Skoči na sadržaj

Foto

Prošlost i budućnost kluba

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
1120 odgovora na ovu temu

#41 Rikky Luiz

Rikky Luiz
  • Global moderator
  • 1,344 postova
  • 835 lajk(ova)
  • Time Online: 77d 9h 20m 12s

Postirano 09 October 2011 - 15:01

prvi postupci da se krene sa rezanjem troškova su:

- ne trošnja niti funte u zimskom prelaznom roku a i u ljetnom prealznom što manje potrošiti

- prodati nekoliko igrača koji griju klupu da bi se smanjile plate a i da se zaradi pokoji milion (Hilario, Turnbull, Ferreira, Alex, Kalou..)

- pronalazak što boljeg sponzora npr. neka katarska fondacija, kao što je to i barcelona uradila

#42 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,808 postova
  • 12011 lajk(ova)
  • Time Online: 387d 2h 28m 8s

Postirano 09 October 2011 - 15:36

Najvažnije je skresati plaće igračima i sve će biti lakše. Nadam se da će oni svi to prihvatiti u suprotnom 'kud koji mili moji' ... Prije svega ovdje mislim na starije igrače tipa Drogba, Ferreira, Anelka (ako produži ugovor), Alex, Malouda, Cole, Lampard.

#43 Gost_Twelfth Man_*

Gost_Twelfth Man_*
  • Gost
  • lajk(ova)

Postirano 09 October 2011 - 17:33

Slazem se sa vama. Ali polako me pocinju nervirati ovi vlasnici dionica, kao da nemaju predstavu koliko bi klub dobio izgradnjom novog stadiona. Ne vidim razlog zasto to Chelsea ne bi smio dobiti novi stadion, pa koliko bi tu bilo pozitivnih stvari to je smijesno.

Valjda ce im doci iz guzice u glavu...

#44 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 9,020 postova
  • 5632 lajk(ova)
  • Time Online: 134d 3h 48m 40s

Postirano 09 October 2011 - 17:54

Ko zeli da cuje moje misljenje o ovome, nek procita moj post na temu o FFP-u, jer otprilike je to to....
Mogu samo da dodam, da bi Roman Abramovic trebalo da revidira svoju ulogu u klubu. Tj da klub funkcionise samostalno, da se izabere predsednik, upravni odbor i sve to(nesto po ugledu na spanske klubove) a da on, bude finansijer kluba, kao generalni sponzor, sa nekom od svojih kompanija.
A sto se navijaca tice.... Ljudi ne daju deonice, a smeta im visoka cena karata :o Rade ljudi protiv sebe... Mada, nadam se da ce se sve to jako brzo resiti...

#45 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,808 postova
  • 12011 lajk(ova)

Postirano 09 October 2011 - 17:59

Ja sam ispočetka bio za to da CPO proda svoj dio Romanu, ali sada sam protiv.
Zašto ? - Eh to ću elaborirati kasnije jer sad stvarno nemam vremena.

#46 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Chelsea BiH Member
  • 8,159 postova
  • 4803 lajk(ova)
  • Time Online: 311d 12h 7m 51s

Postirano 09 October 2011 - 18:31

Cekamo wisey ;)

#47 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,808 postova
  • 12011 lajk(ova)

Postirano 09 October 2011 - 22:04

E pa ovako, raja :D :
Da ja imam dionice i da sam član CPO-a glasao bih PROTIV prihvatanja Romanove ponude iz više razloga.
Prvo i najbitnije, time naš Chelsea prelazi u potpunu, apsolutnu vlast jednog čovjeka. I bez obzira što vjerujem našem Rusu smatram da niti jedan klub ne bi smio biti u stopostotnom vlasništvu pojedinca, pa čak i ako se taj čovjek zove Roman Abramovič.Navijači se moraju pitati a ovom odlukom ne bismo bili ni djelić kluba, a mi (navijači) smo razlog radi kojeg se i igra. Nadam se da razumijete ovo što govorim. :)
Druga stvar, klub nije u potpunosti definisao šta će i kako dalje postupati sa stadionom i imenom. Mora se tačno, jasno i transparentno raditi. Pogotovo u ovako jednoj osjetljivoj situaciji. Buck, Gourlay i ekipa zasad mi ne djeluju previše sigurno u svoje radnje. Ako ćemo već seliti sa Stamforda (što je neminovno u jednom trenutku) lokacija se mora tačno znati i ne smije biti udaljena više od 3 kilometra od trenutnog 'prebivališta'.
Treće, cijene karata su i u ovom trenutku prevelike. Kako izgraditi novi stadion u doba FFP-a uredno vraćajući kredite bez da se poveća cijena karata ? Znači i tu imamo jedan ogroman problem.

Sve u svemu, mislim da mnogi od vas još ne razumijete ulogu CPO-a. To su ljudi koji vole Chelsea i koji mu samo žele dobro. Sigurno i oni znaju da klub jednog dana mora seliti, ali ovaj prijedlog i ponuda ne čine mi se zadovoljavajućim. Ponavljam, da imam dionice i pravo glasa na skupštini 27. oktobra glasao bih PROTIV. :)

Eto i još da vam kažem, određen broj dionica posjeduje i Dennis Wise. :D

#48 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 9,020 postova
  • 5632 lajk(ova)

Postirano 09 October 2011 - 22:56

E pa ovako, raja :D : Da ja imam dionice i da sam član CPO-a glasao bih PROTIV prihvatanja Romanove ponude iz više razloga. Prvo i najbitnije, time naš Chelsea prelazi u potpunu, apsolutnu vlast jednog čovjeka. I bez obzira što vjerujem našem Rusu smatram da niti jedan klub ne bi smio biti u stopostotnom vlasništvu pojedinca, pa čak i ako se taj čovjek zove Roman Abramovič.Navijači se moraju pitati a ovom odlukom ne bismo bili ni djelić kluba, a mi (navijači) smo razlog radi kojeg se i igra. Nadam se da razumijete ovo što govorim. :) Druga stvar, klub nije u potpunosti definisao šta će i kako dalje postupati sa stadionom i imenom. Mora se tačno, jasno i transparentno raditi. Pogotovo u ovako jednoj osjetljivoj situaciji. Buck, Gourlay i ekipa zasad mi ne djeluju previše sigurno u svoje radnje. Ako ćemo već seliti sa Stamforda (što je neminovno u jednom trenutku) lokacija se mora tačno znati i ne smije biti udaljena više od 3 kilometra od trenutnog 'prebivališta'. Treće, cijene karata su i u ovom trenutku prevelike. Kako izgraditi novi stadion u doba FFP-a uredno vraćajući kredite bez da se poveća cijena karata ? Znači i tu imamo jedan ogroman problem. Sve u svemu, mislim da mnogi od vas još ne razumijete ulogu CPO-a. To su ljudi koji vole Chelsea i koji mu samo žele dobro. Sigurno i oni znaju da klub jednog dana mora seliti, ali ovaj prijedlog i ponuda ne čine mi se zadovoljavajućim. Ponavljam, da imam dionice i pravo glasa na skupštini 27. oktobra glasao bih PROTIV. :) Eto i još da vam kažem, određen broj dionica posjeduje i Dennis Wise. :D

Postujem sve sto si napisao...

Ali, koliko ja znam, Roman Abramovic je vecinski vlasnik deonica kluba, dok je ostatak deonica u vlasnistvu upravnog odbora (Bruce Buck, Eugene Tenenbaum, Ron Gourlay, David Barnard, Mike Forde) i oni vode glavnu rec u odlucivanju, sto se celokupne politike kluba tice. Navijaci jesu vlasnici deonica, ali samo The Bridge-a, odnosno zemljista na kome je stadion izgradjen. Cak i da imaju neki udeo u klubu, njihov glas je suvise mali da bi uticao na gore pomenutu gospodu. Oni o novom stadionu mogu da odlucuju samo ako bi se isti gradio na tom zemljistu, pod uslovom da ga ne prodaju. Realnost je, da ce se, ako do toga dodje jako malo pitati..... Zato oni ne prodaju svoje deonice.
Razumem i tvoju brigu oko imena stadiona, cena karata... Ali, gledajuci na nadolazeci FFP, stadion ce klubovima biti bitan izvor prihoda. A nemoguce je sa stadionom od 40.000 mesta nadati se nekakvom prihodu. Ime koje bi novi stadion nosio zavisi, ponajvise od onoga ko ulozi u izgradnju istog. Istorija je jako vazan deo celine kluba, pogotovu kod navijaca, ali pravila igre su danas takva, i mora se ici u korak sa modernim svetom.
Sto se mene tice, najbolje resenje je da se u izgradnju stadiona krene sto pre, jer imamo luft od 3 godine, u kome mozemo manevrisati gubicima kluba. Posle, kad novi zakon stupi na snagu, bice jako tesko uopste i pokrenuti tako veliki projekat...
U tom slucaju, klub bi ostao bez masnih sponzorskih ugovora, sansi da se finale LS igra na domacem stadionu, bez dodatnog prihoda od prodaje ulaznica, prihoda iz pratecih objekata na stadionu... Do sad to nije bilo tako bitno, jer je Roman u svakom trenutku mogao da masi ruku u dzep i pokrije manjkove, ali, u vremenima koje dolaze, to bi bili veliki gubitci za klub i sasvim sigurno bi nas gurnuli u sredinu tabele... Jer, u jakoj ligi kao sto je Engleska, opstaju samo najjaci....

#49 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,808 postova
  • 12011 lajk(ova)

Postirano 10 October 2011 - 13:30

Da ti odgovorim za prvi pasus:
Sve si u pravu, ali ima jedna malo veća caka a to je da navijači osim što drže pravo na ime stadiona, zemljište također imaju pravo i na ime kluba. Prema tome, oni ne samo da se pitaju, već su i presudni faktor. I tako će biti dok god CPO ne proda svoja prava Romanu i klubu. To je jedini ispravan put. Eh sad se ti zapitaj kako bi bilo da ti se klub zove London FC a stadion Samsung arena ili šta ti ja znam. Džaba tebi svi prihodi, u startu gubiš ogroman broj onih pravih, istinitih navijača. Ja bih veoma dobro razmislio da li bih nastavio navijati za jedan takav klub. Roman nije i nikada ne smije biti jednak Chelseaju. ;)
Ovo za stadion, sve štima al ako baš želiš mogu ti iznijeti svoje mišljenje na temi SB-a. Eto, a sad odoh jesti. :D

#50 Gost_Twelfth Man_*

Gost_Twelfth Man_*
  • Gost
  • lajk(ova)

Postirano 10 October 2011 - 13:48

Meni ime stadiona i ne predstavlja sada neki problem, ime kluba je nesto drugo. Ali ja ne rauzmijem opet te navijace. Zar ne zele da im klubima veliki stadion u rangu sa ostali klubovima, da nekada i taj stadion bude domacijn finala LS...

Ne znam zasto ne zele pristati kao da je to smak svijeta. S tim novim stadionom klub bi mogao u buducnosti biti stabilan i bez Romana, a ovako ako se ostane ovom SB-u, tesko da ce se Chelsea moci nositi sa klubovima koji od stadiona imaju ogroman prihod i to je ono sto zabrinjava.

#51 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 9,020 postova
  • 5632 lajk(ova)

Postirano 10 October 2011 - 14:54

Da ti odgovorim za prvi pasus:
Sve si u pravu, ali ima jedna malo veća caka a to je da navijači osim što drže pravo na ime stadiona, zemljište također imaju pravo i na ime kluba. Prema tome, oni ne samo da se pitaju, već su i presudni faktor. I tako će biti dok god CPO ne proda svoja prava Romanu i klubu. To je jedini ispravan put. Eh sad se ti zapitaj kako bi bilo da ti se klub zove London FC a stadion Samsung arena ili šta ti ja znam. Džaba tebi svi prihodi, u startu gubiš ogroman broj onih pravih, istinitih navijača. Ja bih veoma dobro razmislio da li bih nastavio navijati za jedan takav klub. Roman nije i nikada ne smije biti jednak Chelseaju. ;)
Ovo za stadion, sve štima al ako baš želiš mogu ti iznijeti svoje mišljenje na temi SB-a. Eto, a sad odoh jesti. :D

To o pravu na ime kluba cujem sad prvi put. Hvala na informaciji.
Ime kluba se sigurno nece menjati, bar ja tako mislim. A ime stadiona je samo talk, prasina koja se moze jednim dahom skinuti. Bas ti pravi, istinski navijaci, kako ih ti nazivas, bi trebalo da cvrsto stanu uz klub, jer se klub voli kao institucija, u celosti, zbog svega sto predstavlja i za sta se bori, a ne table sa natpisom iznad ulaznih vrata. Svi koji to znaju, dolazice na utakmice i bodriti svoje ljubimce, jer istinska ljubav prema klubu je iznad svega !!!

P.S. Slobodno ti elaboriraj, uvek sam za kvalitetnu prepisku, sa pametnim ljudima ;)

Editirao Whisper, 10 October 2011 - 15:00.

#52 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,808 postova
  • 12011 lajk(ova)

Postirano 10 October 2011 - 18:26

Odlaskom sa Stamforda negdje dalje gubi se šmek onog pravog West London kluba kakav je Chelsea. Čitao sam negdje da bi najbolja lokacija za novi stadion bila Earls Court, ali tu ima opet neki problem. Kažem opet, važno je da se Uprava ponaša i radi transparentno, da se vide njihovi rezultati i da nam predoče sva obavljena istraživanja. Ovo je samo jedan dio onoga što sam ja želio znati, a tek su nam sad odgovorili.
http://www.chelseafc...2477823,00.html

E tu imaš i ovo za ime.
As well as buying back the freehold, is the club also proposing to buy back the name Chelsea Football Club from CPO?
As the original agreement makes clear, CPO has never owned the name Chelsea Football Club. The name would only ever move across into CPO ownership should the club leave Stamford Bridge without the consent of CPO.

Nadam se da će na kraju biti donesena odluka koja je najbolja za Chelsea i nas koji ga volimo, nebitno bi li mi na strani Uprave ili CPO-a.

#53 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 9,020 postova
  • 5632 lajk(ova)

Postirano 10 October 2011 - 20:17

Ovo sto trenutno rade je samo opipavanje pulsa, kako CPO-a, tako i potencijalnih kupaca za zemljiste postojeceg stadiona(ako bude doslo do prodaje istog), te mogucih investitora za novi stadion.
Svaki ozbiljniji potez ce biti uredno i transparento objavljivan u medijima, jer pozitivan publicitet ce dobro doci klubu, a i navijaci to zasluzuju.
Siguran sam da ce bord kluba i CPO naci najbolje moguce resenje. koje ce ici u korist kluba, jer to je svima u interesu :)

Nadam se da ce do izgradnje stadiona doci, jer, znajuci Romana, i njegove afinitete prema lepim stvarima i trosenju novca, to ce sigurno biti velelepan objekat !!!

#54 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,808 postova
  • 12011 lajk(ova)

Postirano 10 October 2011 - 21:50

Ovo sto trenutno rade je samo opipavanje pulsa, kako CPO-a, tako i potencijalnih kupaca za zemljiste postojeceg stadiona(ako bude doslo do prodaje istog), te mogucih investitora za novi stadion.

Moguće jer Buck je baš bio kontradiktoran sam sebi u nedavnim izjavama. Prvo kaže da nema nikakvog plana niti određene lokacije za stadion i da na tom polju nema nekog napretka, a onda s druge strane požuruje CPO da što prije donese jednu veoma važnu odluku, jer kako on sam kaže, parafraziram: "Ne smijemo dopustiti da do 2020. godine izgubimo sve željene lokacije i da propustimo priliku za selidbom nedaleko od sadašnjeg SB-a." :mellow:
Šta na ovo reći ? Koju posluku porati ? :lol:

Čitam redovno ovih dana puno naših foruma i naravno pratim Shed na kojem se sada pojavilo puno onih starijih navijača, ljudi koji osim što su starosjedioci i imaju ogroman staž, te znanje neki od njih čak i posjeduju dionice i članovi su CPO-a. Tako da se svašta interesantno moglo pročitati proteklih dana i još se može. Preporučujem vam da se upoznate s nekim stvarima oko našeg kluba. Ako vam treba bilo kakva pomoć, ako vam nešto nije jasno slobodno mi se obratite, tu sam. Volio bih da se što više raje uključi u ovu veoma važnu i zanimljivu diskusiju da ne bi ja i čika Whisper pretvorili ovu temu u two man show. :P

Navodno bi idealne lokacije za novi stadion bili Battersea ili Earls Court. :huh:

#55 Mirza_DzoLe

Mirza_DzoLe
  • Chelsea BiH Member
  • 1,395 postova
  • 525 lajk(ova)
  • Time Online: 60d 5h 5m 33s

Postirano 10 October 2011 - 22:28

http://www.tribalfoo...el-pozo-1932311

Evo jedne mlade zvijezde koja bi mogla doci u nase krajeve ... :D
Jose Angel Pazo

#56 CFC1905

CFC1905
  • Chelsea BiH Member
  • 2,288 postova
  • 2335 lajk(ova)
  • Time Online: 78d 12h 31m 2s

Postirano 10 October 2011 - 22:43

Ma naravno da je SB hram ali i drugi velikani su se selili i ne vidim tu problem. Naravno da ce bit neobicno svima ako se presele na novi stadion jer otkad je Chelsea osnovan igra se na SB-u, ali novi, veći stadion= jeftinije karte i veća zarada. Sami navijaci su bojkotirali domace utakmice lige prvaka zbog visokih cijena ulaznica koje su visoke zbog toga sto sadašnji kapacitet nije baš velik za engleske uvjete pa su karte skuplje da bi se vise zaradilo a na novom stadionu bi i to trebalo bit riješeno.. ../../../public/style_emoticons/default/smile.png

Ovo sam kopira svoj post sa druge teme o SB-u tako da ja nemam više što nadodat puno na ovo. Jednostavno se nadam da ce se odabrat najbolje za klub a ne za pojedince jer bi klub svima njima tria bit na prvom mistu. Sjednica je na moj rođendan tako da se nadam da će mi rođendanski poklon bit odluka koja je najbolja za klub.. :D

#57 Das ist Walter

Das ist Walter
  • Chelsea BiH Member
  • 4,036 postova
  • 2972 lajk(ova)
  • Time Online: 87d 9h 8m 53s

Postirano 10 October 2011 - 23:40

kada bi mene pitali ja bi izabrao Earls Court.. mislim da je to idealna lokacija za izgradnju novog stadiona...

Moramo ici korak s vremenom ne smijemo zaostajati, smatram da bi ostanak na Stamford Bridgeu bilo kobno za klub..
Selidbom na drugi veci stadion bi sigurno povecao nas profit, extra profit od ulaznica, extra kapital, extra sponsorships, i mogli bi ispiniti zahtjeve UEFAe o FFP..
Sa trenutnim kapacitetom od 40 000 to je zantno teze..

Citajuci po netu na forumima i razne clanke mnogi chelsijevi navijaci koji idu na utakmice zele da Chelsea predje na veci stadion, jer samo se tako mozemo takmiciti sa najjacima...
Zar cemo dopustiti da West Ham i Tottenham imaju vece stadione od nas.. Zamislite 2016 godine premiership gdje pola klubova imaju vecu zaradu od nas a i ne takmicimo se u ligi prvaka...
Mnogi su klubovi napustiti svoje hramove, npr Bayern, Juventus, Arsenal a sve u cilju izgradnje modernijeg i veceg stadiona koji ce donositi vise profita...

Bez obzira sta Stamford Bridge znaci, moramo prihvatiti cinjenicu da se on ne moze prosiriti i da samo izgradnjom novog i veceg modernog stadiona mozemo postici nase ciljeve..

#58 Whisper

Whisper

Nostradamus

• Global moderator
  • 9,020 postova
  • 5632 lajk(ova)

Postirano 11 October 2011 - 11:13

Radio sam malo Google Earth istrazivanje.....
I Battersea i Earls Court su prilicno naseljeni delovi grada, kao i sam Chelsea, tako da se, u ruralnom pogledu nista nista bitno ne bi promenilo, stadion bi bio tipican Londonski - po sred grada, izmedju stambenih blokova i trznih centara :D
Kao i uostalom i ceo grad, i ovi delovi su odlicno povezani saobracajnicama, tako da bi pristup stadionu biti relativno lak.
Gledajuci od Stamford Bridge-a, Erlas Court je blizi i na istoj je obali Temze, pa je mozda i logicnije resenje za izgradnju.
Mada, meni licno se Batteresa vise svidja kao lokacija za stadion, jer je nekako atraktivnija. Kako zbog blizine reke, tako i zbog velikog i moderno uredjenog parka.
Obe su lokacije dobre, u blizini nema velikih stadiona, sto je isto vazno, i smatram da je uprava napravila dobar izbor...

Ko zeli da pogleda, neka se posluzi http://www.mylondonmap.com/

#59 Tinmar

Tinmar
  • Korisnik
  • 1,773 postova
  • 1123 lajk(ova)
  • Time Online: 42d 3h 9m 16s

Postirano 11 October 2011 - 14:32

Moguće jer Buck je baš bio kontradiktoran sam sebi u nedavnim izjavama. Prvo kaže da nema nikakvog plana niti određene lokacije za stadion i da na tom polju nema nekog napretka, a onda s druge strane požuruje CPO da što prije donese jednu veoma važnu odluku, jer kako on sam kaže, parafraziram: "Ne smijemo dopustiti da do 2020. godine izgubimo sve željene lokacije i da propustimo priliku za selidbom nedaleko od sadašnjeg SB-a." :mellow:
Šta na ovo reći ? Koju posluku porati ? :lol:

Čitam redovno ovih dana puno naših foruma i naravno pratim Shed na kojem se sada pojavilo puno onih starijih navijača, ljudi koji osim što su starosjedioci i imaju ogroman staž, te znanje neki od njih čak i posjeduju dionice i članovi su CPO-a. Tako da se svašta interesantno moglo pročitati proteklih dana i još se može. Preporučujem vam da se upoznate s nekim stvarima oko našeg kluba. Ako vam treba bilo kakva pomoć, ako vam nešto nije jasno slobodno mi se obratite, tu sam. Volio bih da se što više raje uključi u ovu veoma važnu i zanimljivu diskusiju da ne bi ja i čika Whisper pretvorili ovu temu u two man show. :P

Navodno bi idealne lokacije za novi stadion bili Battersea ili Earls Court. :huh:

Mislim da nitko neće uopće razgovarati o prodaji nove lokacije ako CPO nije donjeo konačnu odluku pa ih požuruje.

#60 Wisey

Wisey

Ramiz nema pojma

• Chelsea BiH Member
  • 12,808 postova
  • 12011 lajk(ova)

Postirano 11 October 2011 - 16:10

Mislim da nitko neće uopće razgovarati o prodaji nove lokacije ako CPO nije donjeo konačnu odluku pa ih požuruje.

Normalno, ali ako nisu još odredili novu lokaciju onda čemu žurba ? :huh: Što bi između redova značilo da su već našli to mjesto za novi stadion. ;)

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2018 Chelsea Balkan