Skoči na sadržaj

Foto

Putovanja na utakmice Chelseaja

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
204 odgovora na ovu temu

#1 Pjer-Emerik (dubro)

Pjer-Emerik (dubro)
  • Korisnik
  • 5,201 postova
  • 2075 lajk(ova)
  • Time Online: 49d 8h 28m 45s

Postirano 07 September 2011 - 11:59

Evo i topica o utakmicama koje smo gledali uživo, pa da mi koji smo bili na bar jednoj tekmi da ispričamo doživljaje sa Bridgea.

Znači, ja sam dosad bio na jednoj utakmici, domaća protiv Leedsa u sezoni 2001/02, malo su mi mutna sjećanja kako sam bio 6-godišnjak al evo.

Stari imo neke konferencije u Londonu i odlučio mene povest da mi pokaže što je pravi nogomet, naime i on je bio zaljubljenik u Chelsea sve do dolaska Abramoviča. I tako smo mi jednog hladnog popodneva u Londonu došli na Stamford, odmah mi je kupio Lampardov dres iz te sezone, kojeg i dan danas imam, onaj Umbrov.

Utakmica je počela, i sada se sjećam većine sastava, bili su tu Terry, Le Saux, Lamps, Stanic, Hasselbaink, a kapetansku vrpcu nosio je Desailly ako se ne varam. Nisam mogao vjerovati kakva je atmosfera, jer sam do te godine gledao samo Hrvatski nogomet i divljanje Torcide po stadionima, a tamo - nevjerovatan doživljaj, mirno se pjeva, gleda se nogomet a ne kako napravit sranje...nešto što svaki nogomenti ljubitelj treba iskusit.

Utakmica je završila 2-0 pobjedom Chelseaja. Golove su zabili Gudjohnsen i neki Dela Vera ili tako nešto, ne sjećam se. Sve u svemu, bio sam oduševljen onim što sam vidio i otad navijam za Chelsea.

#2 hithard

hithard
  • Korisnik
  • 109 postova
  • 1 lajk(ova)
  • Time Online: 7h 8m 15s

Postirano 07 September 2011 - 12:25

Odličan topic i post!

Moram priznati da još uvijek nisam bija u Londonu pa tako ni na SB-u iako mi je uskoro 25.
Također, ne zamaram se previše jer računam da ću kroz koju godinu ići nekoliko puta na utakmice Chelsea godišnje tako da će toga biti.

Nadam se da će ostali forumaši pisati o svojim posjetama, utakmicama, prijateljstvima sa ostalim navijačima Chelsea, načina za srediti si kartu, smiještaju i ostalim važnim stvarima koje će nama biti o velike pomoći da što lakše pohodimo utakmice Chelsea.

Također ne bi bilo loše da ovo bude mijesto gdje bi mogli dogovarati zajednički odlazak na utakmicu jer mislim da neću uvijek biti u prilici da imam sa kim otići, npr. petak na večer za London, sutradan pogledati utakmicu u 16h i biti doma u 22, 23h u subotu.

#3 Pjer-Emerik (dubro)

Pjer-Emerik (dubro)
  • Korisnik
  • 5,201 postova
  • 2075 lajk(ova)

Postirano 07 September 2011 - 12:51

Stamford Bridge je udaljen 15-ak minuta taxijem od centra Londona ako nema gužve, ukoliko ima, možete podzemnom, no ona je malo u kurcu, linija ide preko St.James Parka, Victorie, Trga Sloane...skroz okolo, i treba oko pola sata od centra do Stamforda. Ukoliko želite pješke ne možete za manje od sat vremena.

Oko Stamforda, tj. na Fulham Roadu na kojem se nalazi ima par dobrih pubova i zalogajnica, a do prve Barclaysove banke možete i pješice, oko 20-ak minuta. Odmah pored Bridgea nalazi se hotel La Reserve, gdje smještaj za dvojicu košta oko 90 funti (770 kn, 210 KM) za noć. 100-tinjak metara od hotela imate i stanicu za bus i metro, tako da se ne trebate ništa brinuti ukoliko ste vi i vaš prijatelj spremni dati po 45 funti za prenoćište.

Avioni sa naših prostora uglavnom lete na aerodrome južno od Londona, uglavnom na Gatwick, od kojeg će vam do Stamforda trebati minimalno sat vremena ukoliko idete taxijem, dok ce voznja busom potrajati nesto manje od 2 sata.

#4 osgood

osgood
  • Korisnik
  • 193 postova
  • 344 lajk(ova)
  • Time Online: 2d 12h 50m 13s

Postirano 07 September 2011 - 13:45

prva newcastle septembar 1999, zatim u idućim godinama na bridgu villa, bradford, tottenham, arsenal, man utd na strani liverpool, man utd, man city, arsenal (i to ona kad nas je bridge odveo daljeuligi šampiona), fulham, evertoon itd itd :)

#5 Pjer-Emerik (dubro)

Pjer-Emerik (dubro)
  • Korisnik
  • 5,201 postova
  • 2075 lajk(ova)

Postirano 07 September 2011 - 14:04

prva newcastle septembar 1999, zatim u idućim godinama na bridgu villa, bradford, tottenham, arsenal, man utd na strani liverpool, man utd, man city, arsenal (i to ona kad nas je bridge odveo daljeuligi šampiona), fulham, evertoon itd itd :)

opaaa, pa mogo si napisat par riječi o svemu tome, bar o najdražoj ;)

#6 hithard

hithard
  • Korisnik
  • 109 postova
  • 1 lajk(ova)

Postirano 07 September 2011 - 14:08

Avioni sa naših prostora uglavnom lete na aerodrome južno od Londona, uglavnom na Gatwick, od kojeg će vam do Stamforda trebati minimalno sat vremena ukoliko idete taxijem, dok ce voznja busom potrajati nesto manje od 2 sata.

Pošto sam ja iz Zadra, imam Rayanair tako da mi je avijon najmanji problem. Rayanair dolazi na Stansted i mislim da je to najudaljenija zrakoplovna luka, ali sam pročita da se jeftino kupe preko interneta karte za bus koji vozi do centra.

Inaće, u Londonu ima dvije vrste taxi-a, black cab koji je jako skup i udoban i drugi obični koji je manje udoban ali jeftiniji iako su taxi-i dosta skupi koliko sam pročita. Ali zato se dosta koristi tube i za prve dvije zone ima nekakva oster card za 25, 26 funti mislim za 6, 7 dana voziti se koliko hoćeš .

#7 osgood

osgood
  • Korisnik
  • 193 postova
  • 344 lajk(ova)

Postirano 07 September 2011 - 16:17

opaaa, pa mogo si napisat par riječi o svemu tome, bar o najdražoj ;)

najdraža je je bila kad nas je Wayne, u ligi šampiona 2004. godne,odveo dalje :) ondje kad me srce nije strefilo nakon gola, neće nikad :)
i naravno utakmice u liverpoolu su vazda extra, helem zbog smradova helem zbog ukupne atmosfere na tekmi...

#8 hithard

hithard
  • Korisnik
  • 109 postova
  • 1 lajk(ova)

Postirano 07 September 2011 - 16:32

i naravno utakmice u liverpoolu su vazda extra, helem zbog smradova helem zbog ukupne atmosfere na tekmi...

Pošto sam čita a i posjedujem knjigu od Johna Kinga Tvornica nogometa, tamo se stjeće dojam da općenito doista ljudi ne vole Liverpool iako ih se ovdje kod nas dosta cijeni. Naziva ih se velikim kradljicima i ljudima seljačkog mentaliteta.

Dok je Liverpool 80.-tih i 90.-tih igra u Evropi dosta su koristili utakmice da bi krali i tako lagodno živjeli određeno vrijeme. Napravili bi nered u ulicama sa skupim dućanima, porazbijali izloge, pokrali zlato i robu, spremili na sigurno, bili deportirani te bi se pojedinci vračali nakon mjesec, dva po robu, nosili u Englesku i to prodavali.

#9 osgood

osgood
  • Korisnik
  • 193 postova
  • 344 lajk(ova)

Postirano 07 September 2011 - 17:04

da orilos e sa nešeg dijela tribine verims, rat eaters, theieves, murderes... na ovo zadnje se naročite upale zbog Heissela (valjda se ovako piše). Prljav je grad, imaju najveću stopu nezaposlenosti u Engleskoj. AKo šta ima ko da pita, stojim na raspolaganju...

#10 hithard

hithard
  • Korisnik
  • 109 postova
  • 1 lajk(ova)

Postirano 07 September 2011 - 17:13

da orilos e sa nešeg dijela tribine verims, rat eaters, theieves, murderes... na ovo zadnje se naročite upale zbog Heissela (valjda se ovako piše). Prljav je grad, imaju najveću stopu nezaposlenosti u Engleskoj. AKo šta ima ko da pita, stojim na raspolaganju...

Zanima me koliko su zaštitari i policija zafrkani jer se zna vidjeti po tv-u da privode pojedine navijače a niti su uletili u teren niti nešto bacali, već vjerojatno radi uvreda, možda rasističkih ili nečeg trećeg?

Je li bilo koji put čupavo da si upa u nekakve nerede oko stadiona, pabovima ili evenetulana naguravanja sa policijom na tribini?

Kakvi su Englezi prema ekipi izvan otoka koja navija za Chelsea, da li gledaju sa podsmjehom da neki tamo navija za njihov klub ili su stvarno simpatični i ok te jako brzo prihvate. Napisa si da su tebi plaćali da dođeš na utakmice pa kako je do toga došlo, kako si se tako brzo skompa sa njim jer je to ipak pokazatelj da te cijene?

Malo više pitanja, pa ako imaš volje odgovori, čisto sam znatiželjan, pozz!! :)

#11 osgood

osgood
  • Korisnik
  • 193 postova
  • 344 lajk(ova)

Postirano 07 September 2011 - 17:20

hehe 1999. kad sam otišao slučajno sam u metrou, dok sam išao ka stadiou da vidim imal karata, naletio na grupu od njih 5. Prišao pitao imal karata, onime odveli do tapkaroša, gdje je cijena ulaznice za tu tkmu bila 70 funti na crnu tad je funta bila malo jača od 1,7 eura...i tako pili prije tekmi, poslije tekme se dogovorili opet u pabu i malo pomalo postadosmo raja, zagotivili me.. ostali u kontaktu, onisu isto dolazili vamo....
Ne znam ja lično nisam nikakve fajtove vidio niti da je bilo blizu mene... Jednom su me htjeli sa SB izbaciti jer sam počeo bukvalno u stojećem položaju Pičkarati Samma Della Bonu jer je fulao sve živo..Srećom nisu me izbacili jer sam stranac...
I vjeruj kad je tekma kad si gostujući navijač da baš i nije ugodno kad te prati gomila drotova na konjima da ne bi bilo belaja....

#12 hithard

hithard
  • Korisnik
  • 109 postova
  • 1 lajk(ova)

Postirano 07 September 2011 - 17:26

Zanimljivo! :)

Iša sam dosta po utakmicama pa donekle znam kako je na gostovanjima, a pošto je u Engleskoj to na još većoj razini i može biti i dosta opasnije, vjerujem da nije ugodno.

#13 osgood

osgood
  • Korisnik
  • 193 postova
  • 344 lajk(ova)

Postirano 08 September 2011 - 08:45

Stamford Bridge je udaljen 15-ak minuta taxijem od centra Londona ako nema gužve, ukoliko ima, možete podzemnom, no ona je malo u kurcu, linija ide preko St.James Parka, Victorie, Trga Sloane...skroz okolo, i treba oko pola sata od centra do Stamforda. Ukoliko želite pješke ne možete za manje od sat vremena.

Oko Stamforda, tj. na Fulham Roadu na kojem se nalazi ima par dobrih pubova i zalogajnica, a do prve Barclaysove banke možete i pješice, oko 20-ak minuta. Odmah pored Bridgea nalazi se hotel La Reserve, gdje smještaj za dvojicu košta oko 90 funti (770 kn, 210 KM) za noć. 100-tinjak metara od hotela imate i stanicu za bus i metro, tako da se ne trebate ništa brinuti ukoliko ste vi i vaš prijatelj spremni dati po 45 funti za prenoćište.

mnislim da je najbolji street view u google earth i pogledati okolinu stadiona, za one koji ne mogu otići gore :)

#14 TheBlues1905

TheBlues1905
  • Korisnik
  • 36 postova
  • 0 lajk(ova)
  • Time Online: 1d 3h 47s

Postirano 09 September 2011 - 21:10

Pozdrav! Evo da se odmah i predstavim - strastveni navijač Chelseaja iz Hrvatske.Otkrio sam ovaj forum prije nekoliko tjedana i jako mi se svidio i vidim da ima puno zanimljivih i korisnih stvari koje se mogu naći ovdje o našem voljenom klubu. Toliko o pozdravima a sada na stvar:

18.10 idem u London i naravno da nebi mogao propustiti priliku otići na Stamford Bridge,tako da sam si zacrtao da idem na utakmicu Chelsea - Genk, pa možda i QPR- Chelsea, sad me zanima za one fanove koji su bili na utakmicama poneko iskustvo i kako su dobili karte, jeli najbolje naručiti preko službenog sajta ili... Hvala puno!

#15 reLo

reLo
  • Administrator
  • 7,119 postova
  • 8262 lajk(ova)
  • Time Online: 567d 5h 6m 33s

Postirano 09 September 2011 - 21:40

Iz ranijih priča fanova koji su išli na utakmice rečeno je da je najbolje uvezati se sa navijačima u Engleskoj i pozajmiti sezonsku kartu ili nesto slicno... Jer Chelsea je u top ekipama sto se tiče skupoće karata.

#16 TheBlues1905

TheBlues1905
  • Korisnik
  • 36 postova
  • 0 lajk(ova)

Postirano 09 September 2011 - 21:45

Da,to je istina što se tiče skupoće,ma vidim da na službenoj stranici piše za B. Leverkusen da su karte 40 funti, to i nije puno, pa se nadam da ni za Genk neće biti više. Neznam kako QPR naplaćuje...

#17 osgood

osgood
  • Korisnik
  • 193 postova
  • 344 lajk(ova)

Postirano 09 September 2011 - 21:49

...tako da sam si zacrtao da idem na utakmicu Chelsea - Genk,...

izgleda da bi moglo doći do bojkota ove utakmice zbog previsokih cijena ulaznica...bar se grupa na fejsu pojavila sa pozivom na bojkot

#18 TheBlues1905

TheBlues1905
  • Korisnik
  • 36 postova
  • 0 lajk(ova)

Postirano 09 September 2011 - 21:53

Piše negdje koje su cijene možda? Jer mi se 40 funti za Leverkusen ne čini puno. Nadam se da neće.

#19 reLo

reLo
  • Administrator
  • 7,119 postova
  • 8262 lajk(ova)
  • Time Online: 567d 5h 6m 33s

Postirano 09 September 2011 - 22:00

Piše negdje koje su cijene možda? Jer mi se 40 funti za Leverkusen ne čini puno. Nadam se da neće.

Nije puno "40", ali shvati da je funta oko 1.5 eura, što znači da ti je karta 50 eura... Ako to nije skupo onda ne znam šta jeste... Ali dobro je i to kad uzmeš u obzir da su za prvenstvene tekme karte po 80 funti.

#20 TheBlues1905

TheBlues1905
  • Korisnik
  • 36 postova
  • 0 lajk(ova)

Postirano 09 September 2011 - 22:06

Ma imaš pravo, meni koji nikad nisam bio na SB naprimjer nebi bilo problem dati ni sto funti za utakmicu jer je to nevjerojatan doživljaj i to mi je ogromna želja,ali isto zato što znam da će proći makar godina-dvije dok ću opet otići u London, jer nažalost nemožemo ići na sve utakmice zbog "blage" udaljenosti od preko 1000 km :) A za stalne posjetitelje SB mogu misliti koji su troškovi ako misle ići na svaku ili svaku drugu utakmicu...

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2018 Chelsea Balkan