Skoči na sadržaj

Foto

Final: Chelsea 2 - 0 Tottenham (01.03. ned) [W]

• Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
118 odgovora na ovu temu

Anketa: Final: Chelsea vs. Tottenham (01.03. ned) [17:00h] (17 članova je glasalo)

Prva prilika za osvajanje trofeja ove sezone?

Ne možete vidjeti rezultate ankete sve dok ne glasate. Molimo prijavite se i dajte svoj glas da bi ste vidjeli rezultate glasanja.
Glasaj

#1 King Chelsea

King Chelsea
  • Korisnik
  • 4,926 postova
  • 4485 lajk(ova)
  • Time Online: 86d 30m 41s

Postirano 25 February 2015 - 11:49

igVL8ri.jpg

Wembley je spreman za prvo finale ove sezone, finale Capital One Cupa donosi nam londonski derbi između Chelseaja i Tottenhama, susret između ova dva velika rivala svakako je dostojan finala na Wembleyu. Svaki trofej je bitan, rivalitet i mogućnost da se osvoji trofej svakako da neće dozvoliti ni Chelseaju ni Tottenhamu da ovaj meč posmatraju samo kao još jedan u nizu. Chelsea je do finala stigao preko Boltona, Shrewsburya, Derby Countya i Liverpoola, dok je Tottenham obezbijedio finale pobjedama protiv Nottinghama, Brightona, Newcastlea i Sheffield Uniteda. Raspoloženje pred ovu utakmicu svakako da nije najbolje ni u Chelseaju ni Tottenhamu, Chelsea je protiv Burnleya utakmice koja je glavna tema već nekoliko dana odigrao samo neriješeno i tako dopustio Manchester Cityu da dođe na 5 bodova zaostatka, Jose Mourinho je zbog isključenja ostao bez jednog od svojih glavnih igrača Nemanje Matića. Sa druge strane ni Tottenham nije imao dobru uvertiru za utakmicu protiv Chelseaja, nakon što su pobjedili Arsenal u velikom derbiju Londona, Tottenham na posljednje tri utakmice nije slavio, poraz od Liverpoola, remi sa Fiorentinom  i podjela bodova protiv West Hama svakako nisu rezultati koje je želio Mauricio Pochettino. Kroz prošlost ovaj susreta je donosio neke sjajne utakmice, u međusobnim utakmicama ove sezone domaći teren je bio odlučujući faktor, Chelsea je na Stamford Bridgeu pobjedio sa 3-0, dok je Tottenham na White Hart Laneu u šok utakmici pobjedio sa 5-3. Prije 7 godina, tačnije 2008. godine,  Chelsea i Tottenham su takođe igrali finale Liga Kupa a tada je Tottenham pobjedio nakon produžetaka sa rezultatom 2-1, Didier Drogba je pogodio za vodstvo Chelseaja, do kraja regularnog dijela utakmice Dimitar Berbatov je izjedančio rezultat, da bi početkom prvog produžetka Jonathan Woodgate pogodio za pobjedu Tottenhama. Jose Mourinho i Mauricio Pochettino imaju svoje adute za pobjedu, Jose Mourinho se nada da će Costa prekinuti niz utakmica bez gola i da će konačno pogoditi van Premier Lige, dok Mauricio Pochettino očekuje da njegov najbolji igrač Harry Kane nastavi svoju fantastičnu formu. Ulog je osvajanje trofeja, ni Chelsea ni Tottenham ne žele da Wembley napuste poraženi, sve to nam garantuje još jednu veliku borbu dva londonska rivala.

>MEĐUSOBNE UTAKMICE<

lTxFGbJ.png

DbLsuZZ.png

>FORMA<

HagcVir.png

>TIMSKA STATISTIKA<

315WKBX.png

S2ib0SR.png

>CHELSEA<

UXwBQd5.png

5YTy1qn.png

>TOTTENHAM<

UWpi0DC.png

gkQdygQ.png

>POSLJEDNJA MEĐUSOBNA UTAKMICA<

q3OyWFI.png?1

fEHIYRm.png

>POVREDE/SUSPENZIJE/IZOSTANCI<

PFPwLpo.png

>SUDIJA<

Anthony Taylor

uhLzhAY.jpg

U posljednjoj utakmici kada Taylor bio sudija Chelsea je odigrao protiv Southamptona 1-1.

PREVIEW: King Chelsea

Post se sviđa 1 članu
reLo  

#2 Kalouda

Kalouda
  • Korisnik
  • 6,785 postova
  • 7712 lajk(ova)
  • Time Online: 106d 17h 40m 38s

Postirano 25 February 2015 - 12:07

A u kurac, ni Mikela ni Matića.. 

#3 reLo

reLo
  • Administrator
  • 7,114 postova
  • 8262 lajk(ova)
  • Time Online: 566d 21h 13m 51s

Postirano 25 February 2015 - 12:43

Mislim da je nemoguće da Mourinho popapa 2 poraza od zaredom... Oni pobjeđuju svakih par godina i prave DVD-ove od toga, to smo već apsolvirali. Tako da mislim da će ovo biti naša pobjeda, s tim da ćemo 99.9% igrati defanzivno.

#4 Caeruleus

Caeruleus
  • Korisnik
  • 15,350 postova
  • 11872 lajk(ova)
  • Time Online: 198d 26m 31s

Postirano 25 February 2015 - 12:54

Uzimamo ovo 100%.

#5 Dzan

Dzan
  • Korisnik
  • 2,368 postova
  • 913 lajk(ova)
  • Time Online: 74d 17h 39m 21s

Postirano 25 February 2015 - 14:47

To onaj sudija sto nas je krao protiv Sotona? Ovo moramo uzet i hocemo!

#6 Gost_Twelfth Man_*

Gost_Twelfth Man_*
  • Gost
  • lajk(ova)

Postirano 25 February 2015 - 16:32

Ako u otvaranju primimo, to je to. Kad vidim par Fabregas Ramires/Mikel sve ti je jasno. Biće bolno za gledati.

#7 hamco

hamco
  • Korisnik
  • 3,686 postova
  • 3226 lajk(ova)
  • Time Online: 189d 1h 31m 48s

Postirano 25 February 2015 - 16:47

Ma nemoguce je da ponove onakvu utakmicu kao kad su nas pobjedili 5:3.Cak sta vise,mislim da nas uopste nisu igrom toliko nadigrali kao sto rezultat pokazuje,Svaki jebeni sut im je u gol usao.Realno,bit ce tesko ali hajd da vidimo od cega je i ovaj Pochetino napravljen,ne igraju se finalne utakmice svaki dan.Ocekujem da Murinjo po ko zna koji put izvuce nekog asa iz rukava i nakon dugo vremena ponovo osvoji trofej sa najdrazim klubom.

#8 Dzan

Dzan
  • Korisnik
  • 2,368 postova
  • 913 lajk(ova)
  • Time Online: 74d 17h 39m 21s

Postirano 25 February 2015 - 16:52

Ma pusti tu proslu tekmu. To je bila divlja tekma, jedna od sto. Ovo je nas trofej!

#9 Igi

Igi
  • Korisnik
  • 6,247 postova
  • 7855 lajk(ova)
  • Time Online: 325d 22h 49s

Postirano 25 February 2015 - 16:54

Već sam se pomirio sa time da će Totenhem ovo uzeti.

EDIT

winnersDM2402_468x319.jpg

#10 Gost_Twelfth Man_*

Gost_Twelfth Man_*
  • Gost
  • lajk(ova)

Postirano 25 February 2015 - 16:59

Nea ti slike

#11 King Chelsea

King Chelsea
  • Korisnik
  • 4,926 postova
  • 4485 lajk(ova)
  • Time Online: 86d 30m 41s

Postirano 25 February 2015 - 17:44

Ma nemoguce je da ponove onakvu utakmicu kao kad su nas pobjedili 5:3.Cak sta vise,mislim da nas uopste nisu igrom toliko nadigrali kao sto rezultat pokazuje,Svaki jebeni sut im je u gol usao.Realno,bit ce tesko ali hajd da vidimo od cega je i ovaj Pochetino napravljen,ne igraju se finalne utakmice svaki dan.Ocekujem da Murinjo po ko zna koji put izvuce nekog asa iz rukava i nakon dugo vremena ponovo osvoji trofej sa najdrazim klubom.

Jbg ljudi su nas tad rasuli realizacijom, ulazilo je i što treba i što ne treba, naravno ne smanjujem važnost njihove pobjede..

Mislim, ne znam šta da očekujem, Burnley je nas izbacio iz ritma, ostali smo bez Matića + nemamo igrača koji ga može zamjeniti niti imamo igrača njegovog tipa. Sa druge strane, Tottenham je isto u zadnje vrijeme malo pao u formi, imaju utakmicu tek u četvrtak što znači samo dva dana pred finale. Pitanje je koliko je Tottenhamu uopšte stalo do EL, ili će Pochettino pokušati sa najjačim sastavom krenuti i protiv Fiorentine i protiv nas ili će jednu utakmicu žrtvovati. Ne mogu reći da smo favoriti niti da nemamo šanse, bilo lijepo osvojiti trofej, nije bitno koje je takmičenje u pitanju, eh sada kakav će naš pristup i igra biti to je već teško reći.

Što se sastava tiče, nisam uopšte optimističan kada je u pitanju tandem Ramires-Fabregas, kao što sam već u jednoj temi rekao, fali nam taj klasični zadnji vezni koji će učvrstiti sredinu terena i ako ništa drugo bar odraditi zadatke u defanzivi, Ramires nije u formi od prije par sezona i veliko je pitanje koliko uopšte on i Fabregas mogu dopunjavat jedan drugog. Vidio sam da se spominje Ake kao igrač koji će igrati uz Fabregasa, ali mislim da nema šanse da to Mourinho uradi, takođe smatram da će Cahill biti starter, iako bi realno Zouma trebao dobiti priliku..

Mislim da je ovo sastav koji će početi: Courtois, Ivanović, Terry, Cahill, Azpilicueta, Ramires, Fabregas, Hazard, Willian, Oscar,Costa.

#12 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,788 postova
  • 11999 lajk(ova)
  • Time Online: 385d 21h 7m 19s

Postirano 25 February 2015 - 17:48

Bude li bunkerica gubimo. Ako izađemo hrabro i pokušamo igrati kako znamo, naš je trofej i bez obzira na izostanak Matića. Uvjeren sam u to.

#13 chiba

chiba
  • Global moderator
  • 7,403 postova
  • 9722 lajk(ova)
  • Time Online: 363d 13h 19m 12s

Postirano 25 February 2015 - 17:58

Zuma na DM

Napusi se kurca Matice,Matice... E .eeee

#14 mrtavker

mrtavker
  • Korisnik
  • 2,153 postova
  • 2774 lajk(ova)
  • Time Online: 77d 16h 47m 5s

Postirano 25 February 2015 - 18:00

Bolje Ake na CDM umjesto Ramiresa

#15 hamco

hamco
  • Korisnik
  • 3,686 postova
  • 3226 lajk(ova)
  • Time Online: 189d 1h 31m 48s

Postirano 25 February 2015 - 18:24

Poceli smo sumnjati u kvalitet nase ekipe. L-)

Svidja mi se Pochetino kao trener.Em je faca em igra napadacki fudbal.Ipak mislim da jos treba piti mlijeka da bi nadmudrio velikana kakav je Žoze u jednoj finalnoj utakmici kao ova u nedjelju.

#16 grena

grena
  • Korisnik
  • 5,002 postova
  • 6570 lajk(ova)
  • Time Online: 112d 1h 22m 40s

Postirano 25 February 2015 - 18:45

Ake mali moze da startuje. Voleo bi njega videti. Idemo na pobedu, prošla utakmica je jedna u 50.

#17 Zemo

Zemo
  • Korisnik
  • 5,441 postova
  • 1953 lajk(ova)
  • Time Online: 66d 7h 36m 37s

Postirano 25 February 2015 - 19:17

Ocekujem otvorenu utakmicu s puno prilika, nadam se da necemo opet gledati defanzivnu taktiku Mourinha. Ako nezelimo Ramiresa u paru sa Fabregasom onda jedina solucija je da Oscar igra u paru s Fabregasom a Wilian u sredini i ako mslim da ce Ramires poceti utakmicu.

#18 UziceCFC

UziceCFC
  • Korisnik
  • 1,564 postova
  • 816 lajk(ova)
  • Time Online: 30d 15h 1m 3s

Postirano 25 February 2015 - 22:28

Mou parkiraj bus u inat hejterima tvoje taktike!!!!

Ne zanima me nacin igre, ni sredstva (legalna). Ne zelim zabavnu utakmicu. Ne zelim puno golova. Zelim trofej pa makar ga uzeli sa 20% poseda i jednim sutom u gol.

#19 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,788 postova
  • 11999 lajk(ova)
  • Time Online: 385d 21h 7m 19s

Postirano 25 February 2015 - 22:44

Mou parkiraj bus u inat hejterima tvoje taktike!!!!

Ne zanima me nacin igre, ni sredstva (legalna). Ne zelim zabavnu utakmicu. Ne zelim puno golova. Zelim trofej pa makar ga uzeli sa 20% poseda i jednim sutom u gol.

Ali ako bude autobus i izgubimo, neće biti dobro nikako.

Ovo je jedna od prekretnica ne samo sezone nego i prekretnica za čitavu ekipu, za budućnost. Moraju stegnuti zube i iznijeti prvi trofej, pa makar on bio i taj bezvezni Capital One kup. Pobjeda bi nam dala krila u nastavku sezone, a o porazu ne želim ni razmišljati.

Post se sviđa 3 članova
Caeruleus  , hamco  , reLo  

#20 Zemo

Zemo
  • Korisnik
  • 5,441 postova
  • 1953 lajk(ova)
  • Time Online: 66d 7h 36m 37s

Postirano 25 February 2015 - 23:20

Ali ako bude autobus i izgubimo, neće biti dobro nikako.

Ovo je jedna od prekretnica ne samo sezone nego i prekretnica za čitavu ekipu, za budućnost. Moraju stegnuti zube i iznijeti prvi trofej, pa makar on bio i taj bezvezni Capital One kup. Pobjeda bi nam dala krila u nastavku sezone, a o porazu ne želim ni razmišljati.

U prevodu s porazom bi se raspali i sezona bi otisla u kontra smijeru.

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2018 Chelsea Balkan