Skoči na sadržaj

Foto

Chelsea u Premiershipu 2016/17

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
274 odgovora na ovu temu

#241 chiba

chiba
  • Global moderator
  • 7,420 postova
  • 9726 lajk(ova)
  • Time Online: 365d 3h 52m 11s

Postirano 22 May 2017 - 00:55

da li sam samo ja primetio ovo "dr. Vladmir Prevara"

Cae dr za sublimirane poruke 

Post se sviđa 1 članu
diablo_bih  

#242 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Chelsea BiH Member
  • 8,181 postova
  • 4804 lajk(ova)
  • Time Online: 311d 19h 26m 46s

Postirano 22 May 2017 - 01:42

Igi je bio najveci pesimista :D Igiiii pokazi naklonost za znanje :D

#243 chelseathebest

chelseathebest
  • Korisnik
  • 5,418 postova
  • 4427 lajk(ova)
  • Time Online: 235d 23h 10m 43s

Postirano 22 May 2017 - 14:41

Na početku sezone nema šanse da bih prognozirao da ćemo osvojiti, ali pokazalo se da konkurencija ipak nije što je nekad bila.

Od svih konkurenata, jedino me Tottenham oduševio, stvarno su odličnu sezonu odigrali. Ako ostanu na okupu mislim da lagano upadaju u novu "veliku četvorku". Mislim da ćemo vidjeti i neki bolji City. Od Arsenala ne očekujem ništa sve dok je Wenger tamo. United će vjerojatno biti bolji od 6. mjesta, ali mislim da neće konkurirati za prvaka. Za Liverpool ne znam što da očekujem. S jedne strane imaju Kloppa, ali s druge strane mislim da neće moći privući kvalitetne igrače, reputacija im je skroz pala zadnjih godina.

Mi u svakom slučaju moramo iskoristiti ovu titulu da dovedemo još nekoliko pojačanja da možemo konkurirati i u Europi. S ovim kadrom, iako smo rasturili ligu s 30 pobjeda, mislim da u Europi ipak ne bismo imali nikakve šanse.

#244 MarioPašalić

MarioPašalić
  • Korisnik
  • 185 postova
  • 23 lajk(ova)
  • Time Online: 2d 3h 47m 2s

Postirano 22 May 2017 - 15:51

Zašto bi bila ?
Imamo najbolje igrače i trenera koji je od njih mapravio nepobjedivu mašineriju.
Idemo redom :
Tottenham - prvih 11 pol razine lošiji od naših udarnih 11,ali klupa im se ne može mjeriti sa našom snagom u rotaciji.

City - nesklad obrane i napada.Prvo za ocjenu 2, drugo za 4.

Liverpool - imaju 3 dobra i 3 solidna igrača(cou,mane,clyne- henderson,matip,lallana)dok chelsea ima 2 vrhunska,9 dobrih i 10 solidnih.Razlika u kvaliteti je ogromna.

Arsenal ista stvar kao i Liverpool razlika u kvaliteti ogromna

United- isto kao i City samo je taj nesklad još i veći.

I na kraju Leicester očekivano nije više isti klub kao prošle godine.

#245 Igi

Igi
  • Korisnik
  • 6,260 postova
  • 7872 lajk(ova)
  • Time Online: 326d 22h 58m 45s

Postirano 23 May 2017 - 12:35

Igi je bio najveci pesimista :D Igiiii pokazi naklonost za znanje :D

Rekoh da je čudesno ovo što je urađeno, sa ovom grupom prosečnih igrača, i to ne samo titula, nego što su postavljeni i izjednačeni neki rekordi usput. Ono što je najbitnije jeste to što najzad postoji neki sistem (posle onog nabijmo se u kazneni pa gađaj Hazarda koji će valjda nešto da izmisli). Chelsea je u prethodnim decenijama imao timove koje nisu u ovom stilu osvojale titule, ako su ih uopšte osvajale. Takođe, kada je osvajao titule, Chelsea je bio apsolutni favorit, ali to sada nije bio slučaj, što sve ovo čini još slađim. Ova sezona je dobar podsetnik za to da je najbitnije da svaki pojedinac zna šta mu je zadatak i da ga ispunjava. Što naravno ne znači da mi se promenilo mišljenje o nekim igračima, i dalje su mi prosečni, eventualno blago natprosečni, ali su se uklopili u Conteovu ideju. Svakako treba prvi sastav pojačati, a neki od ovih prvotimaca bi bili odlični za klupu.

Post se sviđa 3 članova
BT14  , hamco  , diablo_bih  

#246 chiba

chiba
  • Global moderator
  • 7,420 postova
  • 9726 lajk(ova)

Postirano 23 May 2017 - 16:57

ako uporedimo sa drugim top klubovima naša odbrambena linija kad igra u formaciji sa 4 igrača nijie čak ni prosek nego ispod toga

u stvari, gotovo sam siguran da zadnjih 15 godina nismo tolko slabe igrače imali na tim pozicijama 

izuzetak je naravno Azpilkueta ali Alonso, Geri, Luiz i ovaj Teri pred penzijom, pa Ivanović koji je tu bio do januara, sve skupa, užaš

ružno je da to kažem ali Konte je od govana uspeo da napravi pitu i pritom uzme titulu

meni je baš iz tog razloga smešno kad neko kuka kako njihovim timovima fali kvaliteta u odbrani a gotovo svi timovi iz TOP 6 su na početku sezone bolje stajali od nas

mnogo smo tu podbacili po pitanju transfera, jeste, sad to izgleda super ali šta da je tu bio neki drugi trener a ne Konte, zamisli Muirnja, on bi verovatno forsirao do iznemoglosti isti tim i pritom bi igrali bunker

Konte je čak sa takvim igračima svaku utamicu forsirao presing 

Post se sviđa 1 članu
reLo  

#247 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 9,020 postova
  • 5633 lajk(ova)
  • Time Online: 134d 4h 43m 33s

Postirano 23 May 2017 - 17:44

Da Alonso dobija i polovinu pomoci u defanzivi kao Mozes s druge strane isla bi prica kako je u top 3 bekova lige.
S obzirom da se celu sezonu brani u hendikepu odradio je odlican posao.
Ima svoje nedostatke, naravno, ali nekad treba pogledati siru sliku.

Post se sviđa 2 članova
reLo  , diablo_bih  

#248 ja13

ja13
  • Korisnik
  • 1,385 postova
  • 722 lajk(ova)
  • Time Online: 23d 7h 8m 21s

Postirano 23 May 2017 - 17:51

Daleko od toga da imamo top ekipu, i sigurno da je ova titula (i ne samo titula kao titula nego i igra i uvjerljivost ovajanja) veliki uspjeh za Contea. Ali ne treba ni pretjerivat, pa sad da ispada da smo ne znam kakavim jadnicima osvojili. Ne treba zaboravit da je ova ekipa prije dvije godine također osvojila titulu pa ako ništa ima to iskustvo osvajanja. Također, imamo jednu veliku prednost u odnosu na sve druge momčadi, a to je Hazard, ni jedna ekipa nema igrača takve klase a takvi igrači rade razliku. Uz njega imamo Costu (barem dok nije propao) koji je (opet barem dok nije propao) bio u 5 najboljih napadača lige, uz pomoć Kantea sasvim solidnu sredinu, i istina malko u banani obranu, ali se kupovina Luiza pokazala pogtkom, plus spuštanjem Azpia na stopera već smo dobili 2 top stopera, a kupovinom Alonsa i s Mosesom napokon i sasvim dobre bekove.

Sve u svemu, nije to ne znam kako bajna ekipa, ali u trenutnoj konkurenciji prema je ipak među najjačima. Po meni uz Tottenham imamo najjaču ekipu. I ajde, United možda ima zvučniju po imenima. Dok City definitinvno lošiju (e sad to što su spiskali masu love a i dalje su nikakvi to je neka druga priča o tome kako je Pep promašio transfer period samo tako). O Liverpoolu i Arsenalu da ne govorim...

#249 chiba

chiba
  • Global moderator
  • 7,420 postova
  • 9726 lajk(ova)

Postirano 23 May 2017 - 18:17

Da Alonso dobija i polovinu pomoci u defanzivi kao Mozes s druge strane isla bi prica kako je u top 3 bekova lige.
S obzirom da se celu sezonu brani u hendikepu odradio je odlican posao.
Ima svoje nedostatke, naravno, ali nekad treba pogledati siru sliku.

kakvu širu sliku u tome i jeste "problem" to dovoljno govori o kvaliteti, ta priča sa pokrivanjem igrača je došla upravo onog trenutka kada su Teri i Bane pali 

Ešli Kol je Otac za Alonsa, bolji defanzivno, bolji ofanzivno, eto možda jedino što nije izvodio slobodnjake, Bane u svom prajmu neprelazan

Teri i Karvaljo bar 3x puta bolji od Kejhila i Luiza

došli smo do toga da jedan Totenhem koji je klasa ispod klub od nas ima bolju zadnju liniju

da ne igramo sa tri pozadi Totenhem bi verovatno uzeo titulu 

ps: ako Alonso nije pokriven onda jebem li ga, Matić, Kejhil lol, malo li je

a i taj Mozes se debelo popravio u defanzivi u odnosu na prvi deo sezone

#250 Das ist Walter

Das ist Walter
  • Chelsea BiH Member
  • 4,041 postova
  • 2973 lajk(ova)
  • Time Online: 87d 10h 25m 45s

Postirano 23 May 2017 - 22:21

Citajte postove sa pocetka ove teme. Gdje li su ovi znalci sada? :D :D Jos mu decki pukose po 5-6 lajkEva.

Gvardilo revolucionar, genije, kurac palac.

CnVDAFKWEAAs3qb-1024x684.jpg

Nije ovaj toliko ni slagao. City ima strasnu ekipu samo sto Guardiola nije racunao da se u EPL za prvaka bori 7 ekipa a ne jedna kao u Bundesligi i 3 kao u Spaniji i nije racunao da ekipa sa dna tabele pobijedi i ekipe u vrhu tabele i mnogo toga on nije racunao... rekao sam nekada davno da je Premierliga pravi test za njega i za svakog trenera. Ovdje se pokazuju kvalitete.

U ovoj ligi ako nisi takticar, madjionicar, vizionar nemas sanse za prvaka kao Arsene Wenger koji zna samo za jednu taktiku i filozofiju igre i tako igra od kada je dosao. Svaka mu cast na onoj pobjedi jer to je bila prekretnica. Eto njemu 3:0 a nama titula. Njemu bitka, nama rat.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Post se sviđa 2 članova
BT14  , chiba  

#251 chiba

chiba
  • Global moderator
  • 7,420 postova
  • 9726 lajk(ova)

Postirano 24 May 2017 - 12:55

izgleda da je otkazana proslava titule za vikend zbog nedavnih dogadjaja u Mančesteru

#252 chiba

chiba
  • Global moderator
  • 7,420 postova
  • 9726 lajk(ova)

Postirano 25 May 2017 - 00:11

na ovom linku ovde imate emisju sa Skaja 

Q5pJsTp.jpg

https://rojadirecta....ions-22-05-2017

ima 720p i 1080p format pa ko šta voli 

Post se sviđa 1 članu
Caeruleus  

#253 chiba

chiba
  • Global moderator
  • 7,420 postova
  • 9726 lajk(ova)

Postirano 25 May 2017 - 16:03

http://www.fullmatch...ing-the-bridge/

Premier League World Special – Rebuilding The Bridge

#254 chiba

chiba
  • Global moderator
  • 7,420 postova
  • 9726 lajk(ova)

Postirano 26 May 2017 - 11:23

pogledao ovaj specijal  :hail:

odličan, ima delova o Konteu, Azaru, Kanteu, baš super sklopljeno, nije zamorno 

prejake scene, kadrovi pa oni fazoni sa slikama  :hail:

#255 Bari

Bari
  • Chelsea BiH Member
  • 8,325 postova
  • 6105 lajk(ova)
  • Time Online: 117d 7h 17m 1s

Postirano 26 May 2017 - 17:56

pogledao ovaj specijal  :hail:

odličan, ima delova o Konteu, Azaru, Kanteu, baš super sklopljeno, nije zamorno 

prejake scene, kadrovi pa oni fazoni sa slikama  :hail:

Bilo danas na SK, gledao i ja, odlična emisija.

#256 Spaha

Spaha
  • Korisnik
  • 4,142 postova
  • 4481 lajk(ova)
  • Time Online: 132d 11h 23m 37s

Postirano 27 May 2017 - 00:09

Bilo danas na SK, gledao i ja, odlična emisija.

moze li se na netu naci kako snimak sa SK-a,

inace nece nikad skinuti ovo sa chibinog linka, 15-20kbs varira download

#257 chiba

chiba
  • Global moderator
  • 7,420 postova
  • 9726 lajk(ova)

Postirano 27 May 2017 - 00:17

nije to isto spaha, ako hoćeš da gledaš to o čemu Bari priča, DIablo na drugoj temi .... onda gledaj na ovom linku 

http://www.fullmatch...ing-the-bridge/

a ako tražiš ovu emisiju sa Skaja, onda imaš ovde

https://www.reddit.c...pions_22052017/

Post se sviđa 1 članu
Spaha  

#258 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,379 postova
  • 11881 lajk(ova)
  • Time Online: 198d 5h 49m 2s

Postirano 27 May 2017 - 20:15

izgleda da je otkazana proslava titule za vikend zbog nedavnih dogadjaja u Mančesteru

A i da nije bilo što je bilo u Manchesteru nakon ovog pišanja danas od strane Assanala nema se šta sutra slaviti.

Post se sviđa 1 članu
Spaha  

#259 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Chelsea BiH Member
  • 8,181 postova
  • 4804 lajk(ova)
  • Time Online: 311d 19h 26m 46s

Postirano 31 May 2017 - 18:48

Pa hoce li na kraju biti proslave?

#260 reLo

reLo
  • Administrator
  • 7,122 postova
  • 8265 lajk(ova)
  • Time Online: 567d 8h 47m 21s

Postirano 31 May 2017 - 18:54

Pa hoce li na kraju biti proslave?

Neće, otkazana zbog terorističkog napada.

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2018 Chelsea Balkan