Jump to content

Matchday 23: Liverpool - Chelsea (31.1., uto. 21:00)


Kun Aguer0

Recommended Posts

Liverpool-vs-Chelsea-Prediction-and-Tips

 

 

Evo tekme koju nestrpljivo čekamo i o kojoj se priča danima unazad. Dakle poslije pobjede u FA Cupu i nakon Å¡to je Liverpool ispao iz oba kupa imamo Å¡ansu da ih u utorak eliminisemo totalno iz trke za titulu i tako im unistimo sve nade za osvajanje bilo kojeg trofeja ove sezone. U ovu godinu su usli preloÅ¡e i sad je odličan trenutak da ih nakon svega ovoga i mi ugazimo poslije svih slabih ekipica i tako im vratimo za onaj poraz sa početka sezone. 

Link to comment
Share on other sites

  • Postova 128
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Ma koliko oni loši bili, mislim da Conte ništa neće rizikovati i da će copy/paste gostovanja kod Cityja i Tottenhama, gdje se igralo isključivo na kontre... S tim što nam Tottenham ni te kontre nije dopustio.

Link to comment
Share on other sites

Ma koliko oni loši bili, mislim da Conte ništa neće rizikovati i da će copy/paste gostovanja kod Cityja i Tottenhama, gdje se igralo isključivo na kontre... S tim što nam Tottenham ni te kontre nije dopustio.

Ne treba uspoređivati tottenham s njima defenzivno pogotovo, ovdje bi po svemu viđenom dosad trebalo puno više curiti iza, tako da će biti šanse siguran sam

Link to comment
Share on other sites

Liverpool će biti najbitnije gostovanje sezone. I dalje tvrdim da dva kiksa u ovoj fazi Premiershipa mogu cijelu sezonu baciti u pitanje. Klopp je odmarao igrače, zna i sam koliki je ulog u igri, sve baca na Premiership, jest će oni travu na Anfieldu ako treba. Sjetite se one sezone kad je City bio prvak sa Mancinijem i kad se išlo od +10 do -8 u par tjedana. Sad treba pokazati mentalitet pobjednika a ne potonuti kao Arsenal.

 

Conte će igrati na kontre, sigurno, bez rizika i na nulu, ne vjerujem da će srljati, a koliko će mu se isplatiti, to ćemo vidjeti. Klopp će igrati na pobjedu i maksimalni rizik u napadu. Bilo koji rezultat me ne bi iznenadio, a vjerojatno će biti golova i moguće da Liverpool izvuče sva tri boda. Poprilično su dobro igrali u velikim utakmicama ove sezone

Link to comment
Share on other sites

Liverpool je u teškoj krizi, propuh u obrani sve više dolazi do izražaja a i vidno im fali Mane. Treba ih okrpit i definitivno izbacit iz utrke i onda ostajemo samo mi i Tottenham (ako Arsenala ne računamo za ozbiljno jer nisu ozbiljni)

 

PS: http://www.skysports.com/football/news/11095/10746394/jurgen-klopp-says-liverpool-cant-get-any-lower-after-third-straight-loss

 

Kaže Klopp pa ne mogu past niže, amo im mi pokazat da mogu i natrpat ih s 4-5 komada :)

Link to comment
Share on other sites

Može se  to dobit, iako mislim da bi svi bili zadovoljni s nerijesenim,posebno zato jer Arsenal na bridgu moramo i mozemo demolirat.
Ali liveru je obrana dno dna, mislim da ce se Diego setat tuda. Jedino protiv uniteda su dobili bitku na sredini, Henderson je pojeo Pogbu, ali mislim da nemoze Ngolu i Nemanji kopacke brisat tako da..
Treba se pazit prekida i da ne stvore previse zicera za one njihove krilne napadace. Cak i Firmino zabija jednu od tri prilike,i ćorava kokoš zrno nabode

Link to comment
Share on other sites

Tek sada vidim da je Senegal ispao, jbg šteta, znači igrat će Mane..

Buraz, fraer je promasio penal u petoj seriji dakle krivac za ispadanje, majčino mlijeko proplakao. Ova govna neće da puste covjeka da se odmori da dođe sebi psihički i fizički toliko su se usrali nas

Link to comment
Share on other sites

Ma OK sve to u krizi su slijedi im derbi prisutan je strah od nastavka krize, ali ipak je bilo bolje za nas da ne igra :D

Nikad ne znaš kako neki neuspjeh ili teška životna situacija može uticati na igrača, može totalno pasti a može nakon toga odigrati utakmicu sezone. Svi su vidjeli koliko njima Mane znači, bukvalno od kako je on otišao na AKN oni se ne mogu sastaviti.
Link to comment
Share on other sites

Ne znam fakat, mislim prije svega je i on čovjek ogroman je i put, vremenska razlika, klima, mnogo stvari a ni on vjerovatno nije spavao nakon tekme sinoć rizikuju puno ako ga ubace od prve minute. Evo gledam Kessie se vratio prije njega jer je Obala Slonovace ranije ispala (3-4 dana razlike) ali opet iako im je jedan od najboljih igrača i strelaca nije počeo važnu utakmicu sa Torinom već je ušao na poluvremenu jer gube.

 

 

Mislim sve u svemu boli me kurac zguzicemo ih svakako :D

Link to comment
Share on other sites

Iako je u pitanju derbi mislim da ne mozemo da izgubimo ovde, znaci nasa pobeda ili X ako oni bas dobro odigraju.

Ako budu igrali kao u prethodinh par utakmica Hal, Sautempton, Svonsi.. nemaju sta da traze, u najslabijoj su formi od pocetka sezone, a iako igraju bolje protiv najjacih opet ne mora da znaci jer u porvom delu sezone kad smo igrali mi smo bas bili ocaj pa su nas nadigrali samo u prvom poluvremenu i posle nista nisu mogli.

Link to comment
Share on other sites

ja ovde ne mogu da piÅ¡em niÅ¡ta sa taktičke strane iz prostog razloga Å¡to sve to pada u vodu ako ovi naÅ¡i izadju sa strahom na teren, no kako smo se već raspravljali na tu temu u viÅ¡e navrata i u viÅ¡a teme ostaviću momcima i Konteu da me ubede u suprotno 

 

još bi veća bruka bila ako se to desi sad kad je Liverpul na kolenima, nema greške da će Liverpul u slučaju pobede ponovo dobiti krila

 

Å¡to se nas tiče, eventualna mudačka igra bi bila poslednji korak u rehabilitaciji kluba 

Link to comment
Share on other sites

Stvarno ne znam šta da očekujem, stoji činjenica da idemo na Anfield u idealnom trenutku jer su oni u krizi, dok sa druge strane stoji činjenica da su oni odlični u velikim utakmicama prosto tada odigraju sa 120% sebe. Na papiru smo jači od njih, u puno boljom smo formi, zdrava logika kaže da bi onda trebali biti u ravnopravnoj borbi za pobjedu bez obzira na te njihve odlične partije u derbi utakmicama.

Liverpool nije ni blizu onako dobro defanzivno organizovana ekipa kao što je Tottenham, protiv Tottenhama smo čekali rivala i pokušali brzim kontrama razbiti tu njihovu čvrstinu ali tada nas nije išlo ništa, nadam se da se to neće ponoviti sada. Mnogo toga zavisi hoće li Liverpool "osposobiti" Manea, ako on bude igrao to i daje mnogo toga i opcija na terenu, prosto imat će nekog da raširi našu odbranu da napadne prostor između Alonsa i Cahilla, da probije po strani. Ako on ne bude igrao, Liverpool će onda kao i do sada bez njega napadati konstantno kroz sredinu. U tim situacijama suziti odbranu i primorati ih da šalju lopte na bekove koji će morati centrirati u situaciji kada su naši štoperi u prednosti u skoku u odnosu na njihove napadače.

Čvrsto u odbrani i direktno u napadu to je vjerovatno recept za svaku utakmicu, nadam se da će naši biti na visini zadatka, mislim da je vrijeme da Hazard konačno odigra utakmicu na svom nivou, dugo je već na "pauzi".

Derbi utakmice uglavnom ne odlučuje kvalitet već voljni momenat.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...