Jump to content

Matchday 25: Chelsea 1 - 1 Man. United (07.02. ned) [1]


Whisper

  

9 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Oscar polahko gubi minutažu,mislim da će za 2-3 kola Oscar definitivno izgubiti mjesto u prvoj postavi što je dobra stvar,jedino mi je žao što ne ubacuje RLCa nikako.Meni lično igra i nije bila preloša,s obzirom na to kakva je kod Murinja bila,a i Costa nije imao sreće u prvom poluvremenu kad je lopta prošla tik pored stative.

Link to comment
Share on other sites

  • Postova 79
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Majke mi ne zezam se ali licno bih Mikela stavio prije da igra nego Matica. Ovo najsikrenije govorim, gledajuci samo formu. Mikel ne igra nista posebno, ali Matic igra kriminalno.
 

Vec sam napisao u njegovoj temi, Benfica mu je vrhunac.

Link to comment
Share on other sites

Majke mi ne zezam se ali licno bih Mikela stavio prije da igra nego Matica. Ovo najsikrenije govorim, gledajuci samo formu. Mikel ne igra nista posebno, ali Matic igra kriminalno.
 

 

Mikel se barem kreće po terenu, ne ide previÅ¡e naprijed, ali ne radi gluposti i ne drži loptu nepotrebno. Matić koči igru i ne radi posao u obrani, sve na Mikela ide. 

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao tekmu, jer čim sam vidio sasta odustao sam i nisam se pokajao. Rezultat sam znao kakav će biti ili 0-0 ili 0-1 ili 1-1.

 

Ovo ću reći za Mikela pa možete negodovati koliko hoćete - taj lik ne bi imao mjesta u prvih 11 ovosezonskog Leicester Cityja. Drinkwater i Kante su Makelele i Ballack iz najboljih dana za njega. Mikel bi u Leicesteru bio na klupi, a pitanje i to. Lik se nikako ne bi uklapao u njihovu dinamičnu igru jer bi ih kočio. E to saamo govori koliko smo mi jadni!!!

Link to comment
Share on other sites

Taj kante je tek dosao, i nije igrao onda kada su ispali, ljudi su se pojacali kako treba, i ti igraci su ih i doveli do ovog mjesta. Mikel je nas najbolji defanzivni vezni, pa ti negoduj. A te neke spekulacije ko bi gdje igrao ili ne igrao okaci macku od rep.

Priznaj samo da je karina u napadu i to žestoka što se vidjelo danas u par navrata, u par pasova i pokušaja vođenja lopte, ali ne osporava se odličan doprinos Mikca u defanzivi. A

 

li opet previše je 4 u odbrani i to bekovi koji su sterilni u napadu, dva klasična dmf-a, spori fabregas koji je kreator, Oscar koji je spor, smrt za kontre, gnjavator lopte, dakle 8 od 10 ljudi je bukvalno nesposobno u napadu, s' tim da je Fabregas kreator pa mu se ne zamjeriti. Šta ti onda hoces koji kurac neku ljepotu, danas jesmo stvorili par prilika ali najviše se napretka vidjelo ulaskom Hazarda... Do tad sve nekako karinasto u napadu

Link to comment
Share on other sites

Matica Guus gura da igra ulogu Lamparda nekad, a covjek klasicni defanzivni vezni. Stavi Nemanju na njegovu pravu poziciju, pa ces vidjeti. Ne moze on glumiti kreatora i prenositi loptu kad mu to nije jaca strana. Matic je i dalje jaci igrac od Mikela 3 puta. Samo ga se koristi bezveze.
Link to comment
Share on other sites

Matica Guus gura da igra ulogu Lamparda nekad, a covjek klasicni defanzivni vezni. Stavi Nemanju na njegovu pravu poziciju, pa ces vidjeti. Ne moze on glumiti kreatora i prenositi loptu kad mu to nije jaca strana. Matic je i dalje jaci igrac od Mikela 3 puta. Samo ga se koristi bezveze.

Ne gura Guus Matica nista, stavio ga da igra svoju poziciju, i da proturi loptu trojki ispred, ili nekad diegu, on sta radi je Boze sacuvaj. I opet neko ima mozga reci nesto Mikelu.

Link to comment
Share on other sites

Priznaj samo da je karina u napadu i to žestoka što se vidjelo danas u par navrata, u par pasova i pokušaja vođenja lopte, ali ne osporava se odličan doprinos Mikca u defanzivi. A

li opet previše je 4 u odbrani i to bekovi koji su sterilni u napadu, dva klasična dmf-a, spori fabregas koji je kreator, Oscar koji je spor, smrt za kontre, gnjavator lopte, dakle 8 od 10 ljudi je bukvalno nesposobno u napadu, s' tim da je Fabregas kreator pa mu se ne zamjeriti. Šta ti onda hoces koji kurac neku ljepotu, danas jesmo stvorili par prilika ali najviše se napretka vidjelo ulaskom Hazarda... Do tad sve nekako karinasto u napadu


Bravo. Objasnio si Diablu neke stvari. Samo on slijep da vidi. Mikel ovakav kakav je komotno moze i na CB poziciju. Cinjenica je da igramo previse defanzivno s previse defanzivno orijentiranih igraca. Nikad srecu nije donosila postava s dva DMF. Nikad nikome. A mi to upravo igramo. Zato kazem kad sam vidio sastav znao sam da cemo dati 0 ili 1 gol, a isto toliko primiti. A ako je itko odgovoran za ove remije to je Hiddink. Neki ce reci bar nisu porazi. Dobro nisu. Al nema se muda i odvaznosti, a on je doveden da proba izborit 4. mjesto sto je bilo teoretski moguce. Al zbog bezmudosti i furanja Mikela Oscara Baneta nama su remiji vrh. I to uglavnom gubimo pa tek onda dodjemo do remija. Komotno nas je do kraja sezobe trebao i mogao vodit Steve Holland. Jer Guus fura isto sto i Mourinho i jebo ti to.
Link to comment
Share on other sites

Mislis da kante nesto radi drugo moj cae ? Kante jeste box to box vise, jer je mikel pravi dmf, ali opet i kante istrci, doda ofanzivcima i vrati se, ali to radi pravo dobro. Mikel isto to radi, na drugi nacin, ali opet radi super. Zna podvaliti nekad duzi pass, Matic je to prosle sezone radio, ove ne moze kako treba 2 metra dodati.


Mikel je opet ponavljam, jedan od najboljih pod hiddinkom, i on nije nimalo kriv za sterilnost u napadu.


Moraju se nauciti pozicije igraca, i sta ti igraci trebaju da rade, pa se onda diskutovati moze. Ovako ne ide, jer se ocekuje od maltene Terrya i Zoume da daju golove...

Link to comment
Share on other sites

Diablo ti meni stalno govoris "Pa Mikel radi svoj posao najbolje sto zna". Ok. I Kruno Jurcic i Cholo Simeone rade svoj posao najbolje sto znaju. Samo ono sto Kruno najbolje zna i radi ("kontrolirani nogomet") je stotinu puta manje i stotinu puta losije od onog sto Cholo najbolje zna i radi. Tako je s Mikelom i Kanteom. Pa i komentator na SK govori Kante iako DMF-ovac ponasa se kao playmaker iz sjene. Iako Mahrez i Vardy rade cuda naprijed, upravo su Kante i Drinkwater najzasluzniji za brzu i dinamicnu igru Leicestera i eksplozivne kontre gdje u par sekundi lopta od Kantea dodje do Vardyja. A Mikel je ogranicen igrac i te kvalitete koje posjeduju nabrojani DMF-ovi i CMF-ovi Leicestera on moze samo sanjati ili gledati na SciFi-ju. Bolje bi mu bilo da je klupsku karijeru gradio kao CB nego DMF. Iskreno ovo govorim. Al bolje se rodit bez kurca nego bez srece. A medjunajsretnijim igracima na svijetu su Lucas Leiva, Demichelis i Mikel jer iako su prosjeci, uvijek imaju podrske svojih trenera sto se kosi sa zakonom gravitacije al sta je tu je.
Link to comment
Share on other sites

Ima ih jos od Busquetsa pa na dalje. Ama sta pricas da hrani ofenzivce. Lik je poznat po tom da daje prvom do sebe i to uglavnom obrani ili suigracu na zadnjoj veznoj liniji (Fabregas Matic). Ono sto Mikel radi, taj strasni posao - to moze bilo koji iole koncentriraniji CB poput Zoume. Ja sam uvjeren da Nathan Ake poveze 3-4 utakmice na Mikelovoj poziciji da bi pokazao lepezu umjetnosti u odnosu na Nigerijca. A o RLC-u da i ne govorim. To je Messi za Mikela. Ti njega Diablo mozes branit koliko hoces al ogranicen je ko balkon i ni u jednom ambicioznom i ozbiljnom klubu kojem su cilj trofeji Mikel ne bi bio u prvih 11 a mozda cak ni na klupi.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...