Skoči na sadržaj

Foto

Matchday 35: Chelsea 1 - 2 Sunderland (19.04. sub) [0]

• Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
64 odgovora na ovu temu

#41 reLo

reLo
  • Administrator
  • 7,494 postova
  • 8512 lajk(ova)
  • Time Online: 586d 18h 39m 28s

Titula

Postirano 19 April 2014 - 21:13

Strepio sam od ove utakmice, i to se ispostavilo opravdanim.

Uvijek su nam ove 'male' ekipe stvarale probleme. No, nešto mi nije jasno. Kako se mogao onaj njihov igrač ostaviti sam samcat na 20 metara od gola, kod izjednačujućeg pogotka, i još mu dati vremena da se fino namjesti i šutira. Pitam se čiji je to igrač bio, ko ga nije ispratio? Ispali smo totalni amateri. Da tada nismo primili gol, vjerovatno sad ne bi raspravljali o porazu.

Inače, ponavlja se stara priča - 30 udaraca ka golu, al' gola ni na mapi. Pokušavamo da se ušetamo u gol, osim 2-3 pokušaja sa distance ništa nismo uspjeli uraditi. To me brine, zašto žele ući s loptom u gol? Definitivno prvo je Mourinho pogriješio sa pristupom utakmici, a tu je naravno i sudija.

Idemo sad na LP, to pokušat osvojit, pa da spasimo sezonu.

#42 CheDerer

CheDerer

roger mafia

• Korisnik
  • 3,146 postova
  • 1889 lajk(ova)
  • Time Online: 143d 15h 7m 18s

Postirano 19 April 2014 - 21:15

Ništa nam nije išlo na ruku, takvo malerozne utakmice se dese. Jbg, Liverpoolu je ova titula zapisana u zvijezdama isto kao što je nama LP 2012 bila zapisana kada je ekipa bila najslabija u desetak godina ali prosto sudbina nije dala da generacija predvodjena Drogbom, Lampardom, Terryem, Cechom i Coleom ne osvoji titulu prvaka Evrope. Prosto nije nam sudjeno ove sezone.

Post se sviđa 2 članova
hamco  , strahinjaf  

#43 King Chelsea

King Chelsea
  • Korisnik
  • 5,170 postova
  • 4676 lajk(ova)
  • Time Online: 92d 13h 36m 6s

Postirano 19 April 2014 - 21:18

To i jeste nagore što nam je Sunderland dao gol inače najboljoj odbrani lige na onakav način.

Ono je vjerovatno uigrano na treningu ali ono je akcija na nivou amatera i mislim da je njihovim igračima čudno da smo uopšte popušili onako jeftinu akciju.

Post se sviđa 1 članu
ivanovic2  

#44 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Administrator
  • 11,968 postova
  • 5827 lajk(ova)
  • Time Online: 421d 10h 45m 10s

Postirano 19 April 2014 - 21:18

Salah nije markirao svog igraca, vec je glumio nekoga na centru. Eto relo odgovora.

Post se sviđa 1 članu
reLo  

#45 Gandalf

Gandalf

Počasni član

• Korisnik
  • 862 postova
  • 2048 lajk(ova)
  • Time Online: 24d 5h 10m 52s

Titula

Postirano 19 April 2014 - 21:22

Navijači Liverpool sa razlogom mogu da slave jer su iskoristili u najmanju ruku neozbiljne pristupe puno jačih timova(na papiru) kao što su City i Chelsea.

Iskoristili su prvenstveno prednost što su igrali samo ligu, za razliku od Citya i nas a posebno mogu zahvaliti nogometnom savezu Engleske jer se prema Chelseau već godinama odnosi ne majčinski nego maćehinski.

Nigdje u Europi se nekom toliko ne otežavaju stvari u domaćem prvenstvu. Nemamo nikad ni gram popusta za razliku od ostalih. Realu se eto odgodi kolo zbog LP, Atletico smije igrati u petak da ima dan više odmora... Samo Chelsea mora igrati u subotu i to ne onda u 13:45 da mu se da bar dodatnih par sati za odmor, nego u noćnom terminu... Totalni idiotizam. To je "zahvalnost" saveza zbog toga što je isključivo Chelsea zaslužan za odličan europski koeficijent(osvajanjem LP i EL) zbog kojeg Englezi i dalje imaju 4 predstavnika u LP.

Uostalom, ako ćemo tjerati "mak na konac" i cjepidlačiti, kako se može dopustiti i to da City svoju zaostalu utakmicu smije igrati PRIJE ZADNJEG KOLA kada se bilo gdje u svijetu 2 ZADNJA KOLA MORAJU igrati U ISTO VRIJEME i NE SMIJE biti neodigranih utakmica prije ta zadnja 2 kola. Mi smo lani u jednom navratu MORALI igrati čak tempom četvrtak, subota, ponedjeljak, četvrtak, a njima se dopušta da igraju svoj odgođeni meč 3 dana prije zadnjeg kola iako imaju do tad još 2 slobodna termina...

Post se sviđa 2 članova
chelsea4evercr  , reLo  

#46 Gospodin Posebni

Gospodin Posebni
  • Korisnik
  • 624 postova
  • 531 lajk(ova)
  • Time Online: 16d 10h 36m 28s

Postirano 19 April 2014 - 21:28

Iskoristili su prvenstveno prednost što su igrali samo ligu, za razliku od Citya i nas a posebno mogu zahvaliti nogometnom savezu Engleske jer se prema Chelseau već godinama odnosi ne majčinski nego maćehinski.
Nigdje u Europi se nekom toliko ne otežavaju stvari u domaćem prvenstvu. Nemamo nikad ni gram popusta za razliku od ostalih. Realu se eto odgodi kolo zbog LP, Atletico smije igrati u petak da ima dan više odmora... Samo Chelsea mora igrati u subotu i to ne onda u 13:45 da mu se da bar dodatnih par sati za odmor, nego u noćnom terminu... Totalni idiotizam. To je "zahvalnost" saveza zbog toga što je isključivo Chelsea zaslužan za odličan europski koeficijent(osvajanjem LP i EL) zbog kojeg Englezi i dalje imaju 4 predstavnika u LP.

Uostalom, ako ćemo tjerati "mak na konac" i cjepidlačiti, kako se može dopustiti i to da City svoju zaostalu utakmicu smije igrati PRIJE ZADNJEG KOLA kada se bilo gdje u svijetu 2 ZADNJA KOLA MORAJU igrati U ISTO VRIJEME i NE SMIJE biti neodigranih utakmica prije ta zadnja 2 kola. Mi smo lani u jednom navratu MORALI igrati čak tempom četvrtak, subota, ponedjeljak, četvrtak, a njima se dopušta da igraju svoj odgođeni meč 3 dana prije zadnjeg kola iako imaju do tad još 2 slobodna termina...

Premještena nam je utakmica sa nedjelje na subotu zbog utakmice s Atleticom.
Trebao je Arsenal danas igrat, mi sutra.

#47 Gandalf

Gandalf

Počasni član

• Korisnik
  • 862 postova
  • 2048 lajk(ova)

Titula

Postirano 19 April 2014 - 21:34

Premještena nam je utakmica sa nedjelje na subotu zbog utakmice s Atleticom.

Da je bilo pravde i poštenja trebalo je utakmicu odgoditi za 07.05. ili ju prebaciti za jučer, a ne danas ili je derbi s Liverpoolom morao biti premješten za 07.05. pa da sva 3 kandidata za naslov igraju isti dan i imaju isti broj preostalih utakmica prije predzadnjeg kola.

Post se sviđa 2 članova
reLo  , Kun Aguer0  

#48 King Chelsea

King Chelsea
  • Korisnik
  • 5,170 postova
  • 4676 lajk(ova)

Postirano 19 April 2014 - 21:43

Dobro sve to stoji za raspored opšte je poznata činjenica da fudbalski savez Engleske nas gazi u svakoj prilici,ali zar se mi nismo hvalili prije sezone da nam je širina u ekipi veliki adut.Samo što smo mi zanemarili tu širinu i nešto se prodalo a nešto se i zanemarilo..

#49 Gandalf

Gandalf

Počasni član

• Korisnik
  • 862 postova
  • 2048 lajk(ova)

Titula

Postirano 19 April 2014 - 21:51

Slažem se i s tim, a i pokazalo se na kraju ono što sam tvrdio od dana kad je Lukaku poslan na posudbu. Lukaku je za ovu svu trojicu naših napadača izmislio nogomet. Ne možeš osvojiti prvenstvo ako zabiješ 20-30 golova manje od konkurenata da ne znam kakvu obranu imaš. A i Mata, koji je otjeran je bar trenutno doktor za Oscara...

Nadam se bar da će nakon ove sezone Torresa otjerati za sva vremena i da nikad više neće nogom stupiti na Bridge.

Post se sviđa 4 članova
ivanovic2  , strahinjaf  , chelseafan97  , reLo  

#50 Gospodin Posebni

Gospodin Posebni
  • Korisnik
  • 624 postova
  • 531 lajk(ova)
  • Time Online: 16d 10h 36m 28s

Postirano 19 April 2014 - 21:52

Da je bilo pravde i poštenja trebalo je utakmicu odgoditi za 07.05. ili ju prebaciti za jučer, a ne danas ili je derbi s Liverpoolom morao biti premješten za 07.05. pa da sva 3 kandidata za naslov igraju isti dan i imaju isti broj preostalih utakmica prije predzadnjeg kola.

Slažem se da ne bi trebalo bit da ekipe ulaze u samu završnicu sezone uz razliku u broju odigranih utakmica, ali to se više tiče Cityja nego nas.
A što se termina odigravanja tiče, tu utjecaja imaju i TV kompanije (kojima je glavni cilj što veća gledanost), a ne samo Premier liga.

#51 King Chelsea

King Chelsea
  • Korisnik
  • 5,170 postova
  • 4676 lajk(ova)

Postirano 19 April 2014 - 21:56

Boli me kurac više i za raspored i za ligu i za Liverpool i za City samo bi volio da nekako uzmemo Ligu Prvaka.

To bi bio melem na ranu.

Post se sviđa 1 članu
reLo  

#52 Texi

Texi
  • Korisnik
  • 36 postova
  • 50 lajk(ova)
  • Time Online: 9h 47m 12s

Postirano 19 April 2014 - 23:00

Ne znam za vas ljudi ali ja verujem u čuda, zato i navijam za Chelsea. Ako neko može, može Chelsea. Ne zavisi sve od Chelsea-ja, ali nije ni prvi ni poslednji put da ne zavisi a da na kraju dobro završi.

Neću puno da davim, da analiziram, žalim se na suđenje, tražim krivce, kritikujem Mourinha ili igrače... sutra ću da gledam Norwich - Liverpool i svim srcem navijam za domaćina, pa onda u ponedeljak City - WBA (ako budem imao vremena), pa sledeći vikend Liverpool - Chelsea, pa odmah posle toga Palace - City, itd... ne podržavam ja ovaj tim samo kad ovaj tim igra, za mene je nova utakmica sutra a ne u utorak (Atletico).

Kad sezona završi možda ću se citirati i objasniti zašto verujem i nadam se (tj. u tom slučaju zašto sam verovao i nadao se), ako sezona bude neuspešna to svakako neće biti bitno.

Post se sviđa 2 članova
grena  , UziceCFC  

#53 Zemo

Zemo
  • Korisnik
  • 6,800 postova
  • 2223 lajk(ova)
  • Time Online: 77d 22h 8m 12s

Postirano 20 April 2014 - 00:05

Samo da se ovo ne odrazi na utakmicu s Atleticom Madridom.

Post se sviđa 1 članu
grena  

#54 soxx

soxx
  • Korisnik
  • 6,972 postova
  • 4875 lajk(ova)
  • Time Online: 261d 5h 15m 38s

Postirano 20 April 2014 - 00:07

E MOJ KUNE! TI HOCES DA OTVARAS TEME AHAHAHAHAHAH PA DONIO SI MOURINHU PRVI PORAZ NA SB LOL :P

Post se sviđa 3 članova
reLo  , ivanovic2  , chelsea4evercr  

#55 chelseathebest

chelseathebest
  • Korisnik
  • 5,423 postova
  • 4441 lajk(ova)
  • Time Online: 236d 21h 57m 22s

Postirano 20 April 2014 - 03:35

Sudac je posljednja osoba koju trebamo kriviti. Možda nam je mogao dati penal ili dva kod igranja rukom, ali prije svega toga je oprostio čist crveni kretenu Ramiresu koji namjerno laktari čovjeka na terenu.

Sada je vrlo izgledno da će Liverpool uzeti titulu, a kad se to dogodi, ima da se sakrijemo u mišje rupe. Da nas bude sramota s kakvom ekipom su nas pobijedili u utrci za naslov.

Post se sviđa 1 članu
only blue  

#56 Whisper

Whisper
  • Global moderator
  • 10,961 postova
  • 6392 lajk(ova)
  • Time Online: 192d 18h 32m 34s

Postirano 20 April 2014 - 08:41

Sudac je posljednja osoba koju trebamo kriviti. 

Ma ajde... 

Znaci to sto smo mi lose igrali opravdava onako tragikomicno sudjenje ?! Uozbilji se #-o

Neka on radi posao po pravilima, ni po babu, ni po stricevima... 

Post se sviđa 1 članu
Tomo84r  

#57 chelseathebest

chelseathebest
  • Korisnik
  • 5,423 postova
  • 4441 lajk(ova)
  • Time Online: 236d 21h 57m 22s

Postirano 20 April 2014 - 09:02

Ma ajde... 

Znaci to sto smo mi lose igrali opravdava onako tragikomicno sudjenje ?! Uozbilji se #-o

Neka on radi posao po pravilima, ni po babu, ni po stricevima... 

Zašto nitko ne želi pričati o crvenom kartonu koj je Ramires morao dobiti?

#58 Whisper

Whisper
  • Global moderator
  • 10,961 postova
  • 6392 lajk(ova)
  • Time Online: 192d 18h 32m 34s

Postirano 20 April 2014 - 09:10

Zašto nitko ne želi pričati o crvenom kartonu koj je Ramires morao dobiti?

Ajde procitaj moj post opet, posebno delove "po pravilima" i "ni po babu, ni po stricevima" 

Ako ti opet nesto nije jasno, javi se ;)

#59 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Administrator
  • 11,968 postova
  • 5827 lajk(ova)
  • Time Online: 421d 10h 45m 10s

Postirano 20 April 2014 - 10:44

Taj dio se desio poslije ociglednog prekrsaja nad ramiresom, kada ga je gurn'o idol, a sudija nista. Ne bi se ljutio ramires da je svirao penal sudija.

Post se sviđa 2 članova
reLo  , WhisperDiMatteo  

#60 Wisey

Wisey
  • Chelsea BiH Member
  • 15,162 postova
  • 13171 lajk(ova)
  • Time Online: 544d 11h 4m 30s

Titula

Postirano 20 April 2014 - 11:29

Sranje.

Gesendet von meinem Nexus 5 mit Tapatalk