Jump to content

Maurizio Sarri (2018-2019, trener)


Recommended Posts

Nama pre svega treba neko uskusan, greota je potrositi takvu legendu kao sto je Lamps tako brzo. On ima idredjen autoritet u svlacionicj i dobar odnos sa Romanom. Ovo drugo se izmeni jako brzo posle 2 3 poraza a prvo jer tu vise nisu isti igraci da bi bili svesni njegove velicinw i autoriteta. Iskustva nema i vrlo brzo bi ga potrosil i a nema ni igracki kadar niti mogucnoati da implementira svoje ideje pa se mora prilagodjavati a za to je jako malo vremena a niti ima toliko znanja. Zato sam za iakusnijeg dok Lamps ne stasa.
Po meni bi mu bila idealna uloga pomocnog trenera kao nekog ko ce raditi bas aktivno na treningu i ko ce biti ona klasicna veza svlacionice i hed kouca. Ali je pitanje da li bi pristao na to.
Link to comment
Share on other sites

Koji je nas akademac zablistao na pozajmici da se bas culo za njega?

Dosta vise i Piazona, Kakuta, McEhrana, Lalkovica , Kalasa, Bakera , Browna i slicnih.
Da su sta valjali uspjeli bi, pa barem u Evertonu ili tako nekom klubu.

 

ti nabrojani su ovi iz druge kategorije koju sam spomenuo

Link to comment
Share on other sites

Znate za onu pressicu kad je Redknap nahvalio Lampsa da će biti veliki igrač dok je bio skroz mlad i neiskusan nakon što ga je novinar prozvao zašto gura Lampsa? Isti taj lik se dovodi u sličnu situaciju, samo ovaj put u trenerskoj poziciji. Iskreno sa puno nestrpljenja iščekujem njegov dolazak, nadam se da će to biti što prije. Samo zamislite Lamparda kako iskoracuje na Stamford u onom odijelu. Što se tiče Sarrija, kažu da je odletio u Italiju i da će sutra ili prekosutra potpisati za Juve. Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ev i ja bas citam za Hollanda.
U pm ako njega dovedemo umjesto Lamparda nek ispadnu ne bih zalio.


Chelsea consider England assistant manager Steve Holland as a potential replacement for Maurizio Sarri

https://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-7095085/Chelsea-consider-England-assistant-manager-Steve-Holland-boss.html
Link to comment
Share on other sites

Sari odlazi jer ga ne zele, i nemam sta da mu zamerim. Hvala mu sto je bar pokusao da promeni fudbalsku filozofiju Celsija, da iz duplog bunkera predjemo na nesto vise shvatljivo i gledljivo.
Radio covek kako misli da treba, terao po svome, gresio, ispravljao greske, al probao je covek.
Da sam na njegovom mestu postupio bih isto.
I sad Lampardu treba dati na ruke ekipu punu matorih istrošenih ljudi, bez najboljeg igraca, a dvojica oko kojih bi trebalo da se gradi novi Celsi povredjena dugoročno. A klub pod zabranom transfera.
Za tu priču treba neko iskusniji.
Link to comment
Share on other sites

Sari odlazi jer ga ne zele, i nemam sta da mu zamerim. Hvala mu sto je bar pokusao da promeni fudbalsku filozofiju Celsija, da iz duplog bunkera predjemo na nesto vise shvatljivo i gledljivo.
Radio covek kako misli da treba, terao po svome, gresio, ispravljao greske, al probao je covek.
Da sam na njegovom mestu postupio bih isto.
I sad Lampardu treba dati na ruke ekipu punu matorih istrošenih ljudi, bez najboljeg igraca, a dvojica oko kojih bi trebalo da se gradi novi Celsi povredjena dugoročno. A klub pod zabranom transfera.
Za tu priču treba neko iskusniji.

Apsolutno se slazem, ako ode zalit cemo iduce sezone.
Link to comment
Share on other sites

Za tu priču treba neko iskusniji.

Problem je što ti ni jedan iskusan top trener neće doć u Chelsea u ovakvom stanju. A koji je takav trener uopće dostupan trenutno? Ja bih rađe doveo mladog trenera tipa Lampard i kockao se da će bit naš novi Pep ili Zidane, nego nekog iskusnog trenera koji prosječan trener samo zato jer je eto iskusan.

Ali općenito, mislim da je pitanje trenera manje bitno, puno važnije je hoće li doći promjena u upravi. Ni Pep ni Klopp ni Mou iz najboljih dana zajedni ne bi ništa napravili ako uprava nastavi bit glupa ko do sad. Ključno je da se budućem treneru (tko god to bio) ne da otkaz nakon jedne sezone ne ovisno o rezultatu, da se ne očekuju ne znam kakvi rezultati, da jednom kad se skine ban počnu dovoditi normalni igrači a ne škartovi ko dosad...
Link to comment
Share on other sites

Problem je što ti ni jedan iskusan top trener neće doć u Chelsea u ovakvom stanju. A koji je takav trener uopće dostupan trenutno? Ja bih rađe doveo mladog trenera tipa Lampard i kockao se da će bit naš novi Pep ili Zidane, nego nekog iskusnog trenera koji prosječan trener samo zato jer je eto iskusan.

Ali općenito, mislim da je pitanje trenera manje bitno, puno važnije je hoće li doći promjena u upravi. Ni Pep ni Klopp ni Mou iz najboljih dana zajedni ne bi ništa napravili ako uprava nastavi bit glupa ko do sad. Ključno je da se budućem treneru (tko god to bio) ne da otkaz nakon jedne sezone ne ovisno o rezultatu, da se ne očekuju ne znam kakvi rezultati, da jednom kad se skine ban počnu dovoditi normalni igrači a ne škartovi ko dosad...

Tesko je usporedivat lamparda sa guardiolom ili zidanom, a pogotovo ne i chelsea sa ekipama koji su ovi vodili. Nisu to ni blizu slicni uvjeti niti igraci
Link to comment
Share on other sites

Jebeni Javi Garcia?!!! Pa oni nisu normalni, hoce trenera koji je imao 11 poraza u 12 utakmica protiv top 6!!!

 

Watford je na početku sezone imao ekipu koja je 18. u ligi po vrijednosti i on je sa njima rutinski opstao, da ih je interesovala Europa vjerovatno bi jače zaganjali i bili bi barem 8. na tabeli, plasirali su se u finale FA kupa i to na kakav način, te se rutinski obračunao sa svim protivnicima iz donjeg dijela tabele gdje su ih nadigrali ofanzivnim fudbalom.

I nije Garcia, nego Gracia.

Link to comment
Share on other sites

Uprava Celsija vec godinama radi amaterski i krajnje neozbiljno i to ipak donosi (za njih) zadovoljavajuce rezultate. Igra se Liga Sampiona, svaki novi trener donese po koji trofej... I sve dok to prolazi nemojte se nadati bilo kakvim promenama u funkcionisanju kluba.
Kada dva, tri trenera budu podbacila u gore navedenim kategorijama tek tqda se mozemo nadati nekim velikim promenama.
Ili to ili dq Roman proda klub pa dodju novi ljudi.
Dok se to ne desi, ostace sve kao i do sad.
Link to comment
Share on other sites

New contacts today between Maurizio Sarri’s agent and Chelsea. Roman Abramovich is now ready to let him return to Italy. Juventus are waiting for Sarri as new manager and a three-years contract is ready for him.

- Guardian, Fabrizio Romano

Vozdra pusac

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • reLo changed the title to Maurizio Sarri (2018-2019, trener)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...