Jump to content

Matchday 22: Chelsea 3 - 1 Manchester United (19.01. ned) [3]


King Chelsea

Recommended Posts

 zbdPMCI.jpg?1?8332  VS   FgwrhNT.png?1?3977

 

                CHELSEA                                      MAN.UNITED

 

 

 

PREMIER LEAGUE

19.01.2014.NEDELJA,17:00h

CHELSEA vs MANCHESTER UNITED

 

 

U okviru 22. kola Premiershipa veliki derbi odigrat će Chelsea i Manchester United na Stamford Bridgeu.Kao i uvijek ovaj susret privlači mnogo pažnje bez obzira na kojim se pozicijama nalaze ovi rivali.U prošlosti ova dva tima odigrali su mnogo velikih i kontraverznih utakmica i nerijetko sudije su bile u centru pažnje.Chelsea je ostvario niz odličnih retultata i konačno imaju kontinuitet dobrih rezultata.Sve više se vidi "pečat" Mourinha u igri Chelsea i polako ulaze u očekivanu formu.Sa druge strane Manchester United prolazi kroz tešku sezonu jer su tek na 7.mjestu tabele što je katastrofalan rezultat za aktuelnog šampiona.David Moyes nije ispunio očekivanja i sigurno da navijači polako gube strpljenje.U poljednjih 30 utakmica između ova dva protivnika u Premiershipu,Chelsea ima skor od 11 pobijeda,10 remija i 9 poraza uz gol razliku 42:38.U posljednjem susretu Chelsea i Manchester Uniteda ove sezone na Old Traffordu bilo je 0-0 dok je posljednji susret na Stamford Bridgeu završen pobijedom Uniteda od 2-3.Ovo će biti prva posjeta Moyesa na Stamford Bridgeu kao trenera Manchester Uniteda a tamo ga čeka Mourinho koji ima namjeru da ponovo od Stamford Bridgea stvori tvrđavu.

 

 

 

Posljednjih 5 utakmica CHELSEA u Premiershipu:        Posljednjih 5 utakmica CHELSEA kod kuće:

 

Hull City vs Chelsea                0-2                                    Chelsea vs Liverpool             2-1

Southampton vs Chelsea        0-3                                    Chelsea vs Swansea             1-0

Chelsea vs Liverpool              2-1                                     Chelsea vs C. Palace            2-1

Chelsea vs Swansea              1-0                                     Chelsea vs Southampton       3-1

Arsenal vs Chelsea                  0-0                                     Chelsea vs WBA                     2-2

 

 

Posljednjih 5 utakmica MAN.UTD u Premiershipu:        Posljednjih 5 utakmica MAN.UTD u gostima:

 

Manchester Uniteda vs Swansea         2-0                    Norwich vs Manchester United                  0-1

Manchester United vs Tottenham           1-2                    Hull City vs Manchster United                   2-3

Norwich vs Manchester United            0-1                   Aston Vill vs Manchester United               0-3     

Hull City vs Manchester Uniteda         2-3                   Tottenham vs Manchester United                 2-2

Manchester Uniteda vs West Ham      3-1                   Cardiff vs Manchester United                       2-2

 

Jose Mourinho vs David Moyes

 

3UH0VLf.jpg?1?7006

 

jiubxdh.jpg?1?1822

 

  Posljednji susret na Stamford Bridgeu:

http://www.youtube.com/watch?v=faIvPgMFY-o

 

 

                                                                     POVREDE:

 

Povrede CHELSEA:Branislav Ivanović,Van Ginkel,Frank Lampard(postoji mogucnost da bude spreman).

 

Povrede MANCHESTER UNITED:Evans,Jones,Ferdinand,Fabio(suspenzija),Young,Fellaini,Nani,

                                                           Rooney,Van Persie.

 

 

SUDIJA:

 

Phil Dowd

cDjDpt4.jpg?1?1739

 

 

Prenos na Sportklub1

 

 

Da li će Chelsea nastaviti dobru seriju rezultata ili će Moyes imati razloga za slavlje?

 

 

Vaša očekivanja???

Link to comment
Share on other sites

  • Postova 92
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Forumaši sa najviše postova

Kako smo odigrali ovu zadnju utakmicu i kako su nam doslovno oteli bodove pred očima čitavog svijeta... UF, i sad me huja uhvati. Da im se hoćemo makar sad najebati mamice, red bi bio. Jači smo, bolji, u dobrom naletu, jednostavno trebamo ih napasti od 1.minute.

Link to comment
Share on other sites

Eto ga, Matić potpisao i sad se možemo lagano okrenuti ovoj temi.. Atmosfera među navijačima će biti naelektrisana, mi imamo i pozadinu novog pojačanja iza što će dati još veća krila ekipi, pogotovo ako Nemanja počne od prve minute.

 

Mislim da nikad nismo bili ovoliki favoriti protiv Uniteda, pa gotovo kao da igramo proitv neke ekipe iz sredine tabele. Doduše, oni i jesu tu negdje trenutno. :D

Ipak United je uvijek United, bez obzira na sve probleme. Bio bih zadovoljan s bilo kakvom pobjedom pogotovo jer konkurenti imaju relativno lake utakmice i vjerovatno neće biti nikakvih kikseva.

Link to comment
Share on other sites

Njima slabo sta ide ove sezone,nama je krenulo na bolje. 

Kod njih nece niko da dodje,kod nas samo slecu igraci. 

Njima su povredjeni neki od kljucnih igraca,nama niko ( Bane,ali imamo pristojnu zamenu)

Igramo kuci gde Mourinhno jos nije porazen.

Nama je trener Mourino,njima Moyes.

Mi imamo Hazarda,oni Kagavu. 

 

Sve je na nasoj strani,ovo se mora dobiti.

Link to comment
Share on other sites

Guest Twelfth Man

Ne treba da se zaboravi da igramo protiv ekipe koju najviše sere u Evropi svih ovih godina, bez premca. Momci samo trebaju imati strpljenja, šanse će doći.

Link to comment
Share on other sites

Guest ivanovic22

Mi njima mozemo dat preko jednog gola jedino ako oni povedu :D Inace ocekujem 1-0 i u drugom poluvremenu ulazak Matica da zatvorimo mec . Cech-Azpi-Terry-Cahill-Cole-Mikel-Ramires-Hazard-Oscar-Schurlle-Eto'o

Link to comment
Share on other sites

Jači smo,bolji smo,kvalitetni smo i još samo da odigramo u skladu sa tim.Treba odigrati pametno i na terenu pokazati da smo bolji od njih i da nemaju šta tražiti protiv nas.Mourinho bi trebao ovo pripremit na svoj način,takođe ne vidim koji igrač Uniteda trenutno može čuvati Edena.Mislim da ipak ne treba forsirati konstantno igru preko Edena,njemu treba dopustit potpunu slobodu da jednostavno "luta" po terenu i tako ce ih doslovno pojesti.Samo od početka hrabro i borbeno..

 

Što se tiče sastava ja se dvoumim jedino za poziciju ofanzivnog veznog tj. da li početi sa Oscarom ili Matom,ali neka bude ovako..

 

Cech,Azpilicueta,Terry,Cahill,Cole,Ramires,Lampard(ako bude spreman),Hazard,Willian,Mata,Torres.

 

Samo želim da vidim jak i borben Chelsea da igrači pokažu kako se igra za Chelsea :sal:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam jos kod prve utakmice protiv njih naglasio da Cole vise nije onaj stari i da zato mozemo imati puno problema u ovoj utakmici.Kad je u prvoj utakmici Valencia harao tom njegovom desnom stranom odma se videlo koliki problem ustvari imamo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...