Jump to content

Svjetsko prvenstvo 2018


Zemo

Recommended Posts

Prejako je prvenstvno, razocarala me Francuska koju smatram favoritima za prvenstvo.

 

Engleska da ima boljeg selektora i zbog vrhunske pozicije na kojoj su, jer im je lagano sve skoro do polufinala bi trebali hladno to zavrsiti, ali posto imaju debila, tesko da ce nesto uraditi, jedino da dobije drugi mozak.

Link to comment
Share on other sites

  • Postova 165
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Polako, tek je pocelo. Francuska iako losom igrom opet je dosla do pobjede sto mnogim favoritima nije uspjelo. Meni su nekako najgotivnija ekipa i bit cu uz njih do kraja.

 

Vazne pobjede Hr i Srb, mada je igra daleko od dobre bila. Al najvaznije da se uzelo 3 boda, nema veze sto im ne leze rezultati u druga dva meca njihovih grupa. Uz malo srece koja ih je pratila u prvom kolu mogli bi oba tima dogurati do plasmana u 1/8 finala sto bi bila velika stvar.

 

Najveca zal mi ostaje poraz Perua od Danske, ne mogu vjerovati koliko ih je nesrece pratilo. Pa ljudi su doslovno zguzili Dance u svakom smislu a na kraju porazeni i vjerovatno ispadaju.

Link to comment
Share on other sites

Guest ivanovic2
Ja sam ispratio do duela Njemacka - Meksiko sve mečeve makar po poluvreme. Moj utisak je sledeći.

Od Saudijske Arabije sam očekivao više protiv Rusa da pokažu. Mislio sam da će baš namučiti Ruse, ali ne razočarali su. Dok su Rusi s druge strane odigrali solidno i sa par majstorija uveličali otvaranje Sp-a. Drugi meč u grupi Egipat i Urugvaj. Takođe donio jedno razočarenje. Urugvaj je odigrao baš slabo, Suarez je bio veoma loš. Dok sa druge strane Egipat je svjesno ušao u meč po bod, jer svakako su bili bez Salaha tako da su znali da teško mogu do trijumfa. Za njih najbitniji mečevi tek slijede.

Grupa B-od maroka sam očekivao puno u ovoj grupi, ali su već na prvom steepniku zakazali. Krenuli su u meč furiozno, u prvih 10 minuta samljeli protivnika, posle je sve to bilo slabije i slabije. Blijedo. Nesretno su primili gol, ali i bez tog gola ostalo bi neriješeno što svakako ništa ne bi značilo, jer sam ih projektovao da će se boriti sa Portugal ol za prolaz. Iran totalni autsajder u grupi, dosta čvrsta i discilinovana ekipa.

Portugal i Španija duel koji došao posle bure u Španija. I po meni Španci su veoma dobro odigrali, Portugalci na ovom Sp teško da mogu nešto napraviti. Dok Ronaldo gura to će biti to.

Grupa C - Francuska totalno razočarala i to je to. Australija sasvim korektno odigrala utakmicu, sa par šansi. Peru i Danska duel u kojem se očekivala krvava borba. Peru nije imao sreće i ako je možda bio i bolji rival. I taj penal promašeni...

Grupa D Argentina starta kiksom, očajna igra, loša postava.... Skroz loše. Island odigrao fenomenalno, pojeli su prvu zvijezdu Argentine, neutralisali ih sve. Argentina osim tog gola Aguera nije imala ništa. Messi lik koji ima stotine miliona od fudbala zaustavljen od lika koji fudbal igra iz hobija.

Nigerija, očekivao sam više od njih, baš više. Razočarali su, pobijedilio sebe. Hrvatska je loše odigrala, makar ono prvo ppol što sam gledao. Ali opet bitna su tri boda. Kramarić sjajan.

Srbija kontrolisala utakmicu, s momenta na momenat igrali baš fino. Slaba realizacija. Mnogo forsiranja igre po desnoj strani. 90 posto napada. Kostić usrao dva gola, Mitrović jedan. Mora bolja realizacija da bude i da se kombinuje viče

Onda je uslijedio mrak zbog ispita, od sjutra ponovo jašemo
Link to comment
Share on other sites

Guest ivanovic2

Po meni se VAR sistem usrao u prvenstvo.Sviraju se penali smijesni,realno na makar tri meca je sviran penal za neki najsitniji kontakt.Sprdnja .Nema tu cari,nije to vise fudbal.Najgore mi je to sto,glavni sudija pregleda taj snimak,pa stavite u onu kancelariju nekog strucnjaka,nekog glavnog sudiju sto je slobodan toga dana.On neka pregleda tu situaciju i samo jave.A ne onako. I to jos ne prekida se igra odmah.Nego na primjer  na mecu Francuska -Australija. Francuzi traze penal,lik ne prekida igru,nego pusti napad da se odigra i onda ode da pogleda situaciju.Pa sta da je Austrlaija dala gol iz toga napada ? I onda posle minut Francuska sutira penal :D Presmijesno. Da ne pricam sto daju Var onim crncima izgladnjelima da gledaju,jbt pa njemu od gladi mrezi pred ocima,a ne da vidi na tv-u jel penal ili nije :D Sudi tamo u pm,dje nema linija a ne snimaka.realno. 

SMARA me ovo,nema zadovoljstva da jebes mater sudiji.Sve je vjestacki.Slazem se da treba da postoji VAr,ali da se koristi kad je bas nesto kriticno,kad izbije neka tuca,da se vidi da li je gol ili nije.JBg da nije sudijskih gresaka fudbal ne bi bio fudbal i ne bi ljudi bili naprzeni.Ne bi mi jebali mater i pamtili 2009,da nije bilo celavog.Jbg sve je to sastavni dio sporta. 

Link to comment
Share on other sites

Meni VAR uopste ne smeta, dokurcilo je malo koliko više kredita kod sudije imaju odbrambeni igraci u odnosu na napadače, mogu te udarat kolko hoce, VAR je sasvim oke.

 

 

Ne znam trebam li išta pisati ko stavljanju kurca u argentinska usta od strane hrvatske...

 

 

Srbija Svajcarska, prvo poluvrijeme odlicno, moglo se zabiti jos jedan gol sigurno, u drugome totalni raspad, kao da su se svi potrosili nakon prvog poluvremena, te su dosla dva gola od siptara pardon svajcaraca :D 

Link to comment
Share on other sites

Guest ivanovic2

Pa ajmo sad malo realno.To sto smo mi ocekivali pobjedu Srbije to je navijacki.A realno gledajuci ti Svajcarci,siptari,rumuni,bosanci,crnci, ko god.Oni imaju neki sistem.Vodi ih isti covjek 4 godine,napravio je nesto,neku igru,taktiku,spremni su fizicki,znaju sta su im zadaci.Pa ti likovi nemaju napadaca krstenog,a  godinama su u vrhu Evropskog fudbala,msm dva zadnja prvenstva.

 

Sta ocekivati od Srbije? Od Srbije koja mijenja selektora svakih 2 mjeseca,koja stavlja amatera za selektora? Koja nema taktiku? Ciji se napadi svode na to da li ce Tadic da blijesne ili ne .A i taj sastav,trenutni,to nije neka ekipa.Prosjek.

 

Imamo ocajnog selektora.Stojkovica koji je realno mozda i jedan od boljih igraca u ekipi.Ivanovica koji je nazalost svoje odsvirao.Milenkovica koji je veliki potencijal,ali je jos mlad,jos treba da sazri.Tosica koji nikad,bas nikad nije znao da igra fudbal.Kolarova koji je ostarao,koristan je naprijed ali pozadi uvijek bio rupa.Kostica koji je prosjek,zna da blijesne.Momak se bori ali to je prosjek.Matica klasu,Milivojevica solidnog igraca.Tadica koji je ono tu bog i batina,ali nema realno nema s kime kombinovati.Sergej koji je pokazao da ne vrijedi koliko moja baba ili jednostavno mu ne odgovara ovaj sistem.To ne znam,jel ga nisam gledao od prvenstva mladih kako igra.Ljajica koji igra promjenjivo lose,pogtovo ne moze igrati lijevo.To mu ne ide.Mitrovic koji je  u top formi,lafcina,srce tima.Ali ne moze sam.Jbg.Prijovic ne dobija sansu i ako ima kvaliteta,mozda se trrebalo probati sa dva napadaca.Zivkovic talenat,ne dobija priliku,dobija je Radonjic kloc,alkoholicar,kockar,propalica.... Ne znam, ne shvatam povlacenje u petom minutu....

 

jednostavno sistem sa kozojebcima je pobijedio rasulo i nedostatak taktike. Krstajic je poturio guzicu za Slavisu Kokezu i nije fino prosao.Ajde sada da se najebemo keve nejmaru i drugarima i da prodjemo,da se posle useremo u  Njemcee,da pokazemo da i ovako retardirani mozemo sve .ZIVEO ZEMOOO

Link to comment
Share on other sites

Guest ivanovic2

u jebote, zar je Vladimir vec 4 godine na klupi Svice.

Sent from my E6653 using Tapatalk

Cini mi se da je posle SP-a 2014 godine dosao.Mozda grijesiiim....

Link to comment
Share on other sites

Guest ivanovic2

Ali realno sudija je pojeo Srbiju.Osim ove situacije oko Mitrovica,kad je morao,jednostavno morao VAR da koristi.Vecu stetu je nacinio sa tri zuta,tri zuta igracima sa sredine teerena za njihove prve faulove, i to svima u prvom poluvremenu.E to je najveci problem,tu je odmah usmjerio igru tih igraca u drugom poluvremenu,njihov meksi pristup.

Link to comment
Share on other sites

Reealno penal nije bio, a mediji su toliko neobjektivni u Srbiji da se vise pise o Brychu nego o losoj igri Srbije.


Realno nemas pojma.

Dva igraca drze rukama i direktno sprecavaju protivnika da dodje do lopte i to u kaznenom prostoru i to nije penal?!
Ajde idi umij se malo.
Link to comment
Share on other sites

Realno nemas pojma.

Dva igraca drze rukama i direktno sprecavaju protivnika da dodje do lopte i to u kaznenom prostoru i to nije penal?!
Ajde idi umij se malo.

Prije toga sam Mitrovic udara igraca rukom u glavu pa tek onda krece prekrsaj nad njim, kao i po obicaju srbima je uvijek  neko drugi kriv kad izgube.

Link to comment
Share on other sites

Prije toga sam Mitrovic udara igraca rukom u glavu pa tek onda krece prekrsaj nad njim, kao i po obicaju srbima je uvijek neko drugi kriv kad izgube.

I dalje nemas pojma.

I upravo zbog toga sto nije bio penal VAR sudije su sugerisale Brihu da pregleda snimak posle odluke da isti ne dosudi.
Link to comment
Share on other sites

Kakav crni penal? Nije ovo vidjelo penala. Sudija je ovdje donio poptuno ispravnu odluku. Svicarci su zasluzeno odnijeli pobjedu. Nadam se da ce obje ekipe snositi posljedice radi politickih i antisportskih ispada. To treba odmah sankcionisati da se u buducnosti ne desavaju slicni ispadi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...