Jump to content

Matchday 19: Chelsea - Stoke City (31.12, sub)


reLo

Recommended Posts

Stoke nije u dobroj formi. Neminovno je da imaju kvalitet, ali ga trenutno ne pokazuju. Nepredividiva su ekipa, nepredvidiva im je i prva postava. Saciri, Afelaj, Krkic, sve su to odlicni igraci koji trenutno greju klupu. Ocekujem nekog od njih u prvoj, Hjuz je svestan da mora nesto da promeni. Jedno je sigurno, igrace bez najboljeg igraca, Arnautovica, koji je i dalje suspendovan, i to je nasa ogromna prednost.

 

Sto se tice nas, postava se manje vise zna, jedino je pitanje hoce li igrati Fabregas ili Matic. U napadu Pedro sigurno u prvoj, narocito posle onako maestralne partije protiv Bornmuta.

 

Ocekujem pobedu bez primljenog gola, ocekujem i da Conte rotira malo ranije ukoliko imamo recimo do 60. minuta prednost od 2 ili vise golova razlike. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi trebalo gurnuti Williana i Fabregasa od prve minute,jer Pedro je sklon pravljenju sranja,a i uzimajući u obzir Matićev primarni zadatak vrlo lahko bi mogli dobiti žuti i tako propustiti Tottenham.

Mislim da Costa i Hazard to mogu riješiti,no kako su već gore neki naveli vrlo su teška i nepredvidiva ekipa i mislim da bi nam mogli otkinuti bod,no nadati se najboljem.
Link to comment
Share on other sites

Utakmica od velikog značaja, možda se čak može reći i "must win" utakmica, naravno takva je svaka kod kuće ali ova utakmica je od ogromnog značaja. Okolnosti koje je čine tako važnom je to što ovo kolo donosi međusobni duel naša dva najbliža pratioca Liverpool - Man. City, tako da bi bila velika stvar pobjediti i staviti najbliže rivale pod pritisak pred njihovu utakmicu. Drugi razlog je taj što bi pobjedom protiv Stokea nastavili pobjednički niz i tako dobro ušli u derbi protiv Spursa jer bi na taj način smanjili eventualnu štetu tog derbija na WHL.

Stoke je bar onako na papiru jako nezgodan protivnik, mix fizičke snage i tehnički dobrih igrača, Shawcross, Martins Indi, Johnson, Pieters, Whelan, Imbula, Alen, Diouf je 8 igrača koji će 99,99% početi utakmicu. U odbrani nema ko "uletiti" umjesto ta 4 standardna igrača, Muniesa (postoji mogućnost da bude spreman), Cameron i Bardsley su povređeni, velika stvar za nas bi bila da je Shawcross dobio karton u prošlom kolu i tako bio suspendovan jer im mnogo znači. Whelan, Imbula i Alen čine to jezgro njihove sredine terena, Whelan klasični rudar koji se vratio u sastav nakon povrede, Imbula fizički dominantan sa dosta znanja sa loptom, Alen senzacija prosto sve ga ide, čovjek je u životnoj formi i izgleda nestvarno da gotovo sve što uradi ima smisla. Diouf je dobio novu ulogu na krilu, stvarno ne vidim osnovu za taj potez niti neku "isplativost", jer tu ima mnogo krilnih igrača koji bi donijeli više toga.

Znači to je 8 igrača + golman koji bi trebali početni sastav, eh sad je pitanje je sa kojim igračem će Hughes "začiniti" vezni red, da li će se odlučiti za kreaciju koju bi dobio tako što bi šansu dao igračima poput Krkića, Affelaya, Shaqiria ili će odlučiti da sa Waltersom upotpuni taj "rudarski" vezni red. U špicu nema neke extra opcije, tu su Bony ili Crouch, Bony u lošoj formi tako da je Crouch kao opcija vrlo realna njega će tražiti dugim loptama a on spuštanjem lopte za vezne igrače pokušati organizovati napade. Naravno moguća je i opcija da Walters igra u špicu ali mislim da to neće biti slučaj jer s tim potezom ne bi dobili ništa, suspenzija njihovog krucijalnog igrača Arnautovića im značajno smanjuje opcije i to je veliki hendikep za njih. Mislim da je ključ da se smanji uticaj Alena i maksimalno "odsječe" Crouch/Bony prije svega u vazdušnim duelima, na taj način Stoke ostaje na minimum opcija u načinu igre.

Rekao sam da da su oni "nezgodan protivnik na papiru" naravno mogu da budu isto tako nezgodni i na terenu ali kao da Hughes ne uspjeva da pronađe dobitnu formulu. Postoji mogućnost da oni pokušaju sa "preklapanjem" naše formacije ono što su radili mnogi ove sezone protiv nas, čak mislim da je to sasvim realna mogućnost. Tada bi Pieters otišao na poziciju lijevog wing beka, Alen dobio veću slobodu prema napred kao jedan od tri igrača prema mapred. Stoke ove sezone protiv TOP ekipa nije bio posebno nadahnut čak ni na svom terenu što je bila njihova osobina u prošlim sezonama, kod kuće se glatko izgubili od Citya i Tottenhama dok su se u gostima nakon vodstva raspadali i protiv Arsenala i Liverpoola kao da se ne znaju nositi sa vodstvom protiv velikih ekipa, najsvjetlija tačka njihove polusezone je bod na Old Traffordu.

Definitivno su izgubili onu svoju prepoznatljivu čvrstinu, na gostovanjima Unitedu, Arsenalu i Liverpoolu dopustili su 66 udaraca prema golu, dok je samo 5 ekipa postiglo manje golova od njih. Na Bridgeu nisu pobjedili od 1974. godine, tako da valjda će se tradicija nastaviti.

Vraćaju nam se Kante i Costa koji će biti puno važniji protiv Stokea nego što bi bili za Bournemouth, mozda ne bi bilo loše pokušati opet sa Fabregasom u sredini tako sačuvati Matića za Tottenham. Pedro ovaj put suspendovan, šteta, on bi svojom brzinom i napadanjem prostora sigurno bio od velike koristi za probijanje defanzive Stokea. Vrlo bitna utakmica, opreza nikad dosta, sam čvrsto nazad i bez praštanja u napadu.
Link to comment
Share on other sites

Uredu hamco, tako je. Mada, ne ide mi u glavu kako stranica premierlige može tako pogriješiti. Vrlo je moguće da je Pedro nekad dobio žuti a sudija to nije zapisao, i da se desila situacija da u klubu misle da je 5. a u stvari tek 4.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, Stoke je slabiji od Burnemoutha, obrana im je propusna i nedisciplinirana i sa punim sastavom Chelsea ovo mora dobiti i dobit će. Protiv Tottenhama sam već uračunao kiks, kao i gubitak bodova Citya (1 ili 3) na Anfeildu. Po meni, sljedeće dvije utakmice su jako bitne, ako se to preživi bez poraza, raspored je i viÅ¡e nego povoljan kasnije. 

Link to comment
Share on other sites

Protiv Liverpoola su odlicno otvorili utakmicu, poveli i oko 25. minute imali sansu za drugi. Poslije toga su stali i Liverpool ih je pregazio trkom i kombinatorikom do kraja.
Dobra stvar sto se vracaju Costa i Kante, imali su dovoljno dana za odmoriti. Steta ako je Pedro suspendovan poslije onakve partije protiv Bournemoutha, ali svakako mu ne bi bilo jednostavno sa Stokeom se nositi. Nadam se da cemo slaviti, isto tako da ce Conte obratiti paznju na izmjene.

Gesendet von meinem Nexus 5 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Stoke je prelosa ekipa, najbolji dokaz je da ih je Wilian derao cijelo vrijeme, i dalje ne znam kako su nam dali dva gola, svaka lopta u kaznjeni prostor na Croucha je bila opasnost. Fabregas mora imati mjesto u sastavu, danas dvije asistencije, stvara puno prilika za saigrace.
Link to comment
Share on other sites

Još jednom pokazan pobjednički mentalitet, Stoke se dva puta vraćao ali ne stigneš se ni iznervirati a mi opet uvalimo gol, bez bilo kakve nervoze. Dali su nam dva gola za 1-1 i 2-2 ali nas sekunde nisu uzdrmali, falilo je i ovakvih utakmica kada ni 2 gola nisu dovoljna za pobjedu. Problem nam predstavljale te njihove lopte na Croucha, što je najvažnije bez suspenzija za Spurse.

Svaka čast za ekipu, izdvojio bi Williana, Fabregasa i Costu, naravno ne umanjujem ni doprinos ostatka ekipe.
Link to comment
Share on other sites

Nisam uspio nazalost puno utakmice uhvatiti ali vidim da smo pokazali jos jednom karakter, cak i kad odbrana nije na zavidnom nivou ovaj put je napad ubitacan bio i rijesio mec. Lijepo je vidjeti raznolikost strijelaca, dakle ne treba nam samo Costa da pobjedjujemo. Samo nastaviti dalje ovako i u narednoj godini, sta drugo da covjek pozeli.
Bravo momci!

Gesendet von meinem Nexus 5 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Maltretiro nas je Crouch u skoku dosta,ali nakraju smo pokazali da i kada primamo imamo snagu da zabijemo više.

Istaknuo bi Williana najviše iako su svi bili na razini. Willian je doslovno letio po terenu, sve mu je za nogom polazilo .

Sada sa najjačom postavom ,bez suspenzija na Spurse

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...