđa 1 članu
pidy  

#32 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 13,724 postova
  • 12364 lajk(ova)
  • Time Online: 459d 10h 33m 25s

Postirano 12 August 2019 - 01:08

Ma i dalje ne mogu vjerovat da smo ovakvu utakmicu izgubili 4-0.

Pa 4-0 nas je nakanto Bournemouth prosle godine kad nismo sanse napravili za 90 minuta.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

#33 skaro

skaro
  • Korisnik
  • 1,478 postova
  • 225 lajk(ova)
  • Time Online: 67d 22h 6m 14s

Postirano 12 August 2019 - 01:54

Tako je to jbga, sada ce nas i liverpool nabusiti u superkupu. Nadam se iza toga kako cemo se moci uzdici. Ove godine nam je prava konkurencija everton i leicester sto se lige tice, tu smo negdje kvalitetom. Ako uspijemo izboriti 6. mjesto biti ce super

#34 Villas-Boas

Villas-Boas
  • Korisnik
  • 2,057 postova
  • 506 lajk(ova)
  • Time Online: 31d 22h 18m 37s

Postirano 12 August 2019 - 07:33

Jao ekipo.

Ovo je jedna tekma. U srijedu će bit egal tekma.

Ja sam mišljenja da je Lampard pogriješio s time što nas je previse otvorio. Obranu malo bolje osigurat od kontri i to je to.

Samo za usporedbu, United nas je jucer unistio našim oružjem. Kontrama i polukontrama

#35 Das ist Walter

Das ist Walter
  • Chelsea BiH Member
  • 4,310 postova
  • 3077 lajk(ova)
  • Time Online: 90d 21h 38m 18s

Postirano 12 August 2019 - 13:22

Imat ćemo ovakvih problema cijelu sezonu i prošlu smo imali. Odbrana nam je loša odlaskom Terrya. Nije ni Rudiger Bog zna šta, imajući u obzir da nam je on najbolji u odbrani meni ne daje ambicija da ćemo imati solidnu sezonu. Daj Bože 4. poziciju na kraju sezone, ja bih bio prezadovoljan.

#36 Bari

Bari
  • Chelsea BiH Member
  • 8,632 postova
  • 6179 lajk(ova)
  • Time Online: 126d 15h 30m 50s

Postirano 12 August 2019 - 15:13

Kante i Rudiger ce sigurno unijeti balans izmedju napada i odbrane. Toni svojom kvalitetom (nije svjetska klasa ali je nas najbolji stoper), Kante svojom kretnjom, motorikom, vracanjem posjeda... Ocekujem puno bolje rezultate i vise cvrstine u odbrani vec u narednom kolu.

#37 skaro

skaro
  • Korisnik
  • 1,478 postova
  • 225 lajk(ova)
  • Time Online: 67d 22h 6m 14s

Postirano 12 August 2019 - 19:29

Bit ce bolje kada CHO, RLC, Kante i Rudiger se vrate, to su 4 prvotimca. Ali opet to je slaba ekipa, svida mi se stil igre Lamparda ako je ovo ono sto ce on forsirati, i ovako slabi smo bili bolji u prvom poluvremenu pogotovo. Kostali na kiksevi obrane, ali na to se treba naviknuti kroz cijelu sezonu, bit ce ih dosta

#38 hamco

hamco
  • Korisnik
  • 4,168 postova
  • 3404 lajk(ova)

Postirano 12 August 2019 - 20:21

Samo da se ne odstupa od ovog stila igre i rezultati ce doci. Jednostavno, defanziva i bunkeri vise ne prolaze, to je prevazidjena taktika u modernom fudbalu. Ova igra sa presingom i puno trke je ono sto istinski svaki ljubitelj fudbala zeli vidjeti. Jebes ti tika take i bezbroj dodavanja u prazno a da ne pricam o bunkerima i tim sranjima.

Pa ovaj rezultat je toliko nepravedan da i sad ne mogu da vjerujem. Izgubiti 4:0 a misliti da si zasluzio pobjediti je iskreno smijesno, ali eto tako se ja osjecam.

Post se sviđa 2 članova
diablo_bih  , Adi  

#39 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Chelsea BiH Member
  • 9,291 postova
  • 5026 lajk(ova)
  • Time Online: 353d 22h 13m 36s

Postirano 13 August 2019 - 09:26

Najvise me iznervirao Pedro, jebo mu hljeb mater.

Uglavnom je ocigledno da je najveci problem sto ostaje veliki prostor izmedju odbrane i ostatka ekipe kada se radi presing i onda nisu u stanju da se vrate. Kada se Kante vrati, to ce mnogo bolje izgledati.

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2019 Chelsea Balkan