Jump to content

Matchday 16: Sunderland - Chelsea (14.12, sri)


reLo

Recommended Posts

Ovi su bas tanka ekipa. Imaju opasnog Defoea naprijed i onog vola Anichebea, ako ga Moyes stavi i to je to. Ali su nas uvijek znali namuciti, tesko smo se obracunavali s njihovom igrom. Nadam se da cemo pobijediti sad i da pokazemo onima koji pricaju da je ovaj niz samo radi toga sto ne igramo srijedom tekme.

Vidjecemo hoce li biti kakve rotacije, pitanje je i jesu li nam svi spremni. Treba imat na umu da nam je i Palace kroz samo nekoliko dana, a tu isto zna pakleno biti. 

 

Oni ce stati u odbranu, 9 igraca u dvije linije na 35 metara od svog gola ocekujem i pokusati nesto na kontre preko gore navedenih napadaca. Trebat ce i ovdje dosta strpljenja, a rani gol bi mogao biti kljucan. Vrijeme je ponovo da Eden pokaze neku magiju, prije 2 sezone je odigrao protiv Sunderlanda jednu od najboljih individualnih partija ikad u Premiershipu.

Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da nece igrati ultradefanzivno pogotovo sto igraju na domacem terenu. Jedino u slucaju povedu, ali smatram da smo dovoljno jaki da nastavimo niz pobjeda. Vise bih volio da igra Defoe nego onaj krmak Anichebe. Primjetno je da nasi odbrambeni imaju vise problema protiv korpulentnih napadaca nego protiv brzanaca. Jedino je Aguero iznimka.

Link to comment
Share on other sites

Nekako se pribojavam ovakvih utakmica protiv ekipa koje su na dnu tabele, uvijek mogu iznenaditi. Ako im damo rani gol mogla bi pobjeda biti sigurna, mada sam misljenja da cemo i primiti jer nema sanse da Cahil i drustvo izdrze 2 utakmice bez greske.

Link to comment
Share on other sites

Nekako se pribojavam ovakvih utakmica protiv ekipa koje su na dnu tabele, uvijek mogu iznenaditi. Ako im damo rani gol mogla bi pobjeda biti sigurna, mada sam misljenja da cemo i primiti jer nema sanse da Cahil i drustvo izdrze 2 utakmice bez greske.

Izdrzali su 6 zaredom, a ne 2 koliko se sjecam
Link to comment
Share on other sites

Utakmica na isti kalup kao protiv WBA samo sa manje defanzivnog kvaliteta sa druge strane. Ovdje nije pitanje da li će oni ponoviti ideju sa kojom je pokušao WBA već da li oni mogu to ispratiti, oni će se braniti i pokušavati iz kontre i prekida, klasika i to je jasno. WBA je kvalitetnija ekipa od Sunderlanda i ima Pulisa koji to zna pripremiti dok Moyes ipak nije neki stručnjak za bunkere ali mozda to pripremi vrhunski sve je moguće. Ima tu kod njih te "žilavosti" City ih je jedva pobjedio, Tottenham takođe minimalno, sa Arsenalom su igrali 1-1 do 70. minute da bi onda pali i primili 3 gola za 8 minuta, Liverpool ih je slomio tek u posljednjih 15 minuta dok je Klopp posle utakmice rekao da nikada nije igrao protiv defanzivnije ekipe.

Znači oni nemaju igrače i ekipu za neko nadigravanje, oslanjaju se na borbenost i bljesak nekog pojedinca a po njihovim utakmicama iz ove sezone može se zaključiti da uglavnom padaju u posljednjih 20 minuta utakmice. Oni su sada i odlični kakvi su bili na početku sezone, kao što sam već rekao nemaju neki respektabilan sastav uglavom su tu igrači koji nisu imali mjesta u drugim klubovima Premiershipa. Imaju i povreda, Cattermole povređen već duže vrijeme, igrači koji su igrali značajnu ulogu ove sezone McNair i Watmore su se povrijedili, standardni član prve postave Ndong je suspendovan za ovu utakmicu. Glavni igrač im je naravno Defoe, od njihovih 14 golova on je dao 8 toliko o tome koliko im on znači, oslonjaju se na to njegovo iskustvo, takođe mu u posljednje vrijeme i Anichebe malo pomaže on je dao 3 gola. Vidjet ćemo kako će se naša odbrana nositi s njima, dva iskusna napadača koji su potpuno različiti, Defoe pokretljiv i sa osjećajem za gol i Anichebe robusan napadač.

Ključ je naravno što prije dati gol, opet i ako to ne uspijemo nadati se da će oni ispoštovati svoju tradiciju i pasti u posljednjih 20-30 minuta. Bunker ekipe nam nisu specijalitet, valjda će Sunderland htjeti bar malo igrati fudbal, ja se nadam da ne možemo odigrati dvije vezane utakmice uz sterilnu igru kao protiv WBA. Mora neko pomoći Costi, tu prije svega mislim na Hazarda, možda bi trebalo razmisliti o tome da igra Fabregas od početka Matić nam je puno potrebniji protiv Palacea.
Link to comment
Share on other sites

Da li Kenedy moze zaigrati u Chelseaju ili moramo cekati Januar? Znam da ni blizu starta nije, ali u slucaju pozitivnog rezultata, kakvih 20-25minuta bih mu dao umjesto Alonsa, ako ima pravo nastupa.

Mosesa bih isto odmorio, pokusao sa Ainom, a ne Ivanovicem, te obavezno Kantea odmoriti. Naravno ne sve u jednoj utakmici, mozda bi bilo previse, ali u sljedece dvije utakmice najvazniji nasi igraci bi trebali dobiti odmor.
Link to comment
Share on other sites

To je ona ozljeda protiv WBA, znate da je Å¡epao nakon nje.

Definitivno ga neće biti večeras, ovaj novinar što je objavio ne promašuje.

 

 

Al šta da se radi, ako ne možemo bez njega pobijediti Sunderland onda i ne zaslužujemo titulu.

Link to comment
Share on other sites

Bez Edena ce biti mnogo teze dobiti utakmicu. Smatram da je igranje Fabregasa pod MUST. S obzirom da je Eden glavni igrac kada je u pitanju neko ko pravi visak svojim driblinzima, nema nam druge nego igrati na pas igru i na taj nacin pokusati napraviti visak u njihovoj odbrani i imati prave prilike za postizanje golova, a ko je bolji za to od Fabregasa?!

 

Link to comment
Share on other sites

Svi znamo koliko će nam Eden faliti i koliko toga će nam faliti od onoga što on nudi, biće ih puno teže probiti bez njega. Ali ostali igrači se moraju sada pokazati ne možemo sada biti stava "nema Hazarda predajemo se", kažem puno toga će nam faliti ali tako je kako je. Slažem se da bi trebao igrati Fabregas bar da dobijemo na pass igri i mogućnosti da podvali neku loptu za Costu..
Link to comment
Share on other sites

Maloprije bio u kladionici nekih 20 minuta, za to vrijeme 6 likova je uplatilo singl 1X na Sunderland, ova što radi tu mi je poznanica pitam je otkad je to počelo kaže od prije par sati (vjerovatno od kada se saznalo za povredu Hazarda), izgleda da su kladioničari nanjušili naš kiks :D
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...